Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Wiadomości - sprawy bieżące

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1891

Post autor: viper » (pt) 20 mar 2009, 21:35

Norbi: najchętniej oglądane nie znaczy od razu, że dobre. Wiadomości stały się kalką Faktów, a to w publicznej telewizji nie powinno mieć miejsca. Ja osobiście wolałbym wiarygodne informacje z kraju i świata, bez kolorowych dekoracji. Myślę, że wielu podziela moje zdanie. Popatrz sobie na dzienniki w zagranicznych tv publicznych i porównaj. Nigdzie nie ma np. prowadzenia na stojąco ani tylu sensacyjnych materiałów.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1892

Post autor: janekpogwad » (sob) 21 mar 2009, 8:35

A Viper to kręci non-stop!! RZYGAĆ MI SIĘ JUŻ CHCE, VIPERZE! :x

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1893

Post autor: viper » (sob) 21 mar 2009, 19:08

Nie pisz takich rzeczy na forum, a jeśli masz do kogoś sprawę, to wyślij PW albo napisz na gg.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1894

Post autor: norbi » (ndz) 22 mar 2009, 22:18

dobrze Viperze, więc najlepiej WIADOMOŚCI z okazji swojej 20 rocznicy niech zrobią sobie studio na modłę TV TRWAM, wtedy będzie mniej kolorów, których tak nienawidzisz, no i najlepiej niech robią materiały zgodne z Twoim gustem, wtedy ten dziennik będzie oglądać parę odszczepieńców jak Ty, a reszta i tak przerzuci się na lepszy program.

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1895

Post autor: viper » (ndz) 22 mar 2009, 22:28

Norbi:
1. Nie oglądam TV Trwam. Po prostu uważam, że Wiadomości TVP za bardzo biegną w stronę tzw. infotainment. To nie powinno mieć miejsca w publicznej telewizji.
2. Główny dziennik telewizji publicznej nie jest od sensacji i nie powinien naśladować pomysłów komercyjnych stacji (patrz temat "Studio, scenografia, oprawa").
3. Oglądasz może zagraniczne telewizje publiczne? Ja chciałbym, aby TVP się na nich wzorowała.

I jeszcze jedno: stacje komercyjne i tak zawsze będą miały większą oglądalność. Za granicą od lat tak jest. A dlaczego? Bo media publiczne mają inny cel.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1896

Post autor: norbi » (pn) 23 mar 2009, 9:29

No to masz naprawdę chore pomysły. Ja mieszkam w Polsce i nie potrzebuję tego, by nasze programy informacyjne wzorowały się na niemieckich, francuskich, czy amerykańskich. Żyjemy w określonym miejscu i nie potrzebujemy naśladownictwa tego co dzieje się za granicą. Zresztą to nasze programy informacyjne są wyznacznikiem dobrze podanej informacji, już nawet w na początku lat 90. delegacja ze Stanów, która gościła na Pl. Powstańców była pod wrażeniem wspaniałej techniki, jaka tam miała już miejsce. Twoje założenie, że telewizje publiczne mają zawsze mniejszą oglądalność jest kompletnie idiotyczne, bo u nas tak nie jest, i nie dość, że TVP cieszy się najlepszymi wynikami oglądalności, to ma też największe zaufanie wśród stacji telewizyjnych. Ale rozumiem, że to Ty jesteś alfą i omegą...szkoda tylko, że jesteś odosobniony ze swoimi poglądami. Ja już tym postem kończę z Tobą polemizować, bo szkoda gadać z kimś kto ma tak siermiężne pomysły.

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1897

Post autor: viper » (pn) 23 mar 2009, 16:52

Po pierwsze: to nie ja sobie wymyśliłem, że za granicą publiczne telewizje mają mniejszą oglądalność, bo znalazłem to w jednym artykule w necie.
Po drugie: na początku lat 90. programy informacyjne TVP były inne i nie wzorowały się tak bardzo na amerykańskich, jak obecne \\' .
Po trzecie: w europejskich telewizjach publicznych dzienniki mają pewne wspólne cechy. Więc moje pomysły nie są siermiężne.
Po czwarte: większość Polaków nie ma pojęcia o telewizji publicznej, bo w naszym kraju nigdy takiej nie było. A największa oglądalność i zaufanie do TVP bierze się przede wszystkim z największego zasięgu.

Zatem, mój drogi Norbi, jeśli tak dobrze się znasz na mediach, to może zostaniesz prezesem TVP?
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1898

Post autor: norbi » (pn) 23 mar 2009, 23:07

może bym i kiedyś został, ale tylko pod warunkiem, że moja kandydatura przeszłaby w ramach ogłoszonego konkursu. Potem Ciebie wziąłbym do rady programowej i mianowałbym cię szefem TVP KULTURA i dałbym Ci jeden z programów inf. żebyś zrobił go po swojemu, przypuszczam, że byłaby to PANORAMA.

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1899

Post autor: Ama18 » (wt) 24 mar 2009, 10:19

Mamy już pierwsze efekty prezesury pana Farfała w TVP:
Bunt w "Wiadomościach" TVP1
Od kilku dni gorąco jest w redakcji "Wiadomości" telewizyjnej Jedynki. Powodem jest głośna rozmowa z irlandzkim eurosceptykiem Declanem Ganleyem, która została nagrana i wyemitowana przez Telewizję Polską.


Wszystko zaczęło się w ubiegłym tygodniu, gdy informacyjny kanał TVP Info jako jedyny w Polsce transmitował konferencję irlandzkiego eurosceptyka Declana Ganley'a, z list którego mają startować politycy związani z LPR. Media nieoficjalnie informowały, że związany z LPR prezes Telewizji Polskiej osobiście kazał transmitować tą konferencję. Prezes TVP zaprzeczył tym informacjom w wydanym oświadczeniu.

Jednak to nie koniec emocji. Gazeta Wyborcza i Dziennik w piątek poinformowały, że prezes TVP miał także kazać przeprowadzić wywiad z Declanem Ganleyem. Na wywiad nie zgodziła się Hanna Lis. Propozycję przyjął Piotr Kraśko, który twierdzi, że nie wiedział, iż wcześniej przeprowadzenia wywiadu odmówiła jego koleżanka.

Wywiad miał zostać wyemitowany w piątek tuż po "Teleexpressie" w ramach nowego programu "Temat dnia", ale z powodu transmisji skoków narciarskich emisję przesunięto na dzisiaj - poniedziałek, 23 marca 2009 roku.

Jak dowiedział się Dziennik, Piotr Kraśko protestował przeciwko emisji tego wywiadu. Według dziennikarza wywiad stracił na aktualności. Mimo to władze stacji podjęły decyzję o emisji. Na znak protestu Kraśko opuścił redakcję. Jest na zwolnieniu lekarskim do czwartku. Miał w poniedziałek poprowadzić "Wiadomości", ale zastąpiła go Małgorzata Wyszyńska

żródło:media2.pl
A mówiono, że za Urbańskiego i Wildsteina było gorzej... :mur:

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1900

Post autor: viper » (wt) 24 mar 2009, 19:38

Kraśko nie nadaje się do Wiadomości. Jak chce robić program po amerykańsku, to niech ucieka do innej stacji.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1901

Post autor: michal » (wt) 24 mar 2009, 20:43

Ciekawe na co Peter tak nagle zachorował. Urlop na żądanie chyba już cały wybrany. Totalny brak klasy.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1902

Post autor: norbi » (wt) 24 mar 2009, 20:53

Także, nie uważam wybiegu Kraśki za właściwy.

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1903

Post autor: norbi » (czw) 26 mar 2009, 19:06

czy ktoś może wie, kto prowadził dzisiejszy "Temat dnia"?

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1904

Post autor: Ama18 » (czw) 26 mar 2009, 19:35

Dzisiejszy "Temat dnia" prowadziła jakaś osoba z Wiadomości, miał na nazwisko Szczepański, jak dobrze pamiętam. Swoją drogą, coś się nam dwie "gwiazdy" Wiadomości (Kraśko i Lis) wkurzyły... w tym tygoniu ani jedna, ani druga osoba praktycznie nie prowadziła tego dziennika informacyjnego ;>

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1905

Post autor: viper » (czw) 26 mar 2009, 21:06

Podobno Marcin Szczepański to syn Jarosława Szczepańskiego - tego, który nie chciał pokazać akcji ratunkowej na targach w Katowicach, a zamiast tego dopuścił do emisji koncertu "Piosenka dla Europy".
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

ODPOWIEDZ