Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP3 - wspomnienia

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#196

Post autor: Poland » (wt) 09 sty 2007, 7:30

Tą grafikę jak to nazwałeś "w oczekiwaniu na ośrodki regionalne" mogli by zmienić a mianowicie dać spis regionów TVP3 tak jak było wcześniej (najlepiej w takiej samej kolejności jak w poprzedniej grafice) nazwy miast mogły by się pojawiać i znikać a w tle zamiast loga TVP3 mogły by być cienie zabytków...
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#197

Post autor: michal » (wt) 09 sty 2007, 15:13

kisiel205 pisze:Tą grafikę jak to nazwałeś "w oczekiwaniu na ośrodki regionalne" mogli by zmienić a mianowicie dać spis regionów TVP3 tak jak było wcześniej (najlepiej w takiej samej kolejności jak w poprzedniej grafice) nazwy miast mogły by się pojawiać i znikać a w tle zamiast loga TVP3 mogły by być cienie zabytków...
No właśnie ja jestem przeciwnego zdania. To już nie jest telewizja regionalna, ale zalążek telewizji informacyjnej. Jak ruszy TVP Info to regiony powinny całkowicie wylecieć (z wyjątkiem kilku MOBILNYCH w miarę potrzeby kwadransów na wiadomości lokalne). To żenada, zeby w godz. 18:15-20:00 w telewizji informacyjnej było gadanie o pierdołach typu Uwaga Weekend w katowickiej. To samo z transmisjami obrad Sejmu i Senatu. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłaby naziemna TV Parlament, a jak nie byłoby obrad to wtedy przyjmowałaby w 100% charakter regionalny (lub pasmo wspólne).
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#198

Post autor: Poland » (wt) 09 sty 2007, 16:00

Można też przeformatować regiony tak że zamiast obecnych magazynów dać przez całe pasmo dla ośrodków jakieś magazyny informacyjno-publicystyczne,publicystyczne,kulturalno-publicystyczne,reportaże itp
Ostatnio zmieniony (czw) 11 sty 2007, 14:11 przez Poland, łącznie zmieniany 1 raz.
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#199

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 09 sty 2007, 16:14

Lub wsadzić regiony w okienka w TVP2. To w końcu telewizja publiczna, na której ciąży "jakaś" misja. Np nie miałbym nic przeciwko audycji o charakterze studia otwartego, trwajacej ok 40 minut, nadawanej przez każdy ośrodek od ok. 16.00 na antenie TVP2 - mogłoby być tam wszystko, taka regionalna wersja Kawy czy herbaty.
Dość telenowel, seriali i publicystyki z Semką i Pospieszalskim!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#200

Post autor: michal » (ndz) 14 sty 2007, 0:13

Ale fajny był dzisiaj film dokumentalny w ramach cyklu "Uwierz w dokument". Pokazywał kulisy pracy w telewizji w latach 60. Był o 23:30 i trwał aż 20 minut. Ale moze to też leciało koło 15:00, bo też widzę w programie, ze ten cykl był wtedy emitowany.

Ojej, czego tam nie było. To było takie jakby podpatrywanie pracy przez wszystkie audycje w ciągu dnia na obu antenach oraz komentarze dzwoniących telewidzów.

Na poczatku widzieliśmy stołowkę telewizyjną i rozmowy pracowników, potem jechaliśmy oszkloną winda do działu łączności z widzami widząc po drodze co się dziej na poszczególnych piętrach, potem młodziutka Olga Lipińska reżyserowała swój Kabaret (młodziutki Gołas, Michnikowski). nastęnie kulisy wielkiej gra, kulisy pracy w reżyserce (łaczyli się z Katowicami i wpuszczali na antenę arszawską ten oddział z nieśmiertelnym sygnałem, potem się zerwała transmisja, i radzono się co robić, czy dać planszę "Przepraszamy za usterki" czy wstawić Wojtczak, które wtedy dużyrowała i którą usilnie szukano. Pan realizator stwerdziła, że od razu dadzą Dziennik, bo nadchodiz jego czas, ale obraz powrócił. Jeszcze był jakiś wątek z Łodzią. Potem pokazywali jak kręcą jakiś taetrzyk dla Dzieci, pognoza Pogody z Wicherkiem w ciemnych okularach, Dziennik Telewizyjny i jego prezenter, zupełnie nieznan mi muzyka do czołowki, ale bardzo ciekawy instrumentalny sygnał, potem była Wojtczak konsultująca się z kimś jak ma zapowiedzieć Teatr TV (grała m. in. Nina Andrycz, reżyseria Edmund Fetting) no i w końcu pokazali jak zapowiada to przedstawienie. Sam Teatr był emitowany na żywo! Były dwie sceny raz grali na jednej, raz na drugiej, po skończeniu danej sceny (jako fragmentu) mnóstwo ludzi się pojawiało i wprowadzano zmiany na scenie do kolejnej sceny, a obok była w tym czasie grana bieżąca scena. Na dwójce pokazali jak się realizuje Wielką grę, był prezenter, potem spiker, który przepraszał że nie wyemitują dziś Świętego z Rofgerem Móorem, ale będzie film dokumentalny, a już za chwile Tele Echo. No i widzieliśmy Kulisy Tele-Echa, Irena Dzidzic przeprowadzała wywiady (jak wszystko widzieliśmy w formie surowej z boku), potem Irena Santor śpiewała piosenki w tym programie (młodziutka) a na zakończenie Wojtczak powiedziałą, że juz "to wszystko co dziś przygotowali, życzy dobrej nocy Dobranoc."

A cały czas jak pisałem było komentowane to, przez dzwoniących widzów - a to nie pogodzili się z rogrywką w wielkiej grze, a to psioczyli, że nie ma Roigera Moora i robią ludzi w konia, a to nie mają głosu w TV, a to sztuka teatralna do bani a to czy dzidzić wyszła za mąc, a to, że nie powinno się występować zw ciemnych okularach, bo to już jest plaga, a to z kabaretu nie powinni pokazywać faceta z ogolonymi nogami, bo to wstyd pokazywać takiego eunucha itp. Oprataorka telefonistaka w TV była bardzo cyniczna i sie w widzami często nie zgadzałą czy mówiął, ze tak jest, widoznie tak musi być i nic tego nie zmieni..

Ogólnie jestem pod niesamowitym wrażeniem, nie wiem czy coś z tego co napisałem rozumiećie, mnsotwo literówek, ale po prostu idę już spać (a nie wiem czy z emocji zasnę), spieszę się, rano wcześnie wstaję, a potem jutro mogę już połowę zapomnieć!! Jutro postawranm się poprawić tutaj te moje mysli na gorąco w bardziej cywizizowaną formę :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#201

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 14 sty 2007, 11:08

O kurczę i ja tego nie widziałem? Może trafię jeszcze na powtórkę - już zaczynam szukać w programie. Od czasu do czasu oglądam ten cykl, ale nie trafiłem na zapowiedź emisji tego akurat filmu... :(
Wracając do emisji na żywo Teatru TV - kiedyś w studiu wybuchł pożar, aktorzy grali na jednej scenie, a tym czasie straż techniczna walczyła z ogniem kilka metrów dalej. Oczywiście emisji nie przerwano. Obecnie z tego studia nadawane są... Wiadomości TVP1.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#202

Post autor: Ania » (ndz) 14 sty 2007, 22:55

MOże Michała zainteresuje spotkanie w siedzibie WSB w chorzowie spotkanie z dziennikarzem TVP 3 Rafałem Kurowskim :D
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#203

Post autor: michal » (sob) 20 sty 2007, 14:35

Ania pisze:MOże Michała zainteresuje spotkanie w siedzibie WSB w chorzowie spotkanie z dziennikarzem TVP 3 Rafałem Kurowskim :D
Aniu dziękuję za informację, ale nie jestem zainteresowany. Nawet nie wiem czy to jeszcze byłoby aktualne. Kurowski to jednak druga liga, w dodatku obecnie za kamerą. W Aktualnościach zawsze podawano go na końcu jako "redaktor prowadzący", a od kilku miesięcy już nie podają w ogóle tej pozycji. A z tego co wiem, szefem redakcji jest nadal...

U mnie w bibliotece na osiedlu co miesiąc jest zapraszany jakiś znany gość (dziennikarz, poeta, pisarz, publicysta). Spotkania te mają tytuł "Mistrz słowa". Był nawet Durczok jakieś dwa lata temu, ale nie poszedłem z jakiegoś powodu. :/

***

Faustus, i co? Uwierzyłeś dziś rano w dokument? :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#204

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 20 sty 2007, 14:39

Tak - uwierzyłem. Już wiem skąd pochodziły niekóre zdjęcia w serialu dokumentalnym "Taka była telewizja"
PS program "Świat" ma nową, bardzo ładną i dynamiczną oprawę. Ehh gdyby Kurier dostał coś takiego - dominuje biele, czerwień, odcienie szarości i czerń.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#205

Post autor: Ania » (sob) 20 sty 2007, 18:34

Michał jak znowu się Durczok pojawi to dawaj zaraz znać :x
A tego Kurowskiego to ja nawet nie znam nie oglądam aktualności ;)
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#206

Post autor: Poland » (sob) 20 sty 2007, 18:45

doktorfaustus1 pisze:Tak - uwierzyłem. Już wiem skąd pochodziły niekóre zdjęcia w serialu dokumentalnym "Taka była telewizja"
PS program "Świat" ma nową, bardzo ładną i dynamiczną oprawę. Ehh gdyby Kurier dostał coś takiego - dominuje biele, czerwień, odcienie szarości i czerń.
Możesz cos więcej o niej powiedzieć ? (opis,capsy itp)
Poland - Aktywnie najlepszy

kurosawa
Przeciętniak
Posty: 109
Rejestracja: (sob) 01 kwie 2006, 16:04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#207

Post autor: kurosawa » (sob) 20 sty 2007, 22:38

A czy Kurowski to nie ten co kilka lat lat pracował w Wiadomościach?

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#208

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 21 sty 2007, 10:31

Tak - to właśnie ten Kurowski. Kisiel innym razem (capsów nie mam bo i skąd) - informacji poszukaj w Internecie.

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#209

Post autor: Przemek » (pn) 22 sty 2007, 16:35

"Słynna" belka TYLKO W TVP:
Obrazek

oraz nowa wersja strony TVP3:
Obrazek

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#210

Post autor: Poland » (wt) 23 sty 2007, 8:25

A w serwisach lokalnych i belce z regionami wciąż zielono :x
Poland - Aktywnie najlepszy

ODPOWIEDZ