Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Wydarzenia Polsat

"Fakty", "Wydarzenia" i inne programy informacyjne stacji TV.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#61

Post autor: michal » (śr) 12 paź 2005, 22:58

Dziś w Wydarzeniach pochwalili się, że skończyli rok. Małgorzata Mikulska-Rembek zrobiła taki wypominkowy materiał, gdzie było duzo zdjęć archiwalnych - zarówno tych oficjalnych (reporterzy nadający korespondecje z całego świata) jak i nieoficjalnych podczas pracy zza kulis, fragmenty byłych i obecnych promosów i kilka słów porównujących Informacje do Wydarzeń. Informacje konkurowały z Panoramą 18:30 i miały 15% udziałów (Panorama 20,5%), a Wydarzenia z tym samym konkurentem mają 23,5%. Wynik ten padł w tym tygodniu i był najwyższym w historii. Dodała to już Hania po materiale. Co ciekawe Wydarzenia wystartowały 11 października, a dziś jest 12. Czyżby im się wczoraj zapomniało?


Przy okazji aktualne hasło Wydarzeń wypowiadane w spotach przy Lisa brzmi "Wszystko co najważniejsze". Na poprzednim forum pisałem na gorąco zaraz po obejrzeniu i coś wtedy pokręciłem. Są przynajmniej trzy wersje tematyczne tych spotów - papieski, sejmowy (polityczny) i z katastrofami.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#62

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 13 paź 2005, 7:41

Szkoda, że nie widziałem - lubię takie "wspomnieniowe" materiały. Rok temu liczyłem na taki sam materiał w ostatnim wydaniu Informacji, ale najwywraźniej ktoś im zabronił.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#63

Post autor: Ania » (czw) 13 paź 2005, 10:02

Ciekawe kto :x ???
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#64

Post autor: michal » (czw) 13 paź 2005, 14:03

Także wczoraj podczas rozmowy z Jarosławem Andersem na tle Białego Domu (właściwie było to tylko jedno pytanie Hanki i długa odpowiedź) na drzewo wchodził jakiś kot, łasica, ewentualnie przerośnięta wiewiórka :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#65

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 21 paź 2005, 8:34

Wczoraj kolejna porażka Wydarzeń. Na "jedynkę" dali temat sparaliżowanej po fałszym alarmie Warszawy. Kłopot w tym, że przez 70% materiału na ekranie widniał piękny napis "Zdjęcia dzięki uprzejmości TVP3". Cha! Ciekawe ile ich ta uprzejmość kosztowała. :x :x :x :x

Podejrzewam, że autorem zdjęć był ten reporter gnający po Warszawie na motorze :D

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#66

Post autor: tobi » (pt) 21 paź 2005, 13:01

ja tam cenie WYDARZENIA
i nie tylko ja
jakie znaczenie ma czy drzewo jest czy nie ma, czy chodzi po nim lis czy wiewiórka czy może drzewo akurat płonie podczass LIV-U
Jarosław Andres to dobry dziennikarz Głosu Ameryki, doświadczony, znajomy Lisa i wcześnije dawał relacje dla Faktów TVN
co do jedynki i zdjęć TVP3 to nie widziałem, i skoro tak było, to zastanawia mnie jak oni w WYDARZENIACH organizują sobie czas pracy, skoro alrm był o 7 rano i nikt nie mógł na miejsce dojechać. Czy oni pracują od12?

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#67

Post autor: michal » (pt) 21 paź 2005, 17:53

tobi pisze:
jakie znaczenie ma czy drzewo jest czy nie ma, czy chodzi po nim lis czy wiewiórka czy może drzewo akurat płonie podczass LIV-U
Jarosław Andres to dobry dziennikarz Głosu Ameryki, doświadczony, znajomy Lisa i wcześnije dawał relacje dla Faktów TVN
O co Ci chodzi? Widziałem to napisałem. I co ma z tym wspólnego ocena dziennikarza i wymienianie gdzie wcześniej pracował? Jeśli w Faktach (o ile bym je akurat oglądał) za Sławińską byłby aligator to tak samo bym napisał. A przypominanie, że wcześniej była dziennikarką działu zagranicznego byłoby tak samo bez sensu.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#68

Post autor: tobi » (sob) 22 paź 2005, 10:30

to gratuluje że w programach informacyjnych patrzysz na drzewa, domy i tym podobne widoki.
Przypomniałem przeszłość red. Andersa, gdyż jest on doskonałym korespondentem i choćby deszcz na niego padał takim on bedzie
.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#69

Post autor: michal » (sob) 22 paź 2005, 11:27

tobi pisze:to gratuluje że w programach informacyjnych patrzysz na drzewa, domy i tym podobne widoki..
Mam oczy, patrzę i widzę. TV to nie radio.

A to jakie tematy Anders poruszał z tematyką forum sie raczej nie pokrywa.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#70

Post autor: tobi » (ndz) 30 paź 2005, 20:39

Nie mogę nie nanieść tu opinii o WYDARZENIACH, którą tak aproppos popieram w całości o WYDARZENIACH:
oglądam głównie newsy. Pozytywnie zaskakują mnie coraz dynamiczniejsze „Wydarzenia” Polsatu. Bardzo lubię materiały Małgorzaty Ziętkiewicz. Coraz lepsze są też prowadzące, wyrastająca na wyraźną osobowość (choć uwaga na stylistę i fryzjera!) Hanna Smoktunowicz i jej godna zmienniczka Iwona Kutyna. Ale dlaczego ta ostatnia nosi na oku cień w różowym majtkowym kolorze w poważnym programie informacyjnym? Różowy jest passé.
www.press.pl
autorka prowadzi program w radiu PiN102FM Warszawa///piątki14-16/// www.radiopin.pl

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#71

Post autor: tobi » (czw) 03 lis 2005, 10:46

Oglądał ktoś 1listopadowe WYDARZENIA
podobno wspomniano tam o ś.p Marcinie Pawłowskim i nawet podobno więcej niż w TVN i łądniej
ktoś widział, o nie pytam nawet czy ktoś może ma zachowany ten fragment?
Ja widizałęm tylko końcówke FaktówTVN i początek WIADOMOŚCI.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#72

Post autor: tobi » (czw) 10 lis 2005, 22:14

Teraz WYDARZENIA tak fajnie wspowują się, że tuż ekunde po zakończeniu SKANERA POLITYCZNEGO TVN24 zaczyna się serwis Polsatu. Pogratulować tylko takiemu złożeniu, czy to przypadek?A może ze strony TVN24?

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#73

Post autor: michal » (sob) 26 lis 2005, 23:22

Wydarzenia mają od jakiegoś czasu znowu redakcję w Krakowie i prowadzi ją Maja Drexler. Kiedy ona zmieniła nazwisko? Podobno jeszcze jak pracowała w TVP, bo w Internecie jej nazwisko pojawia się w relacjach z jakichś debat o Europie i piszą tam, że spotkania poprowadziła Maja Drexler z TVP. Wydawało mi się, że cały czas i jeszcze do niedawna przedstawiała się per Nowakowska. A kobieta nieźle się ustawia. TVN -> TVP -> Polsat. A co do nazwiska to zmiana jest niefortunna. Maja Drexler nie brzmi za dobrze w programie informacyjnym. Początkowo myślałem, że to jakaś małolata, która przyszła z MTV i ma taki pseudonim.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#74

Post autor: michal » (ndz) 27 lis 2005, 18:07

Od miesiąca możemy obserwować w Wydarzeniach pracę dwóch nowych reporterów - poznańską Katarzynę Maćkowską oraz stołecznego Roberta Gustę. Maćkowska jest ostatnio prawie codziennie, bo w Poznaniu był gorący okres. Fajna jest zarówno pod względem dykcji i wyglądu, ale czasami bardzo mechanicznie niczym robot odczytuje tekst podczas stand-upu. Robert Gusta też bywa, ale jakoś się nie wybija i ledwo go kojarzę.

Jednocześnie Lis podziękował trzem reporterom jeszcze z dawnych Informacji:
Tomasza Klimka, Macieja Gąsiorowskiego i Roberta Huzarka (zdjęcia odpowiednio poniżej).

Obrazek Obrazek Obrazek


Zastanawiająca jest także kilkutygodniowa już nieobecność Agnieszki Mosór, która z Informacjami kojarzy mi się najsilniej, o wiele bardziej niż Zalewska, Kietliński Majeran czy Michalak (bo chyba tylko oni zostali).
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Robin
Przeciętniak
Posty: 151
Rejestracja: (ndz) 17 lip 2005, 22:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#75

Post autor: Robin » (ndz) 27 lis 2005, 22:27

Maćkowska i Gusta to dawni dziennikarze RMF, Katarzyna odeszła ze stacji po jakichś zmianach w Poznaniu w 2004r.

Co do Agi Mosór, to ona nadal pracuje w Polsacie. Ale musiała zająć się dzieckiem i dlatego pojawi się z powrotem dopiero za kilka miesięcy.

ODPOWIEDZ