Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Kilka słów o "Kurierze"

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#106

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 02 sty 2007, 16:50

Aniu TVP Info będzie dopiero w lipcu lub czerwcu. Sejemej i mistrzowie z TVP dopiero szykują się do startu

POpieram
Przeciętniak
Posty: 156
Rejestracja: (wt) 02 sty 2007, 17:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#107

Post autor: POpieram » (wt) 02 sty 2007, 17:21

doktorfaustus1 pisze:Aniu TVP Info będzie dopiero w lipcu lub czerwcu. Sejemej i mistrzowie z TVP dopiero szykują się do startu
Mistrzowie? Hehe... :smiech: Tacy mistrzowie jak i nasi piłkarze na mundialu :x
Szukują się? Lipiec? Czerwiec? Pewnie tak... ale 2008 lub 2009... ;)

A zmiany są beznadziejne. Oprawa graficzna w ogóle nie pasuje do muzyczki.
A studio? No właśnie... to jest studio? Wg mnie to toaleta dziennikarzyn TVP. :/

ŻENADA... Nie warto oglądać TVP(iS)3

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#108

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 02 sty 2007, 17:42

Dziękujemy za miłe słowa ( :x ) i witamy w naszym gronie.
Określenie "mistrzowie z TVP" ma wtym przypadku wyjątkowo negatywne znaczenie, ale cóż - nowe osoby nie mogą o tym jeszcze wiedzieć :x

SNOL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#109

Post autor: SNOL » (wt) 02 sty 2007, 18:33

AAAAAAAAAAAAA!!!!! To jest tragedia!!!!!! Specjalnie od 6:00 dziś sobie nagrałem na dvd i jak obejrzałem to po południu to prawie się rozpłakałem. Największym błędem jest to okropne STUDIO! Ludzie, do czego to pasuje?! Ni z gruszki ni z pietruszki wywalili jasnoszarą (jasnobłękitną?!) Wielką Brytanię za prowadzącym (no, może dla emigrujących)... Przecież to jest tragedia! A belki... Nie chciałbym tu nikogo obrazić, ale ja takie coś umiem zrobić na paintcie. Mam nawet tą czcionkę, więc nie byłoby problemu.
Jeśli chodzi o czerwone TVP3 (grafika kanału) to nawet, nawet (tak samo czołówka Kuriera). Tylko dlaczego zrezygnowali z tak dobrego koloru, jakim jest zielony?! Mogliby rozpromować swoje tv zielonym kolorem. Nie każda tv na świecie może się pochwalić zielenią w logo... Mogliby to wykorzystać.

Tak więc moja ocena to: +2 (w szkolnej skali ocen)
Uważam, że te zmiany to OKROPNOŚĆ! (pasi mi tylko nowa ramówka i czołówka kuriera i tvp3)
Na szczęście nie zmienili moich ukochanych Faktów TVP3 Wrocław... :smile:


Dop.Przemek -> Prosimy nie kopiować postów z pewnego forum o TVN. (Nie wątpię że są twoje ;-) )

Dop.SNOL -> Przepraszam, ale piszę na forum.tvp.tv.pl i forum tamtej strony o tvnie i nie miałem czasu, aby napisać od nowa swoją opinię, która nie zdążyła się zmienić w ciągu kilkunastu minut. Postaram się więcej tego nie robić. :oops:
Ostatnio zmieniony (sob) 06 sty 2007, 14:04 przez SNOL, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
krisso
Chipsy przyszły
Posty: 79
Rejestracja: (pt) 05 sie 2005, 13:37
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#110

Post autor: krisso » (wt) 02 sty 2007, 18:56

DO bani, czerwony strasznie razi. studio - kaplica :)
Moja ocena: 2-/10 za dobre chęci

Poprzednie studio było o wiele większe.

Totalne DNO
KONSTYTUCJA RP z 2 Kwietnia 1997 Art. 54, punkt 1:
"Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji"

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#111

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 02 sty 2007, 19:02

Eeeee nie przesadzajcie. Własnie ta scenografia optycznie powiększa studio. Rzeczywiście mogli ograniczyć czerwony kolor na pasku - np wzorem BBC World dać tam czarną lub "przydymioną" wstawkę :D
Cieszy duża liczba wejść na żywo. Wreszcie zaczynają korzystać z potencjału ośrodków i sprzętu.

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#112

Post autor: viper » (wt) 02 sty 2007, 19:30

To może teraz ja powiem: grafika i muzyka nawet całkiem, całkiem... a scenografia do niczego. Taka bezpłciowa. Powinni robić to np. na tle komputerów w newsroomie. Tylko ekran plazmowy wbudowany w stół jest plusem.

No i zauważyliście chyba, że nie ma już laptopa na stole, prawda?
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

kuba_lodz
Przeciętniak
Posty: 113
Rejestracja: (czw) 19 sty 2006, 14:49
Lokalizacja: Lodz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#113

Post autor: kuba_lodz » (wt) 02 sty 2007, 20:00

A ja uważam, że przy nakładzie środków jakimi dysponuje TVP3 zmiana na duży, duży +! Przede wszystkim kolorystyka - bardzo ładna - zamiast mdłej żółci, zieleni i niebieskiego, elegancki czerwony i szary. Scroll ładny, czołówka także, muzyka w końcu dynamiczna. Teraz zmiany porównajcie sobie ze wczorajszym Kurierem. To niebo, a ziemia.

Nareszcie można było poczuć dynamikę Kuriera - dużo wejść na żywo. A studio? Przecież to nie najważniejsze. Mi np. bardzo podoba się stół prezenterski. Uważam, że za prezenterem możnaby dać podobny ekran jak przy Panoramie przed (chyba) 5 X 2005r. A tak to uwag nie mam.
:x

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#114

Post autor: Przemek » (wt) 02 sty 2007, 20:56

"Studio Pogoda" również zlikwidowano. :/ Bezndziejny jest sygnał w czołówce "Pogody"...

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#115

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 02 sty 2007, 21:20

3 wymiar nadawany jewst ze starego studia publicystki TVP3 - pojawił się czerwony odcień, ale tu i ówdzie jest jeszcze zieleń. Sądżę, że za kilka dni możemy spodziewać dalszych zmian - tj drobnych korekt, poprawek etc.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#116

Post autor: Poland » (pt) 05 sty 2007, 17:02

Ciekawe czemu Kurier Kultura jest retransmitowany z TVP Kultura ? Cyżby promocja tej stacji ?
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#117

Post autor: michal » (ndz) 07 sty 2007, 23:32

Wczoraj w wydaniu o 22:30 była awaria belek. Początkowo pojawiały się same litery bez czerwonego tła. Z czasem wyłączyli wszystko, łącznie z logo i zegarem. Po kilku minutach, ale już na sam koniec programu, wszystko wróciło do normy.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Caroline_29
Chipsy przyszły
Posty: 33
Rejestracja: (ndz) 31 gru 2006, 20:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#118

Post autor: Caroline_29 » (pn) 08 sty 2007, 9:00

Bardzo mi sie podoba dzisiejszy duet prowadzących.
Jestem mile zaskoczona.....

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#119

Post autor: Ania » (pn) 08 sty 2007, 10:32

Mnie się Holecka tam zawsze podoba :D
Dzisiaj miała na początku rozmowe z Szymonem Hołownia z Newsweeka. Do tej pory jakoś szczególnie się nie przyglądałam temu panu, ale dzisiaj pieprzył jak by z melmaka przyjechał...

Weźcie tragedia. Danka mu usiłowała coś tam przemówić do rozumu ale potem już się tylko szczerzyła bo nie miało to sensu.
Ta mu mówi że Wielgus przeprosił dopiero po tym jak już dostał nominacje, a ten że to jest wredne takie stawianie sprawy. Niemalże jej normalnie nie obił jak śmiała stwierdzić, że słusznie się odniósł Glemp do symboliki świętego Piotra...

Jak ryj rozdarł i z tekstem że nie taka jest przypowieść o św Piotrze. Potem znowu coś pieprzył że się dokonuje na naszych oczach moralne reality show odnowy Wielgusa...

Biedna Danka już nie wiedziała co na te głupoty powiedzieć... sądze że jako uczennica szkoły katolickiej raczej ma pojęcie o tym kto to był św Piotr...

A potem dobry był ten cały Klarenbach - później sobie porozmawiamy z Danusią :x ...
Zwała :)
^@^
Obrazek

SNOL

KLARENBACH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#120

Post autor: SNOL » (śr) 10 sty 2007, 17:17

Adrian Klarenbach - super głos, super prezenter - TVP3 - tak trzymać!

ODPOWIEDZ