Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

smutny koniec radia

Dyskusje o radiu w Polsce.
tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

smutny koniec radia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: tobi » (śr) 19 lip 2006, 15:42

czy każde radio musi tak kończyć?
Od sierpnia z eteru zniknie ostatnia już ogolnopolska stacja prezentujaca w duzych dawkach brzmienia niekomercyjne, alternatywne, wspierająca ciekawe wydarzenia i tworcow. Nie tyle może zniknie, co pojawi się w nowej, sformatowanej wersji, pozbawionej slowa komentarza dla muzyki, wyczyszczona z audycji autorskich. Za sprawą ruchów politycznych, w radiu BIS (publicznym, z zalozenia niszowym i mlodziezowym na podstawie przyznanej koncesji) kilka lat pracy i starań poprzednich dyrektorów: Kamila Dabrowy, wczesniej Pawla Sito oraz calego zespolu ludzi kochających muzykę zostaje przekreslone jednym ruchem Pana Jacka Sobali, ktory woli zbudowac cos nowego, niz po prostu naprawic to co już bylo i przedstawialo jakas wartosc.
Duzo mozna pisac, posluchajcie jak Duze Pe zakonczyl wczoraj ostatnia swoja audycje: http://naprawde.duze.pe.patrz.pl/
Dla bardziej aktywnych polecamy tez: http://mlodzi-ratuja-biske.blog.onet.pl/, a innych prosimy po prostu o wyrazanie swojego protestu gdzie sie da, bo to nie chodzi tylko o to radio, wiadomo.
Wcześniej, to znaczy na przełomie roku 2000/2001 ten sam los, nowych włądz, przeformatowywania stacji spotkał radio RADIOSTACJA, potem były próby zmycia z eteru Jazzradia, a teraz BISka i po ponad roku cięzkich prób zrobienia z tego radia, czegoś co by sie dało słuchać, znów, polityka weszła do radia.


Jaka stacja będzie kolejna?Czy już nawet radia PIN nam w tym kraju nie pozostanie słuchać i wszyscy będą zmuszeni kupic sobie mp3 i iPODY i inne bajery by móc być wolnym od molocha RMFu, Zetki, Eski i innego ochłapu
http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=6654

A tu wywiad pt.: Skostniała struktura, ogólnie o radiu i nie ogólnie o BIS Polskie Radio

Rozmowa z Pawłem Sito, współpracownikiem TVP Kultura, byłym dyrektorem, redaktorem naczelnym Radia Bis
Dokąd zmierza teraz Radio Bis?
Obawiam się, że tego nie wie nikt, a co najgorsze na pewno nie wiedzą tego słuchacze. Gwałtowne zmiany dokonały się w czasie, kiedy słuchacze już zaczęli się przyzwyczajać do nowej formuły radia. Stało się ciągu kilku dni od przyjścia nowego dyrektora Jacka Sobali – znanego przecież z dobrej roboty w Telewizji Puls. To dla mnie niezrozumiałe i zarazem zaskakujące, bo te wydarzenia potoczyły się bardzo szybko – w czasie, kiedy ja byłem dyrektorem (1.03 – 27.04.2005 – przyp. red.) zmiany w skostniałej strukturze Radia Bis wydawały się niewyobrażalne, choć miałem swoje pomysły na zmianę oblicza tej stacji.

Rezygnacja z audycji autorskich i zastąpienie ich pasmami prezenterskimi – czy to przyciągnie młodzież do radia?
Przykład Radiostacji pokazuje, że nie jest to dobry pomysł. O ile w ciągu dnia można sobie jeszcze pozwolić na granie muzyki z playlisty, to rezygnacja z programów autorskich wieczorami jest błędem. Radio Bis pokrywa swoim zasięgiem ponad sześćdziesiąt procent powierzchni kraju i dociera również do młodzieży w małych miasteczkach. Skąd ci ludzie, którzy często wychowują się na audycjach autorskich, mają teraz czerpać wiedzę o muzyce artystycznej?

Zmiana muzyki granej w Radiu Bis, m.in. rezygnacja z heavy metalu, Pana zdaniem przysporzy stacji słuchaczy?
Nie można tego oceniać w kategoriach zwiększenia bądź zmniejszenia liczby słuchaczy. Na pewno nastąpi ich zamiana. Target Radia Bis to ludzie wykształceni lub uczący się. Można się zastanawiać, czy próba przyciągnięcia słuchacza masowego wyjdzie stacji na dobre.

Rozmawiał Bartosz Soja
źródło: www.press.pl

Dodam od siebie tylko tyle, takie małe pytanie. Stacje jak radio PiN, Jazzradio sa tylko w Wawie, Jazz w Krakowie i serio jedynie BISka i odrobine Trójka daja możliwość odrobine altentywy dla małych maisteczke i mieścin. Bo zakłądając, że przeciętnie bogata rodzina, nie mająca dostępu do netu, takie dziecko ne ma wyboru, nie wie co to jest muza eklektyczna czy d'n'b. Jedynie BIS przez ostatni rok mógł otworzyć co niektórym uszy, bo ma zasięg, co teraz? Ci, którzy odnaleźli swoje zainteresowania, albo im powstały te pasje dotrą do muzy, a inni. Dalej mają zamknięte uszy! Dlaczego pytam się w tym kraju jest takie pojebanie z tym czymś co się nazywa Radio!!!!
Ostatnio zmieniony (wt) 15 sie 2006, 1:57 przez tobi, łącznie zmieniany 1 raz.

Aivlis
Popisał/a już trochę
Posty: 503
Rejestracja: (śr) 04 sty 2006, 17:06

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Aivlis » (śr) 19 lip 2006, 20:17

Nie wiem co napisac, ale bardzo chce cos napisac, bo mnie to wnerwia...
Radia nie słucham, nie moge znaleźć swojego z muzyką, która nie męczy a ciekawi, a ktora da sie słuchac. i tu wbrew pozorom nie chodzi mi o nic łagodnego, ale o cos orginalnego.

ALe włączam radio a tu tylko RMF, zetka, radio maryja (teraz juz troche mniej tego ostatniego, naszczęscie).

Moze jednak znasz cos Tobi co nie odbiera tylko w Wawie?

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Martin » (śr) 19 lip 2006, 20:43

Moze jednak znasz cos Tobi co nie odbiera tylko w Wawie?
Zawsze można słuchać przez internet. ;)

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: tobi » (śr) 19 lip 2006, 21:29

Aivlis pisze: Moze jednak znasz cos Tobi co nie odbiera tylko w Wawie?

zależy co lubisz, co byś cchiał pozanć no i...
gdzie mieszkasz

martin. my tu piszemy o stacjach radiowych żywych, tworzonych przez ludzi, żywe radio przez R

Awatar użytkownika
Kate
Chipsy przyszły
Posty: 8
Rejestracja: (pt) 21 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: spod Poznania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Kate » (śr) 19 lip 2006, 21:30

Radia nie słucham, nie moge znaleźć swojego z muzyką, która nie męczy a ciekawi, a ktora da sie słuchac. i tu wbrew pozorom nie chodzi mi o nic łagodnego, ale o cos orginalnego.
To może www.pandora.com - słuchasz czego chcesz bo sama wybierasz utwory :)

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: tobi » (śr) 19 lip 2006, 21:35

Kate, Martin, proponuje rozróżnić intenet, od radia, które było kiedyś, a które obecnie zanika. Chyba nie rozumiecie co to jest radio. Może wybrałem złe miejsce na dyskusje.

Słuchanie w internecie to nie jest to samo co radio wspólnie słuchane.

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: Martin » (śr) 19 lip 2006, 21:46

Ale mi chodziło o to, że można posłuchać stacji radiowej przez internet, a nie stacji internetowej, np. RMF FM można słuchać przez ich stronę, tak samo TOK FM...

Aivlis
Popisał/a już trochę
Posty: 503
Rejestracja: (śr) 04 sty 2006, 17:06

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: Aivlis » (śr) 19 lip 2006, 23:33

Przez neta mozna prawie wszystkiego posłuchac, ale mi o to chodzi, zebym ja sobie mogła sie opalać z Radiem.

Mieszkam mniej więcej [hide]tam gdzie Ty, Tobi ;) [/hide]
Co lubię - hard rocka, cos mocnego, a nawet nie to, bylke bylo jakies... niekonwencjonalne, czego się nie słucha w tych najpopularniejszych stacjach, takich jak chocby RMF

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 20 lip 2006, 9:50

Ręcę opadają z szelestem. Sobala niszczy jedną z najlepszych stacji radiowych w Polsce. Mało tego - śmiem twierdzić, że ten pan nie ma nawet wizji dalszego rozwoju BISki. Jego wypowiedzi ograniczają się do banałów o łagodnym brzmieniu i rozkołysaniu. Mamy juz kilka takich stacji, więc po jaką cholerę tworzyć kolejną?DNO!!!!! Czekać, kiedy w ramówce pojawi się różaniec i nieszpory...

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: tobi » (czw) 20 lip 2006, 10:42

http://mediafm.net/dzwieki/improwizacja.mp3 odlsuchaj prosze i podaj dalej

posłuchajcie, przekażcie znajomym
ja BISki mało słcuhałem bo jakoś tego radia nie czułem, słcuhalem tylko niektóe audycje autorskei
ale to radio towrzyła masa ludzi, uwierzyli w nie tacy jak Novika, byli fajni felietoności jak Bartek Chaciński z Przekroju, na takie radio powinno być miejsce
ale, nie my mamy na to radio wpływ
bardzo serdecznie polecam ten link i prosze o jego przekazywanie dalej


http://mediafm.net/dzwieki/improwizacja.mp3
odsłuchajcie prosze i podajcie dalej

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: tobi » (czw) 20 lip 2006, 10:50

Aivlis pisze:Przez neta mozna prawie wszystkiego posłuchac, ale mi o to chodzi, zebym ja sobie mogła sie opalać z Radiem.

Mieszkam mniej więcej [hide]tam gdzie Ty, Tobi ;) [/hide]
Co lubię - hard rocka, cos mocnego, a nawet nie to, bylke bylo jakies... niekonwencjonalne, czego się nie słucha w tych najpopularniejszych stacjach, takich jak chocby RMF

to takie klimaty mogłaś/mogłeś odnaleźć w BISie
w Wawie masz namiastke hard rocka w Antyradiu,szczególnie w audycji RZEZNIA-kiedyś w piatki o północy, teraz nie wiem kiedy, no i mamy też radio Roxy fm, podróbe Antyradia, ale chyba odrobine lżejsze klimaty. Coś jeszcze jest rockowego z pewnościa w akademickim radiu Kampus 97,1
Ale takie ostrzejsze klimaty to tylko w BISie bywały, z tego co wiem i to wcale nie póżno w nocy.
Polecam też rozwijające się radio Luz we Wrocławiu, można słcuhać w necie
to radio-podobnie jak warszawski Kampus, które we wrześniu wchodzi w eter we Wrocku

http://www.radioluz.pwr.wroc.pl/

Aivlis
Popisał/a już trochę
Posty: 503
Rejestracja: (śr) 04 sty 2006, 17:06

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Aivlis » (czw) 20 lip 2006, 11:29

to takie klimaty mogłaś/mogłeś odnaleźć w BISie
Tobi, to było do mnie skierowane czy do wszystkich? dziennikarze.info nie odwiedzales czy co, ze nie wiesz, ze "mogłaś" a nie "mogłes" ?? :> :foch: ;)

EDIT#

Ale nic nie szkodzi ;)

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Ania » (czw) 20 lip 2006, 14:04

Hmm ja w sumie radia słucham mało.
Stacje z alternatywną muzą typu antyradio bis itp mnie nie kręca :) bo tworza i firmują je ludzie typu Figurski Wojewódziki ... a to zdecydowanie nie moje klimaty.
Jak chce posłuchać muzy to sobie zapodaje mojego MD .
Jedyne radio jakie ostatnio włączam to tok fm ale wiadomo że nie dla muzyki :)
Kiedyś słuchałam "tej przebrzydłej komerchy" :x ZET :) i dalej lubie posłuchac niestety coraz więcej tam muzy coraz mniej audycji :/

Ale rozumiem wkurzenie Tobiego bo to samo bym czuła jakby zamkneli Tok Fm co już prubowali zdaje sie robić :evil:
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 20 lip 2006, 17:13

Radio BIS w dużej mierze było jedyne, niepowtarzalne i oryginalne. W 100% spełniało misję publicznego nadawcy. Teraz dostaniemy kolejne badziewie ze złotymi przebojami i telefonami od słuchaczy typu: "W Katowicach pada właśnie deszcz", lub "Tu Kraków, termometr za oknem wskazuje 23 stopnie". Zapewne to będą jedyne mówione na żywo elementy ramówki. A potem rośnie taka banda kretynów (jak na pewnym forum o TVN), dla ktorych TVP Kultura to np nie wypał, bo nie ma tam Martyny Wojciechowskiej i Omeny.

enki1975
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (pn) 28 mar 2005, 14:24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: enki1975 » (czw) 27 lip 2006, 9:51

Ja mysle ze TVP Kultura to niewypal a mimo to nie uwazam sie za kretyna i potrafie uszanowac to ze ktos uwaza inaczej ale coz nie wszyscy maja odpowiednia kulture osobista i szanuja zdanie innych ......

ODPOWIEDZ