Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Rower Błażeja

Rozmowy, które nie mieszczą się w powyższych forach.
Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

Rower Błażeja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: ArO » (pn) 16 paź 2006, 17:52

Założyłem ten temat bo jestem ciekaw czy wiadomo, co obecnie porabiają Ci młodzi ludzie którzy kiedyś "Rower Błażeja" prowadzili.

Chyba najpopularniejsza jest z tego grona w tej chwili Paulina Chylewska która w TVP zajmuje się sportem, jest prezenterką Jedynki.

Daniel Zawadzki gra obecnie Michała Chojnickiego w "Klanie".

Marcin Kołodyński który również był jednym z popularniejszych osób w tym gronie prowadził "Liste Przebojów" i "Tenbit" na TVN-e. Zginął w 2001 roku.

Dorota Szelągowska od 4 lat związana z Adamem Sztabą, córka Katarzyny Grocholi. Była autorką scenariusza do I i II edycji "Tańca z gwiazdami". nie wiem, co robi w tej chwili.

Nie pamiętam jak sie ta dziewczyna nazywa, ale w tej chwili prowadzi lub prowadziła program dla małych dzieci na Jedynce. Ona także była w "Rowerze".

Nie wiadomo, co robi przystojniaczek Marcin (zdaje sie, ze Kamiński).

Czy Olin Gutowski też prowadził ten program? Skądś go kojarze, ale nie ejstem pewny. Jeśli tak to obecnie gra w "Samym Życiu" na Polsacie.

Z 2 lata temu w "Szansie na sukces" spiewał jeszcze taki blondynek z krótkimi włosami który bardzo czesto w "Rowerze" miał kolorowe włosy. Raz pomaranczowe, a raz "piłke nożną".

Kasia Dydo prowadziła (lub prowadzi) jakiś poranny program dla dzieci z językiem angielskim. Była (lub jest) też prowadzaca teleturniej dla dzieciaków w TVP2. Ostatnio widziałem ją z rok temu na opolskich Debiutach (prowadziła).

Z programu pamiętam także taka ładną Kaśke z długimi kręconymi włosami. Cicho o niej niestety.

Tyle pamiętam. Pewnie część jest do skorygowania. Pamietacie ejszcze kogoś?

Aivlis
Popisał/a już trochę
Posty: 503
Rejestracja: (śr) 04 sty 2006, 17:06

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Aivlis » (pn) 16 paź 2006, 18:09

Sylwia Dekiert-Darżynkiewicz

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Rower Błażeja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: michal » (pn) 16 paź 2006, 18:36

ArO pisze: Nie pamiętam jak sie ta dziewczyna nazywa, ale w tej chwili prowadzi lub prowadziła program dla małych dzieci na Jedynce. Ona także była w "Rowerze".
Emilia Sobczyńska-Ziąbska

ArO pisze: Nie wiadomo, co robi przystojniaczek Marcin (zdaje sie, ze Kamiński).
Oj, kompletnie nie wiem o kogo chodzi.
ArO pisze: Czy Olin Gutowski też prowadził ten program? Skądś go kojarze, ale nie ejstem pewny. Jeśli tak to obecnie gra w "Samym Życiu" na Polsacie.
Musiałbym zobaczyć. Ale nie kojarzę z imienia i nazwiska.
ArO pisze: Z 2 lata temu w "Szansie na sukces" spiewał jeszcze taki blondynek z krótkimi włosami który bardzo czesto w "Rowerze" miał kolorowe włosy. Raz pomaranczowe, a raz "piłke nożną".
Ja pamiętam jak miał łeb zafarbowany na znak droga jednokierunkowa :) To jest Cyprian Ziąbski. Maż ww. Emilii. jest czasem w napisach końcowych różnych programów.
ArO pisze: Kasia Dydo prowadziła (lub prowadzi) jakiś poranny program dla dzieci z językiem angielskim. Była (lub jest) też prowadzaca teleturniej dla dzieciaków w TVP2. Ostatnio widziałem ją z rok temu na opolskich Debiutach (prowadziła).
Ona redagowała programy kulturalne, które prowadził Orłoś, a potem sama jakiś prowadziła. ten program z językiem angielskiem jeszcze był emitowany w wakcje, ale to były powtórki - emitowany był napis "Prosimy nie dzwonic".
ArO pisze: Z programu pamiętam także taka ładną Kaśke z długimi kręconymi włosami. Cicho o niej niestety.
Katarzyna Dukaczewska. Jej mama prowadziła teleturniej "Jesli nie Oxford to co?".
ArO pisze: Pamietacie ejszcze kogoś?
Adam Gałczyński - "Kolejka - Lista przebojów" i "Myślisz o kimś - "Wybierz teledysk"

Było jeszcze dwóch chłopaków. Jeden ciemne włosy, drugi blond. Może któryś z nich to ten Kamiński. Ten blondyn był od samego początku. Oczywiście potem jeszcze było mnóstwo nowego narybku, po zmianie czołówke i scenografii, ale tych nowych twarzy już nie kojarzę.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: ArO » (pn) 16 paź 2006, 18:57

michal pisze:Musiałbym zobaczyć. Ale nie kojarzę z imienia i nazwiska.
Obrazek

To on. Wcześniej nosił trochę dłuższe włosy.

michal pisze:Oj, kompletnie nie wiem o kogo chodzi.
Szukałem czegoś na jego temat, ale wyskakują inne Marciny. Nie wiem nawet czy dobrze nazwisko kojarze. Przystojniaczek, podobał dziewczynom. Z Kaską Dukaczeswką program prowadził często. Potem zdaje sie, ze zajmował sie programem już od drugiej strony.

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Przemek » (pn) 16 paź 2006, 20:16

Dorota Szelągowska miała duzo zajęć: Prowadziła jeszcze "Pyt. na sniadanie"; napisała piosnkę tytułową do "Mojej krwi" i redagowała chyba coś jeszcze w tvp...

Marcin Kołodyński [*] grał również w "Rodzinie zastępczej" i prowadził 5-10-15. Szkoda chłopaka. Właśnie z 5-10-15 dowiedziałem się że nie żyje.


Edit: Kisiel -> WARN :-(
(Za cytowanie posta, bez żadnej wypowiedzi)

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Poland » (pn) 16 paź 2006, 20:53

Zapomniałem przepraszam...
Poland - Aktywnie najlepszy

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: viper » (pn) 16 paź 2006, 21:26

A mnie zawsze ciekawiło, kim jest ten cały Błażej...
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: ArO » (pn) 16 paź 2006, 22:20

Dorota Szelągowska miała duzo zajęć: Prowadziła jeszcze "Pyt. na sniadanie"
Faktycznie. Wypadło mi to z głowy chyba dlatego, ze bardzo krótko tam była.

Marcin Kołodyński [*] grał również w "Rodzinie zastępczej" i prowadził 5-10-15
Tak, ale 5-10-15 to było przed "Rowerem".

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: michal » (pn) 16 paź 2006, 23:17

Aivlis pisze:Sylwia Dekiert-Darżynkiewicz
Nie pamiętam jej za bardzo, ale spotkałem się już z informacjami na ten temat, że prowadziła i coś mi jakby mi świta. Jednak kwestia tego nazwiska mnie teraz zastanawia. Dekiert przecież sie nazywa po mężu, a panieńskiego nazwiska się wstydziła. Czyżby się rozwiodła, została przy nazwisku byłego męża, a teraz wyszła za Rafała Darżynkiewicza ze Sportu TVP1 (tego wielkiego od bosku i żużla, a także wydawcy), wybierając podwójne nazwisko?
ArO pisze: To on. Wcześniej nosił trochę dłuższe włosy.
Twarz znajoma, ale czy z Roweru to nie powiem :/

ArO o Marcinie Kamińskim pisze: Szukałem czegoś na jego temat, ale wyskakują inne Marciny. Nie wiem nawet czy dobrze nazwisko kojarze. Przystojniaczek, podobał dziewczynom. Z Kaską Dukaczeswką program prowadził często. Potem zdaje sie, ze zajmował sie programem już od drugiej strony.
No więc ja na pewno kojarzę jeszcze tego ciemnego wysokiego blondyna, który był prawie codziennie. Tez musis go pamiętać. Miał pieprzyk na policzku.

A co do Kasi Dukaczewskiej i tego, że miała partnera to ona tez prowadziła "Kawę czy herbatę" z Michałem Paciorkowskim. Ale podobno to było tylko zastępstwo, bo podstawową wtorkową parą była Szelągowska właśnie z Paciorkowskim.

Bardzo był prosił o zdjecie Doroty Szelągowskiej skoro to taka znana postać (Sztaba, Grochola, Pytania na śniadanie...). Kompletnie nie wiem o kogo chodzi.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: ArO » (pn) 16 paź 2006, 23:35

ArO pisze:Bardzo był prosił o zdjecie Doroty Szelągowskiej skoro to taka znana postać (Sztaba, Grochola, Pytania na śniadanie...). Kompletnie nie wiem o kogo chodzi.
Zeskanuje Ci za chwile bo mam gdzieś jej zdjecie w jednym z brukowców. W "Rowerze Błazeja" ona miała przez jakis czas bardzo krótkie włosy (ścięte prawie do samej skóry).
No więc ja na pewno kojarzę jeszcze tego ciemnego wysokiego blondyna, który był prawie codziennie. Tez musis go pamiętać. Miał pieprzyk na policzku.
Może to był on. No nie jestem teraz w stanie sobie przypomnieć czy miał pieprzyk. :D

michal pisze:Jej mama prowadziła teleturniej "Jesli nie Oxford to co?".
Pamiętam jak przez mgłe ten program. Taka szczupła z rudymi prostymi włosami?

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: michal » (pn) 16 paź 2006, 23:53

ArO pisze:
michal pisze:Jej mama prowadziła teleturniej "Jesli nie Oxford to co?".
Pamiętam jak przez mgłe ten program. Taka szczupła z rudymi prostymi włosami?
Prawdę powiedziawszy to nie wiem czy była to jej mama, ale nazwiska te same, pracowały w telewizji, różnica wielowo na oko jakieś 25-30 lat, więc mi to pasowało. Ona była szczupła, wysoka, ale blondynka i czego nie lubię mówić o kobietach niezbyt urodziwa (zgryz jak u Jacka Gmocha).
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: ArO » (wt) 17 paź 2006, 0:03

michal pisze:Ona była szczupła, wysoka, ale blondynka i czego nie lubię mówić o kobietach niezbyt urodziwa (zgryz jak u Jacka Gmocha).
Może faktycznie blond. Nie pamiętam tego programu za dobrze. Wiesz ona mi sie skojarzyła chyba z tą z "Klubu Globtrotera" TVP Katowice. :D Tak tak ja wiem, ze to nie ona, ale skojarzył mi sie kolor włosów. Ta z TVP Katowice miała chyba rudawe.


Obrazek

Szelągowska

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: michal » (wt) 17 paź 2006, 0:20

ArO pisze:Wiesz ona mi sie skojarzyła chyba z tą z "Klubu Globtrotera" TVP Katowice. :D Tak tak ja wiem, ze to nie ona, ale skojarzył mi sie kolor włosów. Ta z TVP Katowice miała chyba rudawe.
Tak, Magda Różycka miała rudawe. Okropna kobieta. :)

ArO pisze: Szelągowska
Nic nie kojarzę. Pierwsze co widzę taką osobę.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: ArO » (wt) 17 paź 2006, 0:30

michal pisze:Tak, Magda Różycka miała rudawe. Okropna kobieta.
Mieszka albo mieszkała w mojej dzielnicy w Sosnowcu.

michal pisze:Nic nie kojarzę. Pierwsze co widzę taką osobę.
To jestem zaskoczony. :D Ty wszystkich znasz i kojarzysz. Ja od razu jak ją tylko zobaczyłem poza "Rowerem" to wiedziałem, że skądś ją znam. Ostatnio była z matką w "Mojej krwi" u Mołkowej.

Znalazłem jeszcze kilka zdjeć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dwa z Tomaszem Kinem i z Rafałem Patyrą w "Pytaniu na śniadanie". Na tym drugim bardziej przypomina Dorotę z "Roweru Błażeja".

Aivlis
Popisał/a już trochę
Posty: 503
Rejestracja: (śr) 04 sty 2006, 17:06

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Aivlis » (wt) 17 paź 2006, 18:28

michal pisze:
Aivlis pisze:Sylwia Dekiert-Darżynkiewicz
Nie pamiętam jej za bardzo, ale spotkałem się już z informacjami na ten temat, że prowadziła i coś mi jakby mi świta. Jednak kwestia tego nazwiska mnie teraz zastanawia. Dekiert przecież sie nazywa po mężu, a panieńskiego nazwiska się wstydziła. Czyżby się rozwiodła, została przy nazwisku byłego męża, a teraz wyszła za Rafała Darżynkiewicza ze Sportu TVP1 (tego wielkiego od bosku i żużla, a także wydawcy), wybierając podwójne nazwisko?
Nie, to nie tak. Dekiert to Jej panieńskie nazwisko, a Darżynkiewicz po męzu.
Zresztą niżej cytuje Jej opis ze strony internetowej Roweru Błażeja:
Sylwia Dekiert
Tak naprawdę Sylwia Dekiert - i tu powinno paść jeszcze jedno nazwisko, ale lepiej nie pisać, bo bardzo się wtedy wkurza (a i to delikatnie powiedziane). Od niedawna jest mężatką - szczęśliwą w dodatku, ma króliczka, który swoimi rozmiarami przypomina niewielkiego psa??!!! W Rowerze stara się jak może, by wszystko, a w szczególności prowadzenie programów, robić perfekcyjnie. I trzeba przyznać, że stara się z niezłym skutkiem. Czasem tylko, gdy popełni najmniejszy (tak naprawdę przez widzów kompletnie niezauważalny) błąd, przejmuje się bardzo i wypłakuje w rękaw męża. Najbardziej na świecie lubi wszystko co Wysokie, a czasem na dodatek Lachutki.
I jeszcze był taki kwestionariusz:
Kwestionariusz Gąski - Sylwia Dekiert

1. dlaczego Rower Błażeja?...

Muszę odpowiadać?


2. najgłupszy film...

Rambo


3. ulubiona stacja kolejowa w Polsce...

PKP Zielona Góra!


4. króliczek czy bałwanek?...

Pytanie! Oczywiście, że króliczek!!!


5. ukochana płyta...

Portishead Dummy, Pearl Jam Ten


6. ulubiona kreskówka...

Krecik, Shrek


7. dlaczego uważasz że jesteś fajniejszy od Dresika?...

Bo mam męża, a Dresik go raczej nigdy mieć nie będzie


8. ulubiony aktor teatralny i dlaczego Linda...

Teatralny może nie koniecznie, bo nie wiem czy Nicolas Cage grał na deskach teatru...


9. książka Twojego życia...

Suskind Pachnidło, Helen Fielding Dziennik Bridget Jones


10. jajko czy kura?...

Kura, w końcu ze wsi jestem!


11. pseudo....

Sylwia
P.S. Ja z nią kiedyś wywiad robiłam i tak naprawdę stąd dowiedziałam się o Jej drugim nazwisku - wysłałam do Niej maila biorąc pod uwagę tylko to znane wszystkim nazwisko, bylo wszyd=stko ok, ale odpowiedz przyszla z adresu na dwa nazwiska.

ODPOWIEDZ