Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP o Janie Pawle II

Rozmowy, które nie mieszczą się w powyższych forach.
Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#76

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 12 kwie 2005, 22:33

Mi natomiast owe "?aci?skie śpiewy" zapad?y w pami??. Nie spodziewa?em się, że litania może by? tak ?adnie wykonana i w ogóle tak ?adnie brzmie?. Zresztą lubi? ?acin?. W niedzielnej Barce (nie jestem miłośnikiem tej pieśni) dra?ni?y mnie piski mieszające się z oklaskami wiernych.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#77

Post autor: michal » (wt) 12 kwie 2005, 22:56

doktorfaustus1 pisze:Mi natomiast owe "?aci?skie śpiewy" zapad?y w pami??. Nie spodziewa?em się, że litania może by? tak ?adnie wykonana i w ogóle tak ?adnie brzmie?.
Ale przeciez to nie była litania. To była jakas pieś? ?a?obna, bo lud nie odpwoiada?. A co do litanii to ja się jej ostatnio dosy? duzo na?sucha?em. Teraz po raz pierwszy od bardzo dawna byłem na wielkosobotniej mszy, wtedy w?aśnie ją us?ysza?em i mnie zaciekawi?o, a potem już po kryzysie zdrowia papież, a nast?pnie śmierci a s?ysza?em ją niemal codziennie podczas uroczystości.
doktorfaustus1 pisze: Zresztą lubi? ?acin?. W niedzielnej Barce (nie jestem miłośnikiem tej pieśni) dra?ni?y mnie piski mieszające się z oklaskami wiernych.
Mnie się ta wersja podoba, bo pochodzi z jakiejś pielgrzymki, jest wykonana w sposób wyjątkowo radosny i już chyba kiedyś w Wiadomościach była. A te ryki faktycznie denerwujące, ale na szcz?ście tylko kilka razy. Ca?oś? zdecydowanie na plus.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#78

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 13 kwie 2005, 18:58

Przy przenoszeniu cia?a Jana Pawła II do Bazyliki Świ?tego Piotra śpiewano litanie do wszystkich świ?tych - jeden g?os wymienia? imi? świ?tego, chór odpowiada?: "Módl się za nami". Wszystko oczywiście w Łacinie.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#79

Post autor: michal » (śr) 13 kwie 2005, 20:06

To nie była Litania do Wszystkich Świ?tych. To było coś innego. W LdWS śpiewali przykładowo:

- Sante Emmanuel... (prowadzący)
- Ora proemus (wierni).
- Sante Jeronimo...
- Ora proemus.
- Sante Pierro et Pablo...
- Orate proemus.
- Sante Cirilo et Metodi...
- Orate proemus.

I tak dalej przed kilkanaście minut. dziś znowu to s?ysza?em - w jakimś programie TVP1. By? może to było Miasto marze?. A W Wiadomościach przy przenoszeniu by? inny ?aci?ski śpiew.


U mnie w Wielką Sobot? były inne odpowiedzi wiernych.
"Ora pronomis" i "Orate pronomis".
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#80

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 13 kwie 2005, 21:03

michal pisze:- Sante Emmanuel... (prowadzący)
- Ora proemus (wierni).
W dos?ownym t?umaczeniu; Módl się za nim (tj w intencji Jana Pawła II)

U mnie w Wielką Sobot? były inne odpowiedzi wiernych.
"Ora pronomis" i "Orate pronomis".
To pierwsze: módl się za nami.
Drugie: módlcie się za nami.
Ale w obu masz b?ąd - powinno by? NOBIS. To dativus plur. zaimka osobowego "Ego." Coś takiego jak nomis w Łacinie nie istnieje.

W?aśnie obejrza?em główne wydanie Wiadomosci z 4 IV - tj dnia, w którym ciało Jana Pawła II przeniesiono do Bazyliki. W Wiadomościach pokazano zdjęcia na tle innych ?aci?skich śpiewów. Jednak podczas ca?ej uroczystości na pewno śpiewano ową litani? - oglądałem transmisj? w TV i już wówczas ją zapami?ta?em. Potem b??dnie przypisa?em ją do początku Wiadomości.

A oto capsy z 2 kwietnia - wydanie główne, 19.30
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#81

Post autor: michal » (śr) 13 kwie 2005, 23:20

doktorfaustus1 pisze: Ale w obu masz b?ąd - powinno by? NOBIS. To dativus plur. zaimka osobowego "Ego." Coś takiego jak nomis w Łacinie nie istnieje.
Mo?liwe, schola niezbyt wyra?nie śpiewa?a. Ja nie miałem ani minuty ?aciny w szkole. A co to znaczy to przecie? wiem :D Cho?by z mechanicznego prze?o?enie na polski, czego jednak nie robi?em, bo wiem to z innych ?róde?.
doktorfaustus1 pisze: W?aśnie obejrza?em główne wydanie Wiadomosci z 4 IV - tj dnia, w którym ciało Jana Pawła II przeniesiono do Bazyliki. W Wiadomościach pokazano zdjęcia na tle innych ?aci?skich śpiewów.
Ca?y czas to powtarza?em, ale Ty się wola?eś upiera?. :wink:
doktorfaustus1 pisze: Jednak podczas ca?ej uroczystości na pewno śpiewano ową litani? - oglądałem transmisj? w TV i już wówczas ją zapami?ta?em. Potem b??dnie przypisa?em ją do początku Wiadomości.
Te? to pisa?em. :D Ta litania była odprawiana cały czas.

Ps. Serdecznie dzi?kuj? za kapsy. Co prawda dwa, ale one są identyczne.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#82

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 14 kwie 2005, 12:34

Identyczne? A spójrz na obracającą się kul? ziemską :lol: :lol: :lol: :lol:
Są identyczne bo obraz się nie zmienia?. Ale sam pomys? bardzo dobry, wpisujący się we wcześniejsze praktyki. (Do tej pory mam capsy, które zrobi?eś, a nastenie zamieści?eś na innym forum z takimi specjalnymi początkami.)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#83

Post autor: michal » (czw) 14 kwie 2005, 14:58

doktorfaustus1 pisze:Identyczne? A spójrz na obracającą się kul? ziemską :lol: :lol: :lol: :lol:
Są identyczne bo obraz się nie zmienia?.
Wiem, że obraz się nie zmienia? i dlatego po co te dwa kapsy, ale rzeczywiście kula jest inaczej u?o?ona. :) W sam raz dla dzieci "znajd? szczegó?, którym różnią się te dwa obrazki".
doktorfaustus1 pisze: Ale sam pomys? bardzo dobry, wpisujący się we wcześniejsze praktyki. (Do tej pory mam capsy, które zrobi?eś, a nastenie zamieści?eś na innym forum z takimi specjalnymi początkami.)
W?aśnie, niestety nie dosta?em z TVP ?adnej odpowiedzi w sprawie wyda? z sierpnia 2002. Przykre to, bo jako instytucja publiczna ma obowiązek odpowiada?, cho?by mogli napisa?, że to nie jest mo?liwe technicznie czy że nie mogą spełnia? takich pojedynczych próśb. A przykre jest jeszcze to, że p?acimy w domu abonament, cały roczny haracz dostają już w pierwszym miesiącu roku, a potem i tak traktują Ci? jak śmiecia. A w ogóle bardzo mi na tych wydaniach zale?a?o.


Jednak coś znalazłem na temat tych wyda? w bazie.

16 sierpnia 2002 główne prowadzi? Durczok - zacz??y się o 19:45. Przed czołówką by? napis "Ju? jest", o którym wspomina?eś.

17 sierpnia 2002 zrobili taki teledysk z napisem "Mi?osierdzie i przebaczenie", z którego zamieści?em kapsy. Wydanie równie? prowadzi? Durczok i równie? zacz??o się o 19:45.

ObrazekObrazek

18 sierpnia 2002 wydanie główne o 19:45 prowadzi?a Pieńkowska. Napis by? "Przykazanie miłości".

19 sierpnia 2002 - planowo o 19:30, Pieńkowka, a przed czołówką napis "Do Rzymu".

Ogólnie co do takich wstawek przed czołówką to niby drobny element, a nagle wzrasta wg mnie presti? wydania.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#84

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 15 kwie 2005, 20:59

Ciąg dalszy capsów z programów informacyjnych TVP. (Mam ma?y ba?agan - staram sie to jakoś opisac i przyporządkowa? do danego dnia. Ehhh... W celu powiększenia fotki kliknij). Wszystkie zdjecia wykona? Aro za co jeszcze raz serdecznie dzi?kuj? :D :!:

2 IV wydanie specjalne, nadane na wszystkich antenach.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Studio TVP1 po rozdzieleniu anten:
Obrazek

Kolejne specjalne wydanie Wiadomości tej samej nocy
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kolejne specjalne wydanie.
Obrazek Obrazek


3 IV 2005

Wydanie z godziny 13.00 (???)
Obrazek

Wydanie główne (tylko dwie fotki. Zwracam uwag? na dziwny kolor ramki. Pó?niej pojawi? się srebrny kolor)
Obrazek Obrazek

Na koniec kilka zdj?? z Teleexpresu
4 IV
Obrazek Obrazek Obrazek

7 IV - zwracam uawg? na kolor obrazów na monitorach.
Obrazek Obrazek Obrazek

CDN...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#85

Post autor: michal » (pt) 15 kwie 2005, 23:03

doktorfaustus1 pisze: Kolejne specjalne wydanie Wiadomości tej samej nocy
Obrazek Obrazek Obrazek
doktorfaustus1 pisze: Kolejne specjalne wydanie.
Obrazek Obrazek
Dziwne. Ziemiec po pó?nocy już chyba poszed? do domu i na wizji się nie pojawia?, bo ile? można pracowa?. Dy?ur przej??a Wysocka. No chyba, że pojawi? się ko?o 4 rano, ale to bez sensu. Dwójka prezenterów by zarywa?a noc... W pierwszym jej wydaniu wyemitowano zarejestrowaną wcześniej (zapewne podczas Studia Papieskiego) rozmow? Ziemca z tym ksi?dzem. Nie przypominam sobie, ?eby ona była w czasie dwugodzinnego wydania. Po 24:00 do 2:05 nie natrafi?em na ?adne inne Wiadomości. A sama rozmowa została tez powtórzona w wydaniu niedzielnym o 13:00. Tak więc wydaje mi się, że wszystkie te zdjęcia wy?ej pochodzą z wydania o 2:05.
doktorfaustus1 pisze: 3 IV 2005

Wydanie z godziny 13.00 (???)
Obrazek
Nie jest to ani wydanie z 13.00, ani z 14:41. Górecki wtedy wypowiada? się z Via Conciliazione. Tutaj widać dach bazyliki. Może by? to 4 kwietnia, jednak nie wydanie z 12:00, ponieważ wtedy nie "uci?to" mu g?owy. Nie może to też by? godzina 15:00, bo wtedy by? Kuś. Podejrzewam więc że jest to jakieś wydanie specjalne (zamiast skrótów) w?aśnie z 4 kwietnia.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#86

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 16 kwie 2005, 8:56

Mo?liwe - 2 kwietnia poszed??m spa? po 00. 20, ale Wysocka na pewno była - Aro wys?a? mi te capsy 3 IV, z samego rana. Niestety capsy z Gawryluk zapisa?em na dysk nie zwracając uwagi na dat? a maile skasowa?em...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#87

Post autor: michal » (ndz) 17 kwie 2005, 1:48

Jedziemy dalej.


Wtorek 5 kwietnia, wydanie główne - po widoku na Watykan i czo?ówce, nastapi? filmowy wst?p z utworem Pater Noster i pokazujący kolejk? do katafalku, nadciągające dalsze t?umy, modlitw? zwykłych ludzi...

Ciekawe jak to jest ?y? w otoczeniu kogoś kto wygląda tak jak on sam?
Obrazek

Wzruszające to wg mnie nie było, muzyka też już os?uchana, ale bardzo dobrze oddała w?asnie owe nadciąganie ludzi ze wszystkich stron świata do jednego miejsca. Na zako?czenie bardzo ?adny obrazek. Zachód s?o?ca za ga??ziami.

Obrazek



Środa, 6 kwietnia - filmowa wstawka tego dnia chwyci?a mnie za serce. To dzień audiencji generalnych i pokazywali różne sytuacje jakie mia?y miejsce przy tym oknie - różne okazje kościelne, różny stan zdrowia papia?a, rózna pory dnia i roku. Do tego ka?dy ten obrazek by? przeplatany cieszących się, modlących i czy zamyślonych wiernych.



Analiza tych pi?knych zdj?? i tego magicznego okna.



Zaczynamy od tego jak jest dziś - spojrzenie z daleka.

Obrazek


Kamera się przybli?a. Niestety okno jest zamkni?te i nieprzystrojone.

Obrazek


Papie? w pe?ni się, zapewne na początku pontyfikatu.

Obrazek


Papie? razem z dzieńmi wypuszcza go?ąbki. Jeden z nich nie chce wylecie?, zatacza ma?e kó?ko i siada mu na g?owie. Bardzo często z tymi go??biami były problemy, a wypuszczano je co roku chyba z okazji dni pokoju.

Obrazek


Tutaj papież się odwraca, bo chce odejś?. Zatrzymuje się, z zatroskaniem patrzy na lud i jeszcze raz b?ogos?awi.

Obrazek


A to już noc. Pewnie Wielka Sobota. Przekazanie sobie ognia. Jednak ciekawe czemu papież w oknie, a nie na uroczystościach (mszy)...

Obrazek


Tutaj papież troszk? schorowany. To pewnie pami?tne Bo?e Narodzenie (Urbi et Orbi) kiedy ?le się poczu?, ale po chwili wróci? i doko?czy?. Papie? b?ogos?awi i z ciepieniem albo zatroskaniem patrzy na wiernych.

Obrazek


Ponowne wypuszczanie go?ąbków. Tym razem znowu problemy. Wypuszczony przez dziecko go?ąb wpad? w r?ce papieża na podest gdzie są kartki. Zatem od próbuje go wypuści?, ale ten z powrotem wlatuje do biblioteki. Papie? macha na to wszystko r?ką :D Tu już jest wyra?nie schorowany.

Obrazek


Niedziela Palmowa. Moje ulubione zdj?cie z tej serii. Dekoracyjna palma z boku, a papież trzyma zieloną i b?ogos?awi.

Obrazek


Ostatni raz w oknie (środa 30 marca).

Obrazek


Ostateczne zas?oni?cie.

Obrazek



Pi?kne te uj?cia, prawda?
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#88

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 17 kwie 2005, 12:15

A tutaj kolejne capsy wykonane przez wspania?ego ArO. :D
Początek głównego wydania z 3 kwietnia. Ca?e wydanie nadano z watykanu. Jedynym prowadzącym by? Kamil Durczok, ale w napisach ko?cowych oprócz Durczoka, Kozaka i Ja?wi?skiego pojawi?o się też nazwisko K. Ziemca. Początek jak z wyjazdów Lisa. Jeden jedyny raz pokazali zaplecze techniczne. Potem chyba w czwartek, pokazując widzom krą?ace nad Rzymem specjalne samoloty NATO oraz helikoptery oraz raz mówiąc o pracy dziennikarzy. (Ale o cz?sci z tych spraw chyba mówiliśmy wiec teraz zdjęcia).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

I jeszcze caps z Adamczykiem z 8 kwietnia.
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#89

Post autor: michal » (pn) 18 kwie 2005, 12:06

Pozosta?y do omówienia główne wydania z czwartku i piątku. Niestety już nie pamiętam jakie fragmenty filmowe dali na początek i jaka muzyka im towarzyszy?a. Zapis programu z piątku jak już mówiliśmy ze wzgl?du na obj?toś? nie zosta? zamieszczony, z kolei wydanie czwartkowe jest ur?ni?te. Na samym początku od razu widzimy Ziemca z Durczokiem w ramkach gdzie ten pierwszy mówi dziwne s?owo "katrasa".

Durczok w wydaniu piątkowym powiedział, że przyjechali do Watykanu relacjonowa? szybki powrót do zdrowia papieża, a niestety sta?o się inaczej. Pi?knie powiedziane, ale czy szczerze... Wszyscy już chyba spodziewali się najgorszego. Papie? wcześniej miał dwa upadki zdrowia i wtedy jednak nie przyjechali. Czyli spodziewali się, że powrót do zdrowia to nie będzie, a już na pewno nie szybki. No i jeszcze piątkowe wydanie niepodpisane i od ca?ego zespo?u dedykowane Janowi Paw?owi II.

Kraśko. Kawa? dobrej roboty w pierwszych dniach, ale potem już denerwowa?. To jego akcentowanie i w ogóle maniera j?zykowa. Co jakiś czas ok, ale nie codziennie po kilka razy na dzień. Na forum gazety ktoś powiedział, że wyglada jak kujon z m?skiego gimnazjum i w pokoju hotelowym zakuwa formu?ki które wyg?osi na antenie. Niestety coś w tym jest. Te kosntrucje wymawia bez zastanowienia, bez zająkni?cia i co mnie się dodatkowo nie podoba powtarza je póŸniej (lub wcześniej w swoich materiałach). Dziś np. w wydaniu porannym w livie s?ysza?em te same zwroty co wczoraj w głównym wydaniu (o nast?pcy świ?tego Piotra i konklawe). Do tego brzydkie aroganckie wystąpienie w środ? 6 kwietnia

Durczok. Bardzo pozytywna posta?. W?aściwie nie mam się czego doczepi?. Wida? było przej?cie, nawet jeśli udawane to akceptowalne. Dziwnie w pierwszch dniach akcentowa? s?owo "Watykan" na powitanie i po?egnanie.

" ... i Kamil Durczok , witam z Watykaaaanu"
" ... i Kamil Durczok z Watykaaaaanu. Do zobaczenia."


To chyba wynika?o z ekscytacji, że tam jest i stamtąd prowadzi Wiadomości. W sumie to pierwsze taki wyjazdowy program. Pó?niej już to potrafi? opanowa?.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#90

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 19 kwie 2005, 8:53

Wczoraj tu? po Pogodzie wyemitowali specjalne wydanie, w którym poinformowano widzó o wynikach pierwszego g?osowania na konklawe. W studiu siedzia? jednak już ten potwór - Wysocka.
Ca?oś? trwa?a oko?o 4 minut - pokazano zdjecia z Watykanu - Plac Świ?tego Piotra, dach Kaplicy Loreta?skiej etc.

Wracając do Kraśki. Michale jest troch? prawdy w tym co napisa?eś (podoba mi się ten kawa?ek o m?skim gimnazjum :D ), ale ja nie mam wi?szych zastrze?e? do Piotrka. Owszem mog?o to troch? sztucznie wygląda?, ale prawd? mówia? wszyscy dziennikarze uk?adają sobie pytania, które nast?nie zadają im prowadzący w studiu. Nie zgodz? się jednak z opinią, że on nic nie robi tylko kuje - ostatnio udowodni?, że ppotrafi wejś? z kamerą w miejsca niedost?ne dla innych. Np ta sala z największą liczbą relikwiarzy na świecie. Dobrze radzi? sobie równie? podczas Dnia Papieskiego - kilka lat temu TVP jako jedyna pokazała apartamenty papieża. Wed?ug ostatniego Pressa Kraśko startuje w konkursie na korespondenta w Waszyngtonie.

ODPOWIEDZ