Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Plebania

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: And » (śr) 16 sie 2006, 13:01

Czy przypadkiem nie występuje w tym serialu kolejny lektor? Chodzi mi o tego tutaj:
Obrazek Obrazek
W sumie to ja nawet nie wiem, ani jak się nazywa ten lektor, ani również aktor ze zdjęć. Ale poprostu ma podobny głos. Ten, o którym myślę czytał między innymi informacje o wybranych przez rodzinę nagrodach w programie TVN "Chwila prawdy"...

Nie bez powodu o to pytam, bo przecież w "Plebani" gra już jeden lektor - znany widzom m.in z Agenta, Detektywa, czy Nieustraszonych, Radosław Popłonikowski:
Obrazek Obrazek Obrazek

P.S. Nie znalazłem nigdzie tematu o Plebanii, ale jeśli taki już jest, to proszę ten skasować ;)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: michal » (śr) 16 sie 2006, 14:18

Tak, już kiedyś to zauważyłem i pisałem na forum gazety, ale nie otrzymałem odpowiedzi, a sam też nie znalazłem kto to. Ja go kojarzę z reklam - "Dębowe Mocne - długo ważone" (obróbka walca) czy papieru Roxy (z buddą). Ale tego na pewno jest więcej. Faktycznie we "Chwili prawdy" też on czytał.

Kojarzy mi się też z programem Ekspedycja i piwem Tatra. Na pewno te dwie pozycje czytała ta sama osoba, ale jeszcze raz musiałbym usłyszeć czy to na pewno ten ze zdjęć czy tylko z podobnym głosem :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: And » (śr) 16 sie 2006, 17:39

Tak, zgadza się - mówimy o tym samym człowieku ;)
Widzę, że TVN7 powtarza w soboty "Chwilę prawdy". A więc nic prostszego, jak sprawdzić w napisach, jak nazywa się lektor z tego programu, a później zobaczyć, czy w "Plebanii" jest ten sam :)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: michal » (czw) 17 sie 2006, 0:31

And pisze:Tak, zgadza się - mówimy o tym samym człowieku ;)
Ja wiem, że mówimy o tym samym człowieku :) Ale zastanawiałem się czy on tez czytał tę Ekspedycję i reklamy Tatry, bo głos był podobny W Ekspedycji na pewno był podany i pamiętałem nazwisko. Nazwisko chyba na Cz... Dziś natomiast zaraz po Teleexpressie słyszałem go w nowej reklamie Toyoty Yaris.
And pisze: Widzę, że TVN7 powtarza w soboty "Chwilę prawdy". A więc nic prostszego, jak sprawdzić w napisach, jak nazywa się lektor z tego programu, a później zobaczyć, czy w "Plebanii" jest ten sam :)
Obawiam się, że nie będzie podany. Ja chciałem zobaczyć jak sie nazywa lektor Jedynki i większości reklam (bardzo niski i chropowaty głos, faustus go podobno widział podczas rozmowy w TVP1), który czytał też program o zwierzętach na TVN. Nie był w ogóle podany w napisach. A jak sie pytałem na forum gazety to podawali różne nazwiska, m. in. Łukasza Nowickiego, syna aktora Jana. Cholera wie.

A wracając do tego z Plebanii to szukałem też wtedy na filmpolski.pl aktorów wg odcinków Plebanii, licząc, że trafię na zdjecie i sie wreszcie dowiem, ale nie starczyło mi cierpliwości.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: And » (sob) 23 wrz 2006, 16:38

Sprawdziłem dzisiaj w "Chwili prawdy", ten lektor nazywa się Jacek Mikołajczak. To jedno już wiemy, teraz wystarczy porównać, jak się nazywa ten aktor z "Plebanii".
A poza tym, to tak, ten głos z Chwili prawdy, Ekspedycji, reklamy Tatry i Toyoty należy do tego samego lektora ;)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: michal » (ndz) 24 wrz 2006, 4:45

Tak, on gra w Plebanii. Zresztą to już było oczywiste jak sprawdziłeś. http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/1116704 Czyli się wszystko zgadza :)

A gdzież to jest teraz nadawana jeszcze "Chwila prawdy"? TVN Siedem?
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: And » (ndz) 24 wrz 2006, 11:39

Ciekawe, że aż dwóch lektorów znalazło się w jednym serialu :>

Tak, Chwila prawdy jest na tvn7, wczoraj była koło 15.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: michal » (pn) 02 mar 2015, 13:18

"Plebania" od dziś będzie powtarzana w TVP Regionalnej od pierwszego odcinka. Emisja po dwa odcinki od poniedziałku do piątku o 13:25 i 13:50 (a więc już za chwilę 1. odcinek), a powtórki w dniu następnym o 9:15 i 9:40.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ