Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Wybory 2005

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: tobi » (ndz) 23 paź 2005, 23:07

Lepsi komentatorzy w TVP1.
W TVN24 i TVN po23.30 ciągiem wystapienie Tuska.....
Z kolei w TVP1 podczas 'lotu' kamery z jednej częścistudia do drugiej oswietlenie jak na wieśniackiej dichotece....teraz komentarze korespondentów zagranicznych...świetnie, komentarze na przykąłd o opinie Lecha Wałęsy TVN się nie postarał...Durczok tak.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: michal » (ndz) 23 paź 2005, 23:36

Ale teraz jak się zastanowić to wyniku można było się wcześniej domysleć. W Wydarzeniach Tomasz Machała powiedział, że obaj kandydaci mają na bieżąco informcje z firm sondazowych i mają podobnie jak dziennikarze świadomość jak się układają głosy.

Potem w TVN zaraz na poczatku Wieczory Kajdanowicz powiedział, że usk nie planuje żadnych publicznych wystąpień, a po ogłoszeniu wyników planuje pojechac do domu i dopiero po ogłoszeniu wyników oficjalnych w poniedziałek wygłosi oficjalne oświadczenie. Tak więc można było się wszystkiego domyśleć, bo niby dlaczego przyszły zwycięzca ma tak milczeć i nie wygaszać żadnych deklaracji? No, ale przyznam się, że na to wcześniej nie wpadłem i ta belka była dla mnie szokiem i dużym zaskoczeniem.

No i jeszcze jedna była podobno oznaka jaki jest wynik. Rozpromieniony Rymanowski i trochę przybita Pochanke :D
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: Ania » (pn) 24 paź 2005, 0:11

WŁASNIE !!!!!!!! Rozpromieniony Ryman i wściekła Pochanke... dawno jej takiej nie widziałam ale zaczełam się z nią Solidaryzować jak inni :D choć to dziwne wszak jest homofobem
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: michal » (pn) 24 paź 2005, 2:18

Przejrzałem sobie klika światowych stron. Na Sky News nie znalałem nic na temat Polski, może gdzieś głęboko znlazłby się jakiś artykuł, a BBC jest jako jeden z głownych, a na CNN co prawda jest na samym dole, ale jako jedyna informacja z cyklu EUROPE OTHER NEWS.

Fajne zdjęcie obrazujące polską rzeczystość.
Obrazek
A Polish family passes billboards for Kaczynski, left, and Tusk, right
Na wszystkich stronach powołują się na sondaż TVP, ale na CNN dodatkowo piszą o sondażu prywatnej telewizji TVN24, gdzie przewaga Kaczyńskiego jest jeszcze wyższa i to się właśnie sprawdziło. TVN te sondaże ma jednak bliższe prawdy (przypomnę wynik parlamentarny LPR). Na BBC jest też także zdanie, że prezydent Kwaśniewski, były komunista, nie mógł już startować, bo prawo przewiduje tylko dwie pięcioletnie kadencje. Wstyd mi było to czytać, ale niestety jest bolesna prawda. Na szczęście postkomuna odeszła już w zapomnienie, lecz jak znam Polaków tylko na 4 lata :/
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 24 paź 2005, 9:45

Osińska zaliczyła małą wpadkę pod koniec Kuriera o 22.30. Wróciłem do domu około 22.00 i trafiłem na kawałek wieczoru w TVN24. Dobrze, że Pochanke nie siedziała przy Rymanowskim - ten facet ogranicza jej możliwości i wyraźnie ciągnie w dół. Obejrzałem kawałek rozmowy między Paczkowskim a Dudkiem (wiadomo, który z tych panów aż kwiczał z podniety, phii i to ma być historyk.) Jednak całość trochę nudnawa. Sprawdziłem tez BBC, DW, TVE, CNN i Euronews. Na BBC i Euronews była to jedynka - dali bardzo dobre i długie materiały. Natomiast na CNN mówili o ... anomaliach pogodowych w USA. Potem były specjalne Wiadomości (bardzo dobry Ziemiec) i druga część wieczoru w TVP. Bardzo podobała mi się rozmowa Durczoka z Wałęsą. W między czasie włączyłem na TVN - była tam kilkuminutowa druga część wieczoru, ale nawet jej nie oglądałem.

Michale nei chce mi się szukac, ale podczas tegorocznych wyborów to TVP, a nie TVN przedstawiła dokładniejsze sondaże. (Odpowiednie artykuły były na wmedia i medialink)

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 24 paź 2005, 10:34

A teraz capsy, za które bardzo serdecznie dziękuje naszemu koledzę - Aro jesteś wielki :D :D :D :D

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ

Najpierw specjalne wydanie Wiadomości

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek ObrazekObrazek

Obrazek ObrazekObrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek ObrazekObrazek

A teraz druga część wieczoru wyborczego, a właściwie nocy - bo zdjęcia pochodzą z przed 24.00

Obrazek ObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek ObrazekObrazek

Obrazek Obrazek Obrazek


ObrazekObrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 24 paź 2005, 11:48

A teraz dalsze zdjecia - tym razem fotki TVP.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: tobi » (pn) 24 paź 2005, 12:29

Wieczór wyborczy TVN24 RZ i TVN

Obrazek
Obrazek


Początek wieczoru, łączenia ze sztabami, z pałącem prezydenckim i Andrzejem Morozowskim, z Anitą Werner i Andrzejem Stankiewiczem(RZ) i punktem liczenia głosów i ekspertów sondażowych.Obrazek


Obrazek



Obrazek


I pierwsze wyniki


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Anita Werner przekazała widzom szczegółowe wyniki
Obrazek
Obrazek
W specjalnie przygotowanym studiu Anita Werner i Andrzej Stankiewicz z "Rzeczpospolitej" wraz z zaproszonymi gośćmi dokładnie analizowali sondażowe wyniki dostarczone przez GfK Polonia. Przedstawiano podział głosów pod względem województw, wykształcenia, płci. Omówiono też przepływ poszczególnych elektoratów.

Po godzinie 21:00 Justyna Pochanke rozmawiała z publicystami i komentatorami, a kilkanaście minut później z szefami obydwu sztabów wyborczych. Gośćmi TVN24 byli także Kazimierz Marcinkiewicz i Jan Rokita. Ze sztabu Lecha Kaczyńskiego swoje relacje nadawała Magdalena Sakowska, natomiast Rafał Poniatowski był w - opustoszałym już po godzinie 22:00 - sztabie Donalda Tuska. W siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej był Maciej Knapik, a na dworcu centralnym w Warszawie Paweł Łukasik. O godzinie 22:40 gośćmi Justyny Pochanke byli politolodzy i socjolodzy

w poście wykorzystano materiały z www.tvn.tivi.pl
oraz www.tvnamaniak.pl

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: ArO » (pn) 24 paź 2005, 13:50

Capsy z ogłoszenia wyników wyborów przez PKW

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Następnie w "Kurierze" była konferencja prasowa prezydenta elekta.

Obrazek Obrazek

Niestety były problemy techniczne i nie było głosu. Po chwili połączyli się ponownie.

Obrazek

Kaczyńskiego było słychać, ale dziennikarzy zadających pytania w ogole.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: michal » (pn) 24 paź 2005, 17:42

doktorfaustus1 pisze:Osińska zaliczyła małą wpadkę pod koniec Kuriera o 22.30.
Ona się ciągle tam myliła. Była w studiu poczatkowo tylko z Komorowskim, bo Bielan się spóźniał i po kilku minutach dopiero dotarł. Kiedy przyszedł cały czas byli na wizji, dźwiękowiec podpinał Bielana, przechodził przed kamerami zasłaniając prowadzącą. W tym czasie już musiała wymyślać pytania do Komorowskiego z głowy, a było one tak nielogiczne i bez sensu, że szkoda słów. I potem połaczyli się nagle z PKW, ale akurat doszło do jakiejś sprzeczki słownej
między nimi i nie dało się jakoś płynnie do PKW przejść. A w samym PKW też ktoś zakłocał i wchodził w słowo Rymarzowi, aż ten się w końcu zdenerwował. Ktoś chyba nadawał wtedy do radia albo TV. Może TVN 24? No i po połaczeniu rozpromieniona Osińska poinformowała, że jest już obecnie tylko 50,9/49,1 i Bielan ją musiał wyprowadzić z błędu, że to tylko 10%, a potem zostało podane 30% już zgodne z prognozą TV. Na zakończnie zaś się walnęła w liczbach i wydawca musiał jej przekazywać poprawne na słuchawkę.
doktorfaustus1 pisze: Michale nei chce mi się szukac, ale podczas tegorocznych wyborów to TVP, a nie TVN przedstawiła dokładniejsze sondaże. (Odpowiednie artykuły były na wmedia i medialink)

Jeżeli chodzi o te wszystkie zabawy z przchodzeniem elektoratów, wykształeceniem czy wielkością miast to faktycznie TVN, ale to co podawali o 20.00 były lepsze w TVN. Potem się to oczywiście coraz bardziej zmieniało i było coraz bliżej faktrycznego, ale mówię o tej godzinie 0. Nie powiesz chyba, że teraz też TVP miało lepsze. Podawali 52,8, a TVN 53,6, więc chyba widać kto był bliżej prawdy.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 24 paź 2005, 20:23

W tym jednym przypadku TVN mógł mieć bardziej trafiony sondaż. Przypominam, że podczas wyborów parlamentarnych i I tury najbliższy prawdzie sondaż przygotowano dla TVP. Kiedy wróciłem do domu media podawały już wyniki - najpierw z 10%, potem 30% komisji - praktycznie już nikt wówczas nie mówił o sondażach.

ODPOWIEDZ