Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Sportowy Express

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
krisso
Chipsy przyszły
Posty: 79
Rejestracja: (pt) 05 sie 2005, 13:37
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Sportowy Express

#1

Post autor: krisso » (sob) 07 sty 2006, 16:34

„Sportowy Express” z nową czołówką i zmienioną scenografią
Od 7 stycznia sportowy program informacyjny Jedynki „Sportowy Express” (nadawany o 16.50) zostanie wyemitowany z nową czołówką i w zmienionej scenografii.

Obrazek
- Dzięki tym zmianom – mówi Robert Korzeniowski, przewodniczący Kolegium Sportowego TVP S.A., kierownik Redakcji Audycji Sportowych TVP1 – będzie bliższy kontakt widza z prowadzącym. Informacje będą przekazywane w bardziej przystępny sposób, zrozumiały nie tylko dla kibiców. Do zmiany wizerunku programu i jego ożywienia przyczyni się z pewnością także wielobarwna kolorystyka czołówki i studia, przypominająca graffiti. Z tego zadowoleni powinni być zwłaszcza ludzie młodzi, którzy stanowią liczną grupę widzów „Sportowego Expressu”.

Przygotowania do wprowadzenia na antenę programu w nowej formule trwały ok. 2 miesięcy. Autorami zmian są pracownicy TVP. Czołówkę przygotował Zenon Balcer, muzykę do niej skomponował Andrzej Milanowski, a o koncepcję scenografii zadbała Anna Erol.

- Chcieliśmy, żeby „Sportowy Express” docierał do szerszej widowni – dodaje Stanisław Snopek – zastępca kierownika Redakcji Audycji Sportowych TVP1. Przy wprowadzaniu zmian wykorzystaliśmy badania fokusowe przeprowadzone przez Biuro Marketingu i Promocji TVP.
Obrazek
Wraz ze zmianą czołówki i scenografii programu pojawią się nowi prowadzący. Najpierw swoje umiejętności zaprezentuje Robert El Gendy (na zdjęciu), znany dziennikarz sportowy Ośrodka TVP w Olsztynie, współautor magazynu żeglarskiego „Nawigator”, reporter i prowadzący „Informacje” w TVP3 Olsztyn. Ulubione dyscypliny sportu 28-letniego dziennikarza, którego ojciec jest Egipcjaninem, to koszykówka, piłka nożna i siatkówka. Zyskał on także uznanie podczas listopadowego castingu przeprowadzonego przez Redakcję Sportową Programu 1 TVP. Nieco później pojawi się na wizji znany z prowadzenia serwisów sportowych w TVN24 Maciej Jabłoński. Będzie on też jednym z wydawców programu. Codzienne wydanie „Sportowego Expressu” przygotowuje z reguły 6 osób.

„Sportowy Express” jest nadawany od jesieni 2002 roku. W dni powszednie trwa 4 minuty, a w weekendy – 5 minut. Średnio ogląda go ok. 1,5 mln osób
KONSTYTUCJA RP z 2 Kwietnia 1997 Art. 54, punkt 1:
"Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji"

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Sportowy Express

#2

Post autor: michal » (sob) 07 sty 2006, 17:11

Temat o Sportowym Expressie już był założony, a co do meritum:


Scenografia i czołówka sa beznadziejne. Widać, że robi to ta sama ręka od wielu lat po najtańzym koszcie i właściwie jakichś specjalnych zmian nie widać, ten monitorek za plecami jak ostatnio, czołowka też byle jaka. Ogólnie bardzo słabo. Prowadzący też zadna rewelacja, rzucają się spore wory pod oczami.

Dzięki Twojej informacji jednak obejrzałem przez przypadek bardzo zabawne losowanie audiotele, dzięki czemu Teleexpress spóźnił się o 8 minut. Miśtal z Babiarzem oraz ich telefoniczni rozmówcy byli fantastyczni :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

#3

Post autor: viper » (sob) 07 sty 2006, 21:33

Być może jest to atrakcyjne, ale dla mnie nie pozwala się skupić na informacjach.

A co do tematu wątku: skorzystałem z opcji szukaj, wpisałem słowo "sportowy" i nie zauważyłem drugiego wątku pt. "Sportowy Express". Więc nie był chyba zakładany wcześniej.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

#4

Post autor: michal » (sob) 07 sty 2006, 23:48

viper pisze: A co do tematu wątku: skorzystałem z opcji szukaj, wpisałem słowo "sportowy" i nie zauważyłem drugiego wątku pt. "Sportowy Express". Więc nie był chyba zakładany wcześniej.
http://mediasite.boo.pl/forum/viewtopic.php?t=270

Pamiętam co zakładałem. :zly:
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

#5

Post autor: viper » (śr) 13 wrz 2006, 16:30

Zdaje mi się, że tego programu już nie ma i w bliższej przyszłości nie będzie...
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

#6

Post autor: Ania » (czw) 14 wrz 2006, 18:51

^@^
Obrazek

Zablokowany