Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Urszula Rzepczak

Dziennikarze, gwiazdy i wszyscy inni związani z mediami.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#46

Post autor: michal » (ndz) 18 mar 2007, 18:24

And pisze: Kurcze, a co się stało? Jakiś wirus, czy dysk?
Mi swego czasu różni informatycy kasowali ciągle całą zawartość dysku :/ Do tego zawsze bezczelnie zapewniali, że wszystko przeniosą i przenieśli :/ Wielu rzeczy nie udało mi się nigdy odtworzyć. Teraz już nie korzystam z usług tego typu "fachowcow". Ostatecznie wyczyścić dysk umiem sobie sam :?
Kilka godzin temu byłem na forum i opisałem wszystko z tradycyjną dla siebie dokładnością. Post był strasznie długi i dotyczył tylko problemów komputerowych (nic o Rzepczak, że chyba bym dostał ostrzeżenie). No i jak już było wszystko napisane to komputer raczył się zawiesić i to tak perfidnie, że dopiero załączył sie prawidłowo po kilku godzinach.

Nie chce mi się już drugi raz pisać tego. Po prostu najpierw komp trafił w niekompetentne ręce (po znajomości, kumpel taty z pracy), mimo zapewnień, że facet potrafi rozwiązać problem. Zostało wszystko spieprzone pod względem techniczno-mechanicznym (a pierwotny problem był taki, że należało sformatować dysk C i wgrać Windowsa, bo ja tego nie umiem). Następnie rozwalony komp trafił do mojego serwisu, który chyba nastawiony jest na kasę i nie chciał uznać gwarancji, twierdząc że z częściami na gwarancji jest wszystko w porządku (było podejrzenie spięcia na płycie głównej) i dopieprzyli się dysku (jedna z niewielu rzeczy nie na gwarancji), więc diagnostyka już była płatna. Przez ten cały czas miałem jeszcze jednego fachowca (swoją drogą jeszcze nie tak dawno dosyć znana osoba publiczna ;) ) , który stwierdził, że ściemniali, uszkodzoną płytę główną tylko podlutowali, dysk przeformatowali, a sporo nie działało nadal. Wreszcie facet ten zakupił mi nowe potrzebne części na giełdzie, a po starym dysku (czterokrotnie całościowo przeformatowanym i z usuniętą partycją) pozostało wspomnienie. Koszt odzyskania danych 600-1000 zł i to i tak tylko niektóre rzeczy, bez gwarancji, że coś się w ogóle by wydobyło.

To jest powód mojej dłuższej nieobecności na forum i (czego nie widać) dosyć sporego doła.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#47

Post autor: Przemek » (ndz) 18 mar 2007, 19:05

michal pisze:(swoją drogą jeszcze nie tak dawno dosyć znana osoba publiczna ;) )
?? Podziel się z nami swoją wiedzą ;D

Karol B

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#48

Post autor: Karol B » (pn) 19 mar 2007, 21:27

Bardzo dziekuje za linki. To dla mnie bardzo cenne wskazowki. Jestem mile zaskoczony Panem Cejrowskim - lekkoscia jego wypowiedzi i celnym dowcipnym komentarzem. Co do tej drugiej produkcji to udalo mi sie je uruchomic. Jednak z przykroscia musze stwierdzic ze ich poziom jest dosc amatorski a prowadzaca mimo znacznej odwagi lepiej zeby zostala dublerka niz moderatorka.
A propos Obiezyswiata w Polvision to moja pamiec jest dosc zawodna. Ale wydaje mi sie ze jeszcze rok temu te odcinki pojawialy sie na antenie
Dziekuje i pozdrawiam

Malina

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#49

Post autor: Malina » (czw) 29 mar 2007, 13:05

Karol B pisze:Co do tej drugiej produkcji to udalo mi sie je uruchomic. Jednak z przykroscia musze stwierdzic ze ich poziom jest dosc amatorski a prowadzaca mimo znacznej odwagi lepiej zeby zostala dublerka niz moderatorka.
Bez przesady. Program był bardzo fajny, oglądałam z dużą przyjemnością. Pani Suska była lektorką tylko w niektórych odcinkach, w innych czytał ktoś inny. Trzeba też pamiętać, gdzie był emitowany. Puls, czy niewielka stacja lokalna dzieląca czas antenowy z inną, to jednak nie Polsat 2, zarabiający krocie na sprzedaży dekoderów naiwnym "Polonusom".
Karol B pisze:A wydaje sie na podstawie tutejszych informacji ze przez zamieszanie w transferach telewizyjnych program nie trafi na antene ponownie.
Ciekawe, dlaczego? Ktoś pisał, że nie mają do tego praw, a to autorzy nie mogą im dać ponownie praw do pokazania powtórek? Nie sądzę, żeby problemem było to, że pracują oni teraz u konkurencji, bo program był jeszcze prawie rok po ich przejściu. Nie sądze też, żeby Polsat2 nie był zainteresowany pokazywaniem programu - patrząc na ich skąpą ramówkę i "chodzące" na okrągło powtórki kilku odcinków tych samych programów.

Pozdrwaiam,
Malina :)

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

Alberobello

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#50

Post autor: And » (czw) 03 maja 2007, 18:07

Widzieliście przedwczorajszy materiał Rzepczakowej o miasteczku Alberobello? Świetne! Nidy wcześniej o tym nie słyszałem, nawet nie przypuszczałem, że coś takiego jest we Włoszech. Już widziałem to w czasie zapowiedzi, albo w Panoramie, ale myślałem, że to tylko jakaś dekoracja. A tu jednak nie :) Naprawdę ciekawe miejsce. Chciałbym tam kiedyś pojechać :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Autorka we własnej osobie ;)

Obrazek Obrazek

A sam materiał bardzo ciekawy. Dziękujemy :)
Ostatnio zmieniony (pt) 10 kwie 2009, 19:47 przez And, łącznie zmieniany 1 raz.

Be89
Chipsy przyszły
Posty: 1
Rejestracja: (śr) 27 lut 2008, 13:33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#51

Post autor: Be89 » (czw) 28 sie 2008, 16:40

??

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#52

Post autor: michal » (czw) 28 sie 2008, 23:55

Trochę to trwało zanim się wreszcie ośmielił to zrobić ;)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#53

Post autor: And » (czw) 02 kwie 2009, 21:01

Dzisiaj udało mi się pierwszy raz trafić na przekaz Urszuli Rzepczak z Rzymu. Przekaz był nadawany na częstotliwości EBU - 10959/H/6666 i niestety w 4:2:2, więc odbierał tylko sam dźwięk.
Szkoooooda, bo zawsze chciałem ją zobaczyć, zobaczyć, jak to wygląda z drugiej strony. A tu niestety, bez szans :-( :-(

Cóż, z braku innej możliwości, 1 zdjęcie z Wiadomości :|

Obrazek

Jeszcze jedno, teraz z Kuriera :)

Obrazek

I jeszcze jedno, z 22.30. W poprzednim wydaniu ktoś w studiu tvp info się zagapił i obraz nie został zmniejszony do 16:9. Ale tu już się poprawili i część obrazu została zakryta czarnymi paskami :/

Obrazek

6 kwietnia - trzęsienie ziemi we Włoszech
Wiadomości. Początkowo problemy z łącznością spowodowane zapewne przez burzę, która przeszła przed chwilą, o czym mówiła sama Rzepczakowa. W czasie relacji zresztą też padało...

Obrazek
Obrazek

TVP Info

Obrazek

7 kwietnia - ciąg dalszy relacji dotyczących trzęsienia ziemi we Włoszech. Wiadomości.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

8 kwietnia - kolejne relacje z L'Aquili - live + materiał. Wiadomości (fragment tej relacji na żywo był też pokazany o 21:30 w TVP Info).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

10 kwietnia - raz jeszcze l'Aquila. Wiadomości.

Obrazek
Obrazek

11 kwietnia - ponownie Rzym, tym razem o Wielkanocy. Panorama.

Obrazek

To samo miejsce, ten sam temat, ten sam program, jeszcze ciekawsze światło... 2 lata wcześniej - 6 kwietnia 2007.

Obrazek

A tu też ciekawe tło. Miejsce to samo. Wiadomości 2 kwietnia 2007.

Obrazek

Tu również ciekawe tło, chociaż oszukane, bo to podłożony obrazek. Ciekawe, czy relacja też oszukana i nadawana z Warszawy a nie z Rzymu? ;) Korespondent TVP Info o poranku (tak to się chyba nazywało). 21 maja 2008.

Obrazek

23 września 2008 - pierwszy występ po 3-miesięcznej przerwie, spędzonej zapewne w rozjazdach. Chociaż czy to na pewno jedyny powód tak długiej nieobecności?

Obrazek
Obrazek

Starsze zdjęcia, odzyskane ze starych postów (2 kwietnia 2007) - relacja dla TVP3. Wąskie uliczki na starówce w Rzymie :)

Obrazek Obrazek Obrazek

1 kwietnia - wywiad z jakimś księdzem

Obrazek

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#54

Post autor: And » (wt) 14 kwie 2009, 18:50

Warto zauważyć, że od 1 do 12 kwietnia Urszula Rzepczak występowała codziennie w którymś z programów TVP. Byłem pewien, że jak zwykle zniknie na kilka tygodni zaraz po 2 kwietnia, a już na pewno po trzęsieniu ziemi, którego relacjonowanie kosztowało ich z pewnością dużo pracy i wysiłku. Tymczasem zaraz po powrocie z Abruzji zabrała się do relacjonowania obchodów Wielkanocy w Watykanie (11-12 kwietnia). A dzisiaj już od rana miała materiał w Wiadomościach o 12.00 :D Kolejne zdjęcia.

12 kwietnia. Panorama

Obrazek
Obrazek

Wiadomości

Obrazek
Obrazek

Starsze
Wiadomości, 1 kwietnia 2007. „...a na tym kamieniu siedział papa Wojtyla...” ;)

Obrazek
Obrazek

Wakacyjne (przynajmniej zdjęcia, bo tematy całkiem poważne - podwyżki, pożary) ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#55

Post autor: And » (pn) 11 maja 2009, 17:01

Od piątku Urszula Rzepczak relacjonowała z Ammanu przebieg pielgrzymki Benedykta XVI w Jordanii. Chciałoby się powiedzieć „właściwa osoba we właściwym miejscu” :) Ciekawe, czy dzisiaj także będzie relacjonowała dalszy etap pielgrzymki (w Izraelu), czy też pałeczkę przejmie teraz Piotr Górecki, który przynajmniej już wczoraj był w Jerozolimie. Zobaczymy za kilkadziesiąt minut ;)

Niestety dopiero wczoraj dotarłem do domu, tak, że z wcześniejszych dni mam tylko „zdjęcia zastępcze” z itvp...

8 maja - Panorama

Obrazek Obrazek

Serwis Info 17.30

Obrazek

Wiadomości. W trakcie połączenia były jakieś dziwne problemy techniczne – zgasło światło, a zaraz potem zniknął dźwięk. Na szczęście było to już pod koniec relacji, więc Kraśko tylko zakończył rozmowę, przepraszając za problemy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

9 maja – Panorama

Obrazek

Serwis Info

Obrazek

10 maja – Panorama

Obrazek Obrazek

Bardzo krótki serwis TVP Info i siostra Edyta Lewandowska

Obrazek


Przy okazji jeszcze kilka zdjęć z ubiegłorocznej pielgrzymki Benedykta XVI do Stanów Zjednoczonych, którą dla nas również relacjonowała Ula Rzepczak :)
16 kwietnia 2008 – Panorama, Waszyngton

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

16 kwietnia – Serwis TVP Info, Waszyngton

Obrazek

17 kwietnia 2008 – Wiadomości, Waszyngton

Obrazek Obrazek

19 kwietnia 2008 – Wiadomości, Nowy Jork

Obrazek Obrazek

20 kwietnia 2008 – Wiadomości, Nowy Jork – Strefa Zero

Obrazek Obrazek

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#56

Post autor: And » (sob) 16 maja 2009, 20:57

Jednak Ula Rzepczak nie zawiodła widzów i udała się wraz z papieżem na drugi etap pielgrzymi – w Izraelu, skąd po dniu przerwy nadawała dla Panoramy. Niestety we wtorek nie miałem okazji zobaczyć jej w telewizji, dlatego znów tylko „capsy zastępcze” z itvp. W środę oprócz Panoramy relacjonowała pielgrzymkę także dla KTI, niestety tylko przez telefon.

12 kwietnia – Jerozolima

Obrazek Obrazek

13 kwietnia – Betlejem

Obrazek Obrazek

Już z powrotem w Rzymie, tym razem na Via della Conciliazione. 65. rocznica bitwy o Monte Cassino, spotkanie p. Kaczyńskiego z Benedyktem XVI. Oprócz Rzepczaków na Monte Cassino był również Marcin Szczepański, który relacjonował obchody dla KTI.
18 maja – Panorama (a jako bonus - Kasia Trzaskalska :))

Obrazek Obrazek

24 maja Monte Cassino odwiedził papież Benedykt XVI. Tę wizytę Urszula Rzepczak relacjonował już "z terenu". “Panorama” - ta z Andrzejem Turskim, jak i imponująca panorama w tle ;)

Obrazek Obrazek

Zobaczmy także zdjęcia z wcześniejszych relacji...
28 kwietnia – Benedykt XVI odwiedził L’Aquilę

Obrazek

19 kwietnia – 4. rocznica rozpoczęcia pontyfikatu Benedykta XVI

Obrazek

Cztery ujęcia z Mauzoleum Hadriana w tle. 7 września i 2 listopada 2007, 28 lutego i 14 kwietnia 2008.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

“Dziennikarka zaskakująca”. Spodziewałbyś się zobaczyć ją w Wiadomościach, a tu niespodzianka ;) „Z daleka, a z bliska”. 20 września 2007.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lordinfo
Chipsy przyszły
Posty: 80
Rejestracja: (pt) 14 lut 2014, 7:02
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Kontakt:

Re: Urszula Rzepczak

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#57

Post autor: Lordinfo » (pn) 22 wrz 2014, 17:33

Urszula Rzepczak korespondentką TVP tylko do końca roku. Zastąpi ją Magdalena Wolińska-Riedi
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ur ... nska-riedi
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Urszula Rzepczak

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#58

Post autor: michal » (śr) 24 wrz 2014, 22:01

Pod artykułem ktoś napisał, że korespondent wg zaszeregowania w TVP otrzymuje minimum 8000 euro miesięcznie. Jeśli to prawda to Rzepczakowa, będąc niemal 10 lat na placówce zarobiła z grubsza licząc prawie milion euro. 8000 EUR x 12 mcy x 10 lat = 960 000 EUR. I to w ogóle nie uwzględniając męża na stanowisku operatora. Ustawiona jest już do końca życia.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Urszula Rzepczak

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#59

Post autor: janekpogwad » (śr) 24 wrz 2014, 22:43

Bo to chyba jest jakaś rekompensata za to, że przecież nie może sobie ona chyba tak byle kiedy wracać do kraju, do rodziny itd. Ona musi tam być na miejscu cały czas, że jak się cokolwiek wydarzy, to ona rzuca wszystko, wsiada w samochód i jedzie gdzie trzeba.

Ale z rzucaniem wszystkiego to prędzej korespondent we Francji, Niemczech czy w Belgii, Brukseli.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Urszula Rzepczak

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#60

Post autor: michal » (śr) 24 wrz 2014, 23:02

Oczywiście, Mnie też jak może pamiętacie firma wysyłała poza kraj i również to było rekompensowane konkretniejszymi pieniędzmi. Niczego nikomu nie żałuję, ale chodziło mi o to, że jakaś straszna krzywda się jej nie dzieje, zarobili już mnóstwo, niech teraz inni mają swoją szansę. Do tego Włochy pozwiedzane wzdłuż i wszerz plus inne wyjazdy za papieżem. To na pewno była praca jej życia.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ