Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Kawa czy herbata?

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#226

Post autor: michal » (sob) 15 paź 2011, 13:04

Powiedział o czterech, ale wydaje mi się, że chodzi o cztery wydania weekendowe, czyli dwa w tym i dwa w przyszłym tygodniu.

Fragmenty dzisiejszego programu są emitowane w ciągu dnia między innymi programami jako "Po pierwsze Jedynka", a po nich zapowiedź programu jutrzejszego.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#227

Post autor: Ama18 » (sob) 19 lis 2011, 9:44

Dzisiaj w "KCH" zmieniono wystrój studia. Dotychczasowe oświetlenie koloru niebieskiego i błękitne ścianki zastąpiono kolorem żółtym i... fototapetą z widokiem miasta - wieżowce, jakieś budynki. Wygląda to ŻAŁOŚNIE.

Oglądając swoją drogą weekendowe wydania nie mam pojęcia, dla kogo są kierowane. Tempo programu siada jak nigdy. Prowadzący smęcą, tematy nie należą do interesujących (jak teraz - "specjalistką" w rozmowie o dzieciach jest Paulina Chylewska). Można przysnąć.

Le Journal
Popisał/a już trochę
Posty: 510
Rejestracja: (śr) 03 lut 2010, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#228

Post autor: Le Journal » (sob) 19 lis 2011, 11:27

Problem w tym, że wszystkie wydania takie są. "KCH" jest nudna i są w niej wałkowane tematy o niczym. Czemu program nie może być taki, jak jeszcze kilka lat temu. Wtedy był zdecydowanie ciekawszy. Podejmowano interesujące tematy i program był wart oglądania. A teraz jest po prostu dno.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#229

Post autor: michal » (pn) 21 lis 2011, 8:39

Ostatnie weekendowe wydania prowadził z Iwoną Radziszewską Artur Orzech. Radek Brzózka tego dnia był prezenterem oprawy, więc odpada, że mu coś wypadło. Zatem wygląda na to, że zmienili parę.

A tak przy okazji. Niedawno w jakąś niedzielę program prowadził Radek z Iwoną. W pewnym momencie kończąc jedną z rozmów (nie pamiętam o czym) Radek powiedział, że prezenterzy Jedynki są ze swoimi widzami rano, po południu i wieczorem, w zasadzie jestesmy z Wami 24 h na dobę. Na to Radziszewska go szturchnęła, żeby aż tak nie przesadzał na co Radek, że ci widzowie, którzy wczoraj wieczorem byli z Jedynką dobrze wiedzą, że mówi prawdę i był z nimi do późnej nocy. Czyżby robił zapowiedzi do pozycji nocnych w sobotę? W minioną sobotę jak już pisałem w studiu znowu był Brzózka, ostatnia zapowiedź była o 22:30, co w sumie i tak o tej porze jest już raczej rzadkością. I pewnie tak też było w tamtą sobotę. No ale 24 h to to nie jest. Choć fajnie by było jakby tak jak kiedyś prezenter żegnał widzów do ostatnim programie ;)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#230

Post autor: Trzeciak » (wt) 22 lis 2011, 14:51

Ta zmiana z Radka Brzózkę na Artura Orzecha, to już będzie na stałe.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#231

Post autor: michal » (pt) 02 gru 2011, 8:15

Dziś, zaledwie 1,5 miesiąca od porodu, program prowadzi Paulina Chylewska!
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#232

Post autor: Trzeciak » (pt) 02 gru 2011, 21:14

Ale ona młodo wygląda po urodzeniu dziecka - jak za czasów "Roweru Błażeja" :)

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#233

Post autor: Trzeciak » (sob) 03 gru 2011, 12:42

Przepraszam za post pod postem, ale dopiero dziś zobaczyłem te "odświeżone" wydania "KCH".>
Ama18 pisze:Dzisiaj w "KCH" zmieniono wystrój studia. Dotychczasowe oświetlenie koloru niebieskiego i błękitne ścianki zastąpiono kolorem żółtym i... fototapetą z widokiem miasta - wieżowce, jakieś budynki. Wygląda to ŻAŁOŚNIE.

Oglądając swoją drogą weekendowe wydania nie mam pojęcia, dla kogo są kierowane. Tempo programu siada jak nigdy. Prowadzący smęcą, tematy nie należą do interesujących (jak teraz - "specjalistką" w rozmowie o dzieciach jest Paulina Chylewska). Można przysnąć.
Całe szczęście, że zmiany dotyczą tylko weekendowej "KCH?", która (mam wrażenie) jakby było w niej więcej o kulturze. Rzeczywiście - mówiąc o tych tapetach - od razu przychodzi mi na myśl poprzednie studio "KcH?", obecnie wygląda to o wiele ładniej, ale wydaje mi się to zupełnie niepotrzebne - to (podobnie, jak poprzedniemu studio) daje tylko niepotrzebnej sztuczności.

Poza tym - teraz w weekendy jest taka zmiana, że od razu po czołówce programu jest od razu forszpan (zaczyna się tym "łaaał") - i przedstawiane są tematy tego programu. Lektorem jest ta sama osoba, która na co dzień od 2007 roku użycza głosu do zapowiedzi oprawowych TV Puls. Zmiany - niby ładnie, ale kompletnie niepotrzebne.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#234

Post autor: michal » (pn) 05 gru 2011, 8:46

Trzeciak pisze:Lektorem jest ta sama osoba, która na co dzień od 2007 roku użycza głosu do zapowiedzi oprawowych TV Puls.
Lektorzy w weekendy są różni. Ostatnio (albo 2 tygodnie temu) był lektor z TVP Kultura. Obydwaj zupełnie w KCH mi nie pasują.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
TiM
Przyjaciel
Posty: 759
Rejestracja: (pn) 03 maja 2010, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#235

Post autor: TiM » (ndz) 11 gru 2011, 10:39

Ja dzisiaj zobaczyłem w końcu tą weekendową ''Kawę czy Herbatę'' i nie wygląda aż tak źle, jak mówicie. Owszem, może trochę sztucznie, ale da się patrzeć i nie zwymiotować ;). Tylko nie wiem po co ten podest podprowadzony z programu ''Forum''.
Ostatnio zmieniony (czw) 01 sty 1970, 1:00 przez TiM, łącznie zmieniany 1 raz.

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#236

Post autor: Trzeciak » (ndz) 08 sty 2012, 14:15

Jak nieoficjalnie mówi się na korytarzach na Woronicza nowe szefostwo TVP1 ma w planach m. in. likwidację weekendowych wydań "Kawy czy herbaty?". Powodem mają być oszczędności w TVP i niska oglądalność.

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#237

Post autor: Trzeciak » (śr) 18 sty 2012, 13:35

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/py ... zy-herbaty - jak widać jedne źródło potwierdza informacje we wcześniejszym poście. Na dodatek znika Radziszewska - nie wiadomo więc, czy Orzech nadal będzie prowadził "KcH?".

tvnfan1
Popisał/a już trochę
Posty: 457
Rejestracja: (pt) 22 sty 2010, 15:13
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#238

Post autor: tvnfan1 » (wt) 24 sty 2012, 17:59

Dziś mija rok od obecnych zmian w "Kawie czy Herbacie?". A według nieoficjalnych informacji weekendowe wydania "KcH?" mogą zniknąć już 3 marca - wraz z wejściem w życie wiosennej ramówki.
NC+ - Comfort+, Extra+ i Premium Sport & Film|DVB-T - Mux1, Mux2, Mux3
:w: - Główne wydanie o 19:30 w TVP1 | Po nim Dziś Wieczorem w TVP Info

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#239

Post autor: Trzeciak » (śr) 01 lut 2012, 14:08

Od ostatniego weekendu Radziszewska nie prowadzi już "KcH?". Zastąpiła ją Odeta Moro-Figurska, która prowadzić będzie razem z Arturem Orzechem.

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#240

Post autor: Trzeciak » (czw) 02 lut 2012, 17:18

To już pewne. 3 marca po ponad roku zniknie weekendowa "Kawa czy herbata?" - zastąpi ją weekendowe "Pytanie na śniadanie" w TVP2. Ostatnia "Moja sobota" i "Moja niedziela" odpowiednio 25 i 26 lutego.

ODPOWIEDZ