Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Harry Potter - po co ta nagonka ?

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

Harry Potter - po co ta nagonka ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Ania » (pt) 06 sty 2006, 21:19

Od kilku dni obserwuję nagonkę na Harryego Pottera w polskich mediach. ma ona miejsce z kilku powodów.
Po 1 wchodzą na ekrany Opowieści z Narni. Po drugie kler zawsze był przeciwny Potterowi a po 3 wreszcie wiadomo jakiej opcji politycznej nalezy sie przypodobać.
Problem jednak w tym że te reportaże są tak potwornie stronnicze i klerykalne że nie da się tego oglądac. Nie czytałam opowieści z Narnii oglądałam serial jako dziecko. Więc nie bede sie wypowiadac co do tego czy są tam nawiązania bilijne cyz nie ma. ALe szlag mnie trafia jak bezmyślni reporteży mówią ze ten film poleciła kuria biskupia bo są tam nawiązania biblijne, nie ma przemocy zło i dobro jest ostro zarysowane no i nie ma tam przerysowania itp nie tak jak w Potterze...
Rozumiem też ze można nie czytać Narni... ale żeby być takim hipokrytą zeby nie obejrzeć nawet własnego materiału... to jusz respect dla reportera :] Jak można przeciwstawiać Narnię Potterowu głupkowato twierdząc że nie ma tam przmocy i potworów jednoczesnie pokazując w materiale hordy potworów nie ustepujących w niczym tolkienowskim Uruk-hai ?
Teraz co do biblijnych scen. Nie rozumiem skoro Aslan moze sobie symbolizowac Chrystusa Edmund Judasza itd... to równie dobrze Dumbledore może być sobie Chrytstusem Snape Judaszem a Voldemort Lucyferem. Problem tkwi w szczegółach poprostu Narnia jest oparta na Biblii a Potter na mitologii.Już szczytem absurdu bylo twierdzenie reportera w wiadomościach jakiś miesiac temu. Że w Potterze nie ma jasno zarysowanych granic pomiędzy dobrem a złem... - bardzo smieszne :smiech: . A moze nieeee raczej załosne :]
Wypadało by najpierw książkę przeczytać a potem wygadywac głupoty przed kamerą. Tyczy się to zarówno wczorajszego materiału w faktach jak i 2 w Waramościach. Ja rozumiem ze mamy pańtwo wyznaniowe i trzeba karmić ludzi papką którą nam serwuje kościół. Ale nie rozumiem w czym mały czarodziej w okularach zupełnie ludzki, jest gorszy od gadajacego Lwa a McGonagall od Białej czarownicy .
^@^
Obrazek

enki1975
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (pn) 28 mar 2005, 14:24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: enki1975 » (sob) 07 sty 2006, 12:59

Kosciol zawsze mial jakies ale do Harrego Pottera wiec jak nadarzyla sie okazja pokazal wiernym alternatywe oczywiscie ze mowienie o biblijnych watkach to bzdura na sile w kazdym filmie mozna znalesc biblijne watki nawet w Czterech Pancernych :x Janosiku :x Teraz wierni ktorzy pojda do kosciola beda namwiani z ambony zeby chodzili na ten film bo on jest Katolicki a tamten to jest be bo nie widac roznicy miedzy dobrem a zlem

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 07 sty 2006, 13:36

Lubie Harrego, lubię Opowieści z Narnii (pamiętacie brytyjski serial na TVP1 - leciał zawsze w ferii, a ostatnio czytałem jeden tom opowieści.) Ale nie lubię dorabiania takiej ideologii do filmów. Swoją droą to Fakty rozdmuchały sprawę - wiadomo za program odpowiadał ultrakatolicki Ryman...

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Ania » (sob) 07 sty 2006, 19:57

Ohoho :D nie tylko FAKTY... proponuję sobie obejrzeć Waramości z 6 stycznia...
co do serialu to oczywiście ze pamiętam :]
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Ania » (sob) 28 sty 2006, 22:32

NO I PROSZĘ ! wiedizlałam po raz 1 zdazyło się żeby w głównym wydaniu waramośći (nie wiem jak było w Faktach bo widzialam tylko od 15 minuty) nie było ani słowa o premierze nowego Pottera... od razu mówię że wiem że byy dzisiaj wazniejsze wydarzeniej jak choćby tragedia w Chorzowie... ale jednak nie całe Waramości były temu poświęcone... Widac juz ze nowa władza działa skutecznie. Wiem że zainteresowanie premierą bylo duze bo byłam o 00:00 w empiku były gazety, radio, tv... więc na pewno w tvp materiał mieli !
^@^
Obrazek

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Grzesioo » (sob) 28 sty 2006, 22:49

O HP było dzisiaj w DDTVN i cały dzien pokazywali materiały z podpisywania ksiązki prze gościa który ją tłumaczył. Mam wrażenie że faktycznie to wydarzenie było mniej nagłośnione niż poprzednie premiery ksiązki.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: michal » (sob) 28 sty 2006, 23:01

Ciekawe jak będzie jutro wyglądać DDTVN. Kawa czy herbata całkowicie łamie ramówkę, w takich sytuacjach, a zaplanowani goście są odwoływani.

Off topic, ale tak mi się skojarzyło.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: Grzesioo » (sob) 28 sty 2006, 23:06

DDTVN przygotowują cały tydzień więc chyba dużych zmian nie bedzie.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Ania » (sob) 28 sty 2006, 23:18

hmm no nie widadomo może jednak zmienią ramówke...
hehe tak wczesnie to ja nie wstaje :] choć akurat jutro o 4.00 rano :/
teraz to akurat w sumie Potter najnmiejsze zmartwienie mam nadzieje ze całe wydania jutrzejszych dzienników bedą poświęcone Katowicom :] jak coś się dzieje za granicą to szaleją ciekawe jak będzie u nas...
Najbarziej mnie pzerażają te temperatury :/ Ci ludzie moga zamarznąć
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: Ania » (pn) 30 sty 2006, 0:08

^@^
Obrazek

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Grzesioo » (wt) 27 cze 2006, 17:11

No i uśmierci Pottera :D
Będzie musiała żyć bez Harry'ego Pottera

J.K. Rowling nie zmieni zdania i nie będzie kontynuować sagi o Harrym Potterze, ponieważ postanowiła pożegnać się z tą postacią, zanim straci świeżość.

Brytyjska pisarka, która pracuje obecnie nad ostatnią częścią przygód nastoletniego czarownika, przyznaje, że bez Harry'ego jej życie bardzo się zmieni.

- Będę musiała nauczyć się żyć bez Harry'ego, ale wierzę, że powinnam iść dalej - przyznaje Rowling.

Autorka książek o Harrym Potterze nie wyklucza również uśmiercenia swojego głównego bohatera w siódmej i ostatniej części serii. W jednym wywiadów Rowling podkreśliła, że poświęcenie życia chłopca o magicznych zdolnościach uniemożliwiłoby wykorzystanie tej postaci w sequelach, napisanych przez innych autorów.

J.K. Rowling podała za przykład Agathę Christie, która w ostatniej części swoich opowieści o Herculesie Poirot doprowadziła do śmierci detektywa. Autorka serii o Potterze podkreśla, że to duża odwaga pozbyć się swojego głównego bohatera, chociaż czytelnicy wciąż domagają się nowych przygód z jego udziałem.

Rowling pracuje nad siódmą i ostatnią częścią serii, która ma zostać opublikowana najwcześniej w przyszłym roku. Zaznacza, że największe problemy ma z ostatnim rozdziałem, który wciąż ulega zmianom. Nie zdradza jednak szczegółów.

Opowieści o Harrym Potterze cieszą się ogromną popularnością, a ich łączny nakład w skali światowej przekroczył 300 milionów.
Źródło

Czy Rowling "na bieżąco" pisała Pottera, czy miała napisane wszystkie części wcześniej?

[hide][center]Obrazek [/center][/hide]

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Ania » (wt) 27 cze 2006, 17:26

Rowling pisała na bierząco ale cześc miała napisane wczesniej np ostatni rodział ostatniej częsci który kończy sie słowem blizna :]
Co do Pottera ma się ukazać 07.07.2007 co oznacza ze u nas 2008 :(

W sumie uśmiercenia Harryego domaga się większość fanów. Nie zdziwiło by mnie to choć zasmuciło. Rowling wiele razy udowodnila że nie boi się dowaznych rozwiazań...
W sumie to śmierć Harryego była by jedynym słusznym wyjsciem na pewno nie moze sie skonczyć to w stylu Harry ostatkiem sił wrzasnął wyciagając różkę Sectum sempra... Voldemot przeciął jednak to zaklęcie jendym szybkim zaklęciem tarczy Protego wyciagnął różdżkę i rykną Avada Kedavra Harry runął na ziemię i w tej chwili otworzył oczy... zrozumiał ze spadł z fotela na biegunach w domu swoich rodziców włascicieli koncernu Coca Cola którzy czekali na niego w 2 gim pokoju :/

To nie ten typ... i chyba dobrze :]
Bo je sie że to będzie kicha ta ostatnia czesć choć ... może i nie...
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Ania » (wt) 31 lip 2007, 20:09

Własnie skończyłam czytać ostatnią część Pottera :D
Jestem z siebie niezwykle dumna bo nikt nie zdążył mi popsuć zakończenia.

Ksiażka jest niesamowicie szokująca szczególnie przy końcówce. No i bez chusteczek ani rusz aż 3 razy się poryczałam...
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: looser106 » (pt) 03 sie 2007, 10:49

A ja nie przeczytałem ani jednego słowa w żadnej z części pottera, i co? i żyje! byłem kiedyś z klasą na "kamieniu filozoficznym" w kinie i usnąłem w trakcie seansu. mnie on wcale nie ciekawi, nic a nic
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

ODPOWIEDZ