Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Sławomir Jeneralski

Dziennikarze, szefostwo - wszystko o obecnych pracownikach TVP.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Sławomir Jeneralski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: michal » (wt) 08 mar 2005, 21:18

Uwa?am, że powinien S?awek mie? swój osobny wątek z kilku powodów. Po pierwsze, że go lubi?, a po drugie jest bardzo duzo zdj?? w necie z jego udzia?em. Są to nie tylko zdjęcia gdzie wyst?puje oficjalnie z ramienia TVP (np. to z pomara?czowych Wiadomości, dni otwartych TVP), ale także mniej oficjalne. Bywa na wielu imprezach - już wkleja?em na tvn.tivi jego zdjęcia z Drozdą podczas jakiegoś bankietu czy samochodowego rajdu, widzia?em także zdjątka z jakiś kulinarnych zawodów pieczenia dzika. Na pewno z czasem będzie ich jeszcze więcej.

Znalazłem zdjęcia, na których S?awek jest gospodarzem debaty politycznej z okazji prawyborów, a w?aściwie europrawyborów we Wrześni w 24 maja 2004. Te? jak w przypadku Joli nie pamiętam czy je ktoś podawa?. Oto one. Wklejam wszystkie cho?by nawet było widoczne tylko S?awkowe ucho. :)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ca?oś? z tekstami na stronie: http://www.europrawybory.wrzesnia.pl/aktual.htm



Ale to nie wszystko, bo znalazłem jeszcze coś.

Takie zdj?cie:

Obrazek

Jest to wigilia i ten z prawej nazywa się Maciej Jeneralski. By? może to syn. Jest on webmastrem Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii. Oczywiście mo?liwa jest przypadkowa zbie?noś?, ale ciekawe jest to, że jest to strona bydgoskiego oddzia?u tego towarzystwa.
http://www.ptzn.bydgoszcz.com

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 08 mar 2005, 22:04

Michale wielkie dzi?ki za zdjęcia. Kiedyś już trafi?em na fotki z Wrześni, ale wówczas nie zbiera?em wszystikch zdj?? dotyczących Wiadomości. Ba - miałem adres strony do czołówki Wiadomości z lat 1997-2002 (barszo dobrej jakości :cry: :cry: ) ale teraz mimo usilnych stara? nie moge znale??.
By? może Maciej Jeneralski jest synem pana S?awka. Ewentualnie kimś z rodziny. Je?eli się nie myl? Jeneralski jest po psychologii, a dok?adniej mówiąc ma specjalizacje jest tzw trenerem, czyli osobą, która rozmawia z niedosz?ymi samobójcami, ich rodzinami, próbuje pomóc, uspokoic etc.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: michal » (wt) 08 mar 2005, 22:54

Anie ma on jakiegoś dziennikaskiego zawodu? W ko?cu by? rzecznikiem urz?du miasta, więc chyba nie może ot tak z jedynie psychologicznym wykszta?ceniem zawodowo oficjalnie się wypowieda?, a potem od razu po zako?czeniu kadencji przejś? do TV, do Zbli?e?.

Ale brzuchala S?awek ma dosy? du?ego, nie? Na wizji tego nie było widać, ale na pierwszy zdj?ciu wygląda wr?cz pokracznie :)

Stara znana nam już fotka.

Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 09 mar 2005, 21:34

Na jednym z czatów S. Jeneralski poda?, że z wykszta?cenia jest "kaowcem" (czy jakoś tak). Kiedyś na psychologi przyszed? do nas taki pan i powtórzy? t? nazw? mówiąc, że pomaga ludziom w bardzo ci?zkich chwilach etc. No ale mogę się myli?. Wracajac do ma?ej nadwagi - oj przyda?oby się troch? ?wicze?. Szukam odpowiednich zdj??, a takowe juz widzia?em :lol:

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: michal » (wt) 22 mar 2005, 18:23

Nowy kaps z Monitora:

Obrazek

i dwa stare, które już prezentowa?em na TVN.tivi

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Przemek » (pt) 15 kwie 2005, 12:52

Zawsze zdradza?
S?awomir Jeneralski (43 l.), do niedawna prowadzący telewizyjne "Wiadomości", zostawi? ?on? i dzieci, by zamieszka? z kochanką, dziennikarką Ewą Godlewską-Bundą (37 l.). Czy to wielka miłoś? kaza?a mu postąpi? tak podle? Nie rozgrzeszajmy go! Wiernoś? nigdy nie była jego mocną stroną.

więcej po poludni bedize tez skan

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: michal » (pt) 15 kwie 2005, 13:46

Akurat nie jest to dla mnie ?adnym zaskoczeniem. Od dawna na różnych imprezach typu "pieczenie dzika" pojawia? się z Bundą i wydawa?o już mi się to podejrzane.

16 czerwca 2003
Dziennikarze upiekli dzika

"Ewa Godlewska i S?awomir Jeneralski pojawili się w podwarszawskim lesie na pieczeniu dzika. "Uwielbiam dziczyzn? i nie mog?am sobie odmówi? przybycia tutaj. Jest tu cudownie; świe?e powietrze, śpiew ptaków. Chcia?abym zosta? d?u?ej..."

Obrazek
Obrazek


A tu zdj?cie z wigilii dziennikarzy z 15 grudnia 2004.

Obrazek


Poza tym oczywiście zaintrygowa?o mnie to, że Bunda już od ok dwóch lat nie była Godlewską-Bundą tylko Godlewką, ale wiele pa? sobie drugi cz?on odrzuci?o (Osi?ska, Gawerska, Gardowska) i uspokoi?em się, że też wpad?a w ten trend. Mimo, że miała problemy ma?że?skie, to s?uzy?y jej urodzie. Im więcej ma lat tym lepiej wygląda. Dla mnie jednak do ko?ca ?ycia zostanie "Bundą".
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 15 kwie 2005, 14:03

Skany z odpowiednim materiałem wykona? Aro.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Przemek » (czw) 21 lip 2005, 14:43

BEZ KOMENTARZA-[ artyku? z: www.wirtualnemedia.pl ]


S?awomir Jeneralski - podpora "Wiadomości", gdy TVP rządzi? Robert Kwiatkowski wystartuje z listy SLD do Sejmu - dowiedział się wortal Wirtualnemedia.pl.

Jeneralski znalaz? się na ostatnim miejscu wyborczej listy SLD w rodzinnej Bydgoszczy.

Przypomnijmy, że Jeneralski straci? prace w TVP w 2004 roku w kilka miesi?cy po tym jak szefem telewizji publicznej zosta? Jan Dworak.

Jeneralski krytykowany by? za brak obiektywizmu i sprzyjanie SLD.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 21 lip 2005, 16:11

Szkoda tylko, że ten artyku? jest tak tendencyjny. S?awek wylecia? za konflikt z Kaczy?skim - sprawa dotyczy?a braku oświadczenia majątkowego supersprawiedliwego szeryfa z Warszawy. Oczywiście nowy szef TVP1 sympatyk PiS od razu spełni? polecenia partyjne. Rozumiem równie?, że gdyby Jeneralski np startowa? z list PO lub PISu sprawy by nie było. Wówczas mielibyśmy do czynienia z rzetelnym dziennikarzem, chcącym naprawia? kraj....

PS ostatnio znalazłem takie zdjecie


Obrazek

To z jakiejś noworocznej szopki wystawionej w krakowskiej Grotesce. Obok pani Godlewska...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: michal » (czw) 21 lip 2005, 21:00

Startując z listy SLD potwierdzi? swoją stronniczoś? i zarzuty o sprzyjanie lewicy. T?umaczy to jego zachowanie w stosunku do Kaczora. Mam nadziej?, że nie wejdzie do Parlamentu, ale nie dlatego, że mam coś przeciwko niemu (bo nie mam), ale z powodu tego SLD w skali kraju będzie mie? wynik poni?ej 5% :D
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 21 lip 2005, 21:21

Czasami trzeba od?o?y? na bok swoje poglądy polityczne i pi?tnowa? faktyczne ?amanie prawa. W tym przypadku osoba, której usta pe?ne są frazesów o sprawiedliwości i przestrzeganiu prawa, zatai?a swoje oświadczenie dotyczące stanu majątku.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: michal » (pt) 22 lip 2005, 0:01

doktorfaustus1 pisze:Czasami trzeba od?o?y? na bok swoje poglądy polityczne i pi?tnowa? faktyczne ?amanie prawa.
Oczywiście, że odk?adam. Moje oceny są neutralne, a kaczor nie jest ?adnym moim idolem. Mówi? jakie były zarzuty i ponieważ Jeneralski jak się okazuje z SLD sympatyzuje, więc jego atatk i zacietrzewienie by? niezrozumia?y.
doktorfaustus1 pisze: W tym przypadku osoba, której usta pe?ne są frazesów o sprawiedliwości i przestrzeganiu prawa, zatai?a swoje oświadczenie dotyczące stanu majątku.
Ja już nie wg??biam się w to kto i jak zawini?, czy to było tylko nieporozumienie, niedopatrzenie czy swobodna interpretacja zapisów, ale faktem jest, że komisja etyki TVP stwierdzi?a, że w tym programie Jenera? z?ama? zasady rzetelnego dziennikarstwa, podobnie jak reporter, który przygotowa? materiał dla Wiadomości. W Teleexpresssie i Panoramie materiały były neutralne, bez osądów, teksty w?asciwie agencyjne, a w Wiadomościach i a? Monitorach z Jeneralskim oparto się jedynie na agresywnym artykule z Trybuny i w tej konwencji zrobiono materiał pe?en oskar?e? (k?amca, umyślne dzia?anie, przest?pca, itd) zamiast rzetelnie przedstawi? także inne stanowiska mediów czy osób w stosunku do tej sprawy.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 22 lip 2005, 9:29

Jeśli się nie myl? największe zastrze?enia dotyczy?y wywiadu w Monitorze, a nie materiału z \\`. Komisja Etyki TVP to dziwna instytucja - ostatnio jak lew broni?a Jana Pospieszalskiego (pozostawi? to bez komentarza). I nawet jeśli Jenerlaski przesadzi? to była to jego pierwsza wpadka. Ale có? - czarawnica musiała sp?oną?.
Szkoda, że prasa nie była oburzona, kiedy niedosz?y senator z ramienia Platformy Obywatelskiej zosta? prezesem TVP. No, ale on widocznie gwarntuje apolitycznoś?...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: michal » (pt) 22 lip 2005, 12:32

doktorfaustus1 pisze:Jeśli się nie myl? największe zastrze?enia dotyczy?y wywiadu w Monitorze, a nie materiału z \\`.
Czyta?em to ca?kiem niedawno, ale już nie pamiętam gdzie. Wydawa?o mi się, że na stronach Komisji Etyki, na które natrafi?em podczas szukania Obary i Bojarewicz, ale teraz już nie ma tej informacji o Jeneraslkim i Kaczy?skim. Materia? w Wiadomościach by? także nierzetelny i tez były do niego uwagi.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ