Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Zarząd TVP

Dziennikarze, szefostwo - wszystko o obecnych pracownikach TVP.
Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

Zarząd TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Ania » (czw) 26 sty 2006, 16:34

Tutaj mozemy sobie dyskutować o zarządzie TVP :]
czyli Kwiatkowski Dworak i najprawdopodoniej Wildstein :/

Na początek 2 artykuły

Obrazek
Obrazek

Nic doać nic ująć :bravo: a to Kwiatkowski był całym złem TVP przecież :]
Natomiast Dworak to wzór do naśladownictwa :smiech:
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Ania » (pt) 17 lut 2006, 11:31

Rada Nadzorcza (RN) TVP ma się we wtorek zająć zmianami w zarządzie TVP. Prawdopodobnie chodzi o odwołanie prezesa telewizji publicznej Jana Dworaka; wniosek taki zamierza bowiem zgłosić jedna z członkiń Rady Anna Milewska.

Jak powiedziała w środę PAP Milewska, prezes nie może pozostać na swoim stanowisku m.in. ze względu na nieprawidłowości przy relacjonowaniu przez TVP katastrofy w śląskim centrum targowym oraz utratę jednej z największych gwiazd telewizji Kamila Durczoka.

Trudno powiedzieć, czy wniosek ma szanse na poparcie - spośród dziewięciu członków RN TVP czterech zapowiada, że go nie poprze, z pozostałymi do czasu nadania tej depeszy PAP nie udało się skontaktować. Aby Rada mogła odwołać prezesa, potrzeba bezwzględnej większości głosów w obecności co najmniej połowy członków Rady.

Według Milewskiej, w obecnej sytuacji pojawiły się nowe argumenty za odwołaniem Dworaka. "Tragedia w Chorzowie, podczas której w instytucji zatrudniającej 4,5 tys. ludzi nie było nikogo, kto by mógł podjąć decyzję, aby relacjonować ją na bieżąco - a przecież była już wcześniej sprawa Biesłanu, kiedy nawet korespondenta tam nie wysłano - poza tym odejście Durczoka świadczą, że TVP ma poważne problemy z zarządzaniem" - powiedziała PAP.

Według Milewskiej, mając jedną dużą gwiazdę - taką jak Durczok - TVP powinna wiedzieć, jakie ma on plany, tym bardziej że w ostatnich miesiącach TVP zainwestowała duże pieniądze w kampanię promocyjną "Wiadomości", a jedną z jej twarzy był właśnie Durczok.

"To jest problem zarządu, związany z brakiem polityki kadrowej i polityki komunikowania się z pracownikami wewnątrz organizacji. Poza tym obecny zarząd nie zrobił nic, by przy Durczoku wzrastał nowy, młody dziennikarz, który mógłby go teraz zastąpić" - powiedziała Milewska.

"Są jeszcze inne argumenty, ale o nich jako pierwsi powinni się dowiedzieć członkowie Rady Nadzorczej" - dodała.

Pozostali członkowie Rady, z którymi udało się skontaktować PAP, choć podzielają niektóre argumenty Milewskiej, zapowiadają, że wniosku nie poprą.

"Nie poprę tego wniosku. Uważam, że wymiana prezesa na trzy miesiące przed końcem kadencji jest działaniem nieodpowiedzialnym" - powiedział w środę PAP członek RN Adam Pawłowicz. Jak dodał, kadencja obecnego zarządu TVP upłynęła z końcem ubiegłego roku, jednak jego mandat wygaśnie z dniem odbycia walnego zgromadzenia, a to odbędzie się najwcześniej w końcu kwietnia.

"Rada ma inne problemy, które powinna rozwiązać zamiast wykonywać jałowe gesty - m.in. rozwiązać problem dwóch zawieszonych członków zarządu (chodzi o Ryszarda Pacławskiego - zawieszony w obowiązkach od września 2004 i Marka Hołyńskiego - od września 2005 - PAP)" - powiedział Pawłowicz.

Dodał jednak, że inną kwestią jest analiza zachowania się telewizji w sytuacji kryzysowej, jaką była tragedia w Katowicach, i wyciągnięcie z niej wniosków - również personalnych. "Z mojej inicjatywy została przeprowadzona kontrola w tej sprawie, która właśnie się zakończyła. W oparciu o raport z tej kontroli podejmiemy konkretne decyzje" - powiedział Pawłowicz.

Również według Marka Ostrowskiego nie jest to dobry moment na zmianę zarządu. "Bo jaki to by miało sens? Do końca kadencji zarząd ma najdalej dwa czy trzy miesiące. Musiałyby być jakieś bardzo poważne argumenty, a ja teraz takich nie widzę" - powiedział PAP Ostrowski.

Jego zdaniem, zachowanie się TVP podczas katowickiej tragedii jest sprawą "co najmniej dyskusyjną". "To nie jest jednoznaczne, że TVP popełniła błąd w tej sprawie. Wiem, że w Programie 3 były relacje na żywo, i to dość szybko. Może nie było ich w Jedynce czy Dwójce, ale Trójka je nadawała" - dodał.

Wniosku nie zamierza też poprzeć przedstawiciel ministra skarbu w Radzie, Leszek Rowicki. "Nie mam jednoznacznego zdania na ten temat, nie chciałbym jednak zdestabilizować sytuacji w TVP, pozbawiając ją zarządu, szczególnie że dzieje się to na dwa czy trzy miesiące przed walnym zgromadzeniem, które ostatecznie zakończy kadencję tego zarządu" - powiedział PAP.

Podkreślił jednak, że TVP jest źle zarządzana. "Ten zarząd sobie nie radzi. Negatywnie oceniam strukturę programową, nieczytelną koncepcję TVP, fakt, że nie spełnia ona walorów telewizji publicznej. Widać, że zawieszenie dwóch członków zarządu, w tym do spraw programowych, przyniosło bardzo złe rezultaty. I z miesiąca na miesiąc jest gorzej" - dodał Rowicki.

Wniosek o odwołanie Dworaka nie może też liczyć na poparcie Krzysztofa Knittla.
Wirtualne Media


Powiem tak... bardzo by mnie ucieszyła wiadomość o odwołaniu szanownego pana prezesa :] gdyby nie to że jego miejsce zajmie jais oszołom z PiS... :/
Przecież ten człowiek nic nie zrobił... a własciwie zrobił wiele więcej złego niż Kwiatkowski... Choć po tym co sie ostatnio dzieje to widać ze gorszy dużo mgr Grzywaczewski...

1. Zatrudnienie Warakomskiej
2. Pozwolenie na wywalenie z wiadomości jej gwiazd Holecka, Pieńkowska, Prokopiuk...
3. Zgoda na zatrudnienie Wysockiej
4. Podział pogody i innych programów na bloku w celu wpierdolenia pomiędzy nie reklam...
5. Biesłan / Chorzów... szczególnie Biesłan NO COMMETS :/
6.Zepchnięcie inteligentnej rozrywki i telewizji do niszowego kanału - niewypału :x Qultura....
7. pozwolenie na odejście Durczoka
8. Pozowolenie na upolitycznianie TVP

itp itd...

A jakie jest wasze zdanie ?
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 17 lut 2006, 14:40

Aniu nie masz racji z TVP KULTURA. To, że akurat Ty nie lubisz tego typu programów nie oznacza, że na pewno są kiepskie... Od XII 2005r (a więc od momentu włączenia TVP Kultury do swojej oferty przez UPC) właśnie ten kanał oglądam najcześciej.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Ania » (pt) 17 lut 2006, 17:20

1. Faustusie tu nie dyskutujemy na temat Qltury tylko zarządu więc moze byś się na ten temat wypowiedział...
2. Ja nic takiego nie powiedziałam :]
^@^
Obrazek

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Grzesioo » (śr) 19 kwie 2006, 15:55

Dzisiaj odbyła się konferencja kandydatów na prezesa. Możecie zobaczyc jak wyglądają :D

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Tak słuchałem 5/9 i wszyscy są za :D. Gaweł np. chce obniżyć abonament bo ludzi nie stać na wysoki i dlatego go nie płacą. Jeszcze ma jedno marzenie, kanał Historia. Może lepiej niech zrobia te które obiecali.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Ania » (śr) 19 kwie 2006, 23:30

OOO ja też słuchałam :D
Nudne to było masakrycznie, chociaż momentami sie setnie ubawiłam jak słuchałam tego pieprzenia czego to oni nie (z)robią dla publiczki ;)

Żenua masakryczna... a najbardziej mnie rozśmieszył Gaweł ze swoją wypowiedzią na temat programów dla dzieci :)

Najlepsza była ta pani która jest prezesem stowarzyszenia dziennikarzy i pytala o rozbite redakcje i brak dobrych dziennikarzy - wszyscy po koleji pomineli to pytanie, a wywołani po raz 2 odpowiedzieli na coś zupełnie innego :D

Ogólnie takie klaskanie sobie samym pieprzenie o niczym.
Dworak powiedzial ze bedzie dbal o to by TVP nie byla upolityczniona :smiech:
Dobre :]
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 20 kwie 2006, 12:49

Jeszcze kilka miesięcy temu pani Mokrasińska (oskarżana przez wielu o mokrasizm) sama stwierdziła, że TVP nie potrzebne są obecne gwiazdy. Podobno wystarczy postawić na pierwszą lepszą osobę i stale ją pokazywać na antenie oraz promować w prasie. Przypadek pewnej prezenterki Wiadomości udowadnia, że pani K.M racji nie miała... Natomiast teraz ubrała się w ciuszki niewinnej męczennicy zatroskanej o dobro TVP. Wcześniej miała gdzieś skargi redakcji, którym narzucono z zewnątrz i bez konsulatcji nowych szefów z partyjnymi legitymacjami.

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: Martin » (wt) 25 kwie 2006, 21:37

tvn24.pl napisał/a:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybrała ośmiu członków Rady Nadzorczej „Telewizji Polskiej”.

W skład dziewięcioosobowej Rady Nadzorczej weszli: Zbigniew Walenty Cieślak, Janina Goss, Wojciech Hermeliński, Anna Milewska, Janusz Niedziela, Tomasz Rudomino, Robert Rynkun-Werner i Zdzisław Marek Tarasiewicz.


Czekamy na wybór przewodniczącego.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Ania » (wt) 25 kwie 2006, 22:03

Cyrk z tą radą masakryczny :/ w nocy wybierali... w pośpiechu teraz stary zarząd wybierze nową a potem znowu nowy ... istny cyrk i wstyd :]

Ponoć ta babka została prezesem tak ?
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 26 kwie 2006, 7:59

Dworak został. Gaweł coś knuje bo wycofał się w ostatniej chwili. Może nei chciał podpaść nowej radzie nadzorczej?

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Ania » (czw) 11 maja 2006, 20:38

Dalsza dyskujsie na temat Wildsteina proponuje kontynuować tutaj :D
No więc mamy nowy zarząd i prezesa TVP...
oczywiscie w myśl apolityczności już wczoraj spotkał się z Kaczką... :/

Ciekawe co stanie się z Dworakiem który przecież tez jest prezesem :> ???

EDIT


o już znalazłam odpowiedz :D

http://wiadomosci.onet.pl/1320922,11,item.html

Chce zmieniać program :> to dobrze obawiam sie jednak wspolnego programu obu Telewizji TRWAM :/
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 12 maja 2006, 9:51

Czarny dzień w historii polskich mediów. Prezesem TVP został czynny polityk podszywający się pod dzienniakrza. Piewca i apologeta IV RP, stały gość programu "Warto rozmawiać" (Oj święty Janek Pospiszalski już zaciera łapki) i zatwardziały zwolennik PiSu, prezydenta oraz tzw rządów silnej ręki.
Dziennikarz telewizyjny nie ma pojęcia o redagowaniu gazety, a rzekomy dziennikarz prasowy nie wie jak produkować program TV. Pytam po raz kolejny - czemu szefem nei został np Andrzej Fidyk?

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Ania » (pt) 12 maja 2006, 14:12

Nie wiem ale pewnie dlatego ze nie miał odpowiedniego zaplecza w PiS ... zaiste czarny to dzien :/
TVP zatraciła całkowicie swoją apolityczność... i bez stronność. Nic tylko czekać aż szefem publicystyki zostanie Janek P... :/ to będzie piękne dopełnienie :D

Ale teraz przynajmniej wiemy co się Wildsteinowi stalo ze tak popierał IV RP... z twarzą Andrzeja Leppera i Giertycha oraz 2 Kaczorów... kiedyś w sumie miał chyba inne podjeście. Ale jak widać punkt widzenia zależy od... punktu kwakania.
Ciekawe ze jeszcze wczoraj w Faktach albo wydarzeniach podawali ze nie wszyscy w radzie chcą poprzeć jego kandydaturę... :smile:

A teraz troche wiadomości z frontu... dzisiaj rano w Poradku TVN 24 :] podawali zdaję się za "Życiem Warszawy"...
Że prezes Dworak kilka dni przed swoim odejsciem mianował 3 dyrektorów regionalnych i teraz oni za te kilka dni pracy dostaną po około (jeśli się nie przesłyszałam) 200 tyś zł odprawy...

Prosze mnie poprawić jeśli się mylę bo mogłam jeszcze spać. Choc przyznam że nieco mnie to dobudzilo ... :/

Żenujące i skandaliczne...
^@^
Obrazek

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: Grzesioo » (pt) 12 maja 2006, 14:37

Ania pisze:...
Że prezes Dworak kilka dni przed swoim odejsciem mianował 3 dyrektorów regionalnych i teraz oni za te kilka dni pracy dostaną po około (jeśli się nie przesłyszałam) 200 tyś zł odprawy...

Prosze mnie poprawić jeśli się mylę bo mogłam jeszcze spać. Choc przyznam że nieco mnie to dobudzilo ... :/
...
Pomyliłaś się o grosze :D Dostaną o ok. 50 tys. więcej :x
PRZEGLĄD PRASY. Nawet 250 tysięcy złotych mogą dostać dyrektorzy TVP za kilka dni pracy - pisze "Życie Warszawy". Kilka dni przed odwołaniem Jan Dworak podpisał umowy z trzema nowymi dyrektorami telewizji publicznej.


Jak dowiedziała się gazeta to właśnie informacje o tych umowach, które dotarły do nowej rady nadzorczej TVP zdecydowały o przyspieszeniu zmiany na stanowisku prezesa. Wczoraj Jana Dworaka zastąpił Bronisław Wildstein.

Dworak podpisał kontrakty ze Stanisławem Wójcikiem, Markiem Ostrowskim i Krzysztofem Knittelem. Jak pisze gazeta dwaj ostatni przyczynili się do ponownego wyboru w kwietniu Jana Dworaka na prezesa zarządu TVP. Natomiast Stanisław Wójcik razem z Dworakiem zasiadał w zarządzie telewizji.

Rozwiązanie umowy z nowomianowanymi dyrektorami będzie kosztowną operacją. Każdemu z nich będzie trzeba zapłacić średnio po 250 tysięcy złotych - pisze "Zycie Warszawy" w artykule zatytułowanym "Prezes Dworak dał zarobić".

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Grzesioo » (pt) 12 maja 2006, 18:27

Pospieszalski zostanie szefem TVP2?

Nowy prezes zarządu TVP Bronisław Wildstein ma zacząć pracę od wymiany dyrektorów - dowiedział się nieoficjalnie branżowy serwis Media & Marketing Polska. Kandydatem do objęcia stanowiska dyrektora TVP2 jest prowadzący program "Warto rozmawiać" Jan Pospieszalski


Według "M&M Polska" posady mają stracić: Maciej Grzywaczewski - obecny dyrektor TVP1, Dorota Warakomska - wicedyrektor TVP1 odpowiedzialna za programy informacyjne i publicystyczne oraz Nina Terentiew - dyrektor TVP2.

"Media & Marketing Polska" pisze, że stanowisko prezesa TVP1 obejmie Małgorzata Raczyńska - dotychczas zastępca szefa publicystyki TVP2, odpowiadająca m.in. za program "Warto rozmawiać". Szefem TVP2 ma zostać prowadzący ten program Jan Pospieszalski
Czyli zmiany idą w jedynie słuszym kierunku :D

ODPOWIEDZ