Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Polsat - Dom nie do poznania

Interesujące programy TV komercyjnych.
Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

Polsat - Dom nie do poznania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Ania » (sob) 03 cze 2006, 15:11

Ktoś ogląda ?
Uważam że to jeden z niewielu dobrych programów na Polsacie i wogóle w polskiej TV...
To jest własnie przykład programu z misją i robiącego coś dla ludzi...

Program polega na tym że grupa projektantow budowlanców dekoratorów itp przebudowuje albo też buduje od podstaw dom dla rodziny w ciągu 7 dni... :]
Zazwyczaj jest to rodzina z problemami

Byli między innymi samotny ojciec z 8 dzieci z których pare mieszkało w garażu - wybudowali im nowy 2 piętrowy typowy kalifornijski dom z siłownią itp od tej pory starsze dzieci miały nareszcie swoje własne pokoje a młodsze podwójne ale za to duże
Rodzina z dzieckiem ktore ma alergie na słonce tym zrobili ogrzewanie energią słoneczną , specjalne szyby nieprzepuszczające promieni słonca i jakies specjalnie zadaszenia w ogrodzie :D
A dzisiaj rodzina niesłyszących z dzieckiem niewidomym ktore ma autyzm. Tych z koleji wyposażyli w supernowoczesny moitoring kompy itp do obserwacji dzieciaka a starszemu który się nimi opiekował załatwili stypendium w wysokości 50 tys $ na studia :D
Każdy dom który oddają jest urządzony nowoczesnie napakowany telewizorami dvd kompami itp :D prawie każdy ma basen i inne udogodnienia :D

Program realizuje stacja ABC, oczywisice jest mnóstwo płaczu w każdym odcinku ;) ale nie ma się co dziwic skoro się komuś zmienia tak znacząco życie...
^@^
Obrazek

Aivlis
Popisał/a już trochę
Posty: 503
Rejestracja: (śr) 04 sty 2006, 17:06

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Aivlis » (sob) 03 cze 2006, 16:03

Obejrzalam kilka odcinkow tego programu, przyznam, spodobal mi sie. Nie zastanawialam sie nad jego misja, ale podobaly mi ie te bajery tego programu. Instersuje sie architektura, wiec program byl dla mnie szczególnie ciekawy.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Poland » (ndz) 18 cze 2006, 16:47

tak to jest dobre :jupi:



a czemu Polsat zmienia pory

dajcie na wieczór albo sie puknijcie :mur:
Poland - Aktywnie najlepszy

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

Re: Polsat - Dom nie do poznania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Grzesioo » (ndz) 18 cze 2006, 18:07

Ania pisze: Program polega na tym że grupa projektantow budowlanców dekoratorów itp przebudowuje albo też buduje od podstaw dom dla rodziny w ciągu 7 dni... :]
Prawde mówiąc to nie chciałbym mieszkać w tak szybko zbudowanym domu, nawet wykonanym w tych amerykańskich technologiach. Wszelkie betony itp. powinny "dojrzeć" :D
Podobnie jak z remontami w "Dekoratornii" czy dawniej "Kto was tak urządził". Cały remont z murowaniem i malowaniem w jeden dzień. Jak myśle jakiś czas po ich wizytach niezbędne są poprawki malarskie. Głownym celem tych programów jest reklama, w Dekoratornii wszystkie zakupy robią w Leroy Merlin.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Ania » (ndz) 18 cze 2006, 18:14

Ale Grzesioo te domy chyba nie są z betonu ;) Przecież w USA robi się domy z kartonu :)
A co do reklamy to ja wolałam Kto was tak urządił w dawnej wersjii kiedy wszystko było z Ikei i całe mieszkanie przerabiali a nie tylko 1 pokój :)
^@^
Obrazek

nev92

dom nie do poznania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: nev92 » (pt) 28 lip 2006, 15:06

ten program jest naprawde fajny, podoba mi sie jak tam przerabiaja te wszystkie domy naprawde fajny program

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: Ania » (wt) 01 sie 2006, 0:36

http://abc.go.com/fsp/index.html?channe ... omeEdition :D

fajne forum o Ty http://www.filmweb.pl/Kilka,prawd.,tema ... ,id=427809

Niestety dzisiaj Polszamat zakonczył podobno emisję EMOHE ;( ;( ;(
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: Poland » (śr) 02 sie 2006, 19:30

nie widziałem że jest teraz we wtorki (chyba)i w piątki
Poland - Aktywnie najlepszy

Piotrek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Piotrek » (śr) 02 sie 2006, 19:36

Muszę przyznać, że program bardzo fajny. W Polsce kiedyś było coś podobnego... "Kto Was tak urządził". Program nadawany był w TVN. Tylko, że do KWTU rodzinę zgłaszali ich znajomi, a nie tak jak w DNDP gospodarze domu. Poza tym w DNDP remontują cały dom, a czasem nawet i farmę, kupują samochody, i robią wspaniałe ogrody. A w KWTU remontowano tylko małe mieszkanka w bloku. Każdy z Was może, więc sobie w ten sposób porównać budżet amerykańskiej stacji ABC i polskiej TVN. :]

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: Poland » (śr) 02 sie 2006, 19:51

Może to przenieść na polskie realia nauczyć projektantów polskiego i do polski ściągnąć
dziś łącznie pokazali 3 odcinki.w jednym się nie wyrobili i robili dom nie przez 7 a 8 dni

w drugim budowali blizniak oba odcinki były dwuczęściowe
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Ania » (pt) 25 sie 2006, 17:07

:/ własnie oglądam EMHE ... i szczerze powiem ze chce mi się żygać :/
przykałd jak z rewelacynego pomysłu można przeginąjac pałę zrobić rzewną szmirę...

Niestety, na poczatku to te rzewne kawałki płacziwe dawali w małych ilościach na początku i na końcu.
A teraz. przewijają się te kawałki cały czas. Projektanic robią za zawodowe płaczki odcinek trzeba rozbijać na 2 częscie bo nie starcza czasu na pokzazanie buowy domu :]

Teraz jest o facecie który po śmierci żony, wychowuje sam 3 małych dzieci. Historia oczywiscie smutna. Ale jak słucham wynurzeń projektantów jak to on z żoną kupował dom i ona tam będzie zawsze obecna to nie mogę się powstrzymać od stwierdzenia ze pewnie jej duch bedzie latał po całym domu dzwoniąc łańcuchami i wołać - DZIĘKUJĘ EKIPIE ABC :x
^@^
Obrazek

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Grzesioo » (pt) 25 sie 2006, 17:13

A była reklama tej sieci sklepów? Bo kiedys wspanałomyślnie pozwoli jakimś ludziom zrobić zakupy i prowadzący był zachwycony bo tamci nie brali sprzętu elektronicznego tylko ubrania :D Napewno robili to z własnej woli a nie z odgórnego nakazu :x

Powinni takie domy pokazać po roku, czy mieszkańcy są zadowoleni z tego co zrobiła ekipa fachowców :D

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Ania » (pt) 25 sie 2006, 18:18

Zazwyczaj sponsorem jest SEARS dzisiaj wyjątkowo jakieś inne sklepy :]
A co do spotkania to było takie... po roku po skończeniu 1 serii byl piknik z rodzinami :D
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
domin
Chipsy przyszły
Posty: 26
Rejestracja: (pt) 08 wrz 2006, 10:27
Lokalizacja: Tarnobrzeg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: domin » (sob) 09 wrz 2006, 0:00

No tak program fajny to trzeba im przyznać że trafili w widzów. Sam oglądam prawie każdy odcinek. Ale zastanawiam się czasami że chyba jakiś kontakt z rodziną muszą mieć podczas budowy. Chodzim mi głównie o projekt. Przecież nie zawsze projektanci trafili by w gusta rodzinki. Fakt na początku wypytują ich co i jak, ale to i tak niewiele. Ja na przykład nie chciałbym mieć kominka w łazience tak jak to było w jednym z odcinków. A i jescze jedno. W Europie gdyby chcieli zrobić program o podobnej fabule, to nie dali by rady postawić murowanego domu w 7 dni. Żebym nie wiem co się działo to by sie nie uwineli :]. A jeżeli chodzi o zadowolonie z wykonania domu, to gdzieś na necie czytałem że jakiś tam amerykański magazyn odwiedził pare domków z programu, i jak się okazało nie było tak kolorowo jak to w programie było widać. Niektórzy narzekali na ewidente niedoróbki np brak list wykończeniowych itp.
Sesja jest jak Media Markt. Powinni tego zabronić!!!!

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Martin » (sob) 09 wrz 2006, 12:03

Hehe, no tak. W Europie by się to nie przyjęło. :x Bo ja dziękuję za domy ze sklejki. Później się amerykanie dziwią, że im huragan zmiótł dom, albo zdławił go pożar. A budują je po to... bo tanie. :] Dom ze sklejki to wyjątkowa głupota. :]

ODPOWIEDZ