Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Kazimiera Szczuka co o niej sądzimy ?

Dziennikarze, gwiazdy i wszyscy inni związani z mediami.
Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

Kazimiera Szczuka co o niej sądzimy ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Ania » (pt) 10 mar 2006, 1:20

Ja sądze ze jej nie lubie ;)
I nigdy jakoś szczególnie tego nie ukrywałam :x ale ze ja mało kogo lubię to nie jest to też wałsnie jakaś niespodzianka :x

Wracajac do Szczuki sądze ze zgrywa się na wielką intelektualistkę feministkę... a tak naprawde sadzi byk za bykiem... w dzidzinach które są jej tak bliskie. Robi błędy językowe, robi błędy rzeczowe choć jest krytykiem literackim :] Ponad topodobno uczyła angielskiego a robi ewidente błędy w wymowie itp...
Sądze ze to jest wałsnie taki typ lansowania jak Wojewódzki dużo szumu i tyle, nie zgadzam się też z jej poglądami feministycznymi ;)

Choć nie wątpie ze często ma też coś mądrego na temat ksiazek do powiedzenia.
Niemniej jednak wczoraj mi bardzo zaimponowała ze poszła do telewizji Puls (dzięki Grzesioo za cynk :) ) i dyskutowała z tymi oszołomami.
Sprawa dotyczyła oczywiście Madzi Buczek i Powiatowy Show :x
Sama przynam że śmiałam się z tego co zrobiła , jednocześnie nie pochwalam tego i wiem że nie powinna była tego robić. Miałam cały czas nadzieje ze nie wiedziała z kogo się śmieje i nie pomyliłam się :]

Kazia w programie przyznała że nie wiedziała kim jest Magda że teraz jest jej przykro i jakoś jej to wynagrodzi . Jednocześnie pomimo nawoływań oszołomowatej redaktorki prowadzącej nie przeprosiła moherów i członków kołek różańcowych :x i bardzo dobrze. Powiedziała ze przeprosi Magdę sama i tylko ja ;)

Okazało sie że po programie dzwoniło do niej wielu moherowców, jedni normalnie tłumaczyli jej kim jest Magda i czemu się źle zachowała a inni rządali jej wywalenia z pracy :/ kary itp... C jest zupełnie bez sensu no ale po większości słuchaczy RM nie można się raczej czego innego spodziewać.
Podkreśliła też że nie lubi RM :x i ze to radyjko sieje nienawiść...

Ogólnie dawala rade z tą oszołomioną redaktorką księdzem i jeszcze jakimś oszołomem ale nie wiem skad on był...

Na koniec tego programu redkatorka powiedziała coś co mnie już kosmicznie wkurzyło :/ ... Mianowicie tym co zorbiła Szczuka zajmie się rada etyki mediów będzie całe dochodzenie itp... i podała paragraf który mówi o tym ze nadawcy mają dbac o nieszerzenie eniteolernacji nienawiści itp...

TO GDZIE DO K****WY NĘDZY JEST DOCHODZENIE PRZCIWKO KSIĘŻULOM I SŁUCHACZOM RM ??????

Wracajac do Szczuki to bardzo fajnie wypadła w tym programie choc oczywiscie musiała wpleśc jakieś bez sensy feministycze :D
No i mówiła też o paradzie równości w Poznaniu
^@^
Obrazek

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: tobi » (pt) 10 mar 2006, 9:02

bezsensy feministyczne-wsłuchaj się, to nie są bezsensy
niebędąc kobietą(choć czasami mam wątpliwości :x) tym samym feministką wspieram ją i jej koleżanek działania, w POLSCE NIE MA RóWNOUPRAWNIENIA
dobrze że o paradzie się wypowiada przy każdej możliwej okazji
Kazia jest świetna że wspiera środowiska gejowskie i les, za to co robi i że Nas wspiera należy jej się szacunek
osobiście miałem z nią styczność np na zjazdach partii Zieloni2004
i jest bardzo towarzyska i wyluzowana, jak dobra koleżanka

co do zarzutu, że robi błędy językowe, poprosze o jakiś przykład

Kazia jest swego rodzaju moim w jakimś tam względzie ikoną-ideałem
babka wie co myśli i mówi to wprost
co nie jest zbyt częste, ato w jakim stylu to robi, jak dla mnie tens tyl właśnie ubogaca jej osobe

ciesze się, że znalazła się w Polsce telewizja, w któej dano jej odrobine czasu antenowego

programu Wojewódzkiego z Kazią nie oglądałem

W zeszłym tygodniu(3. marca) w siedzibie starej warszawskiej Biblioteki UW odbyła się debata w 10. rocznice istnienia Gender Studies. Kazimiera Szczuka była gospodynią spotkania. Niestety nie zdąrzyłem na to, inaczej nie trafiłem w pore na miejsce:(
Kazia to działalność spoęłczna, prowadzenie różnego rodzaju seminariów, debat, panlei dyskusyjnych z wybornymi gośćmi. To jest fajne że chce jej się jeszcze w tym kraju prowadzić, uczestniczyć w rozmawianiu i pytaniu o dzisijeszą Polske, o dzisijeszym społeczeństwie.

Dla mnie warstwa Ta właśnie wychodzi ponad warstwe tego, ze jest ona krytykiem literackim, a tym samym maniakiem czytelniczym, bo jestem dalszy od niej i od jej pasji względem innych dziedzin kultury przez coolTURY.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Ania » (pt) 10 mar 2006, 12:50

Tobi ale mi nie chodzi o jej progejowskie poglądy ;) bo z tym się zgadzam tylko feministyczne...
Tu też nie chodzi mi o równouprawnienie. Bo takowego w polsce nie ma i nie bedzie chodzi mi raczej o szukanie spisków wszędzie gdzie się da... W stylu minister Srody i reklam... tak naprawdę feministki robią z siebie ofiary losu wiecznie pokrzywdzone.
Chodzi mi też o głupie ostentacyjne całowanie facetów w ręke nieobchodzenia dnia kobiet itp...

Ja też w końcu jestem kobietą ;) i zupełnie mi nie przeszkadza ze facet mnie pusci w drzwiach itp :x
co do zarzutu, że robi błędy językowe, poprosze o jakiś przykład
nie prowadzę zapisków ale wiele razy mówiła coś po ang i robiła koszmarne błędy ostatnio coś tez po polsku palnęła a błędy literackie... już nie pamietam wiem ze kiedyś coś przy Makbecie pokręciła... ale znajde to ...
babka wie co myśli i mówi to wprost
Tak Powiatowy też i uważają go za głownego Chama RP :x

Ale fakt faktem to dobra cecha ;)


TRYBUNA ;)
Trybuna str4

Chcą głowy Szczuki
KLOB

Młodzież Wszechpolska zaapelowała na lamach „Naszego Dziennika", by nie zapraszać Kazimiery Szczuki do programów telewizyjnych i radiowych w charakterze eksperta.

Redakcja skrajnie konserwatywnego pisma „Fronda" wezwała władze Polskiej Akademii Nauk do wyrzucenia Szczuki z pracy w Instytucie Badań literackich.
Burza wokół Szczuki wybuchła po tym, jak „Nasz Dziennik" napisał, że w programie Kuby Wojewódzkiego w telewizji Polsat drwiła z 18-letniej kalekiej Madzi Buczek, inicjatorki Ruchu Podwórkowych Kółek Różańcowych, występującej w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Szczuka zapewniła, także w wypowiedzi dla środowej „TRYBUNY", że nie wiedziała nic o Madzi Buczek i że nie było jej zamiarem szydzenie z kalectwa. Wyraziła też chęć spotkania się z Buczek. Sprawą ma zająć się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji - Rozpatrzymy spra-
wę, gdy Polsat przyśle nam kasety z tym programem - poinformował członek KRRiTV Tomasz Borysiuk. Kazimiera Szczuka byia wczoraj gościem w katolickiej telewizji Puls. Zdaniem jej adwersarzy - katolickiego publicysty Tomasza Terlikowskiego i członka Rady EtyM Mediów Macieja Dowieckiego - w Polsce mają miejsce liczne przypadki walki z katolicyzmem i pobożnością, a Szczuka wpisała się wtę walkę. Skrytykowali jednak wezwania Młodzieży Wszechpolskiej do wyrzucenia Szczuki z pracy i zablokowania jej dostępu do mediów.
Kazimiera Szczuka zwróciła uwagę, że jej zachowanie zostało na siłę wpisane w kontekst walki ideologicznej. - Podziwiam i szanuję Magdę Buczek, którą uważam za osobę wspaniałą i charyzma-tyczrą ale nie wyrzekam się prawa do krytykowania Radia Maryja, bo to radio jest także jednym z mediów, które podlega krytyce - mówiła
^@^
Obrazek

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Grzesioo » (pt) 10 mar 2006, 15:30

Ania pisze:Wracajac do Szczuki to bardzo fajnie wypadła w tym programie choc oczywiscie musiała wpleśc jakieś bez sensy feministycze :D
No i mówiła też o paradzie równości w Poznaniu
O paradzie mówiła że byli tam też niepełnosprawni i tez zostali pobici. Za niedługo okaże się że byli też niebieskoocy i zostali brutalnie zaatakowani przez piwnookich. :D
Ogólnie dawala rade z tą oszołomioną redaktorką księdzem i jeszcze jakimś oszołomem ale nie wiem skad on był...
Ta pani redaktor to wogóle dobra jest. Czasem oglądam sobie Puls wieczoru, jakoś tak spokojnie tam sobie rozmawiają i nie kłócą się za bardzo, i ta pani często nie daje dojść do głosu gościom. Ten trzeci to może był i oszołom :D a był to Maciej Iłowiecki. Podobało mi sie jak powiedział że jesli ktoś naśmiewa/prześmiewa się z Żydow lub homoseksualistów to wielkie halo się robi ale jeśli ktoś wysmiewa się z katolików to jest cisza.
Tu też nie chodzi mi o równouprawnienie. Bo takowego w polsce nie ma i nie bedzie chodzi mi raczej o szukanie spisków wszędzie gdzie się da... W stylu minister Srody i reklam... tak naprawdę feministki robią z siebie ofiary losu wiecznie pokrzywdzone.
Chodzi mi też o głupie ostentacyjne całowanie facetów w ręke nieobchodzenia dnia kobiet itp...
Szkoda że u nas nie palą staników chociaż z drugiej strony to te wszystkie feministki to jakieś takie małokobiece są :D
Ogólnie mogę powiedzieć że popieram wszystkie ruchy kobiece pod warunkiem że są rytmiczne :x
Ja też w końcu jestem kobietą ;)
Czasem można mieć wątpliwości :x
i zupełnie mi nie przeszkadza ze facet mnie pusci w drzwiach itp :x
Ja zawsze puszczam kobiety przodem, nigdy nie wiadomo co jest po drugiej stronie drzwi. Czy przypadkiem coś nie spadnie na głowe :D

Troche na poważniej. To mysle że u Wojewódzkiego to nawet najmądrzejsza osoba może zachowywać się jak cham i błazen.

Teraz sobie przypomniałem że kiedy jakiś czas temu nagrywałem jedną z tych modlitw kółka różańcowego i usłyszałem tą Madzie to pierwsze co mi się cisnęło na usta to uśmiech. :? Ponieważ ja prawie wszystko oglądam jednym uchem a słucham drugim okiem, Dopiero gdy dokładnie spojrrzałem i zobaczylem kto to to zrobiło mi się głupio. Tak więc mozna rozgrzeszyć troche Szczuke. Tym bardziej że przeprosiła za to. Jednak znowu nie wiem po co zaczyna kombinować i mówić że jeszcze musi wymyślić jak tą Madzie przeprosić. Nie może poprostu powiedzieć Przepraszam?.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Ania » (pt) 10 mar 2006, 15:59

Grzesioo pisze: O paradzie mówiła że byli tam też niepełnosprawni i tez zostali pobici. Za niedługo okaże się że byli też niebieskoocy i zostali brutalnie zaatakowani przez piwnookich. :D
raczej zwyzywania ;) a sądze ze akurat skiny z Młodzierzy wszechpolskiej nie patrzą kogo leją :] Więc to moze być prawda...
Ta pani redaktor to wogóle dobra jest. Czasem oglądam sobie Puls wieczoru, jakoś tak spokojnie tam sobie rozmawiają i nie kłócą się za bardzo, i ta pani często nie daje dojść do głosu gościom.
moze i tka ale tym razem atakowała...
Ten trzeci to może był i oszołom :D a był to Maciej Iłowiecki. Podobało mi sie jak powiedział że jesli ktoś naśmiewa/prześmiewa się z Żydow lub homoseksualistów to wielkie halo się robi ale jeśli ktoś wysmiewa się z katolików to jest cisza.
No z tego co wiem to nikt się nie naśmiewał z katolików itp... tylko z oszołomówi i dewocji... :x
Szkoda że u nas nie palą staników chociaż z drugiej strony to te wszystkie feministki to jakieś takie małokobiece są :D
bo to raczej głównie chyba lesbijki... ;)
Czasem można mieć wątpliwości :x
:/ to nie jest śmieszne :]
Ja zawsze puszczam kobiety przodem, nigdy nie wiadomo co jest po drugiej stronie drzwi. Czy przypadkiem coś nie spadnie na głowe :D
:x
Tym bardziej że przeprosiła za to. Jednak znowu nie wiem po co zaczyna kombinować i mówić że jeszcze musi wymyślić jak tą Madzie przeprosić. Nie może poprostu powiedzieć Przepraszam?.
No pewnie jej powie ale tylko jej a nie innym moherom :]
^@^
Obrazek

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Grzesioo » (pt) 10 mar 2006, 16:24

Ania pisze:
Ta pani redaktor to wogóle dobra jest. Czasem oglądam sobie Puls wieczoru, jakoś tak spokojnie tam sobie rozmawiają i nie kłócą się za bardzo, i ta pani często nie daje dojść do głosu gościom.
moze i tka ale tym razem atakowała...
To się nie zrozumieliśmy. Chciałem napisać że ona zawsze nie daje dojść do głosu gościom i właśnie tak atakuje :D
Ten trzeci to może był i oszołom :D a był to Maciej Iłowiecki. Podobało mi sie jak powiedział że jesli ktoś naśmiewa/prześmiewa się z Żydow lub homoseksualistów to wielkie halo się robi ale jeśli ktoś wysmiewa się z katolików to jest cisza.
No z tego co wiem to nikt się nie naśmiewał z katolików itp... tylko z oszołomówi i dewocji... :x
Właśnie Szczuka naśmiewała się z modlitwy tej Madzi (kurcze jak to brzmi 18 lat i Madzia :)) i przy okazji z jej głosu.
Szkoda że u nas nie palą staników chociaż z drugiej strony to te wszystkie feministki to jakieś takie małokobiece są :D
bo to raczej głównie chyba lesbijki... ;)
No te lesbijki które można zobaczyć w internecie to raczej są ładne :D
Czasem można mieć wątpliwości :x
:/ to nie jest śmieszne :]
To był oczywiście żart :D Jesteś pewnie niezłą laską :x bo nie jesteś feministką :x
Tym bardziej że przeprosiła za to. Jednak znowu nie wiem po co zaczyna kombinować i mówić że jeszcze musi wymyślić jak tą Madzie przeprosić. Nie może poprostu powiedzieć Przepraszam?.
No pewnie jej powie ale tylko jej a nie innym moherom :]
Ona właśnie nie chce poprostu powiedzieć przepraszam tylko coś kombinuje. Może chce z niej zrobic feministke? :D

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: Ania » (pt) 10 mar 2006, 21:19

Właśnie Szczuka naśmiewała się z modlitwy tej Madzi (kurcze jak to brzmi 18 lat i Madzia ) i przy okazji z jej głosu.
Ja nie jestem pewna czy ona ma 18 lat... chyba jendak mniej
To był oczywiście żart Jesteś pewnie niezłą laską bo nie jesteś feministką
:mur: :nieok:
Ona właśnie nie chce poprostu powiedzieć przepraszam tylko coś kombinuje. Może chce z niej zrobic feministke
Lesbijke :x
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 10 mar 2006, 21:58

Tak Aniu ona ma 18 lat jesli nie wiecej... Pisałem juz o tym.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: tobi » (sob) 11 mar 2006, 12:49

Ania pisze:tak naprawdę feministki robią z siebie ofiary losu wiecznie pokrzywdzone.
nieprawda
owszem i tak bywa
ale nie jest toi zasadą



co do zarzutu, że robi błędy językowe, poprosze o jakiś przykład
Ania pisze: nie prowadzę zapisków ale wiele razy mówiła coś po ang i robiła koszmarne błędy ostatnio coś tez po polsku palnęła a błędy literackie... już nie pamietam wiem ze kiedyś coś przy Makbecie pokręciła... ale znajde to ...
to już jak ktos tu i tam jest zrzeszny to nie może dokonać pomyłki językowej :roll:
nieprzesadzasz, to były wypadki

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: Ania » (czw) 23 mar 2006, 13:18

Hehehe Kazia bohaterką narodową niemalże :D
Nawet w newsweeku i Angorze jest :D

tutaj coś w onecie http://wiadomosci.onet.pl/1283016,11,1, ... ,item.html
A podpisaliście list do szanownej Kruk ? bo ja tak :D Kazi nie lubie ale moherów bardziej :D
^@^
Obrazek

tobi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: tobi » (pt) 24 mar 2006, 13:48

Ania pisze: A podpisaliście list do szanownej Kruk ?


bym podpisał, ale nie wiem gdzie i jak
powiesz?

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: tobi » (pt) 24 mar 2006, 14:25

znalazłem link
http://www.dostepne.info/szczuka/

podpisujcie
napislaem w 2postach, bo poprzednio byłem niezalogowany i występowałem jako-gość.

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Grzesioo » (pt) 31 mar 2006, 14:43


Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: Ania » (pt) 08 wrz 2006, 14:08

^@^
Obrazek

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Grzesioo » (pt) 08 wrz 2006, 14:32

A tutaj ich strona :D
http://pyta.pl/
I ich produkcje na YouTube
http://www.youtube.com/profile_videos?user=pytadotpl

ODPOWIEDZ