Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Eurowizja

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#61

Post autor: Dawid_sc51 » (pt) 16 maja 2008, 16:13

Ja bede ogladał drugi półfinał na NDR. Jesli nie będzie retransmisji w TVP.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#62

Post autor: Poland » (ndz) 18 maja 2008, 7:40

Ta chyba będzie dopiero w wakacje ;( Ja będę pozostałe 9 występów widział przez Youtube ewentualnie drugi półfinał zobaczę w internecie.
Poland - Aktywnie najlepszy

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#63

Post autor: viper » (pn) 19 maja 2008, 20:42

A reprezentant Rosji, Dima Bilan, zaśpiewa piosenkę wyprodukowaną przez Timbalanda ! Może ten producent weźmie się kiedyś za jakiegoś polskiego wykonawcę? Notabene ta właśnie piosenka, zatytułowana "Believe", jest faworytką bukmacherów.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#64

Post autor: michal » (wt) 20 maja 2008, 6:53

Znowu Dima Bilan reprezentuje Rosję? ;) Podobała mi się jego poprzednia eurowizyjna piosenka.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#65

Post autor: michal » (wt) 20 maja 2008, 23:16

No to Isis się dostała. A już miałem poważne wątpliwości - dopiero przedostatnia koperta. Ja się do tego nie przyłożyłem - nie było podanych telefonów w szwedzkiej telewizji. Chyba nie głosuje tym razem kraj, który nie uczestniczy. To tłumaczy jednoczesnie dlaczego TVP nie opłaca się emitować drugiego pólfinału ;)

Piosenka Isis ładnie wykonana, choć podobała mi się jakoś mniej niż wcześniej. ładnie oświetlona scena podczas wykonania - błękitna, dodano parę, a realizacja obrazu to prawie same loty kamerowe. To dodawało tej piosence dodatkowej lekkości.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#66

Post autor: Przemek » (śr) 21 maja 2008, 6:29

Ale to było w kolejności od najlepiej ocenionej przez widzów, do najsłabiej (czyli do 10tego miejsca)?

Obejrzałem połowę, głównie dla Isis, która ma fantastyczną piosenkę. Po tym kurczaku czy indyku wyłączyłem TV i dokończyłem się uczyć :D Piosenki słabiutkie, jedynie mi się podobała Norwegia i Belgia, ale to z sentymentu :D Żałosne wystąpienia polityków, wcześniej wspomnianego Kurczaka, tej od Casanowy i nieba/piekła. Czyli jak zwykle. Srataszka nie miała by szans ze swoim Blow-Job (tak to się nazywało?). Po prostu wtopiła by się w tłum... :x

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#67

Post autor: michal » (śr) 21 maja 2008, 6:49

Przemek pisze:Ale to było w kolejności od najlepiej ocenionej przez widzów, do najsłabiej (czyli do 10tego miejsca)?
Zawsze była to kolejność losowa. Pewnie teraz też. Nie oglądałem akurat tego fragmentu, tylko słuchałem.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#68

Post autor: viper » (śr) 21 maja 2008, 16:16

Fajnie, że Isis przeszła do finału :smile: Mnie podobała się piosenka rumuńska - taka lekko operowa. Rosjanin był jak dla mnie najsłabszy, mimo dobrej aranżacji utworu.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#69

Post autor: Poland » (śr) 21 maja 2008, 16:23

Ja jestem zadowolony z wyników tylko co w półfinale robi Bośnia i Hercegowina i Rumunia ?? Tam powinna być albo Słowenia albo San Marino albo Andora albo Estonia.
Poland - Aktywnie najlepszy

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#70

Post autor: Dawid_sc51 » (śr) 21 maja 2008, 18:25

Dla mnie wyniki półfinału są zadawalające. Tylko wg. mnie do finału nie powinny wejść : Azerbeejdżan, Finlandia, Bośnia i Hercegowina, Grecja, Rosja. Ich miejsce powinny zająć Słowenia, Czarnogóra, Andora, Mołdawia i Holandia

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#71

Post autor: Poland » (śr) 21 maja 2008, 18:57

Grecja ,Azerbejdżan i Rosja właśnie powinny wejsć. Finlandia i Bośnia powinny utknąć w półfinale. Nie wiem co powiecie ale mi się podobała także... Estonia.
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#72

Post autor: michal » (czw) 22 maja 2008, 21:32

Właśnie oglądam drugi pólfinał Eurowizji, gdzie wystepuje m.in. Szwecja. Propozycja szwedzka pt. "Hero" była jako druga. Nie wiedziałem, że ta piosenka będzie reprezentować Szwecję, ale znam ją doskonale i zdazylem ją polubić. Od kilku tygodniu tłuką ja prawie że non-stop w rozgłośniach radiowych. A wiadomo, że takie piosenki nawet jak nie są hitami od razu, to stają się nimi po krótkim czasie :) A że w Szwecji język angielski jest wszechobecny w mediach i zyciu codziennym, to wydawało mi się, że to po prostu jeden z aktualnych europejskich przebojów, który może być grany także w Polsce.

I pytanie: czy nasza Isis też była emitowana w polskich stacjach radiowych? W pracy koledzy słuchają Zetki, RMF oraz internetowe Radio Polska Stacja, ale Isis nie słyszałem tam ani razu!
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Yattaman
Chipsy przyszły
Posty: 14
Rejestracja: (sob) 18 lis 2006, 13:12

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#73

Post autor: Yattaman » (czw) 22 maja 2008, 22:57

Piosenkę For Life Isis Gee puściło wczoraj parę minut przed 17.00 Radio Zet

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#74

Post autor: michal » (pt) 23 maja 2008, 21:44

W ostatnich godzinach przesłuchałem sobie jeszcze raz wszystkie piosenki, które wzięły udział w półfinałach i je sobie oceniłem. I wszystkie, które w moim odczuciu pozytywnie się wyróżniały i po prostu mi się spodobały, dostały się do sobotniego finału.

Trochę nieobiektywnie zapewne ocenia mi się propozycje polską i szwedzką, ale w każdym razie plasują sie u mnie wysoko. Najbardziej podoba mi się jednak propozycja norweska. I to bardziej niż zdecydowanie. Wysoko również wysoko oceniam francuską - łatwa i przyjemnia melodia oraz tekst, ale z drugiej strony kontrowersyjna poprzez wygląd wykonawcy. Przyjemnie słucha się propozycji greckiej i izreelskiej. Akceptowalne są moim zdaniem Armenia i Gruzja. Niby Dania ma fajna piosenkę, ale coś mnie w niej odrzuca, może dlatego, że przesłodzona i refren to cytaty z innych znanych piosenek?

A więc moja Top 9 :) wygląda tak:
1. Norwegia ! :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=Z0RIZ74FMxE
2. Francja
3. Szwecja
4. Polska
5. Izrael
6. Grecja
7/8. Armenia i Gruzja (nie potrafię się zdecydować)
9. Dania

Jeżeli chodzi o moją prognozę rzeczywistych wyników, to moim zdaniem w 2009 roku Eurowizja będzie jednak w Sztokholmie. Nie wierzę, że tylko Szwedzi tak oszaleli na punkcie tej piosenki. Bo że piosenka "Hero" jest świetna to nie ma chyba wątpliwości ;) Bój o pierwsze miejsce będzie toczony z Francją, na która będą głosować m.in. tzw. sceptycy Eurowizji.

(Ps. Polskie nastolatki sprawią, że 12 punktów od Polski dostanie Rosja.)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#75

Post autor: Dawid_sc51 » (sob) 24 maja 2008, 0:24

Moje TOP10
1.POLSKA
2.Norwegia
3.Serbia
4.Rumunia
5.Armenia
6.Albania
7.Gruzja
8.Ukraina
9.Szwecja
10.Izrael

Wg. mnie najlepsze piosenki były na Eurowizji w Kijowie: IZRAEL, BIAŁORUŚ, ISLANDIA, RUMUNIA, WĘGRY, ANDORA, SZWAJCARIA, CHORWACJA, SŁOWENIA, MALTA, TURCJA, CYPR, SERBIA I CZARNOGÓRA, GRECJA, BOŚNIA I HERCEGOWINA oraz FRANCJA.

ODPOWIEDZ