Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Tragedia na Śląsku

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Tragedia na Śląsku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: michal » (sob) 28 sty 2006, 19:45

Katastrofa budowlana w Katowicach na wystawie gołębi

Co chwilę śmigają po okolicy karetki. TVP uparła się i przekazuje informację, że jest to w Chorzowie. "Fakty" i "Wydarzenia", że w Katowicach. Prawda jest po środku - teren należy do Chorzowa, ale adres administracyjny jest w Katowicach, bo to w końcu Międzynarodowe Targi Katowickie. Mówienie, że to Chorzów to dodatkowe nieporozumienie, bo dojechać można wyłącznie drogą od strony Katowic. Od strony Chorzowa jest park i to w wersji tej bardziej dzikiej. Na tej zasadzie, że stało się to w Chorzowie, to TV Katowice jest w Siemianowicach Śląskich. Teren MTK znajduje się jakieś 100 metrów od siedziby Telewizji Katowice, więc mieli bardzo blisko.

TVP - Wiadomości na miejscu Marek Czyż + live + zdjęcia, wcześniej pasek podczas skoków.

TVN Fakty - Renata Kijowska, od razu zdjęcia, najpierw relacja telefoniczna z terenu (ale chyba nie z miejsca wypadku, bo by raczej nie zdążyła), potem live ze studia.

Polsat - Wydarzenia - relacje telefoniczne Marka Sygacza na początku i na końcu, żadnych zdjęć.
Ostatnio zmieniony (pn) 12 kwie 2010, 0:13 przez michal, łącznie zmieniany 1 raz.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 28 sty 2006, 20:01

Ach ten Śląsk - ostatnio czytałem o początkach OTV Katowice i według jednych źródeł ośrodek wybudowano w Chorzowie, inne mówią o Siemianowicach, jeszcze inne o Spytkowie... Czy tam w okolicy jest Planetarium?
Czyż jak zwykle profesionalny w kazdym calu. Natomiast Lis musi popracować nad terenami - mieli największe kłopoty - sama rozmowa telefoniczna. Oj muszą wreszcie zainwestowac w kilka lokalnych redakcji.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: michal » (sob) 28 sty 2006, 20:12

doktorfaustus1 pisze:Ach ten Śląsk - ostatnio czytałem o początkach OTV Katowice i według jednych źródeł ośrodek wybudowano w Chorzowie, inne mówią o Siemianowicach, jeszcze inne o Spytkowie...
Ośrodek TV Katowice znajduje się w Siemianowicach (dzielnica Bytków). Ale jedyna ulica przed ośrodkiem i głównym wejściem do budynku należy do Katowic, więc adres brzmi ul. Telewizyjna 1, Katowice.

I tak samo katastrofa wydarzyła się na terenie Chorzowa (ale adresowo jest to ul. Bytkowska 1 w Katowicach). Czyż stał w Katowicach.
doktorfaustus1 pisze: Czy tam w okolicy jest Planetarium?
Można uznać, że tak :D Jakieś 15 minut pieszo.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Grzesioo » (sob) 28 sty 2006, 20:18

michal pisze:Katastrofa budowlana w Katowicach na wystawie gołębi

Co chwile śmigają po okolicy karetki. TVP uparła się i przekazuje informację, że jest to w Chorzowie. Fakty i Wydarzenia, że w Katowicach. Prawda jest po środku - teren należy do Chorzowa, ale adres administracyjny jest w Katowicach, bo to w końcu Międzynarodowe Targi Katowickie.
Na TVN24 Jakub Porada właśnie podobnie wytłumaczył, że toj est pomiędzy Chorzowem i Katowicami. On jest z Katowic, bo dosyć dużo mówi o MTK?

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: michal » (sob) 28 sty 2006, 20:21

Tak, Porada jest z Katowic i prowadził tam lokalne "Aktualności".
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Grzesioo » (sob) 28 sty 2006, 20:25

Jak już mówimy o tej katastrofie. Na TVP3 Kraków nie ma czerwonego paska z informacją a na TVP3 z Cyfry jest. Jak jest w Waszych oddziałach?

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: michal » (sob) 28 sty 2006, 20:44

Grzesioo pisze:Jak już mówimy o tej katastrofie. Na TVP3 Kraków nie ma czerwonego paska z informacją a na TVP3 z Cyfry jest. Jak jest w Waszych oddziałach?
Spojrzałem na Trójki po Twoim poście i na TVP3 Katowice miałem lokalne reklamy, a potem pan Starowicz szykował do przeprowadzenia jakiegoś wywiadu podczas meczu. W Krakowie leciały jakieś reklamy, nie wiem czy krakowskie czy ogólnopolskie (nie było meczu). Na obu nie było paska. Nagle zaczął się się "Kurier", ale tylko na krakowskiej. Po chwili dołączyła katowicka przerywając rozmowę.

"Kurier" prowadzi Holecka. Po kilku rozmowach połączyła się ze studiem Aktualności - cała Polska może teraz zobaczyć naszą główną postać katowickich "Aktualności" - Wiolettę Grabowską podczas rozmowy z przedstawicielami policji i straży pożarnej.

Specjalne wydanie "Wiadomości" ma być o 22:25 na Jedynce.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: michal » (sob) 28 sty 2006, 20:51

Na stronach CNN jest czerwona belka (banner) z informacją o tragedii. More details soon. Jest też już główny artykuł poświęcony temu wydarzeniu, w którym m.in. cytowany jest Marek Sygacz, mówiący, że hala zawaliła się jak domek z kart.

Pasek na TVP2, czerwony na TVP3. Jedynka już zlikwidowała pasek.

Zdjęcia są dramatyczne, zginęli ludzie, ale wzrusza mnie ten gołąbek na rusztowaniu w samym środku zgiełku, który obserwuje okolice z połamanego rusztowania i nie wie co się dzieje.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Grzesioo » (sob) 28 sty 2006, 21:00

Podczas meczu nie było paska na TVP3 Kraków, teraz jest.
Na innych europejskich kanałach informacyjnych też o tym mówią (oczywiście Katowice)

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

Danka jest wyraźnie poruszona tym co się stało.

Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 28 sty 2006, 21:06

Na TVP1 pasek emitowany jest tylko podczas zapowiedzi kolejnych piosenek. W TVP3 zdecydowali się na dobre rozwiązanie - częśc programu z Warszawy, częśc z Katowic.
Grzesioo dziękuję za capsy. Czy mi się wydaje, czy rzeczywiście rosyjski kanał RT nawiązuje grafiką do BBC.

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Grzesioo » (sob) 28 sty 2006, 21:14

Na CNN zdjęcia z Polsatu i Reutersa. I napis Chorzów dla odmiany. Smoktunowicz jako korespondentka.

ObrazekObrazekObrazek

A na BBC World cisza. Przynajmniej ja nie zauważyłem.

RT- na początku myślałem że to Euronews. To jest chyba ten kanał który był zapowiadany jako niezależny chyba.

P.S. może warto wydzielić ten wątek do osobnego tematu?

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 28 sty 2006, 21:21

Próbuję podzielić temat, ale nie wiem, czy się uda. Od kilku minut strona się ładu - jeszcze minuta i zamknę to okno. Ewentualnie później wydzielę.
Ostatnio nie dało się założyć ankiety, edytowac postów administracji itd....
Grzesioo jeśli bedziesz miał możliwość zrób capsy z Wiadomości o 22.25

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: michal » (sob) 28 sty 2006, 21:23

Dziękuję Ci Grzesioo za wszystkie zdjęcia. Ja to w domu nic nie mam. Smoktunowicz - super. Korespondentka CNN na Polskę! Jeszcze się pojawi w studiu może? A widziałem na TVN Tivi, że na stronach BBC takim tłumaczem sytuacji jest Porada.

O 21:36 maja być "Wydarzenia", wcześniej o 21:30 na TVN serwis informacyjny. Co jakiś czas pojawia się pasek z taką informacją na obu stacjach i kilka słów o katastrofie z telefonami.

Temat oczywiście będzie wydzielony, ale my tak zawsze gadamy jakiś czas w tym temacie, a potem wydzielamy, bo się robi z tego dłuższa historia (papież, Londyn).
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: Grzesioo » (sob) 28 sty 2006, 21:37

Porada siedzi w studiu TVN24 i cały czas relacjonuje. Sypie nazwami wszystkich dzielnic z Katowic, Murcki i inne :)

Zauważyłem że caps z Euronews i ten poniżej jest taki sam. A przecież Euronews współpracuje z TVP. To skąd te same zdjęcia mają TVN24 i Euronews?

Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: michal » (sob) 28 sty 2006, 21:40

Grzesioo pisze:Porada siedzi w studiu TVN24 i cały czas relacjonuje. Sypie nazwami wszystkich dzielnic z Katowic, Murcki i inne :)
Taką samą wiązankę dzielnic wypowiedziała Holecka w specjalnym "Kurierze". Holecka mówi tylko o Katowicach. Ciekawe czy Gawryluk za godzinę nadal będzie gadać o Chorzowie.


Zaczął się nowy "Kurier", serwis w TVN (Kijowska wróciła na miejsce katastrofy), widzimy ją na żywo. Dramatyczna relacja. Jest specjalna plansza "Tragedia w Katowicach"

Stan ofiar na dziś: 7 oficjalnie, 12 podają zagraniczne media.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ