Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Nowe kanaly tematyczne TVP

Dyskusje o obecnych, a także byłych i planowanych kanałach tematycznych TVP
Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Grzesioo » (sob) 19 lis 2005, 10:32

To co mogłoby być w nocnych powtórkach TVP umieści pewnie w nowych kanałach.
Link

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Ania » (sob) 19 lis 2005, 11:13

Co do tych nowych kanałów to powiem tylko ze to bez sensu racje mają w Press ze to bedzie większy jeszcze niewypal niż tvp kultura.Widza co sie z tym kanałem dzieje a oni brną dalej niech zrobią najpierw z tym porządek a potem brną dalej. Jeszcze tvp_dokument ok ale tvp rozrywka ? A cóż tam bedzie ?
Ciao Darwin 2 ??? teleturnieje interaktywne a najbardzie kuriozalny jest pomysł tvp 24 h ;/ z czym oni chcą konkurowac takim zapleczem dziennikarskim i technicznym ?
Z tvn 24 ? POWODZENIA :lol:
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 19 lis 2005, 11:48

Aniu przesadzasz. Gdyby kanał TVP KULTURA był dostępny w największych sieciach kablowych na pewno miałby lepsze wyniki oglądalności. Sądzę, że bez trudno gromadziłby około 3- 5 % widowni. Na więcej nie ma szans - Polacy wolą "Taniec z gwiazdami" i inne "W11". Nie przesadzaj też z TVN24. Sądzę, że gdyby w TVP decyzje nie były podejmowane przez prezesów z partyjną legitymacją, Walter miałby o wiele groźniejszego konkurenta. Tak się składa, że zaplecze, sprzęt i ludzi ma TVP, a nie TVN24. Owszem ten ostatni ma nowoczesne studio i tylko tyle. A gdzie korespondenci zagraniczni? A jakież oni mają redakcje terenowe? Proszę Cię nie żartu. TVP ma bardzo dobre zaplecze, ale albo nie potrafi z niego skorzystać, albo po prostu nie chce. (Osobiście skłaniam się ku drugiej wersji.)
TVP szacuje, że jej baza techniczna pozwala na uruchomienie trzech-czterech kanałów tematycznych już w połowie stycznia.
To zdanie mówi samo za siebie. Popatrz na kanały tematyczne Polsatu (kpina), TVN ma tylko dobry TVN24, reszta to żenada - Gra, Meteo, Turbo czy Style. Zwracam również uwagę na fakt, że Turbo i Style opierają się w dużej mierze na powtórkach - przez cały tydzień leci praktycznie to samo. Natomiast TVP Kultura każdego dnia proponuje coś zupełnie innego. Podejrzewam, że tak samo będzie z kanałem TVP Dokument. Zresztą czekam właśnie na taki kanał. Powstrzymam się od oceny TVP Rozrywka - jeśli mieliby nawiązywać do istniejącej kiedyś Tylko Muzyki to nie widzę problemu. Gorzej, jeśli postawią na durne teleturnieje. Program rozrywkowy tez może trzymać poziom. Cieszę się również, że plany utworzenia kanału sportowego przesuwają się na dalszy plan. W ogóle niech najlepiej znikną. Ile tego sportu? Jest Eurosport, Eurosport 2, Polsat Sport. Po co TVP Sport? Po to, aby wydawać publiczne pieniądze na takich nieudaczników jak polscy piłkarze? A może trzeba finasować firmę Five Sport?

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Ania » (sob) 19 lis 2005, 12:41

1. TVP kultura poprostu puszcza powtórki z tvp 1 i 2 co to za róznica ?? żadna.
2. Faustusie TVP nie ma szans z tvn 24... to jest telewizja newsowa na żywo a nie serwis który trwa 30 minut czy też gadanie na śniadanie :x... tu się robi newsy cały czas gear w news roomie szybkie tempo młoda przyzwyczajona do tego kadra. TVP tego nie ma nie wygląda na to by o to zabiegał.Z restza kto miał by tym kierowac Warakomska ? TVN 24 ma nowoczesne studio a to duzo. O reporterach zagranicznych mi nie wpominaj bo w czasie Biesłanu to TVN miał korespondenta na miejscu w odróznieniu od TVP...
A Woroch,Pałasiński czy Sławińska to co pies ???
3. Ciekawe jak oni chcą przyciagnac reklamodawców którzy patrzą co się wyczyna w TVP kultura ?
tą stacje ogląda ponad 1000 osób !!!! to niszowy Press ma nakład 9550 egzemplarzy :x
Myślisz że kablowki płacąc dużo za sprawdzony i lubiany TVN 24 zakupią tvp 24 po tym jak tvp prubował ich zrobić w wała z podwujną opłatą ?
Z resztą TVN 24 tez nie w każdej kablówce jest i jakoś nie ogląda go trochę ponad 1000 osób

Co do TVN meteo i gra to się zgadzam co do Turbo to się nie zgadzam to całkiem fajny kanał Style jest nie dla mnie ale tez ma sporą widownię.
TVP sport wogóle odpada bo w tedy te cholerne kablówy wyłączyły by inne droższe. A dość tego w kablówce
^@^
Obrazek

enki1975
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (pn) 28 mar 2005, 14:24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: enki1975 » (sob) 19 lis 2005, 12:43

No niezgadzam sie z doktorfaustus1 Polsat Sport to jeden z najlepszych programow sportowych w tej czesci europy
TVN Style tez ma swoj poziom natomiast nie mozesz pisac ze nie warto robic czegos takiego jak TVP Sport bo tych nieudacznikow jak ich nazwales oglada jednak troche wiecej ludzi niz twoja pozal sie Boze TVP Kultura .Mysle ze wlasnie TVP Sport mialby najwieksze zainteresowanie a cala reszta skonczy jak TVP Kultura zerowa ogladalnosc i ciesze sie ze nie mam go w kablowce bo placic za takie dziadostwo jak tam jest to bylby przesada

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Ania » (sob) 19 lis 2005, 12:51

Zgadzam sie z tym co napisałeś o Kulturze... co do TVP sport racje ma Faustus :D dość tego ile można ?
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 19 lis 2005, 13:17

Ania pisze:1. TVP kultura poprostu puszcza powtórki z tvp 1 i 2 co to za róznica ?? żadna.
Aniu proszę wymień mi te powtórki z TVP 1 czy TVP2. Nie mam wprawdzie tego kanału w swojej kabłowcę, ale regularnie sprawdzam ich program i jakoś nie trafiłem na powtórke Klanu czy Teleexpressu. Jesli mi nei wierzysz proszę wejdź na stronę www.tvp.pl/tvpkultura i przeczytaj ich program. Ciekawe czy znajdziesz te powtórki... Natomiast fakt, że od czas do czasu wyemitują jakiś stary spektakl teatralny z przed 20 lat o niczym nie świadczy. Ba - to jest zaleta tego programu.

Ania pisze:2. Faustusie TVP nie ma szans z tvn 24... to jest telewizja newsowa na żywo a nie serwis który trwa 30 minut czy też gadanie na śniadanie :x... tu się robi newsy cały czas gear w news roomie szybkie tempo młoda przyzwyczajona do tego kadra. TVP tego nie ma nie wygląda na to by o to zabiegał.Z restza kto miał by tym kierowac Warakomska ? TVN 24 ma nowoczesne studio a to duzo. O reporterach zagranicznych mi nie wpominaj bo w czasie Biesłanu to TVN miał korespondenta na miejscu w odróznieniu od TVP...
Sądzisz, że tylko jedna stacja w Polsce jest w stanie nadawać program TV w takim systemie? Jeśli tak to spiesze donieść, że po prostu nei masz racji. 11 wrześień 2001r, wojna w iraku czy wydarzenia związane z papieżem z IV 2005r pokazały, że inni tez potrafią pracowac w takim tempie przez 24h/na dobę. Biesłan to inna sprawa. TVP wyraźnie podała powody, które zadecydowały o tym, że Kozak zostałw Moskwie. Ale proszę powiedz mi dlaczego TVP, a nie TVN24 przez tak długi czas trzymała swoją korespondntkę w Mińsku? Dlaczego to TVP a nie TVN24 wysłała swoją ekipe do Azerbejdżanu? Dlaczego TVP a nie TVN24 potrafiłą zrobić specjalne programy publicystyczne poświęcone wyborm na Ukrainie i Białorusi? He?
Ania pisze:A Woroch,Pałasiński czy Sławińska to co pies ???
Tylko trzy osoby? Nie sądzisz, że to za mało? Woroch? Widzę, że nie wiesz, ale ten pan jest jedenym z najmniej popularnych reporteów zagranicznych. Polecam strony polskich żółnierzy pełniących służbę w Iraku. Wszyscy wspominają ekipy TVP i Firleja z TVN24, ale o Worochu nei ma nawet jedengo słowa. czemu - autor jednej ze stron stwierdził, że pisze tylko o tych dziennikarzach, których szanuje. Worocha tam nei było... Pałasińki - świetny korespondent, który w żyiu nie zrobił żadnego materiąłu filmowego. Gratulujemy TVN24 takich korespondentów. Komentarz to jedno, a materiały?!!! W dodatku jego obecność w Gdańsku, w sierpniu 2005r była zastanawiająca. Czy ten pan jest tam od wszystkiego? Sławińska? Nie żartuj, jeszcze daleka przed nią droga. Na razie poterafi założyć sukeinkę i przejśc się po czerwonym dywanie rozłożonym dla laureatów Oskarów. To chyba za mało...


Ad3. TVP KULTURA nie nadaje reklam - taki zapis znalazł się we wniosku koncesyjnym
Z resztą TVN 24 tez nie w każdej kablówce jest i jakoś nie ogląda go trochę ponad 1000 osób
TVN24 jest w największych polskich sieciach kablowych takich jak UPC, Vectra, Aster, czy Mulitmedia. TVP KULTURA wciąz tam nie ma. Reszta sieci się nie liczy....
PS nie wiem czemu uczepiłaś się TVP 24 - jak na razie nie ma takich planów. Ale uwierz jeśli będą na pewno nie skończy się to porażką.

Enki Ja nie oceniam Polsatu Sport. Stwierdzam, że na polskim rynku jest już kilka kanałów sportowych i nie warto inewstować w stacje tego typu. Tym bardziej, że kanały sportowe są jednymi z najdroższych w produkcji. Moim zdaniem nadawca publiczny powinnien łożyć nie tylko na programy, które mają świetną oglądalność. Chcesz sportu? Kup sobie Canal + lub Polsat Sport. Tylko płacąc dodatkowe opłaty można mieć dobrej klasy kanał sportowy. Z jednego abonametu niczego nei bedzie. Acha - tak wolałbym oglądać tą "pożal się Boże TVP Kulturę" niż Polsat Sport. Ba - mam ten kanał w kablówcę i jakośmnie do neigo nei ciągnie. Gratuluje równiez okreslenia programów kulturalnych mianem dziadostwa. Zapewne lepszy jest Majdan, cycki Dody i jakiś hokej....

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: Ania » (sob) 19 lis 2005, 15:20

Aniu proszę wymień mi te powtórki z TVP 1 czy TVP2.
Rozumeime że jedno z pasm świetnej TVP Kultura nie nazywa sie pasmem powtórkowym ??? Pewnie mi sie coś przywidziało :]
Sądzisz, że tylko jedna stacja w Polsce jest w stanie nadawać program TV w takim systemie?
] nie ale sądze że tvp nie może :x
11 wrześień 2001r, wojna w iraku czy wydarzenia związane z papieżem z IV 2005r pokazały, że inni tez potrafią pracowac w takim tempie przez 24h/na dobę.
to były 1 razowe sytuacje... nie ciągła praca i nadawanie w takim systemie...a 11 września nic takiego wietnego nie pokazali śpieszę Ci natomiast przypomnieć ze to włąsnie TVN i TVN 24 wypłynęły na 11 wrzesnia.
Ale proszę powiedz mi dlaczego TVP, a nie TVN24 przez tak długi czas trzymała swoją korespondntkę w Mińsku? Dlaczego to TVP a nie TVN24 wysłała swoją ekipe do Azerbejdżanu?
a po co miał by ktoś jechać do Azerbejdżanu ? żeby zrobić materiał o wyborach ???
Dlaczego TVP a nie TVN24 potrafiłą zrobić specjalne programy publicystyczne poświęcone wyborm na Ukrainie i Białorusi?
Bo tvn 24 to stacja newsowa bardziej niż publicystyczna ponad to dlaczego np. TVP nie zrobiła specjalnego przekazu w nocy podczas kryzysu na Białorusi ??? Ryman siedział grzecznie za swoim stołem :]
Tylko trzy osoby?
sam dodałeś jeszcze Firleja :> więc już masz 4 Rośińska 5
Widzę, że nie wiesz, ale ten pan jest jedenym z najmniej popularnych reporteów zagranicznych.
A co mnie to obchodzi ??? czy ja jestem żołnierzem w iraku ? robi dobre materiały i mi to jako widzowi wystarczy. Co do oceny korespondentów to ludzię mówią wiele rzeczy wiesz mi ze nawet o reporterach których Ty zapewne cenisz ale nie bede tego powtarzała bo i po co ??? Ani ty ani ja nie znamy Worocha nie jesteśmy w Iraku więc co to za argument ?
Pałasińki - świetny korespondent, który w żyiu nie zrobił żadnego materiąłu filmowego.
to ze Ty nie widziałeś nie znaczy ze nie zrobił :>
W dodatku jego obecność w Gdańsku, w sierpniu 2005r była zastanawiająca. Czy ten pan jest tam od wszystkiego?
Na tej samej zasadzie można by spytać o Kraśko ??? On ma prawo nadawać skad chce ale już Pałasiński jest przez to złym reporterem ???
Sławińska? Nie żartuj, jeszcze daleka przed nią droga. Na razie poterafi założyć sukeinkę i przejśc się po czerwonym dywanie rozłożonym dla laureatów Oskarów.
nie jest wcale gorsza od Kraśki
Ad3. TVP KULTURA nie nadaje reklam - taki zapis znalazł się we wniosku koncesyjnym
wyobraź sobie ze wiem i nigdzie nie napisałam że nadaje... ale to nie znaczy ze reklamodawcy nie śledza uwaznie tego co się tam dzieje i nie kalkulują
PS nie wiem czemu uczepiłaś się TVP 24 - jak na razie nie ma takich planów. Ale uwierz jeśli będą na pewno nie skończy się to porażką.
Polecam lekturę Press zaręczam Ci ze są takie plany i na pewno skończy się to porażką gdyz zajmuje się tym Warakomska
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 19 lis 2005, 16:31

1) Pasmo powtórkowe w TVP Kultura ogranicza się do powtórzenia kilku programów z dnia poprzedniego, nadanych w późnych godzinach nocnych przez tenże kanał. Nie ma tam natomiast powtórek z TVP1 czy TVP2 Aniu bądź tak łaskawa i zapamiętaj to - tym bardziej, że już nie pierwszy raz wyskakujesz z tak rewelacyjną informacją o rzekomych powtórkach z Jedynki czy Dwójki na antenie Kultury. To nie Polast2, na którym wszystkie programy wcześniej leciały albo na Polsacie, albo na TV PULS. Natomiast stacji TVN24 gratulujemy powtórek z głównych Faktów (w Magazynie 24 - kiedyś mieli większość własnych materiałów, rano następnego dnia) oraz wywiadów przeprowadzonych w porannym paśmie....
2) Proszę uzasadnij, dlaczego TVP nie byłaby w stanie nadawać takiego programu :x
3) 11 wrzesień był szansa dla TVN24, a nie Faktów prowadzonych przez zadufanego Lisa. Na antenie TVN retransmitowano TVN24, w studiu siedziała Pochanke, Miecugow i Borocka i to oni dźwigali ciężar programu - tak jak w TVP Durczok. Pieńkowska, Kraśko i Kolonko. Lisek pojawił się kilka godzin później...
4) No tak po co wysyłać reporterów do relacji z wyborów, jeśli nie mamy 100 % pewności ze nie dojdzie do zamieszek, nie poleje się krew i łzy... Kogo to kurna obchodzi? A może to jednak dziennikarski obowiązek? Sama odpowiedz sobie na to pytanie.
5) TVP miała nie tylko specjalny nocny program (spec. Wiadomości plus Kurier), ale kilku ludzi na miejscu - Romaszewska oraz reporter z Gdańska, który ostatnio przygotował kilka kolejnych materiałów z Białorusi. Co z tego, że to stacja newsowa? Nie zwalnia jej to z prowadzenia publicystki - zwłaszcza jeśli tych newsów za wiele nie ma. wszak oni sami często nie wiedzą co dzieje się w danym miejscu - vide blokada informacyjna.
6) Firlej musiał ustąpić Worochowi i częściej widać go w tematach krajowych niż zagranicy. Rosińska ma tez etat w Radiu Plus. A i ona ogranicza się do livów.
7)A więc proszę wymień choć jeden materiał dla Faktów zrobiony przez Pałasińskiego. Czekam. Ale czy się doczekam? Chyba nie - nie widziałem żadengo materiału w Faktach ani w TVN24. Nawet podczas takich wydarzeń jak śmierć papieża. Wejście na żywo to jedno, umiejętność robienia materiałów to drugie.
8)Kraśko nie nadawał z Gdańska, a do czasu objęcia placówki w USA pracował jako korespondent do zadań specjalnych - Górecki jechał w jedną stronę świata, Kraśko w druga. Pretensje możnaby mieć do niego, gdyby np z USA jechał do Iraku lub Gdańska. Nie mieszaj i nie szukaj dziury tam gdzie jej nie ma.
9) Uwierz - jelśli kanał nie nadaje reklam na pewno reklamodawcy nie są nim zainteresowani. Niby po co mieliby sprawdzać jego kondycje?
10) Sprawę TVP 24 omówilismy na gg - nie będę do niej wracał. Powiem tylko, że ja odnosiłem się do tekstu z Wyborczej. O żadnym innym nie było tutaj mowy - nawet Ty łaskawie nie napisałaś, że mówisz o tekście z Press.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: Ania » (sob) 19 lis 2005, 16:56

1) Pasmo powtórkowe w TVP Kultura ogranicza się do powtórzenia kilku programów z dnia poprzedniego, nadanych w późnych godzinach nocnych przez tenże kanał. Nie ma tam natomiast powtórek z TVP1 czy TVP2
No i co z tego ? ale są powtórki tak czy inaczej...zarzuciłeś to Style i Turbo a tutaj też są powtórki tylko tyle...
Natomiast stacji TVN24 gratulujemy powtórek z głównych Faktów
A przepraszam w Monitorze nie było tych samych materiałów co w Waramosciach ?
2) Proszę uzasadnij, dlaczego TVP nie byłaby w stanie nadawać takiego programu
bo nie mają do tego wyszkolonych ludzi... musieli by nabyć nowa zupełnie siłe robocza albo odkupić od TVN a wież mi że tacy chetni to oni by nie byli.... Nie ma też takiego zaplecza sprzetowego... i odpowiedniego studia.
3) 11 wrzesień był szansa dla TVN24, a nie Faktów prowadzonych przez zadufanego Lisa.
TVN i TVN 24 to teraz jedna i ta sama redakca. W tedy większość ludzi nie miała tvn 24 i oglądała TVN... A Pochanke w tym dniu to sie akurat nie popisała.
4) No tak po co wysyłać reporterów do relacji z wyborów, jeśli nie mamy 100 % pewności ze nie dojdzie do zamieszek, nie poleje się krew i łzy... Kogo to kurna obchodzi?
Własnie o to chodzi że w dobie tego co się teraz dzieje to widza nic to nie obchodzi bo w większosci przeciętnemu widzowi niewiele mówi Azerbejdżan... a jeszcze mniej obchodzi...
A może to jednak dziennikarski obowiązek?
owszem obowiązkeim jest zrobić materiał nie mieć tam korespondenta jesli te samie wiadomosci mozesz mieć AP
Rosińska ma tez etat w Radiu Plus. A i ona ogranicza się do livów.
a co ma jej etat do rzeczy ?
A więc proszę wymień choć jeden materiał dla Faktów zrobiony przez Pałasińskiego.
a co ja jestem jego rzecznikiem prasowym ??? Poczekaj troche popytam przypomne sobie dokładniej ale na pewno miał materiały z resztą już o tym kiedyś dyskutowaliśmy
Nawet podczas takich wydarzeń jak śmierć papieża. Wejście na żywo to jedno, umiejętność robienia materiałów to drugie.
tu się zgadzam
)Kraśko nie nadawał z Gdańska, a do czasu objęcia placówki w USA pracował jako korespondent do zadań specjalnych - Górecki jechał w jedną stronę świata, Kraśko w druga.
a czy Ty mozesz mi wyjaśnic co za róznica czy z Gdańska czy nie z Gdańska ??? 1 i 2 był swego czsau reporterem terenowym jechał tam gdzie go wysłali i tyle... I nie ja mieszam i szukam dziuery w całym a Ty czepiając siePałasińskiego w Gdańsku...
9) Uwierz - jelśli kanał nie nadaje reklam na pewno reklamodawcy nie są nim zainteresowani. Niby po co mieliby sprawdzać jego kondycje?
chociażby zeby sprawdzić ilu potencjalnych klientów by mieli...
odnosiłem się do tekstu z Wyborczej. O żadnym innym nie było tutaj mowy - nawet Ty łaskawie nie napisałaś, że mówisz o tekście z Press.
>>> ???
Polecam lekturę Press
Z resztą GW to nie wyrocznia w tym kraju !!!
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 19 lis 2005, 17:28

1) Aniu czy byłabyś tak łaskawa i na przyszłość uważniej czytała moje wypowiedzi na tym forum. TVP KULTURA powtarza kolejnego dnia fragment programu z dnia poprzedniego. Natomiast kanały TVN jeden i ten sam program powatarzają kilka dni z rzędu o różnych godzinach. Chyba sama wiesz na czym polega różnica i która z tych stacji wkłada więcej pracy i wysiłku.

2) Monitor Wiadomości był zbyt krótkim programem. aby powtarzać w nim całe materiały z Wiadomości. Zazwyczaj szły wersje skrócone lub bloczki - z zagranicy i kraju. W dodatku TVP1 to nie stacja informacjna. TVN24 podobno zatrudnia więcej dziennikarzy. No i co? Wpadłaś we własne sidła. :x :x :x :x

3) Ta, jasne odpkupić - i to od razu od TVN. A siła robocza z regionów? Radzę włączyć Panoramę o 18.30 lub 22.00 - zobaczysz ilu zdolnych ludzi pracuje w regionach. Bez kłopotu można zebrać nowa ekipę prezenterów i dziennikarzy oraz dorzucić kilka osób z Wiadomości i Panoramy. Naprawdę ten argument Aniu nie był zbyt dobry.

4A dupa prawda - TVN24 i Fakty jedną redkacją są dopiero od kilknastu/kilkudzisięciu miesięcy. Bynajmniej we wrześniu 2001 nie była to jedna redakcja. Lis był zbyt uparty i negatwynie nastawiony do Miecugowa. Ba - podobno nawet z innych agencji informacyjnych korzytali. Co do Pochanke - to dziwne, bo ją akurat dobrze z tego okresu wspominam.

5 Acha - a więc mówimy tylko o tym co obchodzi przeciętengo widza i w dodatku schlebiamy prymitywnym gustom? W TVN24 może i tak, ale nadawca publiczny w inny sposób powinnien dobierać tematy. Europa Zachodnia też nie musiała interesować się Polską w latach 80 XX wieku, a Polacy ostatnio Ukrainą. A przeciez gdyby nie nasza pomoc i nasze wołanie dzisiaj na Ukrainie prezydent miałby popracie Putina... Ba - to Putin a nie Ukraińcy wybraliby go na to stanowisko.
Widzę również, że nie zrozumiałaś o co chodziło mi z tym dziennikarskim obowiązkiem... Tu nie tylko chodzi o zdjęcia (z AP czy własne) - tutaj chodzi tez o coś innego. A może obiło Ci się kiedyś o uszy, że i dziennikarze pełnią swoistą rolę obserwatorów, uznających wynik wyborów, bądź też nie. Czy to nie jest obowiązek? Ja bym powiedział, że to nawet swego rodzaju służba...

6 Ano etat w Radiu Puls ma to do siebie, że przez długi czas obok jej nazwiska był napis Radio Puls. A i ona tak jak Pałasiński materiałów nie robi. Ależ proszę - pytaj. Proponuję spytac Robina lub Kajtka. Ja w 100% jestem pewien, że Pałasiński nie miał własnych materiałów ani w Faktach, ani w TVN24. ewentualnei prosze pokaż mi ta dyskusję. Czekam...

7 Owszem - jest różnica z tym Gdańskiem. Czyżby TVN24 nie miał tak dobrych dziennikarzy, że musza ściągac z drugiego końca Europy Pałasińskiego?! Do cholery przecież to Polska - podobno mają tu cały sztab pilnie pracujacych ludzi.... Rozumiem, że jeździ za papieżem - wszak tak robią wszyscy, ale w Gdańsku ktoś inny mógł się produkować. Zresztą można podejść do tej sprawy z innej strony. Nie uważasz, że to śmieszne? Co bys powiedziała, gdyby Kraśko z waszyngtonu przyjechał specjalnie po to abynadawać relacje z Gdańska? Hę?!

8
chociażby zeby sprawdzić ilu potencjalnych klientów by mieli...
A więc niech właściele księgarni idą do baru dla pijaczków i policzą ilu mogliby miec kilentów.... - to a propos reklamodawców i TVP KULTURA.

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Grzesioo » (sob) 19 lis 2005, 17:43

TVP Dokument - Z takim archiwum jak ma TVP to ten kanał skazany jest na sukces. Zresztą TVP mogłaby zrobić dwa takie kanały mają odpowiednie zasoby.
TVP Rozrywka - Nie wiadomo co zaproponują. Mam nadzieje że nie będzie to od 8 do 16 konkursy smsowe a później Familiady,Śpewające fortepiany itp. teleturnieje. Liczyłbym raczej na jakies przypomnienia Kabaretu starszych panów itp. rzeczy. Znając sentyment znacznej części narodu do PRL-u to napewno byłaby duża oglądalność.
TVP Kultura - myśle że wraz z pojawieniem się dwóch nowych kanałów rozpoczną się prawdziwe negocjacje co do wprowadzenia ich do sieci i wszystkie trzy znajdą się w kablówkach.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Ania » (sob) 19 lis 2005, 18:39

Nie mam aktualnie czasu na tego typu dyskusje :> sesja sie zbliza... więc krótko
Faustusie co za róznica co ta telewizja powtarza ? żadna jedna i druga serwuje nam powtórki to jest istota sprawy !!! jeśli zarzucasz to Style i Turbo zauważ to i w Kulturze
2) Monitor Wiadomości był zbyt krótkim programem. aby powtarzać w nim całe materiały z Wiadomości. Zazwyczaj szły wersje skrócone lub bloczki
tak sklecone z materiałów z Waramosci częstow całym MW bytły z restą tylko 2 materiały
W dodatku TVP1 to nie stacja informacjna. TVN24 podobno zatrudnia więcej dziennikarzy. No i co? Wpadłaś we własne sidła.
a podobno według Ciebie tvp3 to taka swietna telewizja newsowa zawsze to podrkeślałes... oni chyba mają dość reporterów żeby sobie ich pożyczyć ? I co wpadłeś we włąsne sidła ?
3) Ta, jasne odpkupić - i to od razu od TVN. A siła robocza z regionów? Radzę włączyć Panoramę o 18.30 lub 22.00 - zobaczysz ilu zdolnych ludzi pracuje w regionach. Bez kłopotu można zebrać nowa ekipę prezenterów i dziennikarzy oraz dorzucić kilka osób z Wiadomości i Panoramy. Naprawdę ten argument Aniu nie był zbyt dobry.
:x :x to zamiast mojego kometarza...
4A dupa prawda - TVN24 i Fakty jedną redkacją są dopiero od kilknastu/kilkudzisięciu miesięcy.
no włąsnie ale sam przyznajesz racje ze są....We wrzesniu nie były ale tvn transmitowała tvn 24
Co do Pochanke - to dziwne, bo ją akurat dobrze z tego okresu wspominam.
to moze jej nie widziałeś... :x jej zachowanie tamego dnia często komentowałam i nie mam zamiaru po raz kolejny :D
5 Acha - a więc mówimy tylko o tym co obchodzi przeciętengo widza i w dodatku schlebiamy prymitywnym gustom?
Waramosci ogląda 5 milionów na 38 mln ludzi sam sobie odpowiedz na to pytanie...Nie mieszaj też Ukrainy do Azerbejdżanu bo jest róznica...
dziennikarze pełnią swoistą rolę obserwatorów, uznających wynik wyborów, bądź też nie.
nie obawiaj sie nikt się obserwatorem z polski nie przejmie gdyby co wazne było by zdanie amerykanów względnie niemców anglików francuzów gdyby tam byli...
, że przez długi czas obok jej nazwiska był napis Radio Puls.
i co z tego ?
Owszem - jest różnica z tym Gdańskiem. Czyżby TVN24 nie miał tak dobrych dziennikarzy, że musza ściągac z drugiego końca Europy Pałasińskiego?!
a nie przyszło Ci do głowy że może z jakiś powodów sam chciał taki materiał zrobić ???
Co bys powiedziała, gdyby Kraśko z waszyngtonu przyjechał specjalnie po to abynadawać relacje z Gdańska?
a kto Ci powiedział ze on tu specjalnie po to przyjechał ? Moze był na urlopie i miał przy okazji ochote zrobić ten materiał
A więc niech właściele księgarni idą do baru dla pijaczków i policzą ilu mogliby miec kilentów.... - to a propos reklamodawców i TVP KULTURA.
wybacz ale nie mam pojęcia o co Ci chodzi
TVP Dokument - Z takim archiwum jak ma TVP to ten kanał skazany jest na sukces. Zresztą TVP mogłaby zrobić dwa takie kanały mają odpowiednie zasoby.
jeśli kupią go kablówki jeśli nie podzieli los tvp kultura
TVP Kultura - myśle że wraz z pojawieniem się dwóch nowych kanałów rozpoczną się prawdziwe negocjacje co do wprowadzenia ich do sieci i wszystkie trzy znajdą się w kablówkach.
i tutaj widac róznice... Walter rozpoczynał uruchamianie kanałów tematycznych dopiero jak miał podpisane umowy z kablówką, ale do tego trza trochę dojrzeć...
Problem jest taki że Walter myśli bo robi to za swoje pieniądze... TVP nie bo to przecież nie ich
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 19 lis 2005, 20:15

1)W sprawie powtórek - Aniu, Ty chyba wciąż nie rozumiesz o co mi chodzi. Powtórka powtórce nie równa. Mogę nie obejrzeć danego programu na TVN Style ale i tak zobacze go za dwa dni, potem za trzy i jeszcze za tydzień kilka razy. W TVP Kultura powtórka jest tylko jeden raz. Mam Ci to inaczej wytłumaczyć?! Jesli nie rozumiesz tej różnicy to naprawdę gratuluję. Jedna stacja produkuje w tygodniu kilkadziesiąt godzin programuz czego 10% powtarza, inne produkują kilka godzin i powtarzają to przez cały tydzień - czy to jest to samo? Chyba nie.

2) Chyba nie oglądałaś MW - owszem czasami były dwa materiały, ale zazwyczaj zrobione przez zupełnie innego dziennikarza - np przez długi czas dla Monitpra pracował Rafał Kurowski. Chyba nie twierdzisz, że kradł kolegom materiały i podpisywał je swoim nazwiskiem? Natomiast resztę czasu wypełniała rozmowa z gościem lub gośćmi programu.

3) W sprawie TVP3 - nie twierdzę, że jest to super stacja, więc prosze nie przesadzaj. Ale w odróżnieniu do Ciebie potrafię dostrzec jej zalety. W regionach jest naprawdę wielu dziennikarzy, którzy z powodzeniem mogliby pracować dla ogólnoposlkich programów informacyjnych - wystarczy wymienić Dziemiańczuka, Bystrowskiego, Bochatkiewicza, Żerdzińską, Świdzińską i jeszcze kilku innych. Pracują tam również dobrzy prezentarzy. No ale Ty wiesz lepiej... TVP1 nie jest stacją informacyjną - publicystyka i informacja zajmują zaledwie 10 % całego czasu. W TVN24 publicystyka i informacja powinny zajmować 90% cąłego czasu. Dlaczego więc już o 21.00 mamy powtórkę tego co było o 19.00?

4) Dlaczego mam nie mieszać Ukrainy do Azerbejdzanu? Moim zdaniem to ta sama sprawa - postsowiecka władza tworzy sobie folwark z państwa... Rozumiem, że gdyby TVN24 wysłał tam swoich korepsondentów gra warta byłaby większego nagłośnienia?!

5)Nie wiem czy ktos przejmie się obserwatorami z Polski, ale jednak ich głos jest tak samo istotny jak Niemców czy Francuzów. Widocznie nie zbyt uważnie oglądasz programy informacyjne - media bardzo często powołują się na zdanie dziennikarzy obserwujących wybory w danym kraju. Czyż to nie jest słuzba?

6) W sprawie Rosińskiej - ano to z tego, że wówczas nie była pracownikiem TVN24, a jej relacja była ścisle określona specjalną umowa między TVN24 a radiem Plus. Uwierz to nei kłopot miec takiego korespondenta. O wiele trudniej stworzyć własną placówkę, kupić sprzęt i płacić pensje dla osoby, która pracuje tam pod nasza banderą.

7) Tak zapewne masz racje - Pałasiński był w tym czasie na wkacjach w Gadńsku, zadzwoniła do niego Justyna i spytała - słuchaj jesteś na Wybrzeżu moze być się tak poprodukowął dla widzów faktów? Co ty na to stary? Przede wszystkim nie zrobił wówczas żadnego materiału - jak zwykle ograniczył się do wejść na żywo. Czy sam tego chciał? Być możźe. Jednak szefowie stacji nei powinni się na coś takiego godzić. Jeśli zajmujesz się spotrem nei mieszaj się do polityki, jeśli siedzisz w Rzymie nie jedź do Gadańska...

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Ania » (sob) 19 lis 2005, 20:46

1)W sprawie powtórek - FAUSTUSIE powtórka to powtórka... w dodatkunjeśli nie rozumiesz ze te potórki są ważne bo nie kazdy siedzi przed tv od rana do nocy to gratuluje....
2) Chyba nie oglądałaś MW
- najwidoczniej nie ...
3) W sprawie TVP3 - nie twierdzę, że jest to super stacja, więc prosze nie przesadzaj.
Faustusie wiele razy twierdziłeś że to tak samo dobra stacja jak tvn 24 :>
Ale w odróżnieniu do Ciebie potrafię dostrzec jej zalety.
ja tez widze jej zalety ale nir przesazdam z gloryfikowaniem bo daleko im do tvn 24 . A Bochatkiewicz to akurat w Wiadomosciach tez często sie pokazuje
również dobrzy prezentarzy. No ale Ty wiesz lepiej...
wskaż mi miejsce w tej dyskusji gdzie napisałam ze tam nie ma dobrych prezenterów ? Dobry jednak nie znaczy nadajacy się do wszystkiego !!!
Dlaczego więc dlaczego już o 21.00 mamy powtórkę tego co było o 19.00?
a) 19.00 fakty, 21.00 M 24 h wiec nie to samo
b) materiały się powtarzają tylko niektóre... po co mają robić nowe ? robienie newsów polega na tym ze podajesz ludziom nowe innformacje nie musisz do tego mieć nowego materiału
Na tej samej zasadzie w Faktach popołudniowych i głównych są te same materiały... oczywiście w Wiadomościach każdy materiał inny nigdy sie nie powtarzają :evil2:
4) Dlaczego mam nie mieszać Ukrainy do Azerbejdzanu?
a) Azerbejdżan nie jest tak blisko polski
b) Azerbejdżan nie prosił nas o pomoc
jednak ich głos jest tak samo istotny jak Niemców czy Francuzów.
pewnie :x
media bardzo często powołują się na zdanie dziennikarzy obserwujących wybory w danym kraju. Czyż to nie jest słuzba?
rtak na BBC CNN itp anie na TVP

Na Pałasińskiego i Rosinśką nie napisze nic bo szkoda klawiatury bez sensu
^@^
Obrazek

ODPOWIEDZ