Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Kilka słów o "Kurierze"

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 26 lip 2006, 17:42

Tomasz Lis

Regionalna „Trójka” ma potencjał - chodzi o zasięg stacji, a jednocześnie sposobem realizacji programu, nawet wyglądem studia i dziennikarzy prowadzących serwisy przypomina telewizję z minionej epoki. Nie na darmo dziennikarze nazywają ten kanał TVP „PGR24”.

"Wildstein wygrał swoje, ale problemy przed nim"
"Dziennik", 26 lipca 2006
Proponuję, aby pan Tomasz Lis spojrzał tak krytycznym okiem najpierw na własne "dziecko" - tj WYDARZENIA. Paskudne studio z jeszcze gorszą scenografią, paskudni prowadzący - stękająca i wiecznie zachrypnięta Grabarczyk, pan pomyłka Jarosław Gugała oraz wiecznie wystraszony Michał Kwiatkowski z tym swoim wytrzeszczem oczu (on ma chyba tarczycę chorą....) Jedynie Hanka w miarę sprawnie udaje rasowego prezentera.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 27 lip 2006, 18:30

Czyżby nikt nie miał ochoty na dyskusję? Nie wierzę... :x

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: Poland » (czw) 27 lip 2006, 20:36

Renowacja Kuriera by się przydała bo już ośrodki mają lepsze serwisy niech się :mur: i opamiętaja :x to wtedy rozmowa się rozkręci :zeb:
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 27 lip 2006, 20:43

Kto wie - może od jesieni w TVP Info zamiast Kuriera będzie coś o nazwie serwis informacyjny TVP info.

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: Martin » (czw) 27 lip 2006, 21:00

Mam nadzieję, że w TVP Info, będą młodzi prezenterzy, a nie ,za przeproszeniem, "stare dziadki", których nie wiedzieli gdzie zatrudnić. :] (patrz: Kurier)

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 27 lip 2006, 21:38

Nie przesadzaj - nie jeden "młody" mógłby pozazdrościć doświadczenia Siezieniewskiemu, czy Holeckiej. No ale Ty młody jesteś...

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: Martin » (czw) 27 lip 2006, 21:43

Gdy na dziennikarze.info będzie wywiad z Lewandowską, to przeczytaj konkretnie ostatnie pytanie. :] i jej odpowiedź na nie.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 27 lip 2006, 21:51

Wybacz, ale mam lepsze lektury.... Proponuję abyś poszukał informacji na temta staży Siezieniewskiego i jego pracy w TVP w początkach lat 90 XX wieku. To samo dotyczy Danki, która z "niejednego pieca chleb jadła"

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: Martin » (czw) 27 lip 2006, 21:55

Wybacz, ale nawet nie przeczytałeś pytania, a już je oceniasz. :/ To ja może uchylę rąbka tajemnicy (to odpowiedź Edyty):
Edyta Lewandowska pisze:
Dziennikarstwo to najwspanialsze zajęcie na świecie. Nie ma lepszego zawodu. I chyba każdy o tym wie. Nie potrzeba dodatkowo argumentować.
Ale mnie w dziennikarstwie najbardziej interesuje pierwsza linia frontu. Newsy. A to dziedzina dla młodych. Trzeba być w formie. Sądzę, że nie można pracować w newsach do końca życia. I dlatego na starość postanowiłam zostać prawnikiem. Będę sobie siedzieć w sądzie - jeszcze ostatecznie zdecydowałam - po prawej, lewej czy po środku. Lubię sądową atmosferę. Jeszcze parę lat temu twierdziłam uparcie, że zostanę ministrem sprawiedliwości. Ale już wiem, że starość chcą mieć spokojną.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 27 lip 2006, 21:59

Gratuluję spojrzenia na młodość. Kto więc według Ciebie jest młody? Osoba posiadająca 35 lat, czy może tylko 25? Zwróć uwagę na zachodnie serwisy - tam "gwiazdy" dziennikarstwa mają grubo po 40... Młodzi mogą szukać jedynie tematów do programu i jeździć za "setkami."

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: Martin » (czw) 27 lip 2006, 22:05

Sugerujesz więc, że nowa TVP Info nie powinna być odświeżona? Takie odświeżenie, w postaci wymiany prezenterów ulepszyłoby stację i pozbawiło wizerunku "PGR24".
Gratuluję spojrzenia na młodość. Kto więc według Ciebie jest młody? Osoba posiadająca 35 lat, czy może tylko 25? Zwróć uwagę na zachodnie serwisy - tam "gwiazdy" dziennikarstwa mają grubo po 40... Młodzi mogą szukać jedynie tematów do programu i jeździć za "setkami."
Tu trzeba im pogratulować traktowania młodych i zdolnych. Poza tym na zachodzie społeczeństwo szybko się starzeje i dziennikarze wraz z nim. :x

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 27 lip 2006, 22:11

Lis nie ma racji. TVP3 nazywano kiedyś PSL24 - a to z racji dużej ilości newsów z prownicji i ogólnej tendencji do schlebiania PSlowi. Ale cóż - pan T.L. chyab nie dostrzega jak siermiężny i wiejący nuda program informacyjny nadaje jego stajca.
Nie mówię, że TVP3 nei powinna się zmienić. Mówię, że nie warto rezygnować z niektórych twarzy, więc proszę nie wmawiaj mi czegoś, czego nei powiedziałem. Rzetelność się kłania, rzetelność...

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: Ania » (czw) 27 lip 2006, 22:16

Martin gratuluje Tobie i Lewandowskiej szacunku dla starszych :] Niech to przeczyta np tak dory dziennikarz choć już starszy jak Turski . Jest jeszcze wiele młodszych a jednak starszych od niej koleżanek i kolegów
Pieńkowska, Holecka, Lis itp wielu by wymienić można, od których mogła by sie uczyć.
Ja nie mówie że każdy się nadaje to TVN 24, bo to rzeczywiście telewizja młodych.

Popatrz na zachód czy USA i zobacz ile tam dziennikarze mają lat, bo własnie oni mają doświadczenie.
Pamiętaj że nie każdy starszy dziennikarz to od razu Gugała :x czy Wierzyński.

A ze zdaniem Lisa sie zgadzam z tym że powinien sie tez przyjrzeć studiu Wydarzeń i prowadzącym z których najlepszą wysłał do TVP 2 :]
^@^
Obrazek

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: Martin » (pt) 28 lip 2006, 10:45

Pieńkowska, Holecka, Lis itp wielu by wymienić można, od których mogła by sie uczyć.
Ja nie mówie że każdy się nadaje to TVN 24, bo to rzeczywiście telewizja młodych.
Tak, a oni chcą chyba konkurować z TVN24, dlatego powinni odświeżyć wizerunek na młodą, dynamiczną TVP Info, a Wiadomości zgodzę się mogą prowadzić "starsi". :] Ale do informacyjnej stacji, gdzie wiadomości co pół godziny, czy tam godzinę to stanowczo nie! Tam trzeba przekazywać informacje szybko, a "starsi" już raczej tego nie potrafią. :]

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#30

Post autor: Ania » (pt) 28 lip 2006, 11:13

Ale Martin wez pod uwage ze tvp 3 to nie tvn 24 :x
i raczej jeszcze dlugo nie bedzie :]

Wiekszasc ludzi jak cos sie dzieje odruchowa przelacza na tvn 24, tvp 3 traktujac jako uzupelnienie :smile:
^@^
Obrazek

ODPOWIEDZ