Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Kilka słów o "Kurierze"

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#121

Post autor: Ania » (pt) 12 sty 2007, 12:50

Z INNEGO WATKU

TOBI NAPISAŁ:
właśnie widziałem porankowy pregląd prasy p.Holeckiej i nie wiem kto to był z tą panią.Pan troche nie-telewizyjny dziwne uśmieszki chyba w nieoczekiwanych moemntach.
Ogólnie próbowali być dowcipni na siłe.
Przegląd miał być na luzie, ale jak ten pan o nieznanym nazwisku móił do Holeckiej-i jak, znalazłaś już coś? ( to jakby mąż do żony, i co-zupa nałóżóna?)
Ż A Ł O S N E
W ogóle to ma być podróba poranka TVN24, bo tak samo Kurier(Serwis informacyjny w TVN24), Przegląd Prasy, Kamera Kuriera (BEZ KOMENATARZA w TVN24) Rozumiem, że trzeba się uczyć od najlepszych....chyba sami rozumiecie. No ale osoby jak Faustus i tak nie da się przekonać, że belka w stylu-TYLKO W TVN24- i dokladnie wzięte za tą stacją-TYLKO W TVP-jest przegięciem, i tylko Ci co nie mają stacji Waltera mogą to podziwiać
I tak będe oglądał TVP3 i ich ramówke pomostową wprowadzającą kanał informacyjny TVP na rynek. Choć bardziej chyba doceniam pasmo lokalne dla TVP3Warszawa, aniżeli TVP3 Poranek.

FAUSTUS NAPISAŁ:
Tobi zwróć uwagę kiedy TVN24 pokazuje belkę "Tylko w TVN24" Już teraz mogę Ci powiedzieć, że robi to tylko i wyłacznie w czasie, kiedy TVP3 nie może nadać tej samej transmisji z jakiejś konfernecji, bo albo są regionalne okienka, albo trwa właśnie transmisja z obrad sejmu, czy senatu. Ba - tego typu działania TVN24 uważam za wyjątkowo Ż A Ł O S N E i Ś M I E S Z N E - wszak próbują wmówić swoim widzom, że tylko oni trzymają ręke na pulsie aktualnych wydarzeń w kraju i na świecie, a to, że konkurencja w tym czasie ma związane ręce jakimś obowiązkiem (np sejm) wcale nie oznacza, że jej tam nie ma i że dosłownie za moment nie poinformuje o danym wydarzeniu.
Tobi a co innego ma być w porannym paśmie - przegląd prasy był tam zawsze, ale nie prowadziło go dwóch dziennikarzy.
W dodatku jeśli uważnie przeczytałbyś posty w tym temacie to wiedziałbyś jak sie nazywa ów pan...

No i teraz moja odpowiedz :]

Tobi co do tego pana to się nie wypowiem bo ani nie widziałam ani nie wiem o kim mówisz.
A co do udolnej parodii poradka TVN 24 zgadzam się. Jeszcze tylko brakuje zeby na stojąco jak w Poradku chodzili itp...
Ba - tego typu działania TVN24 uważam za wyjątkowo Ż A Ł O S N E i Ś M I E S Z N E - wszak
Oczywiscie ta sama belka w TVP nie jest już żałosna ani śmieszna ??? :>

Jeżeli TVP ma czymś związane ręce w TVP 3 bo musi nadawać relacje z Sejmu nie znaczy to że nie może przerwać programu na TVP 1 np i pokazać...

Ale ja bym Tobi z tą krytyką TVP nie przesadzała w końcu oni się dopiero uczą, w dodatku mają dużo gorszy sprzęt itp ... trzeba dać im szansę. Może kiedyś zrobią telewizję na poziomie tvn 24 choć na to sa potrzebne duze środki których w TVP nie brakuje natomiast sa pożytkowane w inny sposób :]
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#122

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 12 sty 2007, 13:00

Aniu proszę Cię nie żartuj - dla byle konfernecji któregoś z posłów PISu od razu trzeba przerywać emisję TVP1? A właśnie takie transmisje w TVN24 opatrzone są belką Tylko w TVN24. I to jest żałosne - bo zazwyczaj są to konferencje jakiś posłów, a nie np prezia czy premiera.
Jak zwykle nie widziałaś, ale piszesz...

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#123

Post autor: Ania » (pt) 12 sty 2007, 13:08

A skąd wiesz czy widziałam czy nie widziałam ????
Poza tym nie żartuj sobie... bo jak coś ważnego się dzieje to puszczają np Sejm a w małym okienku kurier... więc nie ma problemu by tutaj zrobić to samo i opatrzyć np napisami co jakiś czas z tego co wazniejszego mówił ten poseł :] ...
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#124

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 12 sty 2007, 13:24

W małym okienku jest tylko Kurier. I dobrze o tym wiesz. Tylko wyjątkowe wydarzenia relacjonowane są w ten sposób. A napisy i tak są. Więc sama wpadłaś z belką "Tylko w TVN24' :]

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#125

Post autor: Ania » (pt) 12 sty 2007, 13:59

Więc sama wpadłaś z belką "Tylko w TVN24'
EE ? nie bardzo rozumiem z czym wpadłam ???
W małym okienku jest tylko Kurier. I dobrze o tym wiesz.
No wiem i co z tego ? to chhyba nie znaczy że nie mogą czegoś innego tak nadawać...
^@^
Obrazek

Caroline_29
Chipsy przyszły
Posty: 33
Rejestracja: (ndz) 31 gru 2006, 20:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#126

Post autor: Caroline_29 » (sob) 13 sty 2007, 8:58

Oglądałam dziś przegląd prasy na tvn24 ...jakis dziwnie ożywiony, z werwą.....niektórzy( widząc to samo w Kurierze ) powiedzieliby,,że "żałosny" :smiech:
Czyżby to lekka zmiana koncepcji czy może kwestia nastroju prowadzącego?

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#127

Post autor: michal » (pt) 19 sty 2007, 1:26

Dziś o 23:30 (zapowiadano 23:20) Edyta Lewandowska męczyła się ze specjalnym wydaniem Kuriera poświeconym wichurze. Trwał do 1:10. Minę miała jakby się wydarzyła okropna tragedia, i do tego mówiła bardzo wolno, aby program trwał jak najdłużej. 90% programu to było łączenie się z korespondentami w kraju w ośrodkach regionalnych - głównie Poznań, Wrocław, Szczecin, Zakopane i Czyż w Katowicach (po kilka razy co kilkanaście minut), aby pytać się jak wygląda sytuacja ile osób nie ma prądu i czy coś się zmieniło. Coś jak Wydarzenia na Polsacie 2 kwietnia 2005. Łączenia telefoniczne z meteorologami czy przedstawicielemi sztabów krysysowych obrazowana była widokiem na Warszawę z Placu Powstańców.

A rano oglądałem Kurier Poranek i przegląd prasy z parą Klarenbach plus Rudnik. Żałosne widowisko. Prawie każdy artykuł obśmiany przez Klarenbacha, a prasa typu Słowo Michałowic czy Nowiny Koziej Wólki. I to tego wyreżyrowane dialogi (komentarze) z główną prowadzącą.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#128

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 19 sty 2007, 12:19

Oprócz przeglądu prasy ogólnopolskiej jest też przegląd prasy regionalnej - nie widzę w tym nic dziwnego. Chociaż Klarenbach rzeczywiście mógłby się czasami uspokoić :D

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#129

Post autor: michal » (pt) 19 sty 2007, 16:23

doktorfaustus1 pisze:Oprócz przeglądu prasy ogólnopolskiej jest też przegląd prasy regionalnej - nie widzę w tym nic dziwnego.
Ok, ja jednak z przeglądu takiej prasy niczego konstruktywnego nie wynoszę. Dlatego przełaczyłęm na TVP1 na Kawę czy herbatę i Annę Pawłowską. I Kurier o 7:00 też sobię podarowałem, bo na Jedynce o tej porze jest coś znacznie lepszego. :) Oj nie wróżę sukcesu TVP Info...
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#130

Post autor: viper » (śr) 07 lut 2007, 19:46

Zauważyłem błędy w Kurierze, zwłaszcza podczas łączeń na żywo - dziś podczas uroczystości pożegnania ministra Sikorskiego małe okienko z panią Lewandowską podpisano "Poznań". Pewnie dlatego, że chcieli szybko połączyć się z Poznaniem - tam eksperci komentowali zmiany w rządzie.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Caroline_29
Chipsy przyszły
Posty: 33
Rejestracja: (ndz) 31 gru 2006, 20:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#131

Post autor: Caroline_29 » (czw) 08 lut 2007, 18:06

A rano oglądałem Kurier Poranek i przegląd prasy z parą Klarenbach plus Rudnik. Żałosne widowisko. Prawie każdy artykuł obśmiany przez Klarenbacha, a prasa typu Słowo Michałowic czy Nowiny Koziej Wólki. I to tego wyreżyrowane dialogi (komentarze) z główną prowadzącą.
_________________

Ciekawe daczego zwykly entuzjazm odbieramy jako " obsmiewanie"?
Nie robiac mu tu laurki....widziałam juz wiele przegladow i kurierow w jego wykonaniu i musze przyznac...choc niekoniecznie z radoscia....ze jest z obecnych tam najlepszy, odliczajac Holecka.
Może to kwestia tego z kim się ma dyzur , bo w parze z Danka obydwoje wypadaja bez zarzutu- kwestia poprzeczki......

A co do wyrezyserowania dialogow......mam pewne watpliwości czy z tą pania to w ogole wchodzi w gre.
Ona mowi tylko to co ma przed soba, nawet przeglad prasy...wlasnymi slowami....sprawia jej trudnosci.


Skrytykowales prase.......a ja sie zastanawiam co bardziej interesuje widza....prasa ogolnopolska, o ktorej zawartosci moze uslyszec w kazdych informacjach czy wlasnie ta lokalna?..

a co do "lepszosci i ciekawszosci" Kawy...........to istna porazka....

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#132

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 08 lut 2007, 18:29

Pasek z informacjami TVP3 jest teraz również na stronie internetowej www.tvp.pl/regionalna3

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#133

Post autor: michal » (śr) 21 lut 2007, 14:50

Holecka w poniedziałek o 15:30 miała niedyspozycję.

Wchodze do pokoju rodziców i widzę, że oglądają Kurier. Gada Giertych - jakaś retransmisja konferencji. I po zakończeniu pojawia się Holecka, która mówi, że przeprasza za swoją wczesniejsża niedyspozycję. Od razu się spytałem o co chodziło i powiedzieli, że straciła głos (albo źle jej ślina wpadła) i kasłała, a właściwie chyrlała dłuższą chwilę. I ta konferencja od razu została puszczona, aby zniknęła z wizji i się podkurowała.

A w tym samym wydaniu było tez łaczenie z Cichym spod telewizji Katowice w sprawie śledźtwa dot. halemby. Głos był zakłocony, to znaczy nie do końca czyysty, ale czasem było poprawnie. Holecka mu przerwała, bo powiedziała, że sygnał docierający sygnał jest na naszych telewidzów nieczytelny i nie potrafią go zidentyfikować. A wcale tak nie było, wszystko można było zrozumieć.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#134

Post autor: Przemek » (wt) 27 lut 2007, 16:44

A.Klarenbch jest juz na stornach Kuriera TVP: http://ww6.tvp.pl/5000,20051012255498.strona

PS. Dzisiaj rano (Po 6) Danka miała przegląd. W ręce trzymała dlugopis z logo... Poczta Polska. Kamerzysta oddalał i majstrował coś kamerą żeby ie było widać przy zbliżeniach na gazete i dlugopisa i logo.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#135

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 27 lut 2007, 22:18

Chyba wszytsko zależy od producenta i wydawcy - jeżeli jest bystry i szybki to na pewno poradzi sobie z takim problemem. Czasami też słuchawki zawodzą :D W programie "Telewizja od kuchni" na TVN Style Porada mówił o gestach jakie wykonuje w studiu kiedy ma z czymś problem - np mały ruch ręką i producent wie, że musi coś powtórzyć - np nazwisko gościa.

ODPOWIEDZ