Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Kawa czy herbata?

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Kawa czy Herbata

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#271

Post autor: michal » (śr) 14 lis 2012, 0:46

Jesienią 2006 roku był okres prowadzenia programu przez jednego prezentera. Program realizowano wówczas w plenerze w ogrodzie na Woronicza.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Kawa czy Herbata

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#272

Post autor: Trzeciak » (sob) 24 lis 2012, 1:10

Tymczasem znów zmieniono aranżacje sygnału w czołówce programu. Tym razem usunięto z niej charakterystyczne "bębenki" i inne elementy perkusji, a bardziej słychać fortepian i skrzypce. Prawie tak, jak do niedawna w jinglu reklam "KCH?".
Ostatnio zmieniony (sob) 24 lis 2012, 16:02 przez Trzeciak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TiM
Przyjaciel
Posty: 759
Rejestracja: (pn) 03 maja 2010, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Kontakt:

Re: Kawa czy Herbata

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#273

Post autor: TiM » (sob) 24 lis 2012, 13:37

Pojawiło się też jakieś dziwne pasmo (około 16) w którym prezenterzy w studio opowiadają co będzie w jutrzejszym wydaniu.

Mateusz44
Chipsy przyszły
Posty: 3
Rejestracja: (pt) 28 gru 2012, 0:29

Re: Kawa czy Herbata

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#274

Post autor: Mateusz44 » (czw) 03 sty 2013, 9:45

Wstajesz i Wiesz w TVP 1 ...
Od stycznia program śniadaniowy TVP1 mienia formułę. Każdy dzień będzie miał swojego samodzielnego prowadzącego. Gospodarzami programu "Kawa czy herbata?" od stycznia będą: Beata Tadla, Agata Konarska, Paulina Chylewska, Maciej Kurzajewski i Paweł Pochwała.
Od stycznia "Kawa czy herbata?" stawia na aktualności i najważniejsze wydarzenia w kraju i za granicą. Codziennie pokazywany będzie skrót najciekawszych minionych wydarzeń sportowych i prezentowany będzie autorski przegląd prasy. Dzienniki, portale i tygodniki opinii "czytać" będą: Tomasz Sekielski, Krzysztof Ziemiec, Maciej Orłoś, Przemysław Babiarz i Jerzy Kisielewski. W każdym wydaniu "Kawy czy herbaty?" widzowie znajdą poranne "Wiadomości", aktualną prognozę pogody (w wykonaniu m.in. Jarosława Kreta) i wiadomości sportowe. W pasku pojawią się o gorące newsy i kursy walut, a w uruchamianej wkrótce aplikacji HbbTV wiele innych atrakcji dla widza programu.
Program emitowany jest na antenie TVP1 od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00-8.00. W "Kawie czy herbacie?" w styczniu nie zabraknie znanych twarzy. Pojawią się artyści, sportowcy i gwiazdy rozrywki - zawsze jednak w osobistym wydaniu i społecznym kontekście.
Link : http://media2.pl/media/99281-Kawa-czy-h ... lonie.html

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Kawa czy Herbata

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#275

Post autor: michal » (czw) 03 sty 2013, 17:20

Zatem żegnamy Klaudię Carlos, Artura Orzecha i Grzegorza Miśtala. Grzegorz Miśtal w takim razie po likwidacji "Ktokolwiek widział..." oprócz nagrywania spotów "Po pierwsze Jedynka" nie ma już w Jedynce nic do roboty.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Kawa czy Herbata

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#276

Post autor: Trzeciak » (czw) 03 sty 2013, 18:37

Tak samo Klaudia Carlos.

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kawa czy Herbata

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#277

Post autor: Przemek » (czw) 03 sty 2013, 20:52

Przeraża mnie pazerność Tadli na czas antenowy. "KCH", jakieś testy, jubileuszowe programy, sylwestrowa "Jaka to melodia"...

Btw - ciekawe kiedy znów zmieni się formuła "Kawy...". Która to już w ciągu ostatnich 2 lat?

Mateusz44
Chipsy przyszły
Posty: 3
Rejestracja: (pt) 28 gru 2012, 0:29

Re: Kawa czy Herbata

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#278

Post autor: Mateusz44 » (czw) 03 sty 2013, 22:57

Mnie tak ciekawi , po co oni się bawią tak w zmienianie całej Jedynki , w jakąś stacje informacyjną... , Wiadomości zmienili tak , że aż się nie poznaję , Panorama zaczyna lepiej przy tym wyglądać..., Poważnie , porównuje 2 wydania, Wiadomości i Panoramy, I Panorama krótko , zwięźle i na temat, a wiadomości, 3 minuty na materiał o zabytkowych ruinach... . Mnie ciekawi kiedy będzie ta nowa Kawa Czy Herbata, chociaż , wolałem ją w latach 2000-2006.

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kawa czy Herbata

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#279

Post autor: janekpogwad » (czw) 03 sty 2013, 23:13

A tak co poniektórzy kiedyś "psioczyli" na "TVPiS"...

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

Re: Kawa czy Herbata

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#280

Post autor: Kasztelan » (pt) 04 sty 2013, 14:53

A tak co poniektórzy kiedyś "psioczyli" na narzekania vipera dotyczące przeistaczania się TVP w gorszą wersję TVN. A teraz co jest? Część ekipy dawniej rezydującej na Wierniczej, Wiadomości przypominające podróbkę Faktów, seriale na TVN-owską modłę (Wszystko przed nami, Ja to mam szczęście) a teraz to co nazywacie "Wstajesz i Wiesz w TVP1".
d. YT:bartusgo

wilen
Chipsy przyszły
Posty: 2
Rejestracja: (pt) 04 sty 2013, 18:22

Re: Kawa czy Herbata

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#281

Post autor: wilen » (pt) 04 sty 2013, 18:27

Niestety w Jedynce tak źle nie było jeszcze nigdy- bez oferty bez tradycji bez nadziei na przyszłość powoli tak to widze.

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

Re: Kawa czy Herbata

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#282

Post autor: Ama18 » (sob) 05 sty 2013, 11:06

Dobrze, że w końcu zdecydowali się na jakieś zmiany. Obecna formuła to niewygodny rozkrok pomiędzy starą "KCH" sprzed lat, a naśladowaniem "DDTVN".

Inna sprawa, że ze zmian nie jestem zadowolony. Właśnie starą "Kawę" mi się oglądało najlepiej. Teraz, wcześnie rano mam do wyboru same "newsowe" poranki, a że w telewizji muszą być one okraszone pseudohumorem (pozdrawiam Kuźniara z TVN24) i sensacyjnością tematów materiałów, chyba się przerzucę na radio. Przykro patrzeć, co TVP robi z Jedynką.

Le Journal
Popisał/a już trochę
Posty: 510
Rejestracja: (śr) 03 lut 2010, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: Kawa czy Herbata

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#283

Post autor: Le Journal » (sob) 05 sty 2013, 19:21

YT:bartusgo pisze:A tak co poniektórzy kiedyś "psioczyli" na narzekania vipera dotyczące przeistaczania się TVP w gorszą wersję TVN. A teraz co jest? Część ekipy dawniej rezydującej na Wierniczej, Wiadomości przypominające podróbkę Faktów, seriale na TVN-owską modłę (Wszystko przed nami, Ja to mam szczęście) a teraz to co nazywacie "Wstajesz i Wiesz w TVP1".
Jakby TVN był święty. Nieraz "Fakty" wykorzystały tematy, które kilka wcześniej były poruszane w "Wiadomościach. Do tego Wiertnicza chyba nie ma pomysłu na ramówkę, skoro emituje stare polskie filmy, które setki razy puszczano na kanałach publicznej.

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Kawa czy Herbata

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#284

Post autor: Trzeciak » (sob) 05 sty 2013, 22:10

Pomysł na ramówkę mają - tylko funduszy brak. Akurat pod względem np. rozrywki telewizyjnej w TVN-ie jest całkiem nieźle - to tak pisząć nawiasem.

A co do zmian nie tylko w "KCH?", ale i w Jedynce - Radziszewski chyba zapomniał, że nie jest szefem TVN24 (a był nim kilka lat temu), a tak naprawdę najstarszej anteny telewizyjnej w Polsce. Kto taki wpada na "dziwne" i nietrafione pomysły, by program publicystyczny umieszczać w kanle ogólnym ścisłym prime-time - i to jeszcze przy coraz większym zasięgu stacji informacyjnych?

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kawa czy Herbata

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#285

Post autor: Przemek » (śr) 27 lut 2013, 7:48

Ale w KCH jest bałagan z oprawą. Czołówka do tej pory miała przearanżowaną melodię, jingle po reklamach tą pierwotną/z czołówki, jak się tam im puściło. Od chyba dziś jingle mają jakąś ledwo słyszalną, anemiczną melodię+ chyba jakiś głos na początku z szybkością kałacha mówi "kawaczyherbata" (nie wiem co z czołówką). Nie wspominając o "rewelacyjnej" oprawie zapowiedzi co dalej w programie i konkursów. Tragedia.

ODPOWIEDZ