Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Tygodnik Powszechny w rękach ITI

Rozmowy na temat prasy polskiej i zagranicznej.
Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

Tygodnik Powszechny w rękach ITI

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Ania » (pt) 27 kwie 2007, 23:41

ITI kupiła 49 proc. udziałów w "Tygodniku Powszechnym"
Grupa ITI kupiła 49 proc. udziałów w "Tygodniku Powszechnym". Pragniemy podkreślić, że nasze uznanie wzbudza ugruntowany autorytet pisma - powiedział Wojciech Kostrzewa, Prezes Zarządu Grupy ITI. - Inwestycja zapewni nam nie tylko wsparcie kapitałowe, ale także dostęp do nowoczesnych technologii - podkreślają przedstawiciele "Tygodnika Powszechnego".
Dzisiaj została podpisana umowa z Fundacją Tygodnika Powszechnego, na mocy której Grupa ITI objęła udziały w nowym kapitale spółki, które będą reprezentowały łącznie 49 proc. wszystkich udziałów - poinformował Zarząd ITI Holdings S.A.

- Mając w swoim portfelu niezwykle opiniotwórcze media jak TVN24, TVN24.pl, czy Onet.pl, które stały się wyznacznikami trendów, w sposób naturalny zwracaliśmy uwagę na "Tygodnik Powszechny" – najstarszy w Polsce ogólnokrajowy tygodnik opinii – powiedział Wojciech Kostrzewa, Prezes Zarządu Grupy ITI.REKLAMA Czytaj dalej


- Pragniemy podkreślić, że nasze uznanie wzbudza ugruntowany autorytet pisma, wynikający z wysokiego poziomu redakcyjnego oraz umiejętność przyciągnięcia charakterystycznego czytelnika – przedstawiciela nie konkretnej grupy zawodowej czy wiekowej, ale raczej formacji intelektualnej. Czytelnikami Tygodnika są bowiem ludzie samodzielnie myślący i społecznie zaangażowani. Nie chcemy tego zmieniać, niezmiernie zależy nam na utrzymaniu dotychczasowego charakteru pisma, jego samodzielności i niezależności w wyrażaniu i kształtowaniu opinii - dodaje Wojciech Kostrzewa.

- Z Grupa ITI współpracujemy już od lat. Dzięki Onet.pl (w portalu znajduje się serwis "TP") jesteśmy dobrze znani czytelnikom internetowym. Inwestycja naszego partnera zapewni nam nie tylko bezpośrednie wsparcie kapitałowe, ale także dostęp do nowoczesnych technologii i ułatwienie w funkcjonowaniu na współczesnym rynku medialnym. Jednocześnie ITI zagwarantował pełną niezależność redakcyjną i wolność w zakresie wyrażanych przez "Tygodnik" poglądów, a zatem nienaruszalność tego wszystkiego, co określa siłę i tożsamość naszego pisma – powiedział Krzysztof Kozłowski, Prezes Zarządu Fundacji Tygodnika Powszechnego.

- Dla naszych Czytelników to doskonała wiadomość, a dla nas olbrzymia szansa. Dzięki współpracy z naszym nowym partnerem będziemy mogli dotrzeć do bardzo szerokiego grona ludzi, dla których istotne są wartości, które "Tygodnik Powszechny" starał się reprezentować przez ponad 60 lat swego istnienia – mówi ks. Adam Boniecki, redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego".
ONET

Ciekawe kiedy Agora wykupi Agore :x
A tak poważenie to wspaniały przykład na współdziałenie mediów z 2 różnych konców ideologicznych.
^@^
Obrazek

ODPOWIEDZ