Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP3 - wspomnienia

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#46

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 11 lip 2005, 22:09

To biurowiec TVP POZNA?. Kamuii wklei?a gdzies kilka fotem (chyba w temacie Dni otwrte) :)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#47

Post autor: michal » (wt) 12 lip 2005, 20:51

Dzi?ki za powy?szą odpowied?.

Dziś w Kurierze bardzo nieprofesjonalnie wyszed? materiał o zabójstwie recydywisty, który n?ka? mieszka?ców. Autor materiału mówi, że śledztwo przeciwko opiesza?ym policjantom wszcz??a prokuratura Olsztyn - Pó?noc. Bezpośrednio po tym zdaniu wypowiada sie na ten temat pan z prokuratury Olsztyn - Po?udnie.

W Wiadomościach też coś podczas tego materiału nie zgra?o się. Gdy pokazywali wejście ze schodami do jakiegoś gmachu na dole pojawi? się nagle jakiś napis. To chy?y chyba dane osobowe jakiejś pani doktor z dwucz?onowym nazwiskiem, ale nie mam poj?cia czy związane z materiałem. To by? moment. W ka?dym razie napis nie pochodzi? od Wiadomości.

W obu relacjach wypowiedała się też m?odziutka policjantka ubrana po cywilnemu, ale w zwiewny komplecik. Chyba rzeczniczka.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#48

Post autor: michal » (wt) 12 lip 2005, 23:32

Chcia?bym jeszcze skomentowa? dzisiejsze wyst?py Marka Czy?a w Aktualnościach. Rozumiem, że jest szefem i czuje się wyluzowany z tego powodu, nic mu nie grozi ale troch? przesadza ostatnio. G?upio musi dogadywa? do ka?dego materiału.

Na przykład dziś w materiale o zlikwidowanej dwa lata temu kopalni Rozbark w Bytomiu, do której wyrobisk przekopali się z sąsiedniej kopalni w Piekarach, aby znów tam wydobywa? wegiel, bo okazało sie, że jest bardzo dobry i znacznie skoczy?y ceny surowca, że się to po prostu zacze?o znowu op?aca?. Na to Czy? po materiale "Czy tak jak mi się i Pa?stwu wydaje, że coś ty jest nielogiczne?". Akurat to było posuni?cie bardzo logiczne panie Marku. Czy on tak jak Durczok wylecia? z wydzia?u prawa? Ale ?eby nie zna? podstaw ekonomii? Przecie? porusza te tematy w Trójce...

Drugi materiał. O ?ubrach, a w?ąściwie ?ubr?atkach, któe sie urodzi?y w Jankowicach. Opowiadali jakie byki są ich ojcami. Reporterka powiedział jeszcze, że jeden cielak ma z?amaną noce, bo doros?y osobik na niego nadepną?. Na co Czy? dopowiedział z ustami sp?aszczonymi jak się mówi do dziecka "Tatuś".

No i w jaki sposób okresli? Alin? Markiewicz w zapowiedzi do Wiadomości sportowych - "najs?ynniejszy uśmiech w ca?ej Telewizji Katowice". Ta była jak się można było domyśle? wniebowzi?ta.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

scherbi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#49

Post autor: scherbi » (ndz) 24 lip 2005, 10:26


Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#50

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 24 lip 2005, 12:03

Szkoda, ze takie ma?e te zdjęcia - jak widać wiele się tam pozmienia?o przed startem - np Zakrocki i Michalak nie zostali prezenterami Kuriera.

scherbi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#51

Post autor: scherbi » (ndz) 24 lip 2005, 14:00

Tak, a Sawickiego pamietam, dopiero niedawno sobie przypomnialem ze go juz nie ma w Kurierze. mam pytanie - co sie stalo z Jackiem Kuci?skim - tym ?ysym luzackim prezenterem pogody w TVP3???

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#52

Post autor: michal » (ndz) 24 lip 2005, 14:35

Grzegorz Sawicki ma ostatnio problemy w Bia?ymstoku. Nie wiem czy jeszcze "Obiektyw" prowadzi, ale jak okre?lano wobec niego i dw?ch innych prowadzono mobbing, aby sie go pozby?. Szuka?em co? o nim ostatnio i w?a?nie natrafi?em na artyku?y o takiej tre?ci.

http://www.wirtualnemedia.pl/document.php?id=262446
http://www.medialink.pl/media/?telewizj ... 5&id=24092
http://elomza.pl/wiadomosci/news.php?id_news=4837
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#53

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 24 lip 2005, 14:54

Znaj?c szybko?? i skuteczno?? ekipy Dworaka sprawa zostanie rozwi?zana przez kolejny zarz?d TVP. :D
Nie wiem, co dzieje się z Kuci?skim - on jest zawodowym aktorem. By? może dosta? lepsz? propozycj? (większe wynagrodzenie) i nowa praca nie pozwala na wsp??prac? z TVP. Je?li dobrze pamiętam Kuci?ski zwi?zany by? z Pomorzem.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#54

Post autor: michal » (śr) 03 sie 2005, 1:16

Jeszcze na starym forum pisa?em, że Kurowski mi się bardzo kojarzy z TV Katowice, a nawet potem z Faktami, ale nie miałem ?adnych dowod?w. Faustus nie kojarzy? tego, ale raczej wyklucza?. Ale teraz już mam pewno??. Jest to rodowity ?l?zak, kt?ry zaczyna? w Aktualno?ciach, przeszed? poem do Faktów, potem do Wiadomości a w poniedzia?ek zosta? nowym szefem "Aktualno?ci". Wreszcie wywalaj? starych dziadk?w typu Wojciech Wypusz.

Gazeta Wyborcza [u]napisa?a[/u], a nie pisze:Rafa? Kurowski, reporter telewizyjnych "Wiadomości", jest od wczoraj nowym szefem "Aktualno?ci" w TVP Katowice

Obrazek

Kurowski ma 36 lat, pochodzi z Siemianowic ?l?skich. Karier? dziennikarsk? rozpoczyna? w Radiu TOP. Przez niecały rok by? reporterem w "Aktualno?ciach", a potem na kr?tko zwi?za? się z "Faktami" TVN-u. Reporterem og?lnopolskich "Wiadomości" jest od 2000 roku. Twierdzi jednak, że nie ?al mu się rozstawa? z prac? w Warszawie, bo wci?? mieszka z rodzin? na ?l?sku. Pytany o zmiany w "Aktualno?ciach", zapowiada, że b?d?, cho? nierewolucyjne. - Daj? sobie dwa tygodnie na dok?adne zdiagnozowanie programu - m?wi Kurowski.

Maciej Wojciechowski, dyrektor TVP Katowice, jest przekonany, że Kurowski poradzi sobie z nowymi obowi?zkami.

- Moim zdaniem to najlepszy z reporter?w "Wiadomości". Swoj? wiedz? na pewno podzieli się z reporterami z naszej telewizji - m?wi.

Do tej pory szefem "Aktualno?ci" by? Wojciech Wypusz. Przez najbli?sze kilka tygodni będzie nieformalnym zast?pc? Kurowskiego. - Potem postanowimy, czym będzie się zajmował - doda? Wojciechowski.

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,2850761.html
Wierz?, że zrobi tam solidny porz?dek. Pierwsza do wywalenia Smaga. Grabowska, mimo że się do niej przekona?em ostatnio, też mogłaby m?odszym ust?pi?. Poczytajcie sobie komentarze. Pisz?, że go pr?dzej tam go zjedz? ni? co? mu sie uda, bo komuszy op?r materii może by? ogromny. Rafale, oby się uda?o. :D
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#55

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 03 sie 2005, 19:11

Przepraszam, ale teraz w TVP3 Katowice pisuary karty rozdaj?. Pan Maciej Wojciechowski jest aparatczykiem tej partii, a szefem oddzia?u zosta? z polecenia Dworaka and ska - polecam odpowiednie artyku?y w Press, eliminuj?c innych do?wiadczonych i zas?u?onych dla kultury ?l?zak?w. Wojciechowski nigdy nie pracowa? w TV, no ale do?wiadczenie nie jest, kiedy ma się odpowiedni? legitymacj?.
Szkoda Kurowskiego - będzie mi go brakowa?o. Mam jednak nadziej?, ze od razu zwolni t? pani? z pogody - jeszcze nigdy w ?yciu nie widzia?em, aby ktoś w tak nieudolny spos?b prezentowa? się na antenie. Ona sie nawet do TV TRWAM nie nadaje. No ale może jest jak?? krewn? Wojciechowskiego...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#56

Post autor: michal » (śr) 03 sie 2005, 22:12

Co tam PiS i Dworak. Lobby komunistyczne jest tam nadal, bo wci?? widz? twarze niezmienne od lat 80. tylko, że już na niewizyjnych stanowiskach. ?miem twierdzi?, ze jest im tam bardzo dobrze. Co? a la nieruszalni Grad-Wo?niak, Terentiew czy Kra?ko.

Tych pa? Pogodynek w TVP3 jest kilka. Chyba 3. Nie wiem o kt?r? chodzi, bo wszystkie są jednakowo beznadziejne.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#57

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 03 sie 2005, 23:11

Widzia?em tylko jedn? pani? pogodynk? w TVP3 Katowice - m?wi? o pogodzie po Aktualno?ciach. Postaram się zapami?ta? jej nazwisko.


Co do niezatapialnych - tak, P. Kra?ko pojawia? się w latach 80 w TVP, ale w programach dla dzieci - obok Sandry Walter i innych dzieci, kt?rych rodzice pracowali w TV. Natomiast sama Barbara Grad Wo?niak jest bardzo dob? dziennikark?. Taka prawicowa Sieradzka z SDP nie dorasta jej do kostek. Jej praca ogranicza się do t?umaczenia tego co przeczyta?a w doniesieniach agencyjnych - ? E N A D A. Natomiast Grad Wo?niak jest wydawc? programu ?wiat - przypominam, ze sam go chwali?e?. to, że ktoś przed 1989r pracowa? w TVP o niczym nie ?wiadczy. A Renata ??ska czy Jolanta ?opusza?ska z Wiadomości to co? Obie panie były wydawcami Dziennika TV, obie protestowa?y przeciwko stanowi wojennemu. No ale widać musza by? komuchami, skoro wci?? trwaj?, a karier? zaczyna?y przed 1989r. Michale wybacz, ale takie my?lenie charakterystyczne jest dla Dworka i sp??ki - min z tego powodu zamiast Pieńkowskiej jest Wysocka. Podobno trzeba było zmieni? twarz....

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#58

Post autor: michal » (śr) 03 sie 2005, 23:22

Nie wiem po co mi to wszystko t?umaczysz. Masz sw?j punkt widzenia i tyle. Znowu obrona Grad-Wo?niak i jazda na Sieradzk?, do której że? się tak dopieprzy?, że a? mi sie udziela i jak j? widz? lub s?ysz? to czuj? jakie? negatywne fale, mimo że powinna by? mi obojetna. Ale w porz?dku. Pieńkowska nie ma nic wsp?nego z komuchami i nies?usznie wylecia?a. To zupe?nie inna kategoria. Ona tam pracowa?a od wielu lat i wiadomo, że trzeba by? lojalnym wobec zmieniaj?cego się kierownictwa. Inaczej natychmiastowe sru na bezrobocie. A Durczok w?a?ciwie podobnie, mimo ze największa kariera za Kwiatkowskiego. nie pozwala? obra?a? firmy, broni? jej dobrego imienia a w sprawie nacisk?w nie m?g? sam nic zdzia?a? aby nie straci? pracy. Jedni go uwa?aj? więc za to za lewicowego psa, ale ja jestem przekonany, że to b?dna opinia. Wracaj?c do Kra?ki, Grad-Wo?niak i innych takich - dla mnie ka?dy kto wsp??pracowa? z w?adz? ludow? lub jej s?u?y?, lub umoczy? się w PZPR-ze jest sko?czony i nie ma szans na poparcie. No a Krasko jest ustawiany przez swoj? matk? więc tak samo mimo m?odego wieku jest zanieczyszczony starymi komunistycznymi uk?adami. jeszcze ?eby by? to kole? z klas? i nienagann? dykcj?, ale jest zupe?nie odwrotnie.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#59

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 04 sie 2005, 8:34

Zapomnia?e? tylko doda?, że dziadek P. Kra?ko by? starym komuchem - jeszcze w latach 50 XX wieku dzia?a? w KC PZPR - dlatego tez jego syn dosta? mo?liwo?? pracy w TVP. W taki oto spos?b ta rodzina zaczęła funkcjonowa? w mediach. Matka pana Piotra nie ma tutaj nic do rzeczy. Nie mogę się r?wnie? zgodzi? z opini?, że on nie ma klasy. A z t? matk? przesadzi?e? - rozumiem, że to ona za?atwia?a mu te wszystkie wyjazdy zagraniczne, a teraz posad? w Waszyngtonie?
Co do Sieradzkiej -prosze zwr?? uwag? na jej materiały - na ich zawarto?? - co tam jest newsem i ile jest tego "newsa w newsie".
O ludziach dzia?aj?cych w PRL m?wi? nie b?d?. Wspomnia?em o ?opusza?skiej i ??skiej, ale jak widz? nie dotar?o.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#60

Post autor: michal » (czw) 04 sie 2005, 18:10

Agata Kalararska "Aktualno?ci". Tak ?a?osnej dykcji i tak za?osnego stand-upu (w?a?ciwie sit-upu) jeszcze nie widzia?em. Mam nadziej?, że to tylko praktyka, a nawet je?li to powinna tam co najwy?ej kaw? parzy
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ