Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP Kultura

Dyskusje o obecnych, a także byłych i planowanych kanałach tematycznych TVP
Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#31

Post autor: Ania » (wt) 25 paź 2005, 0:30

Mięzdy innymi to jest zenujące... kiedys w TVP 1 zapodawalu ten konkurs a teraz przenieśli to do TVP Qultura i wiele osób nawet nie wie ze się odbywał to samo z teatrem telewziji kiedy to było swięto wiadomo było ze w poniedziłek jest teatr i wszyscy siadali... teraz jest jak nie przeszkadza w emisji czegoś innego...
Ale mijsce na telenowele Mandaryny Dody Mensody Biesiady i inne gówna jest w TVP...
^@^
Obrazek

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#32

Post autor: tobi » (wt) 25 paź 2005, 21:57

doktorfaustus1 pisze:Owszem ejst to porażka TVP, ale nie ludzi tworzących stację, a prezesa Dworaka.
pewnie że nie ludzi, bo Ci ludzie sa pasjonatami tego co robią, i wiem co mówie :x co do informacyjnych, to mamy takową tylko jedną w Polsce i przez ostatnie 4lata była niszową, bo też do kablówek wchodziła z potężnymi problemami. obecnie stała się podstawową i wie o nije każdy, i jest marką, autorytetem polityki polskiej, i żadna stacja z nia się zrównać nie może..prosze nie polemizuj i licze ze i TVP Kultura wreszcie zagości w mojej kablówce.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#33

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 26 paź 2005, 8:56

Tobi momentami gadasz jak potłuczony....

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

potŁuczony

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#34

Post autor: tobi » (czw) 27 paź 2005, 11:19

mógłbyś to stwierdzenie rozwinąć:
doktorfaustus1 pisze:Tobi momentami gadasz jak potłuczony....

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#35

Post autor: Grzesioo » (wt) 29 lis 2005, 13:03

TVP Kultura trafi jednak pod strzechy. TVP poszła po rozum do głowy i nie będzie żądać opłat od kabłówek
TVP już nie żąda opłat od operatorów kablowych

Nie będzie "podwójnego abonamentu" na rzecz TVP - klienci sieci kablowych mogą odetchnąc z ulgą. Nadawca publiczny wycofał się z pomysłu pobierania od kablówek dodatkowych opłat za retransmisję swoich programów: TVP1, TVP2, TVP3 oraz TVP Kultura

- Zmieniliśmy naszą strategię negocjacyjną, gdyż Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE) podpisała umowy na nieodpłatną reemisję sygnału Polsatu oraz TVN - wyjaśnił wczoraj prezes TVP Jan Dworak na spotkaniu z dziennikarzami. Zaznaczył, że rozmowy z Izbą wciąż trwają. Do przełomowego spotkania między nadawcą publicznym a szefami PIKE doszło podczas kongresu PIKE 18 listopada w krakowskim hotelu "Pod różą". Omawiano tam również kwestie związane z planowanym startem kolejnych kanałów tematycznych TVP. - Nie wszystkie z nich będą bezpłatne, jak TVP Kultura - zaznaczył szef TVP.

- Cieszymy się z deklaracji TVP. Szczególnie teraz, kiedy wznowiliśmy rozmowy w sprawie podpisania porozumienia na emisję programu TV Kultura i innych kanałów tematycznych w sieciach naszych członków. Mamy nadzieję, że porozumienie zostanie podpisane w ciągu najbliższych tygodni - mówi Jerzy Straszewski, prezes PIKE.

Chcieli opłat...

O tym, że telewizja publiczna żąda od sieci kablowych opłat za retransmisję swych programów napisaliśmy po raz pierwszy w czerwcu. Pomysł zbulwersował operatorów i wywołał duże wątpliwości wśród prawników. Jedni i drudzy powoływali się na Ustawę o radiofonii i telewizji, która zobowiązuje operatorów do wprowadzenia do swoich sieci w pierwszej kolejności ogólnokrajowych i regionalnych programów radiofonii i telewizji publicznej, a więc TVP1, TVP2 oraz TVP3. Telewizja publiczna była zdania, że zapis ten nie obliguje operatorów do włączenia programów TVP. - Ustawa stanowi jedynie, że gdyby chcieli to zrobić, to muszą je włączyć w pierwszej kolejności - powiedział nam wówczas pracownik TVP proszący o anonimowość. Prawnicy zwracali uwagę, że pomysł ten prowadzi do podwójnego opodatkowania widza na rzecz TVP, gdyż koszty tych opłat operatorzy kablowi przerzuciliby na swoich abonentów, a przecież ci - zgodnie z ustawą - już finansują nadawcę publicznego, płacąc abonament rtv.

Sprawą zajęła się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. A TVP zaczęła drukować w prasie płatne ogłoszenia, w których stawiała operatorom warunki. Strony kilka razy siadały do rozmów, ale porozumienia nie ma do dziś. Część branży wiązała ten konflikt ze sporem o TVP Kultura, którego do tej pory nie ma w większości sieci kablowych w kraju. Jan Dworak szacuje, że dociera on do nie więcej niż 30 proc. abonentów kablówek.

...ale już nie chcą

Podejście TVP do operatorów kablowych zmieniło się nie tylko z powodu umów z konkurencyjnym Polsatem i TVN. Jak już pisaliśmy, telewizja publiczna zamierza uruchomić w przyszłym roku co najmniej dwa kanały tematyczne - TVP Dokument i TVP Rozrywka, a to wymaga szybkiego zażegnania konfliktu z sieciami kablowymi. Jan Dworak potwierdził, że prace nad tymi dwoma kanałami trwają. Mogą one ruszyć w I połowie przyszłego roku (zarząd jeszcze nie podjął uchwały w ich sprawie, a spółka nie złożyła wniosków o koncesję w KRRiT).

Dworak dodał, że ponadto spółka szykuje się do uruchomienia kanału informacyjnego, który poza bieżącymi wydarzeniami politycznymi skupiałby się również na gospodarce, działalności organizacji pozarządowych oraz pracach parlamentu. Jego nazwa na razie nie jest znana. - Chyba nie będzie to TVP 24 - żartował szef telewizji publicznej. W TVP pracują też nad kanałem sportowym.

Z opracowania pt. "Założenia i strategia rozwoju kanałów tematycznych TVP", które jako pierwsi ujawniliśmy półtora tygodnia temu wynika, że w 2006 r. kanał TVP Dokument ma pochłonąć 5,82 mln zł, a jego łączne przychody wyniosą 2,8 mln zł. Z kolei koszty TVP Rozrywka w tym samym okresie wyniosą 5,9 mln zł, a przychody - 3,3 mln zł. Budżet promocyjny obu tych kanałów to 2 mln zł.

A platformy cyfrowe nadal walczą

Szansę na zakończenie sporu z TVP mają na razie tylko operatorzy kablowi. Problem mają nadal operatorzy płatnej telewizji satelitarnej bo tu stanowisko nadawcy publicznego się nie zmieniło - powinni płacić za reemisję. W lipcu TVP złożyła do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Cyfrę+ i Cyfrowy Polsat, twierdząc, że nadają jej programy bezprawnie bez umowy. Prokuratura wszczęła postępowanie wyjaśniające i przesłuchała przedstawicieli obu platform.

Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu nie daje za wygraną. - Jeżeli takie będzie oficjalne stanowisko i TVP rzeczywiście da swój sygnał sieciom kablowym bezpłatnie, to skierujemy sprawę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - deklaruje Libicki. - Nie widzimy powodu, dla którego podmioty działające na tym samym rynku mają być różnie traktowane. Jest to sprzeczne zarówno z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów, jak z unijnymi dyrektywami - podkreśla szef Cyfrowego Polsatu.

TVP nie wycofa się z rynku reklam

- Sytuacja ekonomiczna spółki jest stabilna, choć w październiku tego roku opłaty abonamentowe stanowiły mniej niż 30 proc. naszych przychodów - powiedział prezes TVP. Dodał on, że przyszły rok pod tym względem będzie jeszcze trudniejszy, gdyż telewizja nie dostanie od rządu refunadacji ulg kombatanckich. Mimo to skonsolidowane przychody firmy w 2006 r. wzrosną "o kilka procent", a to głównie za sprawą ekspansji TVP na rynku reklamowym. - My w tej chwili zależymy od tego rynku i na pewno nie wycofamy się z niego w przyszłym roku, dopóki ew życie nie wejdą konkretne i skuteczne sposoby ściaganie abonamentu - deklaruje Jan Dworak. - Taka jest nasza odpowiedzialność za spółkę i za widza. Jeśli chcemy robić programy misyjne, to musimy stąpać mocno po ziemi - podkreśla. Wedug prezesa TVP w przyszłym roku spółka zamierza skupić się na inwestycjach w program oraz trechnolgie nadawania i produkcji.
Źródło

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#36

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 29 lis 2005, 15:10

Sądzę, że Dworak postanowił wlaczyć o stołek. Spojrzał do kalendarza i zorientował się, że już niedługo kończy się jego kadencja i trzeba będzie się rozstać z tak przyjemną posadą. A więc na gwałt stara się zrobić to, czego nie zrobił za swojego panowania. Nagle odświeża pomysł z kanłem informacyjnym (zaledwie dwa lub trzy miesiące temu publicznie ogłosił odłożenie prac nad tym projektem na bliżej nieokreśloną przyszłość i bez walki oddał pole Walterowi). Teraz stara się zakopać topór wojenny i znaleźć wspólny język z operatorami kablówek (tych akurat "cenię" na równi z ojcem Rydzykiem). Czy mu się uda? Czas pokaże.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#37

Post autor: tobi » (czw) 01 gru 2005, 9:57

czy ktoś z Was odbiera ten elitarny dla elity kanał?

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#38

Post autor: Ania » (czw) 01 gru 2005, 16:47

Na szczescie nie :D
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#39

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 02 gru 2005, 8:57

Aniu powoli zaczynasz bluźnić :D :D :D
Niestety nie. Chociaż wczoraj miałem cień nadzieji. Otóż zakłamana UPC, która do tej pory twierdziła, że nie ma wolnych częstotliwości nagle dodała: Eurosport2, Mezzo, MCM. Do tego doszły zakodowane Ale kino i Kino Polska (ten sam system jak HBO). Oczywiście żaden inny program nie wyleciał. Coraz gorzej oceniam UPC i gdyby zależało to tylko ode mnei już dawno miałbym odbiornik FTA lub Cyfrę +. Z całej oferty programowej UPC oprócz polskich stacji (TVP, TVN24, EuropaEuropa, Cartoon Network, stacje muzyczne i informacyjne, Mezzo, czasami TVN i Polsat) nie oglądam niczego!!!!!!

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#40

Post autor: tobi » (pt) 02 gru 2005, 22:52

ja bym z Mezzo MCM się cieszył
a i Eurosport2 nie pogardził
czy kablówki moga mieć keidyś OBOWIĄZEK WPROWADZENIA KULTURY
a i masz jednocześnie EuropaEuropa i AleKino, rzadki przypadek :P

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#41

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 03 gru 2005, 9:35

Ależ cieszę się z Mezzo i MCM. Chociaż zamiast tego drugiego wolałbym TVP KULTURĘ. Co z tego, że mam Europę i Ale Kino, jeśli ten drugi kanał jest zakodowany?! UPC to najgorsza kablówka w Polsce. Standardy obsługi klienta sa naprawdę żenujące, a oferta programowa układana z myslą o kurach domowych. Nie wiem po co komu trzy kanały z telezakupami...

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#42

Post autor: Ania » (sob) 03 gru 2005, 10:45

Faustusie mam nadzieje ze porownojesz Kino Polska i HBO tylko tematyka filmowa...
bo raczej nie doborem filmow :D
Ja mam vectre i narzekam tylko na TV trwam... i brak Cartoon network oraz CNN :(
reszta oferty mi pasuje choc jakies 6 miesiecy temu bylo tragicznie...
ostatnio dodali mi tvn Style (badziew ale zamiast potugalskiego kanalu czyli ok :D )
i viasat history swietny kanal :]

Masz go Faustusie ???
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#43

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 03 gru 2005, 11:49

Niestety nei mam Viasat history. Czasami sprawdzam w gazecie ich ofertę programową i od czasu do czasu jest jakas pozycja godna uwagi. Co do HBO i Kino Polska - oczywiście wiem, że obie stacje nadaja inny typ filmów, ale gdybym miał wybierać zdecydowałabym się na na Kino Polska. Jeśli chce obejrzeć filmowy hit idę do kina lub akademika (studenci wiedzą po co :x .) W tym przypadku telewizor jest mi nie potrzebny, tym bardziej, że tylko niektóre filmny oglądam po raz kolejny :foch: :foch: :foch: :foch: . Natomiast Kino Polska emituje moją ulubioną Polską Kronikę Filmową :D

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#44

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 22 gru 2005, 15:39

:jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi:
:jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi:
Hip hip huraaaaaaaa
Zaplute i podłe UPC (najgorsza kablówka w tym kraju) wreszcie włączyło do swojej oferty TVP KULTURA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi:

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#45

Post autor: tobi » (ndz) 08 sty 2006, 15:12

doktorfaustus1 pisze:Moim zdaniem kanał TVP KULTURA jest R E W E L A C Y J N Y! Praktycznie nie oglądam innych stacji. Dzisiaj zaplanowałem film z 1926r (gdzie indziej znajdziesz taką perełkę!???) o wdzięcznym tytule "Faust" :D :x :x :x :x
ja miałem możliwość looknięcia na kanał w ramach CYFRY+ w ookolicach noworocznych
jednak wciąż kanału nie ma w drugiej pod wzgledem ilości abonentów sieci kablowej Vectra.

ODPOWIEDZ