Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Kanały tematyczne TVP

Dyskusje o obecnych, a także byłych i planowanych kanałach tematycznych TVP
Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

#31

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 11 sty 2007, 15:53

Po pierwsze nie życzę sobie, aby ktokowliek na tym forum mowil do mnie :stary" - a zwłaszcza Ty. Takie określenia mogą być zarezerwowane tylko i wyąłcznie dla przyjaciół.
Proszę Cię również abyś nie żartował z "przemyślaną nazwą" zawierajacą liczbę "24" - rzeczywiscie jest to niezwykła oryginalność i wyjątkowość (BBC ma coś takiego w nazwie, któryś z włoskich kanałów też...) Sądzę, że to raczej Ty powinieneś uważniej czytać moje posty - widocznie nikomu na świecie nie przeszkadza nazwa "Kultura" - ba inne kanały mają dokładnie to samo okreslenie.Wniosek - widocznie nie jest to zła nazwa. Wiesz co Ci powiem - po prostu się czepiasz i tyle. W dodatku brakuje Ci argumentów. Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że nazwa TVN24 również sugeruje miałkość jej twórców...
Aniu Ty również sobie nie żartuj - strona lezy i kwiczy już od kilku dni. Moja cierpliwość powoli się kończy. Gratuluję odnoszenia się do postów, w których manipulowane sa moje wypowiedzi. Rzeczywiscie kanał historyczny TVN jest wyjątkowo pomysłowy - jedna wielka powtórka produkcji emitowanych przez kanały Discovery.... To dopiero pomysł - puszczać powtórki (nota bene emitowane w tym samym czasie przez inne kanały "D"). Pomysłowość godna wszelkich nagród.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

#32

Post autor: Ania » (czw) 11 sty 2007, 15:57

A co ma strona do tego ze TVP nie sypie pomysłami jak z rękawa ?
Bo taka była moja wypowiedz...

I proponuje abyście panowei oboje wyluzowali bo moja cierpliwość też się kończy powoli :]....

A co do strony to się naprawia, powoli bo powoli ale to nie moja wina że mam sesję...
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
macias
Coś z niego/niej będzie
Posty: 220
Rejestracja: (czw) 11 sty 2007, 13:44
Lokalizacja: 71

#33

Post autor: macias » (czw) 11 sty 2007, 16:27

doktorfaustus1 pisze:Po pierwsze nie życzę sobie, aby ktokowliek na tym forum mowil do mnie :stary" - a zwłaszcza Ty. Takie określenia mogą być zarezerwowane tylko i wyąłcznie dla przyjaciół.
Cóż, wprawdzie nie jestem złotą rybką i nie spełniam życzeń (zwłaszcza nieznajomych ;) ), ale dla Ciebie mogę zrobić wyjątek. Uszanuję Twoją wolę i nie będę zwracał się do Ciebie per stary, pod warunkiem, że Ty uszanujesz moją i będziesz zwracał się do mnie per Najjaśniejszy Panie. ;)
doktorfaustus1 pisze:Proszę Cię również abyś nie żartował z "przemyślaną nazwą" zawierajacą liczbę "24" - rzeczywiscie jest to niezwykła oryginalność i wyjątkowość (BBC ma coś takiego w nazwie, któryś z włoskich kanałów też...)
Rzeczywiście, masz rację, jeśli przyjmiemy, że "przemyślany" jest synonimem "oryginalności", a nie jest. Nie twierdzę, że jest to nazwa oryginalna,a że komunikuje znacznie więcej i znacznie wyraźniej niż TVPowska Kultura (miałka i niezdecydowana :P )
doktorfaustus1 pisze:Sądzę, że to raczej Ty powinieneś uważniej czytać moje posty - widocznie nikomu na świecie nie przeszkadza nazwa "Kultura" - ba inne kanały mają dokładnie to samo okreslenie.Wniosek - widocznie nie jest to zła nazwa.
Sam fakt, że kilkaset sklepów w Polsce nosi nazwę Super Sam nie świadczy, że jest to nazwa dobra i trafiona.
doktorfaustus1 pisze:Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że nazwa TVN24 również sugeruje miałkość jej twórców...
To powiedz. Tylko od razu przygotuj sobie jakieś uzasadnienie, bo na pewno Cię o nie poproszę. Ja mam uzasadnienie dla swoich poglądów, które w dowolnej chwili mogę przedstawić.
Ostatnio zmieniony (czw) 11 sty 2007, 16:30 przez macias, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
macias
Coś z niego/niej będzie
Posty: 220
Rejestracja: (czw) 11 sty 2007, 13:44
Lokalizacja: 71

#34

Post autor: macias » (czw) 11 sty 2007, 16:29

Ania pisze:I proponuje abyście panowei oboje wyluzowali bo moja cierpliwość też się kończy powoli
W życiu nie byłem bardziej wyluzowany niż dzisiaj. :) Oczywiście wezmę pod uwagę nieuchronnie zbliżający się koniec Twojej cierpliwości. ;)

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

#35

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 11 sty 2007, 16:43

Dwa posty pod rząd - regulamin!
Mogę użyć twojego argumentu (a przy okazji udowodnić Ci, że nie czytasz mocih postów) i po raz kolejny powtórzyć, że nie jedna stacja (super sam) ma w swej nazwie 24. To jest oryginalność? To jest pełna identyfikacja kanału, majaca nasuwac skojarzenia z informacją??? Kanały z erotyką też często mają w nazwie "24"...

Awatar użytkownika
macias
Coś z niego/niej będzie
Posty: 220
Rejestracja: (czw) 11 sty 2007, 13:44
Lokalizacja: 71

#36

Post autor: macias » (czw) 11 sty 2007, 17:57

doktorfaustus1 pisze:Mogę użyć twojego argumentu (a przy okazji udowodnić Ci, że nie czytasz mocih postów) i po raz kolejny powtórzyć, że nie jedna stacja (super sam) ma w swej nazwie 24.
To nie mój argument, tylko Twój. Ty stwierdziłeś, że skoro inne kraje chętnie używają słowa Kultura jako nazwy kanału tematycznego, to znaczy, że jest to dobra nazwa. To po pierwsze. Po drugie - jeszcze raz, tylko jaśniej, bo widzę, że nie dociera... Nie twierdzę, że TVN24 to nazwa oryginalna, ale pomysłowa. Dla jasności "pomysłowy", cytując słownik języka polskiego PWN, w tym wypadku "świadczący o czyjejś inwencji". Dla rozróżnienia, cytując ten sam słownik, "oryginalny" oznacza tyle co "niebędący kopią, przeróbką ani falsyfikatem". A przepraszam gdzie jest napisane, że przeróbka nie może być pomysłowa ?
doktorfaustus1 pisze:Kanały z erotyką też często mają w nazwie "24"...
Proszę, żeby nie wyszło, że jesteś gołosłowny, wymień jakieś, bo ja np. nie znam takich kanałów.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

#37

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 11 sty 2007, 18:20

Teraz próbujesz obrócić kota ogonem. Żal mi Ciebie... Ależ tak - masz racje - "24" w nazwie na pewno świadczy o dużej pomysłowości i inwencji twórczej autorów nazwy, matomiast słowo "Kulutra" już nie. :smiech: :smiech: :smiech: :smiech: :smiech: :smiech: :smiech: Zwłaszcza jeśli mówimy o kanale kulturalnym - wszak jaką inna mógłby mieć nazwe?
Nie żartuj twierdząc, że:
Nie twierdzę, że jest to nazwa oryginalna,a że komunikuje znacznie więcej i znacznie wyraźniej niż TVPowska Kultura (miałka i niezdecydowana
Ależ tak masz racje twierdząc, że słowo "kulutra" nie niesie ze sobą żadnego przesłania oraz niczego konkretnego nie komunikuje... Zapewne większość Polaków podejrzewam, że TVP Kultura to kanał z telezakupami :smiech: :smiech: :smiech:
Gdybyś miał również troszeczkę lepszą pamięć zapewne wiedziałbyś, że pierwotnie TVN24 miał nazywać się TVN24 News - gdzie dopiero słowo "news" określało profil stacji. Mamy rownież Mango 24 - cóż za pomysłowość. Od razu wiadomo o co chodzi. Tak samo jak w przypadku serialu "24"...
Jeżeli dobrze pamiętam to któryś z kanałów Sex View (czy jakoś tak ma 24 w swojej nazwie. Zresztą większość porono biznesów posługuje się określeniem "24" - np w Krakowie na ul. Długiej jest salon "masaże 24" - wiadomo o co chodzi...
Ba sama 24 kojarzy się przede wszytskim z nadawaniem przez 24 godziny a nie z informacjami)


PS gdyby to ode mnie zależało już kilka godzin temu miałbyś tutaj bana....
PPS jeszcze jeden post nie na temat i zamykam tę dyskusję.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

#38

Post autor: Ania » (czw) 11 sty 2007, 18:51

:> Spokuj !!!!!!! :cisza: :cisza: :cisza:

Koniec juz dyskusji na temat nazwy kultura czy też 24 prosze dyskutowac na jakiś inny temat byle kulturalnie nie obrażając i tyczy się to obu stron... :]
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

#39

Post autor: Przemek » (czw) 11 sty 2007, 19:34

Już macias nie będzie miał okazji dyskutować :x

Zablokowany