Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Rżną, aż wióry lecą...

Rozmowy na temat prasy polskiej i zagranicznej.
viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

Rżną, aż wióry lecą...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: viper » (czw) 15 cze 2006, 17:52

W majowym numerze Men's Health zauważyłem list jednego z czytelników, wyraźnie zaniepokojonego brakiem fantazji w prasie. Chodziło mu dokładniej o kopiowanie tych samych tematów: w MH swego czasu ukazał się artykuł na temat ćwiczeń polskich komandosów wraz ze zdjęciami, które pokazują, jak te ćwiczenia wykonać. Po jakimś czasie ten sam zestaw opublikował Playboy (z tą różnicą, że były rysunki). Mnie to osobiście nie przeszkadza, ale lepiej byłoby zrobić coś bardziej oryginalnego i odkrywczego.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Ania » (czw) 15 cze 2006, 17:58

To sie niestety zdaża nawet najbardziej poczytnym pismom... mam taki artykuł gdzies w Press jak znajde to wrzuce
^@^
Obrazek

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: viper » (śr) 05 lip 2006, 14:29

Chodzi tu zresztą nie tylko o powielanie tych samych treści, ale też o naśladownictwo szaty graficznej magazynów czy gazet codziennych. Przykładem może być właśnie Playboy - jego szata jest inspirowana miesięcznikiem Men's Health: linie poziome i pionowe, grube i cienkie, przerywane i ciągłe, trójkąciki, strzałki, wcięcia... Wśród prasy codziennej podobne layouty mają Dziennik i Rzeczpospolita (szczególnie czcionki tytułowe artykułów).
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

ODPOWIEDZ