Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Tylko jedna reklama

Rozmowy dotyczące kanałów Telewizji Polskiej i ich pozycji programowych.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Tylko jedna reklama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: michal » (ndz) 08 sty 2006, 0:21

Dziś w TVP1 przed galą sportową był wyemitowany blok reklamowy pod tytułem "Tylko jedna reklama". Czołówka graficznie była inna, a muzycznie taka sama. Oczywiście jak nazwa wskazuje wyemitowana została tylko jedna reklama i było to piwo Tyskie.

Jest to nowa propozycja biura reklamy TVP zwana "ekskluzywnym blokiem reklamowym z zapowiedzią". Dostępny jest dla klientów od 2 stycznia. Własciwie to w ofercie jest on tylko przed prognozą pogody w TVP1 i przed Biznesem w TVP2.


Już wcześniej to stosowały TVN i Polsat jako "ogłoszenie płatne", ale od jakiegoś czasu tego tam nie widać. TVN we wcześniejszej oprawie miał czerwoną wieczorną specjalną czołówkę do takich bloków i najczęściej był to reklamowany Newsweek w okolicach "Faktów Wieczornych".

W TVP1 i TVP2 od 2 stycznia pojawić sie także mogą reklamy typu:

- road blocking
- vertical
- kompresja ekranu
- bumper
- bumper zintegrowany

jednakże nic m to za bardzo nie mówi :D
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Ania » (wt) 10 sty 2006, 2:19

No własnie :D mi tez niestety nie :D
Co do tego bloku to nareszcie wiem o co chodziło z tym ogłoszeniem płatnym :D
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: looser106 » (sob) 28 paź 2006, 11:13

Tylko jedna reklama - to mi się kojarzy z TVNem bo tam jest coś podobnego, reklama "n" a zaraz po tym lecą normalne reklamy
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: michal » (ndz) 04 lut 2007, 19:23

Dziwna forma reklamy się wczoraj na Jedynce. Ni to zwiastun, ni to reklama, ale jest emitowana normalnie w paśmie reklamowym z innymi spotami.

Obrazek

Czym to się rózni od planszy sponsorskiej? Być może sam ten program (a więc relacje z regat) to też będzie reklama (ogłoszenie płatne) i w ten sposób reklamowana jest jakby reklama. :)

Na wirtualnych mediach pojawiło się podsumowanie działalności Biura Reklamy TVP. Zarobili najwięcej w historii. Napisali, że zaoferowali te nowe produkty, o których mówiłem w pierwszym poście. Ja jakoś nic nie zauważyłem z tych nowych produktów.

Ale dowiedziałem sie co to jest road blocking - "emisja dwóch reklam na dwóch dużych kanałach ogólnopolskich z dokładnością co do klatki". Czasami zdarzało mi się coś takiego spotkać, ze reklamy lecą jednocześnie, ale to już od wielu lat i raczej Polsat i TVN lub jedna z nich z publiczną, lecz był to czysty przypadek. Emisji czegoś takiego w TVP nie zauważyłem.

Po raz pierwszy w historii wyemitowano też reklamę na żywo (losowanie nagród). Chyba to nawet widziałem. Nie pamietam czego to było losowanie, ale z tego co pamietam to prowadził to ten z reklamy Nałęczowianki/Lecha, a teraz PZU (również teleturniej "Daję słowo" i serial na Polsacie).
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ITD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: ITD » (śr) 13 cze 2007, 16:31

road blocking - dwa spoty reklamowe na dwoch różnych kanałach z dokladnoscią do kilku sekund

vertical - umieszczanie tych samych spotów w nastepujacych po sobie blokach

bumper - polaczenie zapowiedzi bloku reklamowego z sama reklama.

ja lubie Product Placement, aczkolwiek ostatnio spotkalem sie z dziwnym Produc Placementem textowym/slownym w "Magdzie M" na TVN. Reklama konta oszczednosciowego, wydaje sie to smieszne i jest to pewna porazka. 3 rozne odcinki i dzieci, prawnicy czy ktostam mowiace cos w stylu:

"nie martw sie, zalozylem ostatnio takie fajne konto, moge wplacac i wyplacac pieniadze kiedy chce i nie trace odsetek"

to dla mnie pewna porazka, sztucznosc i w takiej formie tez wypowiedziane nie wiadomo po co wklejone w dziwnym momencie. Polacy znowu musza sie w tej kwestii wiele nauczyc. W stanach PP jest bardzo naturalny. U nas albo za malo widoczny, albo przesadnie wyszczegolniony. A powinna to byc zintegrowana czesc filmu, nawet scenariusza jeli chodzi o PP slowny. Bo np. nie dziwi taka scena i jest nawet malo zauwazalna jak w filmie "The Ring" w scenie w której malarz wchodzacy na drabine, ktora jest oparta o sciane, trzyma w reku zamiast puszkę farby, puszkę Coca Coli :P

Wlocek369
Chipsy przyszły
Posty: 82
Rejestracja: (wt) 16 lis 2010, 11:38
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Wlocek369 » (wt) 16 lis 2010, 17:27

A czy ma jakąś specyficzną nazwę sytuacja gdy jest jakaś reklama (lub blok reklam) który w momencie skończenia na jednym kanale jest natychmiast powtórzony W TEJ SAMEJ KOLEJNOSCI na drugim?

A równoczesna emisja tego samego bloku reklam na 2 lub więcej kanałach bez poślizgu to też road blocking ?

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: michal » (śr) 17 lis 2010, 8:26

Dawno przeze mnie nie widziany blok "Tylko jedna reklama" jest emitowany obecnie w TVP Info. Klientem są PSB Mrówka.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ