Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Waldemar Dolecki

Dziennikarze, szefostwo - wszystko o obecnych pracownikach TVP.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Waldemar Dolecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: michal » (śr) 02 mar 2005, 23:03

Pami?tam jego początki. Taki nieśmia?y ch?opak, troch? ciapowaty. Sporo osób się z niego śmiało, m. in. kolezanki w mojej klasie "boski Waldek", "Walduś jest najlepszy". Ostatnio troch? przyty?, ale przede wszystkim bardzo się zmieni? charakterologicznie. Jest pewny siebie i nie kr?puje się mówi? o sobie czy o jakiś innych rzeczach niezwiązanych z Pogodą. Ciągle się śmieje, tak jakby gada przez śmiech, cho? dla mnie jest to jakieś takie dr?twe i na się?, ale ponieważ można to zaobserowa? pod koniec Wiadomości o 19:30, a zw?aszcza z Kawie czy Herbacie z rozmowie z prowadzącymi KcH lub skróty, więc podejrzewam, że już jest to już taka jego nowa maniera.

Kilka fotek Waldka z balkonu. Jak się prezentowa?a S?upkowska przez ca?e cztery pory roku to wiemy z serwisu prezenterki.interia. Nie pamiętam czy tam były też fotki Wyszy?skiej na balkonie. Popatrzmy jednak jak się prezentowa? jedyny m??czyzna w tej balkonowej wtedy ekipie.

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Przemek » (czw) 03 mar 2005, 8:16

Waldi OK. MIACHAAAAAAAAAA?!! Trafi?eś na kolejne Wydania "W" w necie... nieprawda???

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 05 mar 2005, 10:01

Jakiś miesiąc temu w KcH przedstawia? pogod? ubrany jak nastolatek - ?ó?ta bluza z kapturem, pe?en luzu, brakowa?o tylko m?odzieńowego slangu :D Otó? tak sie sk?ada, ze pierwsze wydanie Pogody o 6.30 nadawane jest ze studia Wiadomości. Dopiero kolejne dają z balkonu. (Może im zimno? :D ). O tej porze nie ma jeszcze reklam mi?dzy pogodą a skrótem, jest natomiast rozmowa w studiu Wiadomosci, ewentualnie Kret wyjmuje swoje śniadanie i cz?stuje Dzikowską lub Werner kawą, a ta od razu zaprasza na skrót i dają czołówk?. :lol: Na balkonie takich "cyrków" nie robią.
Ostatnio czyta?em, ze Wladek jest aktorem specializującym sie w lalkach.

Obrazek
Beata K?czkowska: Jaka będzie pogoda w świ?ta?

Waldemar Dolecki: Nie wiem. Dawno mnie nie było w telewizji i tego nie ustali?em. Przyznaj? się do mojej niewiedzy ze wstydem. Zwykle sprawdzam prognozy. Przywyk?em już odpowiada?, jaka będzie pogoda przechodniom na ulicy, paniom w sklepie. Znajomi dzwonią do mnie, by mnie o to wypyta?. Koledzy uzgadniają, czy już zmieni? opony na zimowe, czy jeszcze nie.

Co było na początku: telewizja czy teatr Lalka?

- Teatr. Jestem w Lalce od początku mojej kariery. Na d?ugo przed tym, nim zaczą?em by? w pogodzie. Po zrobieniu dyplomu w Bia?ymstoku przyjecha?em tu, do Warszawy, na rozmowy. Pojawi?em się tu razem z kole?anką, której bardzo zale?a?o na tym, ?eby zosta? w Warszawie. Mnie zaanga?owali, jej nie.

I jestem w zespole Lalki, co sprawia mi przyjemnoś?. Oczywiście nie mam szansy na wielką karier?, ale nie ka?dy musi ją robi?. Znalazłem sobie furtk?, jest nią w?aśnie telewizja.

Jak Pan tam trafi??

- Dowiedziałem się, że przygotowywana jest nowa formu?a programu o pogodzie i szukają faceta. Umówi?em się na próby kamerowe i zosta?em. Aktorstwo pomaga mi, mam ustawiony
g?os, potrafi? coś spuentowa?. Ale, niestety,czasem też mimowolnie ?api? się na tym, że coś podgrywam, interpretuj? zamiast poda? coś czysto informacyjnie. Staram się nad tym pracowa?.
I jeszcz coś z Przyjació?ki.
http://www.przyjaciolka.pl/article.php?s=36&id=1124
Pod koniec roku Waldemar Dolecki, znany i lubiany prezenter pogody w TVP 1, staną? przed nie lada dylematem – prze?y? wymarzoną przygod? i lecie? jako korespondent na Antarktyd? razem z Jasiem Melą i Markiem Kami?skim, czy zosta? i by? przy narodzinach swego syna.

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Przemek » (sob) 05 mar 2005, 11:04

Pogada ze studia jest o 6.30 i 7.00 a z balkonu o 7.30 i 8.11 (po 'Wiadomościach"). Krecik wyjmuje śniadanie :?: :?: :D :D Wg. mnie J>Kret najlepiej prowadzi pogod?- śmiesznie i ciep?o.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 05 mar 2005, 12:18

Nie wiedziałem, że o 7.00 też siedzą w studiu. Zazwyczaj widz? wydania albo o 6.30 albo dopiero o 7.30. Wiem tylko, że w studiu pokazują na ekranach widok na Pl Powsta?ców.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: michal » (sob) 05 mar 2005, 12:32

Owszem, o 7:00 równie? siedzi w studiu i zawsze mówi, że o 7:30 pogoda będzie już z balkonu. I nie zgadzam się, z tym, że nie ma póŸniej cyrków. Są cyrki s?owne z prowadzącymi KCH. Nie oglądam tego często, ale pamiętam jakieś czytanie ?ycze? przez kreta, rapowanie Doleckiego oraz pogadank? jak to ci??ko, ale szcz?śliwie Waldkowi z ma?ym dzieckiem. Same śmichy chichy. Ale to jest chyba wyrezyserowane, bo nagle w pewnym momencie prezenter robi się sztywny i nawija o pogodzie, w?ącza się pdok?ad, a Ci z Kawy dalej nie zagadują.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 05 mar 2005, 17:46

Ale? to nie musi by? wyre?yserowane - ot wiedzą, że czas mija i trzeba przedstawi? pogod?. Kiedyś wypomkneli Doleckiemu, że jest bez czapki, a Jerzy Kiesielewski doda?, ?eby uwa?a? bo wy?ysieje na staroś? jak on.
Pami?tam też, że kilka miesi?cy temu Kret w drugiej cz?ści Pogody po głównym wydaniu Wiadomości miał na d?oni lalk? kreta z teatrzyku dla dziecie. Ale szybko od?o?y? ją na stó?.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: michal » (pn) 18 kwie 2005, 11:37

Dziś Waldek Dolecki wystąpi? w "Kawie czy herbacie", ale nie jako prezenter pogody, tylko w roli gościa. Razem ze swoimi kolegami - aktorami prezentowa? różne rodzaje lalek teatralnych. Wszyscy byli niesamowicie ucharakteryzowani. Waldemar wygląda? spośród nich najnormalniej, ale też zupe?nie odmieniony. Po pierwsze koszulka chyba marynarska, bawe?niane ogrodnicznki i podbite oko (charakteryzacja). Wygląda? jak jakiś podwórkowy rozrabiaka. Oczywiście na r?ku jakaś lalka.

Waldi wszystko wyjaśnia? jaki typ lalki, do jakiego przedstawienia, jak nale?y się nią pos?ugiwa?, aby zachowywa?a się tak jak chce aktor. By?y lalki zak?adane na r?k? (pacynki), marionetki (na sznurkach), kukie?ki (na palu) i jeszcze inne. Pokazywa? też lalki ze sztuki Faust, ponieważ jak powiedział teatr lalek to nie tylko przybytek dla dzieci.

By?o bardzo ciekawie i sympatycznie.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Ania » (pn) 18 kwie 2005, 13:25

hehe ostatnio by? w pogodzie i wygląda? jakoś tak dziwnie :D ten garniturek i nowy fryz :D
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: michal » (śr) 10 sie 2005, 21:38

Obrazek

Wywiadzik dla Przyjaciółki

http://www.przyjaciolka.pl/index.php?op ... &Itemid=46

*****

Fotki z programu "Lato z Jedynką" w Reszlu


"Lato z Jedynką" - prowadzący program: Waldemar Dolecki, Iwona Schymalla, Piotr Świąc
Obrazek

Edward Szmul, Jarosław Pieniak, Waldemar Dolecki
Obrazek

Waldemar Dolecki ze Zbigniewem Pikulskim
Obrazek

Waldemar Dolecki tuż przed zapowiedzią pogody w towarzystwie kózki z gospodarstwa Pani Grazyny Barłuckiej
Obrazek

Św. Lipka - Waldemar Dolecki z młodzieżą, która uczestniczy w Jezuickich Dniach Młodzieży
Obrazek

Tekst i więcej zdjęć: http://reszel.pl/?k=28&id_tekst=99

*********

Co ciekawe Waldemar Dolecki ukończył Technikum Gastronomiczne :!:

Obrazek
Waldemar Dolecki
Aktor, dziennikarz

Znany i lubiany prezenter pogody w TVP 1. Jest również aktorem teatru "Lalka" w Warszawie.

Szkoły:
Technikum Gastronomiczne
ul. Spokojna 10
Lublin, woj. Lubelskie
ÂŹródło: http://szkolnelata.pl/famous/index.php?ID=123
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: michal » (pt) 21 paź 2005, 17:58

Dziś Waldemar wystąpił z Okrasą w programie kulinarnym. Waldek jako absolwent Technikum Gastronomicznego czuł się bardzo pewnie i zadawał Karolowi bardzo precyzyjne i fachowe pytania. Dolecki nie ma żadnego jednak doświadczenia zawodowego i kuchni, bo po szkole od razu dostał się na aktorstwo. Programowi towarzyszyły różne lalki z jego teatru - m. in. żabka, której po siekaniu cebuli musiał przetrzeć oczka :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: michal » (sob) 14 paź 2006, 22:25

Dziś Waldek w TVP zaszalał wiedzą meteorologiczną. Już nawet nie pamiętam dokładnie o wszystkim co on mówił, ale chyba musieli się wytłumaczyć, że zapowiedzieli ładną pogodę, a jest beznadziejnie i zimno, i takie zamącenie terminami chyba miało odwrócić uwagę od złosci widzów. Mówił o konstrukcji wyżu, że jakiś nietypowy (bez jakiegoś odciągania mas powietrza do góry jak to zwykle bywa, tylko że obecnie nad Polską jest taki przyciskający je do ziemi). Poza tym padały takie stwierdzenia jak tzw. zgniły wyż (jakiś inny nad Danią, ale nie wytłumaczył co to) czy "chociaż pogoda się przebudowała to nic się nie zmieniło". A potem jeszcze wytłumaczenie i to dosyć dokładne (nie jednym zdaniem jak zwykle) dlaczego nie widać chmur na mapie. No no, byłem pod wrażeniem.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Przemek » (sob) 07 cze 2008, 7:53

Waldek przeszedł do Polsat News. :/

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: And » (sob) 07 cze 2008, 14:36

Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: michal » (sob) 07 cze 2008, 16:30

Czy to jest rozmowa o pogodzie?
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ