Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Sopot Festival 2006

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
Piotrek

Sopot Festival 2006

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Piotrek » (sob) 26 sie 2006, 10:54

Sopo Festival 2006 już tuż, tuż, a na forum nie ma o nim tematu. :roll: No, ale już jest.
Wczoraj grzebałem w komórce siostry i znalazłem taką fotkę:
Obrazek
Chyba zrobiła ją podczas pobytu w Sopocie na koloniach, a na zdjęciu jest scena z Koncertu na Molo. :D Jak się podoba?

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Grzesioo » (ndz) 03 wrz 2006, 11:43

Wczorajsza gwiazda.
Jak tak na nią patrze to mam wrażenie że ktos majstrował przy jej nosku i tak troche dziwnie wygląda :D

Obrazek Obrazek Obrazek


[hide]Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek[/hide]
Zauważyłem że miała dziwnie poszerzone źrenice, czyżby spiewała na dopingu? :D

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Martin » (ndz) 03 wrz 2006, 12:21

Mnie się festival nie podobał. :/ Słowika publiczności wygrał relikt disco polo, czyli Stachursky. Nie wiem, co ludzie w nim widzą. Chyba to było z góry ustawione. :] A Katie Melua była krótko. :foch: Tej swojej najnowszej piosenki nie zaśpiewała. :/ Mam nadzieję, że dzisiaj będzie lepiej. 8)

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Ania » (ndz) 03 wrz 2006, 13:14

SUper SUper ;) tzn katie extra Elton John też reszty nie widziałam - Mołeq jak zwykle zenua :D

szkoda tylko ze Katie Meula tak krótko ;(
^@^
Obrazek

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Grzesioo » (ndz) 03 wrz 2006, 23:52

Ile te panie mają lat? Całkiem dobrze sie trzymają :D No i całkiem dobrze prowadziły, nie próbowały na siłę być zabawne, nie sypały dowcipami tak jak inni, młodsi prowadzący :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Robin
Przeciętniak
Posty: 151
Rejestracja: (ndz) 17 lip 2005, 22:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Robin » (pn) 04 wrz 2006, 0:17

Teraz czas na moją ocenę :D

Pierwszy dzień był taki sobie. Wykonawcy polscy dość średni (piosenka Sumptuatsic w pewnym fragmencie kojarzy mi się z Ich Troje :x ), choć zagraniczni lepsi. Mołek żenadnie wypadła, jury sztywne – Helena i In-Grid słodziły, bo nie miały co powiedzieć, Cugowski na niczym się nie znał, najbardziej przypadł mi do gustu Robert Kozyra, który ciekawie mówił i nie słodził, choć może za bardzo się przechwalał wiedzą. Mattafix słusznie otrzymało nagrodę Bursztynowego Słowika, to duży zaszczyt, że przyjechała gwiazda z rynku brytyjskiego! Z kolei Strachursky na Słowika Publiczności nie zasłużył, ale takie gusta ma widownia, nawet ta TVN-owska. Mi najbardziej podobał się tego dnia Andreas Johnson. Koncert moim zdaniem dość wcześniej się skończył i było jednak sporo reklam.

Drugi dzień to fenomen. Na początek recital Katie Melua, udany! Wbrew temu, co pisze Martin, ja usłyszałem jej najnowszą piosenkę. Potem Elton John, megagwiazda, wspaniały koncert, choć zabrakło mi piosenki z Króla Lwa. „Candle In The Wind” Elton nie wykonuje, więc nie mogliśmy też jej usłyszeć. Najbardziej podobało mi się oczywiście „I’m Still Standing”. I oczywiście Lech Wałęsa Eltonowi wręczający Złotego Słowika. Magda tego dnia już lepsza.

Trzeci dzień był bardzo udany. W pierwszej części trwającej od 19:30 do 22:15 były trzy przerwy, co prawda długie, ale po jednej na daną godzinę zegarową, więc nie dziwmy się!! Ja nagrywałem koncert ten na DVD, oczywiście bez reklam i powiem, że nagrałem prawie 125 min materiału, bez ostatnich 4-5 min, bo się płyta skończyła. Tak więc na 165 min koncertu przypadło reklam i autopromocji - 35 min, czyli źle nie jest, znośnie. :x

Karel Gott i Drupi aż tak mnie nie urzekli, Demis Roussos bardziej, miał super kontakt z publiką. Wspaniałe były natomiast Maryla i Helena!! :P :P . Pomysł z zapowiadającymi z dawnych czasów – ekstra! Wander, Loska, Szabłowka, Szewczyk, Mikulski wypadli świetnie, wprost fenomenalnie :D . Brawo za materiały archiwalne!! To przecież kawał historii polskiej muzyki rozrywkowej!! Na koniec Budka Suflera – dopiero pierwszy raz na tym festiwalu!! Koncert bez reklam, ale nudził mnie, gdyż nie jestem fanem tego zespołu i przełączałem na Obcego 2 :D Ogólnie publiczność tego dnia świetnie się bawiła! Brawa za pomysł!

Podsumowując, Sopot Festival 2006 był zdecydowanie lepszy od Festiwalu Jedynki, który trwał raptem dwa dni, głośno o nim było niemal wszędzie (ach cóż za promocja), miał jedna ‘gwiazdę’ z zagranicy (poza konkursem) – byłą spicetkę Melanie C, a na którym szefowa stacji go nadającej, Pani Raczyńska pomyliła się wręczając nagrodę w konkursie polskim. :x :x :x TVN zaoferował natomiast imprezę zarówno dla fanów nowych artystów i hitów z list przebojów (pierwszy dzień), jak i dla amatorów recitali ciekawych gwiazd (uznany na świecie weteran Elton i młodziutka, wschodząca Katie), a także dla fanów Sopotów sprzed lat (dzień trzeci).

Oczywiście razić może liczba reklam, ale zastanówmy się, czy w innych krajach jest ich mniej? Czy w USA na rynku telewizyjnym zdecydowanie bardziej rozwiniętym niż Polska nie ma prawie 20 min. reklam na godzinę zegarową? Czy gala Emmy nie była przerywana niemal co 10 -15 min? Może warto trochę spuścić z tonu? Czy chcecie mieć wciskane wszędzie product placementy kosztem reklam w przerwie? Czy może rażą niektórych przerwy, bo tak naprawdę sami są sobie winni, nie umiejąc zorganizować sobie czasu, nie planując dnia, nie planując tego, co warto obejrzeć, a co nie jest warte i bezmyślnie przeskakując między kanałami? Czy przerwy np. o 19:36 nie warto wykorzystać np. na obejrzenie Wiadomości? :x :x

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: Ania » (pn) 04 wrz 2006, 14:14

No to czas na moją recenzję :D
Grzesioo dzięki za fotki boskiej Katie ;) masz tego wiecej :> albo filmik jakiś ? to samo Vondrackova :D ???


No więc tak o pierwszym dniu sie nie wypowiem bo nie oglądałam ;) trafiłam tylko na kawałek jak statuetkę odbierał ten cały Mataffix czy jak im tam ;)
I bardzo nie spodobało mi się to ze jury siedziało gdzieś wloży tyłem do publiczności :/
To studio też jakieś dzinwe jak dla komentatorów jakiejś gali MTV.
No i oczywiście Matołeq...

Dzień 2 :D
Genialny ;) Wiadomo Katie zaśpiewała rewelacyjnie ;) choć studyjne nagrania bardziej mi sie podobaja lepiej słychać jej elektryzujący głos :)
Martin ma rację zdecydowanie za krótko tylko 30 minut...
-Nine million bicycles
-On the road again
-Spiders web
-Shy boy
-Piece by piece (wymiata :] )

brakowało mi Blame it one the moon

Potem Elton John ;) akurat wielką fanką jego twórczości nie jestem ale lubię posłuchać bo to klasa sama w sobie ;)
Publika też się świetnie bawiła :D

Wielki minus - Moleq

A moze ktoś wie po ile były bilety i czy na niego i na Melue osobno ?

Dzien 3

Chyba najbardziej różnorodny i udany ;) dzien wspomnien...
Gotta, Drupiego i Russou nie słuchalam bo mnie kompletnie nie zainteresowali ale widziałam że "dziadki" były w swoim klimacie i dawały rade ;)
Szczególnie Russou sie podobał...

Jak dla mnie rewelką i nr jeden była Vondarckowa... zrobiła na mnie świetne wrażenie już podczas DDtvn a tutaj dowiodła swojej klasy...
Babka po 60 z takim Powerem... bardzo otwarta, nie gwiazdorzyła świetny głos :]
potem wspólny występ z Marylą :D

Marylka super jak zawsze ;)
Jak dla mnie niewypałem była Budka Suflera choć bardzo lubię ten zespół a już ten co śpiewał Jolka Jolka totalnie spaprał sprawę.. dziadek nie ma totalnie głosu już :(

Pomysl z prowadzącymi z dawnych lat był świetny nadawał klimat i publika to doceniła gorącymi brawami :D

Minus - Mołeq

Ogólnie 2 minusy to reklamy i Mołqowa która robi siarę wszędzie gdzie się pokaże.. unrana tez jak z cyrku. Ja nie wiem czy TVN nie szkoda kasy na nią ?? Co im z nią odbiło :? Jeszcze szkoda że "ysy koń"jej do pary nie przypadł
^@^
Obrazek

Piotrek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: Piotrek » (pn) 04 wrz 2006, 22:25

No i oglądalność SF06 też była świetna! Festival TVN pokonał Festiwal Jedynki i Polszmatu. Tegoroczny Festival był naprawdę świetnie przygotowany i zorganizowany. :D TVN po raz oklejny pokazał, kto tak naprawdę "rządzi" na polskim rynku medialnym.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Ania » (wt) 05 wrz 2006, 11:45

Zgadzam się TVN zakasował w tym roku konkurentów dlatego ze nie zaserwował tego co zwykle - papki dla debili :]
^@^
Obrazek

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: Grzesioo » (wt) 05 wrz 2006, 15:16

Ania pisze: Grzesioo dzięki za fotki boskiej Katie ;) masz tego wiecej :> albo filmik jakiś ? to samo Vondrackova :D ???
Niestety tylko mam jakiś materiał o kulisach Sopotu z DDTVN, wrzuciłem go do downloadu/filmiki.
Nie wiedziałem że Melua ma gruzińskie pochodzenie, stąd pewnie jej oryginalna uroda :D

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Ania » (czw) 07 wrz 2006, 14:20

Ano ma ;) przypominam ze dzisiaj powtórka 3 dnia festivalu ;)
Może uda Ci się dzisiaj jakiegoś jeszcze capsa albo filmik vondarckovej zrobić :> ??
^@^
Obrazek

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Grzesioo » (czw) 07 wrz 2006, 14:27

Ania pisze:Ano ma ;) przypominam ze dzisiaj powtórka 3 dnia festivalu ;)
Może uda Ci się dzisiaj jakiegoś jeszcze capsa albo filmik vondarckovej zrobić :> ??
Może być trudno bo w tym samym czasie będzie Lost 2 :D Ale moze coś tam uda się nagrać :D

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Grzesioo » (pt) 08 wrz 2006, 19:57

Capsy są, filmik jest tylko waży 6 GB :x

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jeszcze mała niespodzianka :D
[hide]Mała niespodzianka :x[/hide]

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: Ania » (pt) 08 wrz 2006, 20:13

Grzesioo wielkie dzięki :D to ja bym poprosiła zebyś jak możesz tylko wyodrębnił z tego filmiku jak śpiewa malowany dzban i małgośkę :D
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
PabloOoOo
Chipsy przyszły
Posty: 71
Rejestracja: (pn) 06 lut 2006, 12:35
Lokalizacja: Z nikąd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: PabloOoOo » (pt) 08 wrz 2006, 20:14

Mi najbardziej podał się 3 dzień festiwalu <nie wiem czemu> były tam hity nie z mojej epoki ale jakoś fajnie mi się słuchało :) Konkurs taki sobie tzn. reprezentacja Polski niezabardzo, "reszta świata" dużo lepiej :) Elton też mi się podobał, Katie zachwyciła :D
Jeden mankament.. trochę dużo reklam ale można to przeżyć ;)
.seasons change but people don't

ODPOWIEDZ