Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Tragedia na Śląsku

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
Awatar użytkownika
krisso
Chipsy przyszły
Posty: 79
Rejestracja: (pt) 05 sie 2005, 13:37
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#136

Post autor: krisso » (wt) 31 sty 2006, 22:53

Ania pisze:No niestety jedne tragedie sa bardziej medialne inne mniej
Im większa tragedia tym zainteresowanie mediów i opinii publicznej jest większe
Ania pisze:skoro Bush zamordował ich rodziców
1. Bush jest tylko winny pośrednio
2. Pani admin proszę o więcej obiektywizmu
KONSTYTUCJA RP z 2 Kwietnia 1997 Art. 54, punkt 1:
"Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji"

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#137

Post autor: Ania » (wt) 31 sty 2006, 23:25

Dla mnie Bush jest winny bezpośrednio to on wysłał ludzi na wojnę za ropę :] bez sensu bez powodu... śmierć oparta na kłamstwach i duuuużych pieniądzach :]
Im większa tragedia tym zainteresowanie mediów i opinii publicznej jest większe
Moze im więcej zabitych i rannych ;) tragedia jest zawsze taka sama... ktos ginie ktoś inny traci najbliższe osoby :( ból rozpacz zal zawsze ten sam...

Co do toppicu to gościem teraz my był Ludwig Dorn jak zawsze chamski i opryskliwy zdejmował z siebie całą odpowiedzialnośc... a potem bohaterscy strażacy ;) należy tych ludzi naprawde podziwiać
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#138

Post autor: michal » (śr) 01 lut 2006, 12:58

Coraz więcej dziennkarzy centralnych redakcji jest w Katowicach.

Z Wydarzeń w poniedziałek przyjechała Beata Grabarczyk, od niedzieli jest Kietliński. Sygacz jest, ale łączą sie zawsze na końcu i proszą go raczej o refleksje niż o nowe fakty.



Z Wiadomości od niedzieli jest Adamczyk, ale od poniedziałku do wtorku nadawał dla programy na celowniku. Od jakiegoś czasu jest Kuś, ale bardzo rzadko wchodzi na żywo, chyba tylko w głównym, bo w ciągu dnia raczej skupia się na reportażu.

Kurier, Teleexpress, Panorama i Aktualności (co oczyiwiste) posiłkuje się dziennikarzami katowickimi, bez jakiegoś specjalnego podziału. W sobotę na miejscu katastrofy był Czyż i później Kmiecik, w niedzielę i poniedziałek tak samo, wczoraj Kmiecik miał wolne - był Czyż i Artur Koziołek z redakcji częstochowskiej, który wcześniej tego dnia był w Straży Pożarnej. Żerdzińska przez cały ten okres pląta się po szpilatach (Siemianowice, Tychy), a ostatnio komenda w Chorzowie. Świdzińska się zajmuje prokuraturą (czasami zamiast niej był am też Czyż i Koziołek). W szpitalu w Chorzowie podczas pierwszych dni był też Barański i później Karaś. Barański został oddelegowany do jedynki na program Skowrońskiego. I to chyba wszyscy. W Telekurierze Ewa Slezak, w Expressie Reporterów Joanna Frydrych, czyli stare (sprzed 10 lat) gwiazdy Aktualności.

Panorama wysłała wczoraj Joannę Racewicz. Zrobiła reportaż (bardzo fajny) i live o 22:00. Chyba też ekipa dziennikarzy Panoramy też coś sama robi.

W Faktach wolne ma chyba Kijowska, nie widziałęm jej wczoraj, poza tym jest Knapik cały czas i Świerczek.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#139

Post autor: Grzesioo » (śr) 01 lut 2006, 14:40

Czy mi się przesłyszało że najcenniejsze gołębie na tej wystawie wyceniane były na 100.000? :shock:

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#140

Post autor: Ania » (śr) 01 lut 2006, 14:49

Chyba sie nie przesłyszałes ja słyszałam ze zwykły kosztuje 500 zł a takie droższe to kilka tysięcy więc... :D
swoją droga to ja nie wiem o co chodzi za darmo na trawniku nie mozna sobie złapać :x ???
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
krisso
Chipsy przyszły
Posty: 79
Rejestracja: (pt) 05 sie 2005, 13:37
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#141

Post autor: krisso » (śr) 01 lut 2006, 15:05

Grzesioo pisze:Czy mi się przesłyszało że najcenniejsze gołębie na tej wystawie wyceniane były na 100.000? :shock:
To ile były warte wszystkie gołębie na tej wystawie???
KONSTYTUCJA RP z 2 Kwietnia 1997 Art. 54, punkt 1:
"Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji"

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#142

Post autor: michal » (śr) 01 lut 2006, 15:18

Grzesioo pisze:Czy mi się przesłyszało że najcenniejsze gołębie na tej wystawie wyceniane były na 100.000? :shock:
Nie przesłyszałeś się i dementuję to co mówi Ania. Co więcej, brakuje Ci rodzaju waluty przy tej kwocie i nie jest to wcale złoty, ale dolar. Za tyle sprzedano polskiego gołębia w USA i tam w Katowicach też potencjalnie takie okazy mogły sie znajdować. Zginęła prawie cała reprezentacja Polski, która była szykowana na jakieś tam ich olimpiady. Ale generalnie najcenniejszy okaz przeciętnego zapalnowego gołębiarza, który specjalnie trenuje gołębie na loty miał wartość ok. 10.000 złotych.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#143

Post autor: Grzesioo » (śr) 01 lut 2006, 15:24

Co więcej, brakuje Ci rodzaju waluty przy tej kwocie i nie jest to wcale złoty, ale dolar.
Nie chciałem pisać że dolarów bo wydawało mi sie to absurdalne. Coż gołębiarze bardzo często wyglądają dość oryginalnie a posiadają taki majątek. Majątek który po kradzieży zawsze wraca do właściciela :)

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#144

Post autor: Ania » (śr) 01 lut 2006, 15:41

Ale czemu dementujesz ??? na gazeta.pl był artykół i tam pisało ze pocztowy gołąb kosztuje 500 zł :] pewnie taki zwykły niewytresowany jeszcze... a potem tylko drożej. nie sądze by wszyscy mieli tam gołębie po kilka tyś dolarów...

Ciekawe czy były ubezpieczone ?
Ja nie lubie gołębi ochydne są a te pocztowe mają dodatkowo jeszcze okropne dzioby fuj :/ ale za to łądniejsze ogonki :]
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#145

Post autor: michal » (śr) 01 lut 2006, 15:45

Grzesioo pisze: Coż gołębiarze bardzo często wyglądają dość oryginalnie a posiadają taki majątek. Majątek który po kradzieży zawsze wraca do właściciela :)
No tak, ale te gołębie sporo jedzą, gołębiarze jeżdzą po kraj na wystawy i rajdy dlatego nie są to ludzie bogaci. A przede wszystkim to że mają taką wartośc te ich gołębie to nie znaczy, że je od razu sprzedają. W końcu nie o to chodzi w ich hobby. Jest więc to tylko majątek potencjalny.


A jeszcze kilka uwag o pragramach informacyjnych. Wiadomości dziś omyłkowo o 15:00 wyświetlili kolorową belkę z relacji z Katowic. Oprócz tego nie ma innej muzyki niż czołówka, a więc tuż po czołówce na początku i tuż przed na końcu od razu jest cisza. Ma sie wrażenie, że to jakaś usterka techniczna,a tak to przeciez ma być. tak samo w głównych podczas zjazdu kamery, forszpan też jest bez muzyki.



Ciekawi mnie też jak jest rozwiązywana sprawa z przyjezdnymi reporterami. Czy normalnie opłacają hotel? Przecież to spore koszty, bo obsługa wozu, dźwiękowiec, dodatkowi kamerzyści.

Czy TV Katowice ma jakieś pomieszczenia dla reporterów z Warszawy (choćby Adamczyk). Kuś to pochodzi ze Śląska, moze nie sprzedał mieszkania czy mieszka u rodziców, ale Polsat - Grabarczyk, Kietliński? Może gościnnie u Sygacza i/lub jego kamerzysty przez ten czas mieszkają?
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#146

Post autor: michal » (śr) 01 lut 2006, 15:49

Ania pisze:Ale czemu dementujesz ??? na gazeta.pl był artykół i tam pisało ze pocztowy gołąb kosztuje 500 zł :] pewnie taki zwykły niewytresowany jeszcze... a potem tylko drożej. nie sądze by wszyscy mieli tam gołębie po kilka tyś dolarów...
Grzesio pytał sie czy możliwe, że na wystawie były gołębie nawet o tej wartości. Powiedziałaś, ze nie sądzisz - góra 500 złotych, może kilka tysiecy. Toż to bzdura i stąd dementi.

Przeczytaj sobie artykuły. Jest co najmniej kilka, gdzie hodowcy cieszą się że wrócił do nich okaz za 10.000 złotych. I wcale nie należały one z reprezentacji. A skoro tam była reprezentacja to znaczy, że były okazy najlepsze i jeszcze droższe.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#147

Post autor: Ania » (śr) 01 lut 2006, 15:54

Nie zrozumieliśmy się mi chodziło o to ze skoro taki gołąb kosztuje 500 zł a potem niby kilka tyśięcy to jaknajbardziej taka cena jest mozliwa :] takze zgadzamy się wszyscy co do tej ceny :lol:
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#148

Post autor: michal » (śr) 01 lut 2006, 16:01

Ok, trochę źle zrozumiałem i sorry, ale używaj czasem kropek i przecinków.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#149

Post autor: michal » (śr) 01 lut 2006, 17:15

Katowice/Chorzów godz. 17:15

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#150

Post autor: michal » (czw) 02 lut 2006, 17:13

Pojechałem dziś zobaczyć zawaloną halę.

Wychodząc z autobusu na pobliskiej stacji benzynowej stały dwa wozy RMF FM, w tym jeden z anteną satelitarną na dachu. Po chwili zauważyłem wybiegającą z bramy targów kobietę z mikrofonem TVN 24, biegła ona za kamerzystą. A biegła pod hotel, ponieważ tam Krzysztof Karaś z TVP i jego kamerzysta robił wywiad z jakimiś pracownikami ubranymi w odblaskowe żółte kamizelki. Wsród nich była także inna kobieta (w firmowej w kurtce TVN 24), chyba jakaś asystentka. Początkowo ta biegnaca pani z TVN 24 przyłożyła też mikrofon, potem Karaś skoczył i odszedł, a ona rozmawiała sama. Wydaje mi się, że to była Komolka, ale kto wie.

Potem poszedłem pod stanowisko TVP. Stały tam dwa wozy, pan z obsługi pilnował kamery i włączonego cały czas reflektora. Obok była kolejka ludzi, którzy chcieli pójść pod halę. Przepuszczano tylko po 14-20 osób, dwóch policjantów pilnowało porządku. Było jednak przerażliwie zimno i zrobiła sie awantura, żeby przepuścili więcej osób, bo na dole (ludzie stali na schodach) był koksownik. Zeszło jakieś 50 osób i zrobiła się kolejna awantura, że ludzie sie wpychają. Policjanci nie wiedzieli co robić. Poszły cwaniaki a innym kazano się cofnąć.

Ludzie, którzy nie chcą czekać dają znicze przy ulicy - jest ich tam bardzo dużo. Czekajac jeszcze na samym początku kolejki, zauwazyłem jak przyjechał Sygacz z kamerzystą, ale od razu skierowali się do hotelu uniwersytetu. Tam sie znajdują stanowiska kamerowe, gdzie widać filmowaną halę z góry, a więc stacje musiały powynajmować kilka pokoi.

W czasie tego oczekiwania w kolejce pod halę zszedł jakiś przystojniak (jak z katalogu :) ) z kamerzystą, który zaczął filmować okolice, grupkę przy koksioku (pewnie będzie mnie widać, bo jestem najwyższy), a reporter zaczął wypytywać ludzi. Zauważyłem, ze miał kostkę TVP. Tego się niestety najbardziej obawiałem, zdazyłem sie już zestresować. To był jakiś asystent, bo nie znam go z twarzy. Potem jeszcze zszedł jakiś fotoreporter i też trzaskał oczekujących ludzi. Reporter i kamerzysta chciał iść z grupą do miejsca modlitwy (tam gdzie znicze), ale go policjanci nie przepuścili. Ja potem też zrezygnowałem. Zimnica i stres, ze przyjdą kolejne medialne sępy.

W hali pracuje jakiś sprzęt, widziałem jakieś traktory. Od czasu do czasu słychać przerażający dźwięk przesuwanego żelastwa jakby miało się wszystko zaraz zawalić. Wychodząc z kolejki przy wyjściu stała pani z mikrofonem Radia Katowice i przydybała kobietę nakłaniając ją do zwierzeń (kobieta mówiła, że nie ma słów aby to opisać itp)


Poszedłem do lasu od strony północnej hali. Było pusto, ale widać, że ludzie tam czasem przybywają, bo były znicze, w Panoramie też widziałem zdjęcia od tej strony. Halę i zniszczenia też bardzo dobrze było widać. Zrobiłem kilka fotek, ale na komórce, więc jakość jest bardzo kiepska, zimno było i cały dygotałem, ale może coś widać. W samym parku i lesie prawie metr śniegu. Tyle samo na dachach innych hal targowych. Na hali numer 3 robotnicy się uwijali i zrzucali ten śnieg.

rozmiar 160x120
Obrazek

rozmiar rozszerzony 320x240
Obrazek
Ostatnio zmieniony (czw) 02 lut 2006, 21:36 przez michal, łącznie zmieniany 2 razy.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ