Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Kulisy Wiadomości

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Kulisy Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: michal » (pn) 25 kwie 2005, 15:36

Mam nadzieję, że oglądaliście "Kulisy Wiadomości" przed chwilą na TVP1. Jeszcze tylu archiwalnych i historycznych materiałów na raz z tego programu nie wiedziałem. Jednym słowem było to takie ciekawe, że do tej pory się trzęsę :D
Ostatnio zmieniony (czw) 01 sty 1970, 1:00 przez michal, łącznie zmieniany 2 razy.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 25 kwie 2005, 17:03

Nie trafiłem tylko na początek. Otóż po Wiadomościach o 15.00 pojawiła się nowa gwiazda publicystki TVP pani Bigosowa (na usługach Pis i Pawlickiego.) Od razu musiałem zmienić kanał. Około 15.20 włączyłem jeszcze raz - tym razem był już Wojciech Reszczyński (nota bene niczym nie różni się od Bigosowej...) Potem Lis, Gugała, Jakubowska, Durczok i Ziemiec. Część materiałów pochodziła z programu przygotowanego na 15 urodziny Wiadomości. Jednak wówczas pokazali tylko część wywiadów. Np dopiero teraz Lis śmiał się z telefonu, a Jakubowska opowiadała skąd miała torebkę w studiu. Inne były świeżej daty - np urywki z kolegium, na których widać tablicę z wypisanymi tematami (udało mi się wyłapać 60 urodziny Tygodnika Powszechnego.) Cudem można uznać tak częste pokazywanie Pieńkowskiej - razem z Gugałą, podczas pożaru i ucieczki ze studia, w newsroomie razem z Iwoną Maruszak. Do głosu dopuszczono też Durczoka; pokazano również w jaki sposób realizowano program podczas remontu studia (tj stół prezenterski w newsroomie.) Szkoda tylko, że nie poinformowali o tym ani w Telegazecie, ani na swoich stronach.

A teraz capsy.
Poniższe wykonał Bor (forum pewnej stacji.)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wracając do żartu z pożarem - Grzegorz Kozak powiedział, że nawet jedna z polskich stacji się nabrałą i wysłała swoją ekipę reproterów, mających zrobić materiał o pożarze w TVP. :D



A teraz capsy wykonane przez Aro The Great

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony (czw) 01 sty 1970, 1:00 przez doktorfaustus1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Ania » (pn) 25 kwie 2005, 22:18

a gzdie piesek wysockiej :(:( ; :cry: :cry:
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: michal » (pn) 25 kwie 2005, 22:53

Piesek był wczoraj.

*****

Dzisiejszy program był oparty na reportażu z XV-lecia, ale to co było z tego reportału było albo bardzo okrojone, albo szybko streszczone przez lektora.

Mnie najbardziej podobało się kika rzeczy.

Przed wszystkim czołowka 1994-1997 - czysta, bez napisów tzn. nie z archiwum, taka jaka powinna być. Potem poleciała ta 1997-2002 z pierwotną muzyką. Ta już była z archiwum z 15 marca 2001 - pierwsze wydanie Durczoka, i do tego ciekawy choć już znany pod względem treści jego komentarz.

Obszerny fragment z Lisem (trwał przynajmniej minutę - treśc informacji, zastanowienie, kontakt telefoniczny i przeprosiny) i ciekawe śmieszne Lisie skomentowanie tej sytuacji.

Torebka Jakubowskiej - obszerny fragment filmowy, szerszy niż ten co znamy i ciekawa wypowiedź Oli o meblach i zmianie planu kadrowania.

Pieńkowska i prima aprilis. Bardzo obszerne zdjęcia, także z akcji strażackiej i komentarz Kozaka.

Było jeszcze kilka nowych archiwalnych fragmentów z Reszczyńskim , a Ziemiec i Wysocka powiedzieli też coś nowego. Sam Reszczyński nie dopowiedział nic nowego - podobnie jak Warakomska, Gugała, Pągowski i Snopkiewicz.

Zbliżenia Maruszak i Pieńkowskiej wstawione do znanej nam składanki.

Całość okraszona komentarzem lektora, który był równie ciekawy. Zawierał fajne porównania i oceny.
Ostatnio zmieniony (czw) 01 sty 1970, 1:00 przez michal, łącznie zmieniany 1 raz.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Ania » (pn) 25 kwie 2005, 23:05

wiem ze piesek był wczoraj :D dzisiaj fotka miała być :D
Ostatnio zmieniony (czw) 01 sty 1970, 1:00 przez Ania, łącznie zmieniany 1 raz.
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: michal » (pn) 25 kwie 2005, 23:24

Super że wiesz, ale w takim razie nie domagaj się tego pieska w "Kulisach".
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: Ania » (pn) 25 kwie 2005, 23:51

ale gdzie indziej też go nie ma :D gdziekolwiek się pojawi bedzie dobrze
^@^
Obrazek

ODPOWIEDZ