Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP3 - wspomnienia

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#61

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 04 sie 2005, 20:25

Michale, ale ona tam siedzi od wprowadzenia nowej scenografii!!! Nie pamiętam kiedy to dok?adnie było, ale chyba dawno ( :D ) i już po miesi?cu powinna dosta? "awans" na inn? posade. Ca?a moja rodzina siez niej ?miała na początku, teraz rodzice od razu zmieniaj? kanał.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#62

Post autor: michal » (pt) 05 sie 2005, 23:35

No może jest od dawna, nie skojarzy?em jej do tej pory, bo Aktualno?ci ogl?dam sporadycznie. Dzi? ten jej materialik polecia? w Kurierze Gospodarczym i o dziwno polecia?a oryginalna ?cie?ka. Boruszczak m?g?by zast?pi? jednak swoim g?osem to dukanie i st?kanie. Na szcze?cie już sit-up wyci?li.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#63

Post autor: michal » (pn) 08 sie 2005, 11:17

Wczoraj wieczorem o 22:30 Joanna Osińska zaprosiła na specjalne wydanie Kuriera o 10:30. To wydanie z reguły trwa kilka minut, ale w tym czasie (o 10:46) miał lądować prom Discovery i cały Kurier miał być temu wydarzeniu poświęcony. Tymczasem lądowanie przesunięto na 12:22 i gadano o normalnych sprawach. Na pasku informują już o kolejnym specjalnym Kurierze, ale bez podawania godziny. Mnie bardzo interesuje ten temat i ciekawi mnie kiedy się zacznie. Najdą na Wiadomości czy zaczną o 12:10? Bardzo sie boję o to lądowanie, bo mam jakieś dziwne obawy, że się ten prom rozwali tak samo jak Columbia :(
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#64

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 08 sie 2005, 11:19

Podobno o 12.22 naszego czasu. tak wyczytałem, na którymś z portali.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#65

Post autor: michal » (pn) 08 sie 2005, 11:34

Pisałem, że na 12:22. Teraz już wiadomo, że lądowanie będzie jutro.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#66

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 08 sie 2005, 11:37

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Pobieżne czytanie, ehhhh :oops:
Ehh czyli sprawa naprawdę wygląda nieciekawie. Mam nadzieję, że mimo wszystko uda się im wrócić.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#67

Post autor: michal » (śr) 10 sie 2005, 16:34

Dziś się dowiedziałem o istnieniu przysłowia "Burza w szklance piwa". Oglądałem wczoraj trochę mecz w telewizji i zastanowiło mnie, że TYSKIE jest na koszulkach Wisły. Co z Telefoniką?

Browar i marka "Tyskie" należy do Kompanii Piwowarskiej, która też produkuje piwa Lech - markę tę sponsoruje od wielu lat imiennik z Poznania, ale na dużo gorszych warunkach finasowych.

Materiał z poznańskiego Teleskopu Sportowego.
http://ww2.tvp.pl/video/2005/08/10/45722/film.asf
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#68

Post autor: michal » (czw) 11 sie 2005, 14:24

Przedwczoraj na pliku internetowym z Panoramy Lubelskiej trwało dostrajanie karty TV lub monitora. Oto kapsy podczas czołowki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wydanie można zobaczyć tu: https://ww2.tvp.pl/video/2005/08/10/45705/film.asf

Zauważyłem także (ale to już dość dawno) że w TVP gdzie nagrywają Wiadomości, Teleexpress i Panoramę, mają ustawony w Windowsie sygnał dŸwiękowy przy każdym kliknięciu myszką w przycisk. Taki"klik". Podczas napisów każdego programy słychać jak "operator" majstruje i klika :D
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#69

Post autor: michal » (pt) 12 sie 2005, 17:56

śródszpan Szelągowska:
"W Kurierze także 513 słoni w prezencie dla warszawskiego ZOO"

zapowiedŸ materiału Szelągowska:
"Nie 5 lecz 518 - tyle słoni można obejrzeć w stołecznym ZOO."

materiał - wypowiedŸ dyrektora ZOO:
"Wczoraj dzwoniła jedna pani i pytała się czy rzeczywiście ogród otrzymuje 513 słoni".

autorka materiału:
"518 słoni w jednym miejscu... - nie ma chyba na świecie drugiego tak szczęśliwego miejsca".


Ile w końcu tych słoni było i skąd te rozbieżności :D


Szelągowska po materiale: "U nas w studiu szczęście w kolorach granatowym, żółtym i białym. Okaz w wersji siedzącej czyli prawdziwy słoń telewizyjny."

Obrazek Obrazek

dalej gada o kolejnych Kurierach a na koniec: "Przekręcę w stronę drzwi może".

(To w nawiązaniu do treści materiału - sprawca zamieszania mówił, że słoń przynosi tylko szczęście gdy jest z podniesioną trąbą i ustawiony jest nią w kierunku wylotu powietrza, czyli okna lub drzwi)

Obrazek Obrazek

Plik: https://ww2.tvp.pl/video/2005/08/10/45720/film.asf

********

Przy okazji jeszcze ciekawostka, że Ryszkowska prowadzi także lokalny Kurier w Warszawie. Prawdziwa pszczoła-robotnica.

Obrazek

********

I jeszcze na koniec "Wywiad Kuriera".

Prowadzący Marek Wiechowski popełnił olbrzymią gafę. Jednego z gości przedstawił tytułem "pan profesor", a drugiego po chwili namysłu określił "pan architekt". Jak zadawał pytanie ogólne, takie że oboje właściwie się mogli wypowiedzieć i była cisza, to poprosił o głos "pana profesora". Tymczasem na belce obaj byli podpisani jako profesorowie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Plik: https://ww2.tvp.pl/video/2005/08/10/45709/film.asf
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#70

Post autor: michal » (sob) 13 sie 2005, 15:05

Telewizja Katowice ma nowego prezentera Aktualności Sportowych. Nazywa się Marcin Jaroszewski. Jego nazwisko pojawiała się w Dzienniku Zachodnim jako dziennikarz sportowy. Niestety puścili go na szeroką wodę i wypadł w swoim środowym debiucie (przynajmniej w zapowiedzi w głównych Aktualnościach) tragicznie. Podejrzewam, że ani razu nie zrobili z nim próby kamerowej, starszy kolega Walczak czy koleżanki Drabik i Markiewicz również nie udzielili mu żadnych rad, bo po pierwsze ani razu nie spojrzał do kamery tylko na kartki, po drugie dukał z nich co miał napisane i po trzecie nie za bardzo się orientował w tym o czym będzie serwis. Miałem wrażenie, że swoją wypowiedŸ adresował tylko do Wioli (notabene chyba 10 dzień z rzędu w serwisie), a widz tylko przy okazji jest tylko tego świadkiem. Pozycja w jakiej siedział też jakoś nie była zbyt elegancka.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Jakby ktoś chciał zobaczyć na żywo to może pobrać stąd:
https://ww3.tvp.pl//video/2005/08/10/45750/film.asf


I jeszcze informacja dla doktorfaustusa1. Jedna nasza pogodynka to Ewelina Tomasik, a druga to Joanna Grądziel czy jakoś tak. Jedna tragiczniejsza od drugiej. Może jest jeszcze trzecia, ale chyba ten sam poziom.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#71

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 19 sie 2005, 18:36

Dzisiaj w Kurierze nowa prezenterka. Jeśli się nie myle jest nią Katarzyna Karnaszewska z TVP3 Warszawa, autorka programu Patrol Trójki. (Nie widziałem początku programu, a nowa prezenterka ma inną fryzurę. Stąd moja niepewność.)
Obrazek

Ciekawe czy razem z Piotrem Rybą na stałę zagoszczą w Kurierze, czy wzorem Beaty Mess z Poznania, Agnieszki Siwdzińskiej z Katowic i Doroty Rojek z Krakowa pojawiać się będą tylko w wakacjie. A może sprawdziły się plotki i Siezniewski zadebiutuje w TVN24? (Takowe pojawiają się bardzo regularnie) Wszyscy pozostali prezenterzy mieli ostatnio dyżury, ale Sławka dawno już nie widziałem.

PS zarówno Rojek, Mess jak i Świdzińska są o niebo lepsze od D. Wysockiej. Naprawdę nie mogę zrozumieć dlaczego taką krzywdę wyrządzono Wiadomościom 14 X 2004r.

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#72

Post autor: Przemek » (pt) 19 sie 2005, 19:16

A tu macie 2002rok i Dorote Rojek w Kurierze.
Obrazek

Dorota Rojek prowadzi obecnie Kronikę w TVPKraków...

To pierwsze studio Kuriera było nawet ładne jak się przyjżałem. Jednak najładniejsze było to "środkowe" choć bardzo biło plastikiem. Ciekawi mnie czy w pierwszym studiu po 2003 zmnieli kształt stołu. Bo przecież zmieniłyo się logo TVP3 i trójak miała inny wyglad. Pamiętacie?

--------------------
Nową prezenterką 'Kuriera' jest.... BARBARA JESIOłKIEWICZ z TVP3Szczecin. Jest świetna! No sprowadziliby jeszce A. Swidzińską, A. Rokitę od nas (Kielce) i moze... Dorote Wysocką (w zamian za Danusie H. do \\'), ale nie... zaszkodziłą Wiadomosciom to zaszkodzi jeszcze Kuroerowi. Podobno dużo osób z terenów pozamiejskich a w szczególności osby stasze oglądają Kurier, (nawet częściej niż \\') więc nie chcielibyśmy zeby jakaś babcia dostała zawału po ziobaczeniu Dorotki w Kurierze.

-----------------

I na koniec zdjęcie P.Basi ze stron TVP3 Szczecin:
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#73

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 19 sie 2005, 20:35

Tak - Przemek ma racje. Przez kilka godzin zastanawiałem się czy to Karnaszewska - rysy twarzy podobne, ale inna fryzura, trochę drżacy głos i co tu ukrywać - ogromna trema i zdenerwowanie. Dopiero teraz na chwilę przełączyłem z festiwalu na Kurier i wreszcie dowiedziałem sie kto to jest.

Co do stołu - nie było zmian. Pierwsze studio projektowała M. Kujszczyk - podobne elementy są w \\`
Drugie studio za bardzo raziło biełaym kolorem.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#74

Post autor: michal » (pt) 19 sie 2005, 21:09

Drugie studio też robiła Kujszczyk.

Muzykę do czołówki obu studiów (bo nie zmieniła sie ;) skomponował Stokłosa. Pamiętam wywiad jaki przeprowadzała z nim pewna pani. Jej sposób mówienia wygląd i gesty były przepełnione seksem. Nigdy jej już póŸniej nie widziałem - tytlko podczas tego wywiadu ze Stokłosą.

EDIT

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#75

Post autor: ArO » (pt) 19 sie 2005, 23:21

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Faustus ma wiecej jakby ktoś chcial :)

ODPOWIEDZ