Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP Kultura

Dyskusje o obecnych, a także byłych i planowanych kanałach tematycznych TVP
Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#91

Post autor: Grzesioo » (ndz) 17 wrz 2006, 14:43

Dyrektor TVP Kultura: Nie pokażemy wszystkiego

TVP rusza z nowymi kanałami tematycznymi. Poza TVP Kultura pod nowym kierownictwem będą to także Film, Historia i Rozrywka. - Żadnej popeliny - obiecują w TVP

Nowy dyrektor TVP Kultura gładzi mnie po ramieniu i mówi: - Jestem wykładowcą akademickim i dlatego domagam się poprawnego używania kwalifikatorów. "Kwalifikatorem" jest słowo "cenzura", które padło w moim pytaniu: - Czy jest możliwa cenzura niektórych wypowiedzi artystycznych w TVP Kultura za Pana kadencji?

Krzysztofowi Koehlerowi nie podoba się określenie "cenzura", ale przyznaje, że nie będzie dopuszczał na antenę wszystkiego: - Pewne osoby usłyszą ode mnie "przykro mi, nie". Chodzi o propozycje, które będą złe, krzywdzące, agresywne, takie, przed którymi chciałbym chronić np. własną córkę. Np. jeśli ktoś jest satanistą i nakłania do zła. Nie będę ingerował w jego dzieło sztuki, tylko zwyczajnie go nie pokażę.

Slogan TVP Kultura to "Twórcza wymiana zdań". Pytam więc Koehlera związanego ze środowiskami konserwatywnymi, m.in. z "Frondą", czy w jego stacji znajdzie się miejsce dla artystów o innym niż katolicki światopoglądzie i czy wyobraża sobie zaproszenie np. Doroty Nieznalskiej. Koehler patrzy na mnie z wyrzutem: - To pytanie jest dla mnie upokarzające i nie chcę dyskutować na takim poziomie. Myślę o kulturze jako o czymś otwartym. Katolicyzm w moim pojęciu nie oznacza lęku, ale otwartość, szukanie i chęć konfrontacji z rzeczywistością. W takim przypadku jak Nieznalska możemy zadać pytanie, czy to sztuka, czy działanie autopromocyjne. Ale w TVP Kultura będziemy stawiać rzetelne i uczciwe pytania o sztukę i wręcz domagać się dyskusji.

Kolejny pomysł Koehlera to "odelityzowanie sztuki": - Coś się w Polsce stało w życiu kultury i coraz częściej jest ona postrzegana jako działanie "dla artystów przez artystów". Chciałbym, żeby TVP Kultura była dla wszystkich Polaków, obywateli tego kraju. Szukam drogi pośrodku pomiędzy utowarowieniem sztuki a jej zadaniem kreowania wartości potrzebnych do życia.

Na najbliższe miesiące TVP Kultura zapowiada m.in. transmisje z Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu i pokazy nieemitowanych od dziesięcioleci filmów mistrzów polskiego kina - braci Andrzeja i Janusza Kondratiuków, Stanisława Różewicza czy Janusza Majewskiego ("Telekino"). Wydarzeniem ma być transmisja na żywo ze studia TVP Kultura spektaklu teatralnego "Brzeg - Opole" Joanny Drozdy i Marty Ojrzyńskiej. Poza tym w przyszłości kanał chce stworzyć "talk-show dla inteligentów", w którym największe polskie umysły będą odpowiadać na pytania dotyczące spraw społecznych, od rodziny po kwestie narodowe. - Chcemy spróbować zastosować talk-show jako formę popkulturalną do pogłębionej debaty - zapowiada Koehler.

Poza tym w TVP Kultura co wieczór o godz. 21 także "Wieczór z kulturą", a w nim filmy Petera Greenewaya, Martina Scorsese czy Kazimierza Kutza. W paśmie "Więcej niż fikcja" dalej będziemy oglądać najgłośniejsze dokumenty ze świata i z Polski.

W TVP Kultura pojawili się także nowi prowadzący wieczorne pasmo "Studio Kultura": Agnieszka Szydłowska, Jerzy Sosnowski, Maciej Chmiel, Dariusz Bugalski i Paulina Reiter (redaktorka "Wysokich Obcasów"). Odszedł za to Jacek Żakowski, który w TV 4 będzie prowadził talk-show z Piotrem Najsztubem.
Źródło

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#92

Post autor: viper » (wt) 03 paź 2006, 17:28

Satelitarny Oscar dla TVP Kultura!

http://ww6.tvp.pl/3569,20060929401016.strona
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#93

Post autor: tobi » (czw) 05 paź 2006, 22:50

taaak

B R A W A dla Kultury!

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#94

Post autor: Grzesioo » (sob) 21 paź 2006, 16:42


tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#95

Post autor: tobi » (czw) 26 paź 2006, 16:00

żeby jeszcze się ciągle nie buforowało to byłoby ok.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#96

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 26 paź 2006, 17:03

Zależy od łącza...

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#97

Post autor: tobi » (czw) 26 paź 2006, 19:24

teraz działa

łącze?Najlepsze mam oczywiście
512
(no prawie najlepsza)
a to wasza sprawka ta stronka?

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#98

Post autor: tobi » (sob) 11 lis 2006, 23:42

od kiedy to nie ma rozmow w STUDIO KULTURA w weekendy?

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#99

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 12 lis 2006, 10:00

Najprawdopodobniej od października. Ale wcześniej też nie było - był Tygodnik.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#100

Post autor: tobi » (sob) 18 lis 2006, 17:34

Ktoś z Was ogląda ten kanał regularnie, co polecacie szczególnie, ja miałem ten kanał przez 3m-ce, potem nie miałem i mam znów i cały czas rozgryzam, wyszukuje co możę być ciekawe i oglądam.Studio KULTURA natomiast uważam za najlepszą pozycje z stałych punktów programu.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#101

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 18 lis 2006, 17:56

Bardzo lubie tzw filmy telewizyjne puszczane w czwartek po 17.00 oraz nadwaną w piątek klasykę kina - tj filmy z XX-to lecia międzywojennego.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#102

Post autor: tobi » (sob) 18 lis 2006, 21:56

Nudy to chyba straszne, jeśli nie jest się zapaleńcem historycznym i fanem czarno-bialego ekranu.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#103

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 19 lis 2006, 10:23

Tobi zobacz, a przekonasz się, że wymienione przeze mnie pozycje będą twoim stałym punktem w ramówce TVP Kultura :D

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#104

Post autor: tobi » (ndz) 19 lis 2006, 14:11

Czyli czwartki-piątki od 17?
A do której, bo zwykle jestem zupelnie wolny pozniej, od18.30-19

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#105

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 19 lis 2006, 14:22

W czwartki krótko, bo to tzw. TELEKINO, czyli filmy telewizyjne, produkowane przez TVP od lat 60 XX wieku. Natomiast klasyka kina często do 19.00, a nawet 20.00. Powtórka w każdą sobotę o 9.05. (Zazwyczaj dają tutaj filmy z lat 1920-1946, czasami pojawiają się tez "nowsze")

ODPOWIEDZ