Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Tragedia na Śląsku

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#121

Post autor: michal » (wt) 31 sty 2006, 0:17

Chciałbym zobaczyć na kpasach jakichś zagranicznych korespondentów nadających z okolic Katowic. W Wydarzeniach widziałem składankę takich zagranicznych relacji (zresztą na TVN i w TVP1 oraz TVP3 też coś było) i zauważyłem, że w Polsce jest prezenterka CNN Fionnula Sweeney z oddziału londyńskiego. W Wiadomościach pokazywali, że z CNN jest na miejscu Paula Newman czy jakoś tak, a na stronach CNN.com są relacja głównie faceta o Bruce'a Konvisera. Chyba jego też widziałem wczoraj w relacjach telefonicznych w CNN (oczywiście w reportażach polskich dziennikarzy). Newsy internetowe redaguje Agnes Pawłowski.


Jakie jeszcze inne stacje są tam obecne? Wiadomo o RTL-u i n-tv (właściwie to to samo), słyszałem, że też ZDF i BBC. Czeska telewizja i ARD przybyła ze swoimi warszawskimi korespondentami, ale może ich wzmocnili dodatkowymi. Kto jeszcze? Jacyś Francuzi, Włosi, Rosjanie? Sky News ma kogoś?
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#122

Post autor: Ania » (wt) 31 sty 2006, 0:24

gdzies mi mignęły mikrofony DSF 1
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#123

Post autor: michal » (wt) 31 sty 2006, 0:40

Ania pisze:
A tu o wpadce tvn 24 :D chodzi o rozmowę 112
Tę rozmowę w niedzielę wyemitowała TVN 24: mężczyzna przygnieciony w katowickiej hali prosi o pomoc. Mówi, że jest przysypany metalem, leży na nim nieżywa kobieta. Nagranie było przedstawione jako skandaliczny przykład na to, że w Polsce nie działa numer alarmowy 112 - bo poszkodowany dodzwonił się nie do Chorzowa czy Katowic, lecz do Wrocławia. Zapis rozmowy wydrukowała "Gazeta".
To jeszcze nic. Oglądałem dziś program "Echa dnia" na TVP3. Realizowany był z Katowic z tego samego studia co wczoraj. Prowadził Czyż. Nawiązał do telefonów, że ludzie je odbierający byli wulgarni opryskliwi i po prostu niekompetetni. Strażak (ten kierownik akcji) był zaskoczony, powiedział, że nie miało to miejsca a jak coś wie więcej od niego to prosi o dowody. Czyż powiedział, że nagrania są i sami je słuchali, ale skoro nie potrafi się ustosunkować teraz, to do tego problemu wrócą później.

Trochę sie dziwiłem Czyżowi. Na TVP1 po Teleexpressie emitowali te łączenia dzwoniących rannych, potem tez je widziałem w Panoramie, Faktach i Wydarzeniach (właściwie wszystkie te same) i nie było tam nic jakoś bardziej nagannego. Potem oglądałem jednak Aktualności o 21:45 (już po tym programie "Echa dnia"). Puścili tam inne relacje i aż włosy się jeżyły na głowie. Facet ledwo żywy, słychać, ze bardzo cierpiał zgłasza, że się zawaliła hala i jest pełno rannych. Baba na niego wrzeszczy:

- Ale jaka ulica!
- Nie wiem, targi, wystawa gołębi w Katowicach.
- Ale jaka ulica, ulica to podstawa, gdzie to jest!!!!!
- Targi, centrum handlowe.
- Ulica!!!!!!!
- Nie mam pojęcia. (jakiś płacz i jęki)
- Uspokój sie pan, jaka ulica, ja musze znać ulice, bo skąd ja mam wiedzieć gdzie posłać ta karetka!!!


Wszystko to chropowaty agresywny głos starej baby, jak u przekupy na targu. Wstrząsające. Nie słyszałem tego nagranie w żadnej innej TV, a oglądam wszystkie jak leci. Lecz zaznaczam, że nie mam TVN24


Kolejne nagranie.

- Zwaliła sie hala w Katowicach.
- Dobra, przyjęte.
- Ludzie ranny, mnóstwo osób, przyslijcie jak najwięcej karetek.
- Dobra przyjęłam.
- Ale szybko, bo tragedia straszna.
- Dobra wiemy, muszę odłożyć już słuchawkę.
- Ratujcie ludzi, oni umierają.
- Jada karetki, ja nie mogą tak sobie z panem rozmawiać. Musze odbierać kolejne zgłoszenia. Pomoc jedzie.

Zgadzam się, ze oni już wiedzieli, i wystarczyło "dobra, wiemy". Ale widać jak bardzo ludzie to przeżywali, jak wiele chcieli powiedzieć i jak bardzo była potrzebna pomoc psychologiczna.


Było jeszcze kilka takich nagrań, że dzwonią ludzie i chcą powiedzieć coś więcej o rozmiarach katastrofy, że trzeba dużo sprzętu, ze rannych mnóstwo. A dyspozytor: Przyjęte. I się rozłączał. Osoba, która dzwoniła mogła mieć wrażenie, że olał, bo dyspozytor jakby się nie przejął.
Ania pisze:gdzies mi mignęły mikrofony DSF 1
DSF 1? DSF kojarzę, że to był kanał sportowy. A jeśli chodzi o mikrofony to było widać też agencję Reuters. Inne agencje też pewnie były, bo niusy i fotki są często podawane za AP.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#124

Post autor: michal » (wt) 31 sty 2006, 12:44

Wczoraj w Faktach Popołudniowych i dziś w paśmie TVN 24 w TVN były łączenia z Komendą Miejską Policji w Chorzowie. W innych stacjach zresztą też się tam łaczą (TVP), ale TVN cały czas podkreśla, że jest to najbliżej położona komenda od miejsca tragedii. Zapewnia to im fajną klamrę w zapowiedzi prezentera i po wypowiedzi reportera, ale ta informacja jest bardzo myląca, a nawet zastanawiałbym się czy na pewno prawdziwa.

W Katowicach mogę wskazać dwa komisariaty, a jeden z nich to już prawie rzut beretem (co prawda komisariaty, a nie komendy), które są znacznie bliżej. Nie wiem czy ludzie tak rozróżniają komendy od komisariatów. Ja na przykład nie bardzo. Policja to policja. Poza tym komenda siemianowicka jest wg mnie znacznie bliżej niż chorzowska. A komenda chorzowska, ta rzekomo najbliżej położona jest i tak w odległości co najmniej 5 kilometrów od hali targowej. Poszkodowanych jest wiele osób spoza regionu i jak usłyszą tę informację z TVN-u i zapamiętają tylko, że "najbliżej" (bez szczegółów gdzie i przy jakiej ulicy) to zapewne trochę pobłądzą. :/
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#125

Post autor: Grzesioo » (wt) 31 sty 2006, 12:53

Nie zdziwiłbym się gdyby w Faktach np. Płuska wspomniał, że mimo wielkiej tragedii jaka się wydarzyła, trafiają się osoby bezduszne, które nie współczują poszkodowanym a nawet im zazdroszczą, wypominają otrzymaną pomoc. Szczególnie jest ich wielu wśród internautów. :D

Michał nie byłeś na miejscu zobaczyć te tłumy dziennikarzy?

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#126

Post autor: michal » (wt) 31 sty 2006, 13:17

Grzesioo pisze: Michał nie byłeś na miejscu zobaczyć te tłumy dziennikarzy?
Interesuje mnie fakt kto był, reportaże o tym też, ale sam na własne oczy tego nie chciałem oglądać. Nie przyszło mi to jakoś do głowy, zresztą od soboty jestem niemal przylepiony do TV i netu.

Może pójdę tam za chwilę zobaczyć media i przede wszystkim katastrofę. TVP będzie w dużych ilościach, bo nadają do Wiadomości, będą redakcje programów Adamczyka i Skowrońskiego, będzie TVN, bo nadają do TVN 24, będzie Uwaga, może też Teraz My (nie wiem czy z Katowic czy tylko o Katowicach), ale chyba światowych mediów już tam nie zastanę. Ciekawe czy Lis zrobi wyjazdowe "Co z tą Polską?". Pewnie nie.


*******

Breaking news
Znaleziono jedno ciało ofiary pod halą.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
krisso
Chipsy przyszły
Posty: 79
Rejestracja: (pt) 05 sie 2005, 13:37
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#127

Post autor: krisso » (wt) 31 sty 2006, 14:04

Daredevil pisze: Ale to jest naprawdę denerwujące, gdy nie możesz zobaczyć czegoś ciekawego, bo nie napisałeś w temacie :evil:
Zgadzam się
KONSTYTUCJA RP z 2 Kwietnia 1997 Art. 54, punkt 1:
"Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji"

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#128

Post autor: michal » (wt) 31 sty 2006, 15:22

Ja tam jednak nie pojadę. Mam obawy, że będę zapalał znicz w świetle kamer, może zostanę poproszony o wypowiedź jak reaguję na tę tragedię. A już myśl na ten temat powoduje u mnie stres.

Sprawa dla reportera też będzie poświęcona katastrofie.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

enki1975
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (pn) 28 mar 2005, 14:24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#129

Post autor: enki1975 » (wt) 31 sty 2006, 16:36

Wlasciwie Aniu powinienem wdac sie z toba w goraca polemike ale.. no wlasnie lepiej nie ...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#130

Post autor: michal » (wt) 31 sty 2006, 16:49

W Wydarzeniach Kutyna poinformowała, że TV Polsat podjęła decyzję o przekazaniu 500.000 zł z wpływów z reklam na rzecz ofiar tragedii. Media przez ostatnie dni tam były i relacjonowały wydarzenia z Katowic i uważają, że teraz taki krok jest potrzebny od ich środowiska. Jednocześnie apelują, aby inni przedstawiciele mediów postąpili podobnie.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#131

Post autor: Grzesioo » (wt) 31 sty 2006, 16:58

michal pisze:W Wydarzeniach Kutyna poinformowała, że TV Polsat podjęła decyzję o przekazaniu 500.000 zł z wpływów z reklam na rzecz ofiar tragedii.
Ciekawe ile przekaże TVN i TVP. Bo chyba nie pozostaną gorsi.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#132

Post autor: Ania » (wt) 31 sty 2006, 17:05

Na pewno przecież to swoisty wyścig... :]
Dzisaj już w mediach dużo mnie o Katowicach za to w popołudniowcyh faktach widziałam już że dużo czasu zajmowały te cholery z sejmu :evil:
Dali by se z tymi kretynami spokój jeszcze do jutra :/
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#133

Post autor: michal » (wt) 31 sty 2006, 17:56

Grzesioo pisze:
michal pisze:W Wydarzeniach Kutyna poinformowała, że TV Polsat podjęła decyzję o przekazaniu 500.000 zł z wpływów z reklam na rzecz ofiar tragedii.
Ciekawe ile przekaże TVN i TVP. Bo chyba nie pozostaną gorsi.
Sytuacja jednak ma drugie dno, nieprzedstawione w Wydarzeniach. Polsat jednak z tego powodu emituje normalnie reklamy, ale przed czołówką bloku jest pokazywane czarno-białe zdjęcie hali z podpisem, że dochód z dzisiejszych i jutrzejszych reklam w wysokości takiej jak powiedziałem (0,5 mln) przekazany zostanie do Katowic. Tak więc inne stacje jeżeli nie zdecydują sie na emisję reklam to mogą nie przekazać pieniędzy, a przynajmniej nie aż takiej kwoty.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#134

Post autor: Grzesioo » (wt) 31 sty 2006, 20:48

Preisner chce ufundowac dla tego chłopca stypendium i finansować jego nauke. Wszystko pieknie, ładnie tytlko że on będzie miał rente, ma dziadków a np. taka dziewczynka którą pokazali w Uwadze nie dość żę jest sama to ma jeszcze nieuleczalną chorobe skóry. Raczej nikt jej nie adoptuje. Gdyby chyba pan Preisner powinien jej ufundować takie stypendium. Napewno zwiększyłyby się jej szanse na adopcje. tylko kogo ona interesuje, pokażą ją w Uwadze i tyle. Chłopiec będzie na wszystkich kanałach dodatkowo w programach interwencyjnych.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#135

Post autor: Ania » (wt) 31 sty 2006, 21:18

No niestety jedne tragedie sa bardziej medialne inne mniej ... ta dziewczynka miejmy nadzieję po pokazaniu w Uwadze znajdzie rodziców :)

Popatrz też tak na pewno znaleźli by sę tacy którzy wzieli by ja tylko dla tego stypendium własnie... :/

Tak a propos tego typu fundowania nie wiem czy wiecie ale podobno dzieci żołnierzy którzy zginęli w Iraku beda mogły kształcić się w USA na koszt rządu...??? i bardzo dobrze :/ skoro Bush zamordował ich rodziców niech się nimi teraz zajmie
^@^
Obrazek

ODPOWIEDZ