Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Monika Olejnik

Dziennikarze, gwiazdy i wszyscy inni związani z mediami.
Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

Monika Olejnik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Martin » (pn) 17 lip 2006, 21:26

Może pospekulujmy na temat przyszłości tej wspaniałej publicystki TVP. Ja na jej miejscu nie przyjmowałbym propozycji Bronka i innych "pampersów". Ale oto moje hipotezy:

- zostaje w TVP i ma swój program po 23.00
- odchodzi do Polsatu, tam prowadzi program publicystyczny po Wydarzeniach, (albo Biznes Wydarzeniach :x )
- powraca do stacji Walterów, wraca Kropka nad I, emitowana od poniedziałku do piątku po wieczornych pozycjach (seriale, showy itd.)
- jest w TVN24, prowadzi Magazyn o 17.30 zamiast Anny Jędrzejowskiej.

Dodatkowo prowadzi "Gość Radia Zet" w zetce. A co o tym myślicie wy? ;)

Aivlis
Popisał/a już trochę
Posty: 503
Rejestracja: (śr) 04 sty 2006, 17:06

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Aivlis » (pn) 17 lip 2006, 22:40

Wiem, ze była swietna jak zachochany w niej po uszy Edgar przyszedł ją ujrzeć i zobaczył ja z innym :x

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: tobi » (czw) 24 sie 2006, 15:46

No i zostaje.
Wynajęła sobie nawet prywatnego prawnika.
23.15, na tej godzinie stanęlo.

Myśle, że zrobiłą to dla kasy, by nie iść do innej stacji. Zresztą, w TVN już była, a do Polastu wstyd by jej było iść. Koniec wyboru.
A za wcześnie chyba znikać z ekranów, bo co...potem wrócić?

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

Re: Monika Olejnik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: tobi » (czw) 24 sie 2006, 15:49

Martin pisze:- jest w TVN24, prowadzi Magazyn o 17.30 zamiast Anny Jędrzejowskiej.

Po pierwsze, to Monika Olejnik wielokrotnie mówiła, że godizna po 17 jej nie odpowiada, bo wtedy dzieją się jeszcze wydarzenia, albo dobiega ich konie,c poza tym, mało kto wtedy ma czas albo chęci na słuchanie politycznego podsumowania dnia.
Po drugie. Jędrzejowska wspomniana nie prowadzi Magazynu o17.30, a jak prowadzi to dorywczo, nie regularnie.
I po trzecie, gdyby już, to nie o 17.3 a o 21. Choć to w ogóle głupi pomysł, bo Magazyn prowadzą dziennikarze-prezenterzy. To nie jest program o formacie Prostow cozy czy Kropki nad i. Tam są też inne newsy, materiały, a nie zwykła rozmowa.

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Martin » (czw) 24 sie 2006, 16:02

Ale jej odpowiada tylko 20.00, żeby wszyscy ją oglądali i patrzyli jaką jest wspaniałą dziennikarką... ale 20.00 to nie pora na publicystykę. Wtedy to raczej ludziom potrzebna jest rozrywka, a nie gadające głowy...
bo Magazyn prowadzą dziennikarze-prezenterzy. To nie jest program o formacie Prostow cozy czy Kropki nad i. Tam są też inne newsy, materiały, a nie zwykła rozmowa.
Jak oglądam to wynika, że 20% to informacje, a 80% to publicystyka. Najwięcej cytatów polityków z TVN24 płynie właśnie z tego programu...

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: tobi » (czw) 24 sie 2006, 16:09

Martin pisze:Ale jej odpowiada tylko 20.00, żeby wszyscy ją oglądali i patrzyli jaką jest wspaniałą dziennikarką... ale 20.00 to nie pora na publicystykę. Wtedy to raczej ludziom potrzebna jest rozrywka, a nie gadające głowy...
ja o 20. z chęcią oglądam np Raport Wieczorny
gdyby iść twoim tokiem myślenia to istnienie TVN24 by było niepotrzebne

bo Magazyn prowadzą dziennikarze-prezenterzy. To nie jest program o formacie Prostow cozy czy Kropki nad i. Tam są też inne newsy, materiały, a nie zwykła rozmowa.
Jak oglądam to wynika, że 20% to informacje, a 80% to publicystyka. Najwięcej cytatów polityków z TVN24 płynie właśnie z tego programu...[/quote]

wyobrażasz sobie Olejnik w miejscu Rymanowskiego, Pochanke czy Marciniaka o 21?
:lol: :lol: :lol:

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: Martin » (czw) 24 sie 2006, 16:31

tobi pisze:ja o 20. z chęcią oglądam np Raport Wieczorny
gdyby iść twoim tokiem myślenia to istnienie TVN24 by było niepotrzebne
Ja też oglądam Raport Wieczorny, mówiąc że widzowie wolą o 20.00 rozrywkę, chodziło mi o antenę ogólnodostępną, a nie stację informacyjną... informacje o 20.00 w TVN24 są OK. ;)
wyobrażasz sobie Olejnik w miejscu Rymanowskiego, Pochanke czy Marciniaka o 21?
:lol: :lol: :lol:
A wyobraź sobie, że wyobrażam. :]

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: tobi » (czw) 24 sie 2006, 16:40

I łaczy się z Agatą Adamek spod Sejmu, a potem mówi, a teraz materiał Małgorzaty Telmińskiej. Nie wyobrażam sobie, on od nastu lat robi wywiady, a nie prowadzi programy informacyjne.

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Martin » (czw) 24 sie 2006, 17:08

Ale M24 to nie program informacyjny, live'y w nim są sporadyczne. :] szczególnie w wieczornym wydaniu...

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: tobi » (czw) 24 sie 2006, 17:19

Jednak początkowa formuła programu, jaka była była formą Magazynu, czyli materiały, materiały i rozmowa podsumowująca do materiałów, do dnia i dalej materiały.
Od bardzo niedawna wieczorny, keidyś -główne, wydanie Magazynu 24godziny ma forme jednego dłuższego wywiadu.

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Martin » (czw) 24 sie 2006, 17:27

Zwykle to jest tak:

-przywitanie
-materiał
-długa rozmowa
-reklama
-powrót do rozmowy
-koniec rozmowy
-reklama
-materiał
-długa rozmowa
-koniec rozmowy
-zapowiedź szkła kontaktowego
-koniec programu

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Martin » (pn) 04 wrz 2006, 21:01

Monika Olejnik odchodzi z TVP
Monika Olejnik nie poprowadzi już rozmów z politykami w wieczornym programie TVP1 "Prosto w oczy" - poinformowała TVP.
Dziennikarka zdecydowała o odejściu z telewizji publicznej po tym, gdy emisję jej programu przesunięto na późniejszą godzinę.

"Nie udało mi się porozumieć z władzami TVP. Strasznie mi przykro, że rozstaję się z widzami publicznej telewizji" - powiedziała PAP Olejnik w poniedziałek.

Uważa, że pora emisji, jaką jej zaproponowano, była zbyt późna. "W jesiennej ramówce rozpiętość godziny nadawania +Prosto w oczy+ wahała się między 23.10 a 23.40" - powiedziała. Podkreśliła, że do końca prowadziła rozmowy z TVP w tej sprawie.

Przed wakacjami program "Prosto w oczy" emitowany był o godz. 22.45. W projekcie jesiennej ramówki TVP1 program przesunięto na godz. 23.30. W trakcie negocjacji TVP poszła na kompromis i przesunęła program na godz. 23.15. Według TVP, Olejnik nie odpowiedziała na jej propozycję.

"Stanowczo oświadczamy, że nie było intencją TVP rezygnacja z programu +Prosto w oczy+ ani marginalizacja osoby Moniki Olejnik na antenie TVP. Możliwość prowadzenia cztery razy w tygodniu głównej rozmowy politycznej na największej antenie telewizyjnej w Polsce traktować należy raczej jako nadzwyczajny przywilej dziennikarski. Może nam być co najwyżej przykro, że Pani Monika Olejnik nie doceniła tego" - napisano w komunikacie TVP.

TVP poinformowała ponadto, że Olejnik "nie przyjęła propozycji prowadzenia programu publicystycznego w dobrym czasie antenowym w TVP2".

TVP zdecydowała, że w tym tygodniu w miejsce programu "Prosto w oczy" będą nadane wieczorne "Wiadomości" rozszerzone o tzw. część analityczną. Natomiast w przyszłym tygodniu w miejsce zdjętego z ramówki programu pojawi się nowy program publicystyczny, podsumowujący dzień.

Monika Olejnik to dziennikarka radiowa, telewizyjna i prasowa. Była m.in. reporterką w Programie III Polskiego Radia, gdzie prowadziła m.in. "Salon polityczny Trójki", w telewizji TVN prowadziła rozmowy z politykami w programie "Kropka nad i", od stycznia 2001 prowadzi rozmowy z politykami w Radiu ZET, a w "Gazecie Wyborczej" razem z Agnieszką Kublik przygotowuje wywiady z cyklu "Dwie na jednego".

Olejnik prowadziła "Prosto w oczy" od września 2004 roku. Dziennikarka jest laureatką Wiktora za rok 1995 oraz nagrody "Grand Press" dla dziennikarza roku 1998. W listopadzie 2000 roku otrzymała nagrodę dziennikarską Fundacji imienia Ksawerego i Mieczysława Pruszyńskich.
Mój komentarz: Cieszę się, że Monika Olejnik odeszła z prawicowej telewizji publicznej, dalej musiałaby się kompromitować i robić dalsze ekscesy w stylu: "krawat od Leppera". :] Chociaż ma rację, nikt by nie oglądał tak ważnego programu publicystycznego o tak późnej porze. A publicystyka w TVP2 kojarzy się tylko z "Warto Kłamać". :]

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Ania » (pn) 04 wrz 2006, 21:08

Bardzo się ciesze - nie sprzedała się :D :bravo:
^@^
Obrazek

Piotrek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: Piotrek » (pn) 04 wrz 2006, 21:14

No to ciekawe co teraz zrobi TVN. :D Ale po ostatnim wywiadzie z Piotrem Walterem, który czytałem w Dzienniku chyba już wiem. :)

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Martin » (pn) 04 wrz 2006, 21:20

Możesz mówić dokładniej? :]

ODPOWIEDZ