Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP BIAŁYSTOK

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

TVP BIAŁYSTOK

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Poland » (pt) 02 mar 2007, 7:02

Czy wiecie że ośrodek z Białegostoku obchodzi w tym roku dziesięciolecie powstania ?
Oto informacje ze strony ośrodka potwierdzające moją teze :
O ośrodku

Ważniejsze daty z historii białostockiego ośrodka telewizji.

Kamieniem węgielnym powstania naszego Ośrodka stała się Decyzja Zarządu Telewizji Polskiej S.A. z lipca 1996 roku, na mocy której powołano Oddział TVP S.A. w Białymstoku. Jego pierwszym dyrektorem został Kazimierz Puciłowski. Swoją funkcję pełnił od 1 września 1996 do 31 sierpnia 1999 roku. Na stanowisko zastępcy dyrektora d/s technicznych zostaje powołany Leopold B. Witkowski, zaś od 11 grudnia za finanse firmy odpowiedzialny jest zastępca dyrektora d/s ekonomicznych - Izydor Gaiński.

Początkowo mieściliśmy się w biurowcu przy ulicy Św. Rocha, ale już w styczniu 1997 roku pełną parą ruszyły prace remontowe i budowlane w docelowej siedzibie przy ulicy Włókienniczej 16A. Przejęliśmy budynki po kompleksie różnego rodzaju hurtowni, co w przyszłości skutkowało zabawnymi sytuacjami, gdyż jeszcze długo po oficjalnym otwarciu Ośrodka do naszej siedziby przyjeżdżały osoby pragnące zakupić… odzież ochronną.

Nad problematyką programową od 1 lutego 1997 roku pieczę objął pełniący obowiązki zastępcy dyrektora d/s programowych - Wojciech Worotyński (pracował na tym stanowisku do 31 grudnia 1998). To właśnie Wojciech Worotyński zaczął kompletować kadrę dziennikarską i ustalać naszą pierwszą ramówkę. Szczególny nacisk położono na stworzenie profesjonalnego i wiarygodnego magazynu informacyjnego z aktualnymi wiadomościami z regionu. Narodził się OBIEKTYW, który do dzisiaj istnieje pod tą sama nazwą i pozostaje głównym magazynem informacyjnym na antenie OTV Białystok. Pierwsza emisja Obiektywu miała miejsce 16 lutego 1997 roku.

Zaraz potem zaczęły powstawać kolejne nasze programy:
9 marca ukazuje się na antenie magazyn mniejszości narodowych Sami o sobie,
11 kwietnia początek emisji magazynu kulturalnego Prezentacje,
17 kwietnia inauguracja emisji programu rodzinnego Pół godziny dla rodziny,
1 lipca startuje Budzik - codzienny magazyn poranny,
6 lipca pierwsza emisja Tygodnia w obiektywie - przeglądu najważniejszych wydarzeń z regionu,
25 sierpnia premierowe wydanie Magazynu sportowego, a 6 września - magazynu Osobliwości.

Istotną zmianą w technologii produkcji programu telewizyjnego było wprowadzenie w czerwcu 1997 roku cyfrowego sprzętu reporterskiego. Byliśmy pierwszym ośrodkiem w Polsce testującym nowy system telewizji cyfrowej DVC-PRO. Testy zakończyły się pomyślnie. Do dziś pracujemy w tym właśnie systemie.
31 marca 1999 rozpoczynają pracę cyfrowe stanowiska montażu nieliniowego.

21 grudnia 1997 uruchomiliśmy emisję własnego 17-godzinnego programu regionalnego za pośrednictwem nadajnika TV w Krynicach k/Białegostoku o zasięgu ponad 100 km.
24 grudnia 1998 roku miała miejsce pierwsza, bezpośrednia transmisja na antenę regionalną wykorzystująca technikę światłowodową.
1 stycznia 2000 roku rusza bezpośrednie światłowodowe połączenie z Centrum TV w Warszawie.
19 sierpnia 2000 roku odbyła się pierwsza transmisja na antenę ogólnopolską za pośrednictwem łącza satelitarnego. W międzyczasie rozpoczynamy nadawanie w ramach programu regionalnego sygnału teletekstu, czyli tak popularnej obecnie TELEGAZETY PODLASKIEJ.
W październiku 1998 roku pełnomocnikiem dyrektora d/s jakości programu zostaje Tamara Sołoniewicz (15 kwietnia 1999 zostaje powołana na stanowisko zastępcy dyrektora oddziału TVB, a 1 października 1999 na stanowisko zastępcy dyrektora d/s programowych). Do czasu jej przedwczesnej śmierci (18 lipca 2000 r.) szczególnie dynamicznie zaczęła rozwijać się dziedzina reportażu telewizyjnego. Nasi dziennikarze zdobywali coraz więcej nagród na prestiżowych festiwalach, zaś w środowisku telewizyjno-filmowym zaczęto mówić o "białostockiej szkole reportażu".

1 września 1999 na stanowisko dyrektora ośrodka zostaje powołany Krzysztof Jóźwiak (pełni tą funkcję do lipca 2002).
28 grudnia 1999 zakończyły się prace adaptacyjne i oficjalnie oddano do użytku nową siedzibę białostockiego oddziału TVP. Oczywiście nie oznacza to końca modernizacji i rozwoju OTV Białystok. Obecnie trwają zaawansowane prace nad uruchomieniem nowoczesnego cyfrowego studia telewizyjnego. Niebawem nastąpi jego uroczyste otwarcie.

2 lipca 2002 pieczę nad ośrodkiem przejmuje, powołany na jego dyrektora, Jacek Popiołek. Pełni tę funkcję do grudnia 2005.

Od dnia 5 grudnia 2005 roku obowiązki Dyrektora OTV Białystok pełni Grzegorz Gajewski.

Od 15 września 2002 w sieci pojawiła się strona internetowa Oddziału TVP S.A. w Białymstoku. Do dnia dzisiejszego trwa jej udoskonalanie i przebudowa tak, aby każdy widz OTV Białystok mógł uzyskać możliwie dużą ilość aktualnych informacji o różnorodnej tematyce.
Zdajemy sobie sprawę, że wiadomości internetowe to podstawa wiedzy o regionie także dla wszystkich Polaków zamieszkałych poza granicami naszego kraju.

Rada Nadzorcza TVP S.A. na posiedzeniu 27 października 2006 r. nowych dyrektorów oddziałów terenowych TVP.

Na stanowisko dyrektora TVP3 Białystok został powołany Wojciech Straszyński, zastępcą dyrektora oddziału w Białymstoku został Wiesław Rajewski.
Według mnie ośrodek powinien nam sprawić prezent z okazji swoich 10urodzin - nową oprawę np: Obiektywu (choć ten jubileusz ma za rok) oraz jakiś specjalny program o historii ośrodka :)
Jaka jest wasza ocena tego ośrodka ?
Ostatnio zmieniony (czw) 01 sty 1970, 1:00 przez Poland, łącznie zmieniany 3 razy.
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Poland » (czw) 22 mar 2007, 19:13

Przepraszam że pisze post pod postem ale mam ważną wiadomość
Nowy Obiektyw

21 marca program informacyjny białostockiego ośrodka TVP – Obiektyw był realizowany po raz pierwszy z nowego studia i w nowej oprawie graficznej.


Połączony ze studiem nowy newsroom – miejsce pracy dziennikarzy jest jednym z najnowocześniejszych i największych wśród 16 ośrodków terenowych TVP. Jego budowę zainicjował poprzedni dyrektor Ośrodka - Grzegorz Gajewski. Za rządów obecnej dyrekcji - Wojciecha Straszyńskiego i Wiesława Rajewskiego - można będzie w końcu przeciąć wstęgę. Dokona się to wraz z pierwszą emisją odnowioniego (nie tylko kolorystycznie) "Obiektywu". Nie na darmo inaugurację nowego neewsroomu ustalono na pierwszy dzień wiosny.

Ośrodek jest też w trakcie przygotowań infrastruktury, która pozwoli na pierwszy wśród ośrodków beztaśmowy system produkcji informacji.

Obok stanowisk dla dziennikarzy w newsroomie mieści się studio informacyjne z nowoczesną scenografią autorstwa Urszuli Gogol. Już od 21 marca będą w nim produkowane cztery wydania magazynu informacyjnego Obiektyw.

Nowy wizerunek Obiektywu to nie tylko newsroom, ale także koncepcja przekazywania widzom szybkiej informacji, wzbogaconej łączami na żywo i rozmowami z ekspertami.

Do zespołu Obiektywu dołączyli nowi dziennikarze – Anna Łubian i Tomasz Kleszczewski oraz dwie nowe prezenterki: Ewelina Buczyńska i Marta Sołowiej z Radia Białystok.
źródło : Strona TVP3 Białystok

No wreszcie przyszedł czas na zmiany w Białymstoku :) Wszystko jest ładne oprócz studia te jest brzydkie :(
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 22 mar 2007, 19:23

Ale np newsroom nawiązuje kolorystyką do np studia bydgoskich Zbliżeń - jest tam i niebieski i jakiś odcien czerwieni plus odrobina bieli. Czyli można domyślić się, że w takiej lub bradzo podobnej kolorystyce ma być równiez utrzymany newsroom TVP info.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: michal » (pn) 23 sie 2010, 21:35

Ramówkę przedstawiła także TVP Białystok. Lokalny program będzie na rozpoczęcie o 17:00 i jak w pozostałych już nam znanych ośrodkach o 18:30 (dotychczas o 17:30 i 19:20).

Oto program na 6 września 2010:

17:00 Obiektyw
17:10 Pamiętnik dla przyszłości - dokument
17:30 Rosyjski Głos
17:40 Ahora Espanol
17:55 Złote Łany - dokument, Polska 2000
18:20 Polska z bocznej drogi - dokument, Polska
18:30 Obiektyw
18:50 Przegląd suwalsko-mazurski
19:05 Bez Kantów - dyskusja
19:30 Pod Twoją Obronę

21:45 Obiektyw
22:00 Short Sport
22:05 Gość dnia - publicystyka, Polska

Jestem niezwykle ciekawy czy Aktualności TVP Katowice będą przesunięte na 18:30, a przecież niedawno szumnie przywracano je na 18:00. Coś mi się wydaje, że godz. 18:30 to jakiś odgórny prikaz emitowania głównego wydania.

EDIT 03.09
[img]http://s.v3.tvp.pl/files/portal/gfx/logo/regionalne/bialystok.png[/img] pisze:Nowa ramówka OTV Białystok

31.08.2010

Wraz z końcem wakacji na antenie TVP Białystok nastąpią zmiany w emisji audycji regionalnych.

Obrazek
fot.arch.

„Obiektywnie i bez kantów” - takim hasłem promujemy nową ramówkę, która wchodzi w życie 6 września. Największą zmianą będzie nowa godzina emisji głównego wydania programu informacyjnego TVP Białystok - „Obiektywu”. Od poniedziałku, 6 września „Obiektyw” emitowany będzie o godz. 18.30.

Od 6 września br. TVP Białystok będzie przygotowywać w dni powszednie 4 godziny programu, w soboty i niedziele - niespełna 5 godzin. Od poniedziałku do piątku program TVP Białystok będzie nadawany w pasmach: 16.00-16.30 (na antenie TVP 2); 17.00-20.00; 21.45-22.13 (na antenie TVP Info). W sobotę i niedzielę dodatkowo pozostaną dwa dotychczasowe pasma poranne o godz.: 7.45 i 8.45.

Największą zmianą jest nowa godzina emisji głównego wydania programu informacyjnego „Obiektyw” - pierwszego i głównego źródła informacji dla mieszkańców województwa podlaskiego o tym, co dzieje się w regionie. Będzie on emitowany codziennie o godz. 18.30.

- Chociaż wszelkie zmiany godzin emisji są posunięciem ryzykownym, bo widzowie przyzwyczajają się do pory swoich ulubionych programów, to akurat tę zmianę uważam za bardzo dobrą. Dzięki temu program będzie dostępny dla większej liczby osób, które już wrócą z pracy. Dotychczasowa pora - 17.30 dla wielu widzów była godziną zbyt wczesną - uważa dyrektor TVP Białystok Agnieszka Romaszewska-Guzy.

Nie zmieniły się natomiast godziny emisji pozostałych wydań „Obiektywu” - o godz. 16.00 „Obiektyw flesz” w Programie II i o godz. 21.45 podsumowujący dzień wieczorny „Obiektyw”, którego formuła ulegnie pewnym modyfikacjom.

Kolejną nowością na antenie TVP Białystok będzie program pt. „Przystanek kultura” (premiera w piątki, godz. 19.15), dotyczący najważniejszych wydarzeń kulturalnych i artystycznych, odbywających się w naszym regionie, albo mających tu swoje źródła.

Wraz z nową ramówką na antenę wracają też dotychczasowe „okręty flagowe” TVP Białystok, między innymi audycja publicystyczna „Bez kantów” (poniedziałki, godz. 19.04), w której o najważniejszych wydarzeniach tygodnia, sprawach kluczowych dla województwa podlaskiego i jego mieszkańców rozmawiają ze sobą nie tylko zaproszeni do studia parlamentarzyści, samorządowcy i urzędnicy, ale też publicyści - komentatorzy, i naukowcy - specjaliści.

Od wtorku do piątku o godz. 19.04 TVP Białystok zapraszać będzie widzów na „Gościa dnia” - rozmowę dotyczącą spraw ważnych i aktualnych dla regionu (powtórka programu o godz. 22.04 po wieczornym wydaniu „Obiektywu”). Widzowie TVP Białystok będą też mogli ponownie oglądać, a także uczestniczyć w produkcji emitowanego „na żywo” z Galerii Alfa lubianego programu rozrywkowo-publicystycznego „Studio Weekend” (piątki, godz. 17.15).

W ramach swojej misji TVP Białystok emitować będzie programy dla mniejszości narodowych: „Tydzień Białoruski” (niedziela, godz. 7.55), „Przegląd Ukraiński” (niedziela, godz. 8.45), Magazyny: Tatarski, Rosyjski i Romski (niedziela, godz. 8.20). Nie zapominamy też o programach religijnych - magazyn katolicki „Pod Twoją obronę” nadawany będzie w niedziele o godz. 17.00, a magazyn prawosławny „U źródeł wiary” w niedziele, o godz. 17.30.

- Formułując ofertę programową, za główną wytyczną przyjęliśmy bycie blisko widza regionalnego i jego zainteresowań oraz problemów. Jest wiele programów ogólnopolskich dostępnych zarówno drogą naziemną jak i na platformach satelitarnych oraz w kablu. Jest jednak tylko jedna poważna telewizja tworząca w Regionie i dla Regionu - to TVP Białystok - podsumowuje dyrektor Agnieszka Romaszewska-Guzy.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re:

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: michal » (pt) 16 sie 2013, 19:26

Nowa loga TVP Białystok od 1 września:

Obrazek

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Re:

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: michal » (czw) 16 lip 2015, 18:59

W TVP Białystok dziś od 20:20 będzie transmitowany równolegle z TVP Sport mecz pucharowy Jagiellonii z Omonią Nikozja (podejrzewam, że sygnał będzie z logo TVP Sport). W związku z tym nie będą w woj. podlaskim emitowane programy ogólnopolskie od 21:00 do 22:00, a wieczorne wydanie "Obiektywu" zostanie nadane po zakończeniu meczu.

EDIT

Transmisja w TVP Białystok z własnym logo i podpisem "na żywo".
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Re:

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: michal » (śr) 22 lip 2015, 15:10

TVP jednak zdecydowała się na transmisję meczu rewanżowego Jagiellonii w Nikozji. I bardzo dobrze. Mecz oprócz TVP Sport podobnie jak tydzień temu będzie także w TVP Białystok - tym razem podają ten fakt na stronie internetowej sport.tvp.pl. Ponieważ mecz zaczyna się o 18:00 (transmisja od 17:55) to ośrodek białostocki poświęci niemal całe swoje główne regionalne okienko. Główne wydanie "Obiektywu" będzie chyba w przerwie meczu ok. 18:45. Tydzień temu transmisja była realizowana bez studia z goścmi, a w przerwie po kilku wywiadach reportera na stadionie, oddano antenę Warszawie (w TVP Sport) i Białemustokowi (w TVP Białystok). TVP Białystok emitowała w tym czasie reportaże o luźnej tematyce sportowej.

EDIT

Jutrzejszy "Obiektyw" o 17:30. W Nikozji drużynie Jagiellonii towarzyszy ekipa z redakcji sportowej TVP Białystok.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Re:

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: michal » (ndz) 03 kwie 2016, 18:06

Nie wiem czy coś się zmieniło w przepisach, ale kojarzę, że dotychczas maksymalnie mogły być trzy ośmiosekundowe plansze sponsorskie przy programach telewizyjnych. Tymczasem w TVP Białystok w ostatnich dniach widziałem dwa programy ("Tędy w trendy" i "Ale rodzina") opatrzone czterema, a nawet pięcioma takimi planszami (są to dosłownie plansze z drobnymi animacjami, wykonane najtańszym kosztem, a dotyczą lokalnych firm). Być może łączny limit 24 sekund jest zachowany, bo wydają się krótkie. Jedna z drugą w żaden sposób nie jest powiązana poza tym, że wszystkie czyta katowicki lektor Ireneusz Załóg.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

tvnfan1
Popisał/a już trochę
Posty: 457
Rejestracja: (pt) 22 sty 2010, 15:13
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

Re: TVP BIAŁYSTOK

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: tvnfan1 » (czw) 14 lip 2016, 14:07

Wczoraj ekipa reporterska TVP Białystok podczas nagrywania materiału o inwestycji w Żywej Wodzie, została zaatakowana przez inwestora:
http://bialystok.tvp.pl/26142058/niechciana-inwestycja
NC+ - Comfort+, Extra+ i Premium Sport & Film|DVB-T - Mux1, Mux2, Mux3
:w: - Główne wydanie o 19:30 w TVP1 | Po nim Dziś Wieczorem w TVP Info

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: TVP BIAŁYSTOK

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: Trzeciak » (czw) 14 lip 2016, 15:34

Szkoda słów. Szkoda, że to kolejny - po tym z grudnia 2014 roku - przypadek bezczelnego ataku na ekipę TVP wykonującą swoje normalne obowiązki. Widać jakie "wychowanie" pokazują ludzie mając tyle lat na karku. :/

tvnfan1
Popisał/a już trochę
Posty: 457
Rejestracja: (pt) 22 sty 2010, 15:13
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

Re: TVP BIAŁYSTOK

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: tvnfan1 » (czw) 14 lip 2016, 19:34

Pobicie dziennikarki jest jedynką głównego wydania "Wiadomości". Tym czasem rolnik Sebastian S. usłyszał zarzuty i nie przynaje się do winy. O dalszych losie sprawy zdecyduje prokuratura w Suwałkach:

http://bialystok.tvp.pl/26156014/policj ... -bialystok
NC+ - Comfort+, Extra+ i Premium Sport & Film|DVB-T - Mux1, Mux2, Mux3
:w: - Główne wydanie o 19:30 w TVP1 | Po nim Dziś Wieczorem w TVP Info

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: TVP BIAŁYSTOK

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Trzeciak » (czw) 14 lip 2016, 19:41

Ciężko chwalić totalny brak wychowania i - nazwijmy to po imieniu - bandyctwo.

Zarząd TVP wydał oświadczenie w którym w obronie pokrzywdzonych pracowników TVP3 Białystok rozważa podjęcie kroków prawnych: http://centruminformacji.tvp.pl/2615420 ... arzadu-tvp

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

TVP BIAŁYSTOK

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: michal » (pn) 04 wrz 2017, 19:07

Białostocki "Obiektyw" ma spot promocyjny, zrealizowany w podobnej formie jak niedawno spoty TVP Info, Teleexpressu czy Wiadomości. W zwolnionym tempie prezenterzy i niektórzy reporterzy (choć akurat większość prezenterów w tym programie i tak jest reporterami) przygotowują się do relacji w terenie lub programu w studiu. Widzimy takie czynności jak poprawianie włosów, przygotowywanie mikrofonu studyjnego lub reporterskiego, przekładane kartek, sprawdzanie poprawnie wetkniętego "ucha", gesty do kogoś z ekipy technicznej studia, uśmiechy do kamery, itp. Na koniec napis "Obiektyw, codziennie o 18:30". Wyszło bardzo profesjonalnie, tak jak spoty z głównych anten.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

TVP BIAŁYSTOK

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: janekpogwad » (wt) 05 wrz 2017, 1:48


ODPOWIEDZ