Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Tragedia na Śląsku

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#151

Post autor: michal » (czw) 02 lut 2006, 17:24

Z tego stanowiska TVP nadają różni reporterzy. Rano i popołudniu widziałem Grzegorza Sopniewskiego, w Teleexpressie Marek Czyż, a w Na celowniku jest Świdzińska. Tego programu miało już nie być. We wtorek Adamczyk zapraszał na przyszły poniedziałek.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#152

Post autor: michal » (czw) 02 lut 2006, 21:35

michal pisze:W czasie tego oczekiwania w kolejce pod halę zszedł jakiś przystojniak (jak z katalogu :) ) z kamerzystą, który zaczął filmować okolice, grupkę przy koksioku (pewnie będzie mnie widać, bo jestem najwyższy), a reporter zaczął wypytywać ludzi. Zauważyłem, ze miał kostkę TVP. Tego się niestety najbardziej obawiałem, zdazyłem sie już zestresować. To był jakiś asystent, bo nie znam go z twarzy.
To był Jakub Loska. Od niedawna często ma materiały w Aktualnościach, ale stand-upów czy relacji na żywo jeszcze chyba nigdy nie miał i stąd był dla mnie nieznajomy.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#153

Post autor: Grzesioo » (czw) 02 lut 2006, 21:45

I co widziałeś się w którymś materiale, jakiejś telewizji? :)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#154

Post autor: michal » (czw) 02 lut 2006, 21:54

Reportaż pana Jakuba praktycznie powstał na moich oczach. Wypowiedzi osób, filmowanie okolicy. Filmował też kilkudziesięcioosobową grupę, w której stałem, faktycznie byłem wśród tych ludzi nich najwyższy (o głowę) i wydawało mi się, że rzucam się w oczy, ale jednak kamera to wszystko oddala. Dodatkowo za mną na schodach stali kolejni ludzie. To wszystko sprawiło, że nie było mnie prawie widać. Wszystkie inne kamery, które widziałem były albo nieczynne (Polsat, stanowisko TVP do łaczeń na żywo) albo niezainteresowane w tamtej chwili zwykłymi ludźmi (TVP-Karaś i TVN 24).


Policja mówi, że pod gruzami może być jeszcze nawet ok. 15 osób. Jakim cudem? Przecież zaginione są tylko dwie...
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#155

Post autor: tobi » (ndz) 05 lut 2006, 23:04

michal pisze:
Grzesioo pisze:Skąd pochodzi Danka?
Z Lidzbarka Warmińskiego z tego co pamiętam.

to tak samo jak Tomek Sianecki z FAKTÓW TVN i jak K.Daukszewicz
hmm
same talenty dziennikarskie na mej ziemi warmińskiej wyrastają

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#156

Post autor: michal » (ndz) 19 lut 2006, 20:21

Kilka informacji o hali i przy okazji nie tylko. Oto zdjęcie satelitarne okolicy. Zdjęcie z lata 2004.


Zieloną strzałką zaznaczyłem teren Telewizji Katowice. Strzałką żółtą zaznaczyłem halę targową. Czerwona strzałka pokazuje wybudowano nie tak dawno osiedle szeregowych domków. W jednym z nich mieszka Kamil Durczok.

Obrazek


Na tym zdjęciu mamy zbliżenie na teren TV Katowice. Znajduje się on na terenie Siemianowic Śląskich. Wysokiej wieży telewizyjnej za bardzo tu nie widać, ale jednak mozna się domyśleć w którym miejscu stoi po tym jaki ona rzuca cień.

Obrazek


A teraz to samo zdjęcie, ale chciałem pokazać jak przebiegają granice miast. Żólte to Chorzów i Wojewódzki Park Kultury u Wypoczynku, czerwone to Katowice, a reszta powyżej to Siemianowice.

Obrazek


Tutaj zbiżenie na halę (widać tylko fragmencik, akurat tę część, która się nie zawaliła) oraz osiedle Durczoka. To na górze z niebieskim dachem to stacja benzynowa. Naprzeciwko po drugiej stronie ulicy, głowny wjazd na targi.

Obrazek


I kolejne zbliżenie. Strzałką zaznaczyłem hotel Uniwersytetu Śląskiego, gdzie przebywali poszkodowani i gdzie ulokowały się telewizje.

Obrazek


I jeszcze kolejne przybliżenie na halę. Można to przybliżać do skutku (ale trochę się traci na jakości), ale akurat w tym przypadku nie ma to już sensu.

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#157

Post autor: Grzesioo » (ndz) 19 lut 2006, 20:37

Dobra robota Michale :) Jeszcze jakbyś podał adres do tej mapki.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#158

Post autor: michal » (pn) 20 lut 2006, 2:19

http://mapserver.um.katowice.pl/website ... viewer.htm

Fotomapa pojawia się dopiero od pewnego przybliżenia, ale aby mieć czyste zdjęcie trzeba ją też oczyszczać przez odhaczanie z wszelkich opcji, które się aktywują dla coraz większej skali.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ