Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Polskie Radio kontra TOK FM

Dyskusje o radiu w Polsce.
tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

Polskie Radio kontra TOK FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: tobi » (śr) 23 sie 2006, 11:17

Polskie Radio pracuje nad uruchomieniem nowej stacji radiowej, która miałaby wyłącznie informacyjny charakter.
Info-Radio ma wystartować do końca tego roku - poinformował we wtorek prezes publicznego radia Krzysztof Czabański.

"Info-Radio będzie nadawało na UKF-ie i na początku obejmowałoby zasięgiem połowę powierzchni kraju. Z tego punktu widzenia to będzie kolos" - powiedział Czabański. Przypomniał, że jedyne jak dotąd radio informacyjne w Polsce - TOK FM obejmuje swoim zasięgiem jedynie kilka procent powierzchni kraju.

"Można to nazwać publicznym TOK FM-em w tym sensie, że będzie to radio publicystyczno-informacyjne czy raczej informacyjno-publicystyczne, czyli gadające" - podkreślił prezes Polskiego Radia.

"Jednym słowem będzie to miejsce pozwalające ludziom brać udział w debacie publicznej, bo dostarczające odbiorcy narzędzia pozwalające ocenić to, co się dzieje: w polityce, gospodarce, życiu publicznym, również w kulturze" - dodał.

Czabański nie chciał zdradzić więcej szczegółów nowego projektu, nie powiedział też, jakim budżetem będzie dysponowała nowa antena.

Info-Radio miałoby nadawać poprzez nadajniki obecnie wykorzystywane przez inne anteny PR. Wymaga to jednak zgody Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Redaktor naczelna radia TOK FM Ewa Wanat powiedziała PAP, że jest zbyt zaskoczona informacją o nowym projekcie PR i nie ma wystarczającej wiedzy, by ten temat komentować. "Każdy trochę boi się konkurencji, ale z drugiej strony ona zawsze dobrze robi na rynku" - powiedziała tylko.

Info-Radio to drugi już projekt uruchomienia przez publiczne medium kanału informacyjnego. Nad podobnym projektem pracuje też telewizja publiczna, która uruchomi niedługo na bazie TVP3 program TVP-INFO.

źródło: wirtualnemedia

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Ania » (śr) 23 sie 2006, 12:47

Hehehe raczej szczerze wąptie by to mogło się porównać do ToK Fm
Choć moze mu znacznie zagrozić :(

Tam nie bedzie miejsca na audycje typu Woobie doobie, parowóz itp... :/
Satyra na pewno nie bedzi eobecna. I sądze że bedzie to kolejna tuba propagandowa rządu...
Niestety będzie miał tą przewagę że będzie ogólno dostępny...
^@^
Obrazek

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: tobi » (śr) 23 sie 2006, 17:02

Jedynie zasięg będzie mógł wyróźniać, i zapewne-stronniczość
że będzie to radio rządowe
choć jak zwykle, są nadzieje, że będzie to gonda konkurencja do TOKu.

Aniu, co to za audycja parowóz i kiedy jest?
Woobie doobie kiedyś słuchałem. Jednak Poranki są najlepsze.

Biedny Milioner
Przeciętniak
Posty: 105
Rejestracja: (pt) 24 lut 2006, 15:06

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Biedny Milioner » (śr) 23 sie 2006, 17:05

TOK FM to często tuba propagandowa lewicy, więc co za różnica :P Moim zdaniem wiadomości w PR są najlepsze (obszerne, w PR1 bez podkładu, dużo jest wiadomości zza granicy) i wierze że Inforadio będzie dobrym radiem tylko ja nie wiem jak oni chcą wystartować z 50% pokryciem kraju. Skąd oni wezmą tyle częstotliwości :? Coś mi się zdaje że mogą oni przejąć Radio Bis. Moim zdaniem to radio powino być na falach średnich.


BTW: Jeszcze co do TOK FM, lubie to radio i w sumie nie przeszkadza mi że są antypisowi ja też nie jestem wielbicielem tej parti choć nieraz troche moim zdaniem przesadzają.
Ostatnio zmieniony (śr) 23 sie 2006, 22:05 przez Biedny Milioner, łącznie zmieniany 1 raz.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: tobi » (śr) 23 sie 2006, 17:24

Tak, TOK FM nie jest wzorem obiektywności
jednak nie ma mediów niezależnych, moga tylko być bliskie obiektywności i tyle.

Co do informacji w PR, to nie raz są przegadane, i zazwyczaj są pod rząd robione.
Nie wiem po co robić chcą to radio, tylko po to, bo nie mogą przeboleć, że Agora ma takie radio jak TOKfm?

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Ania » (śr) 23 sie 2006, 17:48

Tobi jak mieszkałam w poznaniu to co sobotę zdaje się o 18.00 własnie słuchała pawowozu czyli programu na parę :x
To był program satryczny ale nie jak Woobie doobie ;) bez słuchaczy dzwoniacych konkursy itp ;)
Nie wiem czy to jeszcze leci...
Owszem macie racje Tok Fm nie jest wzorem obiektywności ;) ale w sumie przydaje się taka przeciw waga.
^@^
Obrazek

Biedny Milioner
Przeciętniak
Posty: 105
Rejestracja: (pt) 24 lut 2006, 15:06

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: Biedny Milioner » (śr) 23 sie 2006, 18:32

Nie wydaje mi się żeby PR było aż tak prorządowe. Choć teraz faktycznie PR1 może takie być bo szefem został Wilski - członek PIS. Co do tej obiektywności mediów to pamiętacie RMF za czasów rządu SLD, to już chyba nawet Radio Maryja była bardziej łagodna dla lewicy niż stacja z Krakowa :]

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 23 sie 2006, 19:25

A Skowroński to co? Kolejny nawiedzony fanatyk Pis... A Sobala? Praca w TV PULS mówi sama za siebie.

Biedny Milioner
Przeciętniak
Posty: 105
Rejestracja: (pt) 24 lut 2006, 15:06

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Biedny Milioner » (śr) 23 sie 2006, 20:08

Wole już fantyka pis Skowrońskigo od tego lewaka pseudo-radiowca Lakowskiego. Gdybym go spodkał chyba poćwiartował bym go na cześci. Prawie doszczętnie zniszczyć tak dobrą rozgłośnie jakąbył PR3. Skworoński chce wprowadzić choć odrobine tamtego klimatu i za to trzeba go pochwalić. Sobala zgadzam niech sie kołysze z tym swoim rozkołysanym radiem :/

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 23 sie 2006, 20:47

Tak klimatu po przez niszczenie neutralności światopoglądowej stacji - a to transmisja z Jasnej Góry, a to hasła, że wreszcie jesteśmy w wolnej Polsce, bo rządzą nami bracia K. Naprawdę atmosfera z tamtych lat... Pytam tylko z których? Jak dla mnie pachnie to Gomułką.

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Martin » (śr) 23 sie 2006, 21:46

Pamiętam rozmowę Anny Laszuk z jakimś lewicowym publicystów, który jawnie chwalił Tok Fm, za wspieranie sił przeciwstawnych do Pisu i koalicji. Zganił też Dziennik i TVN24 za wspieranie obecnej władzy. :?

Biedny Milioner
Przeciętniak
Posty: 105
Rejestracja: (pt) 24 lut 2006, 15:06

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Biedny Milioner » (śr) 23 sie 2006, 21:59

doktorfaustus1 pisze:Tak klimatu po przez niszczenie neutralności światopoglądowej stacji - a to transmisja z Jasnej Góry, a to hasła, że wreszcie jesteśmy w wolnej Polsce, bo rządzą nami bracia K. Naprawdę atmosfera z tamtych lat... Pytam tylko z których? Jak dla mnie pachnie to Gomułką.
Kiedy słyszałeś transmisje z Jasnej Góry w Trójce i hasła że w końcu żyjemy w wolnej Polsce :? Krytykujmy PIS bo robi wiele głupich rzeczy no ale bezprzesady. Niestety żyjemy w takim kraju gdzie każda władza chce zdobyć jak najwięcej - jak najwięcej także w mediach. Wszędzie chcą mieć swoich ludzi. No i niestety wsród tych ludzi znależli się tacy jak Sobala czy Laskowski. Choć akurat wybór Skowrońskiego na szefa PR3 to nie jest taki najgorszy wybór. Choć myśle że na ocene jego pracy przyjdzie jeszcze czas.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Ania » (czw) 24 sie 2006, 1:00

Hehehe ale TVN 24 raczej nie sprzyja Kaczorkom :)
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 24 sie 2006, 9:01

Proszę bardzo - 15 VIII 2006 - audycja z Jasnej Góry i podniecanie się pielgrzymkami (jak to dobrze, jacy to wartościwoi ludzie tam idą etc.
Wolna Polska - tuż po wystąpieniu nowego premiera w Sejmie. Tylko takie głosy pojawiały się na antenie. Siedziałem przy Trójce od 16 do 19 i naprawdę nikt ze słuchaczy nie powiedział nawet jednego złego słowa na temat Kaczorków. Moim zdaniem tylko nieliczni mieli wówczas szanse dostać się na antenę. W myśl starej zasady - kłamstwo powtórzone sto razy...

Biedny Milioner
Przeciętniak
Posty: 105
Rejestracja: (pt) 24 lut 2006, 15:06

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Biedny Milioner » (czw) 24 sie 2006, 9:28

Faktycznie 15 sierpnia to przesadzili, wszytkie rozgłośnie PR zmieniły się w Radio Maryja :P Aż strach pomyśleć co będzie podczas świąt Bożego Narodzenia :/ Wierz mi jednak że prawie każdy nawet fantyk PIS byłby lepszym dyrektorem PR3 od Laskowskiego i ciesze się że już go w Trójce niema.

ODPOWIEDZ