Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Archiwum grafik wykorzystywanych w TVP (loga czołówki itp)

Rozmowy, które nie mieszczą się w powyższych forach.
zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#46

Post autor: zielarz155 » (pt) 29 sie 2008, 15:47

michal pisze:Gdzieś ją widziałem niedawno...
Na pewno w materiale z okazji 18-stki Wiadomości. Obecna bez złotych elementów była chyba przez miesiąc. Pierwsza czołówka jest z Wiadomości wieczornych, dlatego wygląda tak tandetnie. Poza tym, tam napis Wiadomości nie pojawiał się tak jak w VV wieczornych, tylko "spadał" z góry.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#47

Post autor: michal » (pt) 29 sie 2008, 16:54

zielarz155 pisze:Na pewno w materiale z okazji 18-stki Wiadomości.
A nie :D Było to w "Kulisach Wiadomości", a napisałem, że niedawno, bo kilka tygodni temu mnie tam skierowałeś, że tam są czołówki z oznaczeniem archiwum TAI. No i jest też tam ten kaps z głównej czołówki.

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#48

Post autor: janekpogwad » (ndz) 31 sie 2008, 13:21

Obrazek ??

Awatar użytkownika
tomaszek
Chipsy przyszły
Posty: 28
Rejestracja: (ndz) 20 lip 2008, 15:32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#49

Post autor: tomaszek » (ndz) 31 sie 2008, 15:12

KammilG pisze:Ma ktoś może "Magnolie" TVP WROCŁAW
Proszę bardzo:
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#50

Post autor: michal » (ndz) 31 sie 2008, 17:55

janekpogwad pisze:??
Janek, różnica wynika stąd, że do głównego wydania była inna czołówka. Do pozostałych wydań była czołówka bez zdjęć w W - ta którą mamy na filmie. Dopisywano (wydaje mi się, że na żywo) napis, które to wydanie - poranne, południowe czy wieczorne.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

yola
Chipsy przyszły
Posty: 2
Rejestracja: (wt) 02 wrz 2008, 15:10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#51

Post autor: yola » (wt) 02 wrz 2008, 15:24

michal pisze:
zielarz155 pisze:Fajna ta czołówka. Moim skromnym zdaniem fajniejsza od tej granatowej, taka bardziej nowoczesna.
Mam to samo zdanie :)
zielarz155 pisze:Gdzie to znalazłeś??
Znalazłem to na blogu Joli (Jolanty) Kudeli.
http://motiondesignandcompositing.blogspot.com/

Jest to Polka (rocznik 1970) obecnie mieszkająca we Francji, tworząca dla telewizji. Blog pełni rolę CV, gdzie też wystawiła swoje prace. Stworzyła też bardzo fajna oprawę Polsatu, która była pod koniec lat 90. i chyba jeszcze na początku lat 2000.

Panorama :arrow: http://motiondesignandcompositing.blogs ... orama.html
Polsat :arrow: http://motiondesignandcompositing.blogs ... olsat.html

Zwracam uwagę, że modyfikacją czołówki już się nie chwali, więc to pewnie nie była już jej robota.
heya, tu Jola
rzeczywiscie przerobka Panoramy nie nalezy do mnie;
w czasie emisji owej czolowki nastapil pewien konflikt - mimo tego ze byla mojego autorstwa , podpisana zostala innym nazwiskiem - jakiegos grafika z TV;
jako mlody 26letni zbuntowany czlowiek, nie bardzo bylam w stanie sie z tym pogodzic i podkulic ogon;
i jak telewizor wrocil do mnie aby czolowke poprawic, gdyz Ziemia krecila sie w przeciwnym kierunku niz powinna ...
po prostu nie chcialam z nimi rozmawiac, czyba ze umieszcza moje nazwisko, jako autora czolowki... /niewielkie wymagania chyba, nie?/
i tym samym panstwo z TV poprawili sobie sami czoloweczke ... a efekty wszyscy widzieli ... ;-)))))
pozdrawiam

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#52

Post autor: michal » (wt) 02 wrz 2008, 18:32

yola pisze:heya, tu Jola
Witam miłego gościa ;)
yola pisze: jak telewizor wrocil do mnie aby czolowke poprawic, gdyz Ziemia krecila sie w przeciwnym kierunku niz powinna ...
Nawet tego wtedy nie zauważyłem. Teraz wiadomo dlaczego doszło w ogóle do jakiejś poprawki :)
yola pisze:po prostu nie chcialam z nimi rozmawiac, czyba ze umieszcza moje nazwisko, jako autora czolowki... /niewielkie wymagania chyba, nie?/
A gdzie konkretnie to się umieszcza? Na kasecie z nagraniem VHS? Bo honorarium chyba bez wątpienia doszło do właściwej osoby...
yola pisze:i tym samym panstwo z TV poprawili sobie sami czoloweczke ... a efekty wszyscy widzieli ... ;-)))))
Ciekawe dlaczego "małpki" w tej modyfikacji nie było ;) Znak był na owe czasy zbyt tajemniczy? ;)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

yola
Chipsy przyszły
Posty: 2
Rejestracja: (wt) 02 wrz 2008, 15:10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#53

Post autor: yola » (pn) 29 wrz 2008, 16:16

michal pisze:
yola pisze:po prostu nie chcialam z nimi rozmawiac, czyba ze umieszcza moje nazwisko, jako autora czolowki... /niewielkie wymagania chyba, nie?/
A gdzie konkretnie to się umieszcza? Na kasecie z nagraniem VHS? Bo honorarium chyba bez wątpienia doszło do właściwej osoby...
umieszcza sie to w napisach koncowych...
napisy koncowe byly, byla tez pozycja"oprawa graficzna" ...
a honorarium dotarlo jak najbardziej; taki proceder, zdaje sie, niektorzy nazywaja "robienie za murzyna"...

a to moze Ty, Michale byles w napisach koncowych jako autor oprawy graficznej?
stad ta nadwrazliwosc?

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#54

Post autor: michal » (pn) 29 wrz 2008, 16:29

yola pisze:umieszcza sie to w napisach koncowych...
napisy koncowe byly, byla tez pozycja"oprawa graficzna" ...
Rzeczywiście, w Panoramie (głównej) w pewnym momencie to wprowadzili i o tym zapomniałem. Wypisywali kamerzystów, charakteryzatorki, dźwiękowców, a nawet w pewnym momencie reporterów. Prawie jak w filmach ;)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#55

Post autor: viper » (pn) 29 wrz 2008, 16:40

Nie pamiętam, żeby w napisach końcowych Panoramy była pozycja "charakteryzacja".
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#56

Post autor: zielarz155 » (pn) 29 wrz 2008, 21:12

Tak, kiedyś programy informacyjne miały normalne tyłówki, a teraz napisy, normalnie jak w filmach. Kiedyś wystarczyło "redaktor wydania" i "realizator TV" oraz numer telefonu. Ale to już nie te czasy...

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#57

Post autor: Kpc21 » (pn) 29 wrz 2008, 23:33

Niektóre programy ciągle tak mają. Np. Teleexpress chyba ma statyczne napisy. Tak samo serwisy lokalne, np. Łódzkie Wiadomości Dnia.

Jest informacja o redaktorach itp. Jest też informacja, że dostępne są w Telegazecie Łódzkiej na str. 130 (choć zwykle ŁWD w telegazecie pojawiają się nieco później). Tekst ŁWD w TG jest dokładnie taki sam, jak czytany przez prezentera oraz odtwarzany w materiałach :-) . Nie ma tylko wypowiedzi osób prywatnych. Telefon do dyżurnego reportera podawany jest na oddzielnej planszy na cały ekran po programie. Niekiedy zdarza się, że nie zdążą wyłączyć napisów końcowych i są jeszcze na początku czołówki pogody. Taka sytuacja zdarza się zwykle chyba tylko wtedy, kiedy pogoda jest bezpośrednio po ŁWD, bez reklam - zazwyczaj, gdy nie mogą zmieścić się w czasie pasma lokalnego na TVP2 (gdzie zwykle retransmitują też łódzką Rozmowę dnia, a w niedzielę Katolicki Tygodnik Informacyjny).
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#58

Post autor: michal » (pn) 29 wrz 2008, 23:56

Kpc21 pisze:Niektóre programy ciągle tak mają. Np. Teleexpress chyba ma statyczne napisy.
Tak, ale kiedyś też był tylko redaktor wydania i realizator. Kilka lat temu zaczęto dodawać - a to współpraca redkacyjna, a to lektor, a nawet autorzy czołówki czy scenografii.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#59

Post autor: Kpc21 » (czw) 16 paź 2008, 14:12

Dzisiaj pod logo na TVP1, TVP2, TVP Info (tutaj nie pod logo, ale w tym samym miejscu, co na innych kanałach), a nawet na TVP Kultura jest zdjęcie Papieża i podpis "30 lat pontyfikatu" czy coś takiego. Ciekawe, czy to samo puścili na TVP Sport :)

Program TVP Info nadawany jest dziś zarówno z Warszawy z Pl. Powstańców, jak i ze studia plenerowego w Krakowie (na początku wydawało mi się, że to Wadowice). Wiadomości mają być nadane z Watykanu.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
tomaszek
Chipsy przyszły
Posty: 28
Rejestracja: (ndz) 20 lip 2008, 15:32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#60

Post autor: tomaszek » (pn) 19 sty 2009, 23:37

Pierwsza kolorowa, a szósta w ogóle plansza wywoławcza Telewizji Wrocław. Ostatnia czarno-biała (piąta z od początku) była identyczna:

Obrazek

ODPOWIEDZ