Oto informacje ze strony ośrodka potwierdzające moją teze :
Według mnie ośrodek powinien nam sprawić prezent z okazji swoich 10urodzin - nową oprawę np: Obiektywu (choć ten jubileusz ma za rok) oraz jakiś specjalny program o historii ośrodkaO ośrodku
Ważniejsze daty z historii białostockiego ośrodka telewizji.
Kamieniem węgielnym powstania naszego Ośrodka stała się Decyzja Zarządu Telewizji Polskiej S.A. z lipca 1996 roku, na mocy której powołano Oddział TVP S.A. w Białymstoku. Jego pierwszym dyrektorem został Kazimierz Puciłowski. Swoją funkcję pełnił od 1 września 1996 do 31 sierpnia 1999 roku. Na stanowisko zastępcy dyrektora d/s technicznych zostaje powołany Leopold B. Witkowski, zaś od 11 grudnia za finanse firmy odpowiedzialny jest zastępca dyrektora d/s ekonomicznych - Izydor Gaiński.
Początkowo mieściliśmy się w biurowcu przy ulicy Św. Rocha, ale już w styczniu 1997 roku pełną parą ruszyły prace remontowe i budowlane w docelowej siedzibie przy ulicy Włókienniczej 16A. Przejęliśmy budynki po kompleksie różnego rodzaju hurtowni, co w przyszłości skutkowało zabawnymi sytuacjami, gdyż jeszcze długo po oficjalnym otwarciu Ośrodka do naszej siedziby przyjeżdżały osoby pragnące zakupić… odzież ochronną.
Nad problematyką programową od 1 lutego 1997 roku pieczę objął pełniący obowiązki zastępcy dyrektora d/s programowych - Wojciech Worotyński (pracował na tym stanowisku do 31 grudnia 1998). To właśnie Wojciech Worotyński zaczął kompletować kadrę dziennikarską i ustalać naszą pierwszą ramówkę. Szczególny nacisk położono na stworzenie profesjonalnego i wiarygodnego magazynu informacyjnego z aktualnymi wiadomościami z regionu. Narodził się OBIEKTYW, który do dzisiaj istnieje pod tą sama nazwą i pozostaje głównym magazynem informacyjnym na antenie OTV Białystok. Pierwsza emisja Obiektywu miała miejsce 16 lutego 1997 roku.
Zaraz potem zaczęły powstawać kolejne nasze programy:
9 marca ukazuje się na antenie magazyn mniejszości narodowych Sami o sobie,
11 kwietnia początek emisji magazynu kulturalnego Prezentacje,
17 kwietnia inauguracja emisji programu rodzinnego Pół godziny dla rodziny,
1 lipca startuje Budzik - codzienny magazyn poranny,
6 lipca pierwsza emisja Tygodnia w obiektywie - przeglądu najważniejszych wydarzeń z regionu,
25 sierpnia premierowe wydanie Magazynu sportowego, a 6 września - magazynu Osobliwości.
Istotną zmianą w technologii produkcji programu telewizyjnego było wprowadzenie w czerwcu 1997 roku cyfrowego sprzętu reporterskiego. Byliśmy pierwszym ośrodkiem w Polsce testującym nowy system telewizji cyfrowej DVC-PRO. Testy zakończyły się pomyślnie. Do dziś pracujemy w tym właśnie systemie.
31 marca 1999 rozpoczynają pracę cyfrowe stanowiska montażu nieliniowego.
21 grudnia 1997 uruchomiliśmy emisję własnego 17-godzinnego programu regionalnego za pośrednictwem nadajnika TV w Krynicach k/Białegostoku o zasięgu ponad 100 km.
24 grudnia 1998 roku miała miejsce pierwsza, bezpośrednia transmisja na antenę regionalną wykorzystująca technikę światłowodową.
1 stycznia 2000 roku rusza bezpośrednie światłowodowe połączenie z Centrum TV w Warszawie.
19 sierpnia 2000 roku odbyła się pierwsza transmisja na antenę ogólnopolską za pośrednictwem łącza satelitarnego. W międzyczasie rozpoczynamy nadawanie w ramach programu regionalnego sygnału teletekstu, czyli tak popularnej obecnie TELEGAZETY PODLASKIEJ.
W październiku 1998 roku pełnomocnikiem dyrektora d/s jakości programu zostaje Tamara Sołoniewicz (15 kwietnia 1999 zostaje powołana na stanowisko zastępcy dyrektora oddziału TVB, a 1 października 1999 na stanowisko zastępcy dyrektora d/s programowych). Do czasu jej przedwczesnej śmierci (18 lipca 2000 r.) szczególnie dynamicznie zaczęła rozwijać się dziedzina reportażu telewizyjnego. Nasi dziennikarze zdobywali coraz więcej nagród na prestiżowych festiwalach, zaś w środowisku telewizyjno-filmowym zaczęto mówić o "białostockiej szkole reportażu".
1 września 1999 na stanowisko dyrektora ośrodka zostaje powołany Krzysztof Jóźwiak (pełni tą funkcję do lipca 2002).
28 grudnia 1999 zakończyły się prace adaptacyjne i oficjalnie oddano do użytku nową siedzibę białostockiego oddziału TVP. Oczywiście nie oznacza to końca modernizacji i rozwoju OTV Białystok. Obecnie trwają zaawansowane prace nad uruchomieniem nowoczesnego cyfrowego studia telewizyjnego. Niebawem nastąpi jego uroczyste otwarcie.
2 lipca 2002 pieczę nad ośrodkiem przejmuje, powołany na jego dyrektora, Jacek Popiołek. Pełni tę funkcję do grudnia 2005.
Od dnia 5 grudnia 2005 roku obowiązki Dyrektora OTV Białystok pełni Grzegorz Gajewski.
Od 15 września 2002 w sieci pojawiła się strona internetowa Oddziału TVP S.A. w Białymstoku. Do dnia dzisiejszego trwa jej udoskonalanie i przebudowa tak, aby każdy widz OTV Białystok mógł uzyskać możliwie dużą ilość aktualnych informacji o różnorodnej tematyce.
Zdajemy sobie sprawę, że wiadomości internetowe to podstawa wiedzy o regionie także dla wszystkich Polaków zamieszkałych poza granicami naszego kraju.
Rada Nadzorcza TVP S.A. na posiedzeniu 27 października 2006 r. nowych dyrektorów oddziałów terenowych TVP.
Na stanowisko dyrektora TVP3 Białystok został powołany Wojciech Straszyński, zastępcą dyrektora oddziału w Białymstoku został Wiesław Rajewski.

Jaka jest wasza ocena tego ośrodka ?