Strona 1 z 1

O misji radia publicznego w Polsce

: (pn) 26 lut 2007, 17:57
autor: viper
Polskie Radio zamierza rozwiązać swoje dwa zespoły artystyczne: Polską Orkiestrę Radiową i Chór Polskiego Radia w Krakowie. Jak piszą Wirtualne Media, ma to związek z redukcją personelu PR. "Utrzymywanie zespołów muzycznych i wykorzystywanie dokonanych przez nich nagrań oraz organizowanie koncertów publicznych przez lata wydawało się istotnym zobowiązaniem publicznym i historycznym publicznej radiofonii i należało do ważnych form mecenatu tego typu radiofonii nad kulturą muzyczną kraju" - czytamy w artykule. Napisano też, że obecnie w europejskich radiofoniach publicznych działa ok. 40 zespołów muzycznych, które nie zawsze są finansowane tylko przez te radiofonie.

Czy tak ma wyglądać misja nadawcy opłacanego z naszych pieniędzy? I to w kraju, gdzie poziom kultury muzycznej jest dość niski?

: (pn) 26 lut 2007, 19:21
autor: Poland
Według mnie PR ma jedną misje - wzbudzić u widza wściekłość tak że nawet odprężenie przy PR2 nie pomoże

: (pn) 26 lut 2007, 21:29
autor: kurosawa
Tak Kisielku? A na innym forum czytałem zupełnie co innego - jakbyś kochał to polnische rundfunk. :] :what: Zdecyduj się dziecko. ;]

: (wt) 27 lut 2007, 20:37
autor: looser106
Ja uważam, że misją publicznego radia (jak i telewizji) jest dawanie rozrywki i rzetelnych wiadomości obywatelom danego kraju. Powinno byc łatwo dostępne dla każdego. Rzadko się to zdarza... niestety...

: (śr) 28 lut 2007, 8:51
autor: Poland
kurosawa pisze:Tak Kisielku? A na innym forum czytałem zupełnie co innego - jakbyś kochał to polnische rundfunk. :] :what: Zdecyduj się dziecko. ;]
Ale po tych zmianach już mi się nie chce ich kochać :)

: (śr) 28 lut 2007, 19:19
autor: kurosawa
Ciekawe, czytalem to max 5 dni temu. :] :]

: (wt) 06 mar 2007, 21:42
autor: viper
Ktoś gdzieś napisał, że nadawca publiczny powinien wspierać rodzimych (ale dobrych)twórców - tak właśnie czyni Polskie Radio. Radiowa Agencja Fonograficzna wydała m.in. płytę grupy Button Hackers "To mój anioł". Dlaczego zajęło się tym właśnie PR? Otóż lider grupy, Paweł Steczek, wysłał Markowi Niedźwieckiemu płytkę demo z utworem "Night", potem "Let's Take A Chance"... i debiutancki album gotowy.

: (czw) 08 mar 2007, 14:07
autor: as12
jak dla mnie to radio nie realizuje swojej misji

Re: O misji radia publicznego w Polsce

: (sob) 10 mar 2007, 7:55
autor: Poland
viper pisze:Polskie Radio zamierza rozwiązać swoje dwa zespoły artystyczne: Polską Orkiestrę Radiową i Chór Polskiego Radia w Krakowie. Jak piszą Wirtualne Media, ma to związek z redukcją personelu PR. "Utrzymywanie zespołów muzycznych i wykorzystywanie dokonanych przez nich nagrań oraz organizowanie koncertów publicznych przez lata wydawało się istotnym zobowiązaniem publicznym i historycznym publicznej radiofonii i należało do ważnych form mecenatu tego typu radiofonii nad kulturą muzyczną kraju" - czytamy w artykule. Napisano też, że obecnie w europejskich radiofoniach publicznych działa ok. 40 zespołów muzycznych, które nie zawsze są finansowane tylko przez te radiofonie.

Czy tak ma wyglądać misja nadawcy opłacanego z naszych pieniędzy? I to w kraju, gdzie poziom kultury muzycznej jest dość niski?
Na szczęście to tylko wielka plotka bo słyszałem że mają to zostawić.

: (śr) 11 kwie 2007, 15:48
autor: viper
Podobno PR chce ograniczyć zasięg Dwójki - jedynego kanału z muzyką poważną. Protestują przeciwko temu twórcy, m.in. Wojciech Kilar. Miejmy nadzieję, że publiczne radio zastanowi się nad tym, bo w Polsce nie ma chyba innych stacji radiowych nadających muzykę klasyczną.

: (czw) 12 kwie 2007, 22:55
autor: Biedny Milioner
viper pisze:Podobno PR chce ograniczyć zasięg Dwójki - jedynego kanału z muzyką poważną. Protestują przeciwko temu twórcy, m.in. Wojciech Kilar. Miejmy nadzieję, że publiczne radio zastanowi się nad tym, bo w Polsce nie ma chyba innych stacji radiowych nadających muzykę klasyczną.
Władze PR uległy i ograniczenie zasięgu Dwójki nie będzie aż tak drastyczne. Bardziej ucierpi PR Bis, ale to żadna strata bo od sierpnia 2006 roku ta stacja nie prezentuje żadnego poziomu.

: (czw) 26 kwie 2007, 19:09
autor: viper
Wiecie zapewne o tym, że słynna Lista Przebojów Trójki ma już 25 lat. Słuchają jej nawet ludzie młodzi, którzy niewiele wiedzą o historii muzyki rozrywkowej. Niektórzy polubili też utwory "stare", np. z lat 80. XX w. Jak ktoś powiedział w telewizji, "zmieniają się czasy i gusta, a lista Niedźwieckiego wciąż gra". W pewnym sensie jest to misja.