Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Wybory 2005

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

Wybory 2005

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Ania » (wt) 11 paź 2005, 1:06

mieliśmy ciekawą dyskusję którą poźniej postaram się przenieść ale narzie

Wyborcza telegwiazda
Justyna Pochanke zdystansowała swoich kolegów. Drapieżna i energiczna najlepiej wypadła w czasie politycznej gorączki na naszych ekranach.

To były gorące tygodnie, kiedy podejmowaliśmy trudne wybory. Równie trudne zadanie mieli prowadzący telewizyjne debaty i studia wyborcze.

Przez całą niedzielę głosowaliśmy na nowego prezydenta RP. Wieczorem, gdy lokale wyborcze zamknięto, odbyło się kolejne głosowanie.

Widzowie za pomocą pilotów mogli wybrać najlepsze studio wyborcze. A było w czym wybierać, bo do tradycyjnej rozgrywki między TVP a TVN dołączył w tym roku Polsat. Każda z tych stacji wytoczyła najcięższe działa, a więc swoje największe gwiazdy.

Wydaje się, że wszystkich przyćmiła Justyna Pochanke (33 l.) z telewizji TVN. Zaprezentowała się w niezwykle eleganckim ciemnym kostiumie, ożywionym pięknym kwiatem w klapie. Dziennikarka pokazała prawdziwą klasę i dużo wyprzedziła całą konkurencję. Potrafiła zadawać ostre, a przy tym niegłupie pytania. Nie traciła zimnej krwi. Była prawdziwą profesjonalistką. Bogdan Rymanowski (37 l.) może wyglądał na jej tle nieco blado, ale to nie jego wina, przy Justynie Pochanke tego wieczoru każdy by wypadł tak sobie.

TVP miała na wejściu bardzo dobrą grafikę. Wirtualny Pałac Prezydencki był strzałem w dziesiątkę. Ale na tym skończyły się dobre pomysły telewizji publicznej. Kamilowi Durczokowi (35 l.) trudno coś zarzucić, ale trudno go też chwalić. Był wręcz porażająco poprawny, a momentami wręcz nudny. Jak na pierwszą gwiazdę "Wiadomości", to się nie popisał. Towarzysząca mu Dorota Gawryluk (33 l.) wyglądała natomiast nieco lepiej niż podczas debat prezydenckich. Zrezygnowała z koszmarnej fioletowej bluzki i zastąpiła ją różową. Nadal wyglądała dość wyzywająco, ale przynajmniej nie raziła już tak bardzo.

Co jednak stało się z Tomaszem Lisem (39 l.), gwiazdą Polsatu? Czyżby zbierał plony nieudanych debat wyborczych? Oby nie został w naszej pamięci, jako zagubiony prowadzący, którego programy były chaotyczne a on sam zbyt nerwowy. Zaproszeni goście niemal skakali sobie do oczu, a Lis nie potrafił nad nimi zapanować. Minus dla świetnego przecież dziennikarza.

SE

Jak dla mnie to akurat wczoraj Stysława była ubrana trochę dziwnie choć ładnie ;) I co do prowadzenia to niepowinna przrywać gościom tego wymaga się od profesjonalnej dziennikarki. Ale jednak w parlamentarnych była zajebista ;)
Musze też zaznaczyć ze bardzo mi wczoraj brakowało Anity W i jej rozmów z gośćmi
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 11 paź 2005, 19:45

Przepraszam, ale czy Polsat przygotował wieczór wyborczy? Chyba nie, więc o czym pisze ów redaktor z SE? O 20.00 kierowałem pracą komisji wyborczej i pojęcia nie mam co w tym czasie nadawał Polsat (w programie mieli wpisany jakiś serial). Nie zapowiadali żadnego specjalnego programu. A może było jakieś specjalne wydanie Wydarzeń? Ale o czy mieliby tam mówić? Chyba, że Hanka śpiewała o rzodkiewkach. To podobno wychodzi jej najlepiej.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Ania » (śr) 12 paź 2005, 10:55

Hmmm nie wiem nie wydaje mi się zeby Polsat coś zapodawał... :?
Ale może się mylę ???
No chyba ze Recital Hanki :D
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Ania » (śr) 12 paź 2005, 19:03

Hehe :D troche stare bo dotyczy wyborów parlamentarnych ale niech sobie bedzie ;)
Obrazek
Obrazek


i znaj łaskę pańską :D :x

coś dla tych którzy nie widzą dobrze ;)
http://img388.imageshack.us/img388/8551/ww13sb.jpg

http://img33.imageshack.us/img33/9884/ww23bb.jpg

zgadzam się z tym co tam jest napisamne ;) wieczór tvn był o wiele lepszy
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 12 paź 2005, 21:00

Aniu chwilowo nie mam sił na tę dyskusję, ale jutro coś napiszę :D :x

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Ania » (śr) 12 paź 2005, 22:37

hehe czekamy z niecierpliwością :D
W końcu nie na darmo skany wklejałam :D
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 13 paź 2005, 7:37

Cierpliwie czekaj - w okolicach 19.00 napiszę coś na ten temat. Na razie mały fragment z Gazety Wyborczej.
W TVP 1 "Wieczór" wystartował o godz. 19.56, gdy do zakończenia głosowań zostawały jeszcze cztery minuty. "Jedynkę" oglądało wówczas 5,7 mln widzów. W ciągu czterech minut ta liczba wzrosła do ponad 7,4 mln, potem przez kolejne cztery minuty przekroczyła 7,7 mln osób.

W komercyjnej TVN, do której dostęp ma mniej rodzin, "Wybory 2005" o godz. 19.50 oglądało 2,6 mln widzów, a o 20, gdy podano wynik, było ich już 3,76 mln. W chwili więc, gdy ogłoszono zwycięstwo Tuska, programy wyborcze TVP 1 i TVN oglądało łącznie ok. 11,5 mln osób!
http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,2965075.html

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 13 paź 2005, 20:53

A teraz obiecana odpowiedź :x

Aniu bądź tak łaskawa i wskaż proszę fragmenty, w którym redaktor magazynu Teleświat (????) wyraźnie stwierdza, że wieczór wyborczy TVNu był lepszy. Przeczytałem ów tekst kilak razy i nie znalazłem takiego zdania. Nie sadzę również, że mamy tutaj jakąś informację ukrytą między wierszami. wszak to czasopismo dla osób, które tylko i wyłącznie dzięki lekturze programu telewizyjnego nie popadły jeszcze we wtórny analfabetyzm. Nie dziwią więc i absurdalne uwagi dotyczące wieczoru TVP. Owszem - może i zaproszone do studia gwiazdy nie były zbyt szczęśliwie dobrane (vide Drozda) ale nie można już tego powiedzieć o całym szeregu publicystów, redaktorów i wybitnych socjologów, którzy pojechali do studia przy Woronicza, a nie na wiertniczej. Bawią mnie również rady typu: "Ostrożniej z animacją i nie nudzić" - napisane chyba tylko i wyłącznie po to aby były. Wszak cóż to za rada - "nie nudzić"? Rozumiem, że redaktorzy z tegoż periodyku mogli mieć kłopot ze zrozumieniem części wypowiedzi - np Andrzeja Olszewskiego czy Tomasza Żukowskiego. Ba - pewnie mieli kłopot z identyfikacją tych panów. A może lepiej było zaprosić Leppera i Giertycha. To wesołe chłopaki - na pewno coś śmiesznego powiedzą. Inny absurdalny zarzut dotyczy animacji - owszem był tam na samym początku film animowany (dość zabawny) ale reszta grafiki z bajką nic wspólnego nie miały.


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Równie absurdalny zarzut dotyczy rozmów i "telebimu". Po pierwsze to nie był telebim , po drugie nie przeszkadza mi to, że Durczok siedział w studiu na Woronicza i rozmawiał z politykami będącymi w innych częściach Warszawy. Czemu ów redaktor nie wspomniał nawet jednym słowem, że scenografia, w której rozmowy z gośćmi prowadził Sianecki, wyglądała niczym oprawa programów TV TRWAM - byle jaka i rażąca słabym wykonaniem. Polecam fotkę z serwisu Maniaka.

Obrazek
Scenografia na poziomie TV TRWAM - kawałek flagi, marny stoli i telewizor - to samo serwuje o. Rydzyk.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Ania » (czw) 13 paź 2005, 21:18

Tak tak :D a teraz niestety Faustusie Ty bedziesz musiał poczekać na bardziej szczegółową wypowiedz :D bo ide oglądać Lisa ;)

Ale po 1. To nie SIANECKI A MIECUGOW !!!! nie wolno takich dziennikarzy myliś wszak sianeci to najlepszy standupper :D
a nie jakiś tam byle dziennikarzyna, a miecugow no cóż tez w końcu jest dobry i znany.

Poza tym akurat zarzut co do grafiki nie tylko oni robia bo wile osób uważa ze był zbyt kreskówkowa.
Ponadto kiepska oprawa graficzna i muzyczna. (pomimo ze robił ją zdaje się Rubik ?)
Owszem - może i zaproszone do studia gwiazdy nie były zbyt szczęśliwie dobrane (vide Drozda) ale nie można już tego powiedzieć o całym szeregu publicystów, redaktorów i wybitnych socjologów, którzy pojechali do studia przy Woronicza, a nie na wiertniczej.
tak np Paradowska i Rolicki :x Zapominasz tez faustusie ze i na wiertniczej byli senatorowie i autorytety takie jak np. Bartoszewski ;)
Giertycha. To wesołe chłopaki - na pewno coś śmiesznego powiedzą.
a może należało... wszak WW służy komentarzom politycznym a nie lansowaniu kolegów dziennikarzy...
Równie absurdalny zarzut dotyczy rozmów i "telebimu". Po pierwsze to nie był telebim , po drugie nie przeszkadza mi to, że Durczok siedział w studiu na Woronicza i rozmawiał z politykami będącymi w innych częściach Warszawy.
A mnie przeszkadzało... cóż z tego ze wywiad z Preziem szybciej i lepiej ? skoro nie osobiście...
A wiesz czemu ? bo poprostu w TVP nie ma tylu dobrych osób. TVN mógl sobie pozwolić na dobrego reportera w każdym sztabe wyborczym... 2 dobrych prowadzącyhc i jeszcze Anitę Werner przygotowującą wywiady a wysłał jeszcze Morozowskiego do Prezia. A tvp co ??? ja się wraz z panami z teleświata zapytuje
"a gdzie Monika Olejnik ??? " a gdzie Kunica ? reporter polityczny ? Kunica zdaje się był w sztabie a nie musiał wystarczyło tam wsyłać etatowych standupperów z Bozej łaski czyli Cholewińskiego i Lipko...
Z drugiej jednak strony nie powinno mi przeszkadzać ze Durczok rozmawiał przez telebim bo dzieki temu wywiad był świetnie przeprowadzony i nie było obciachu. A gdyby dać go do przeprowadzenia komu innemu róznie mogło być :?
Jedynymi którzy w tym całym WW byli profesjonalni to Durczok i Gawryluk choć ona akurat powinna była się inaczej ubrac :? i to zdecydowanie.
słowem, że scenografia, w której rozmowy z gośćmi prowadził Sianecki, wyglądała niczym oprawa programów TV TRWAM - byle jaka i rażąca słabym wykonaniem. Polecam fotkę z serwisu Maniaka.
A to zabawne :D wyborne wręcz :D:D Ciekawe za to czmu studio wyborcze TVP wyglądało jak by je wypożyczyli własnie od Teleturnieju Wydarzenia ??? :x e światełka stół istny statek kosmiczny :D

podsumowująć TVN jak zwykle niestety nam zaprezentował dawkę reklam :? więc też ma minus... jedyną stacją która miała w pełni profesjonalny WW był tvn 24 :)
Natomiast jeśli chodzi o WW po wyborach na Prezia to zadna stacja nie pokazała czegoś szczególnie ciekawego
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 14 paź 2005, 19:35

1) Nie rozumiem zastrzeżeń do muzyki i grafiki. Ta pierwsza - stworzona przez Rubika była czymś, a nie marną plątaniną miksów z banku muzyki. Wybacz - pomyliłem Sianeckiego z Miecugowem ale sama popatrz na to studio w którym siedział - niczym z TV TRWAM. Nie mam sił pisać o grafice - włacz sobie Cartoon Network czy inne badziwie i porównaj grafikę z filmem animowanym. Za to TVN na tym polu poległ całkowicie - grafika marna, stworzona tą samą techniką jak ozdobniki z Faktów - ani przestrzenna, ani wyraźna - takie byle co.
2) No tak - politycy gadali przez ostatnie miesiące i tygodnie kampanii więc niech dalej sobie gadają a ich gadanina będzie pozbawiona jakiegokolwiek komentarza... Tak też można, ale po co? Proszę - hamują swoją niechęć do Parandowskiej. Wszak to nie argument...
3) Na resztę "argumentów" odpowiadać nei bedę - szkoda czasu i sił. Wybacz Aniu, ale chyba zapominasz, że w TVP było studio, a nie newsroom. Zwracam równiez uwagę na fakt, że autor tekstu, który tutaj zamieściłaś chwali TVP właśnie za "te świtełka'.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: tobi » (ndz) 23 paź 2005, 19:25

doktorfaustus1 pisze: Scenografia na poziomie TV TRWAM - kawałek flagi, marny stoli i telewizor - to samo serwuje o. Rydzyk.

nie rozumiem dlaczego jak zwykle subiektywny Faustusie nie podkreśliłeś że ten element Wieczoru Wyborczego TVN24 RZ i TVN to był króki komentarz na bieżąco do wyniku wyborów na śmiesznie, zaś centralne studio Wieczoru było w newsroomie Sidziby ITI. I dlaczego skoro tak popierasz TVP nie zamieścięłś ich'studia' czyli stołu i też teleizorki po bokach i to wszystko :zly: Już mi się nudzi tłumaczenie twego subiektywizmu.


Wojna na Wieczory Wyborcze.
Wieczór TVN w IIturze wyborów prezydenckich zapwiada się słabo, we wszystkim co o nim mówi Pochanke to tyle że będą niespodzianki.......
W TVP komentarze m.in będą Władysław Bartoszewski, Adam Strzembosz, Wiesław Chrzanowski, publicyści: Piotr Zaremba, Piotr Pacewicz, Piotr Semka, Janina Paradowska, korespondenci zagranicznych mediów w Polsce: Bernard Margueritte, Gerhard Gnauk, Jan Cieński, Walerij Mastierow oraz politolodzy, socjologowie: Ryszard Pieńkowski i Tomasz Żukowski.
W TVN nie wiemy nic.
I Pani Pochanke mówiaca o kolorach o niespodziankach, głupawe komentarze, które już dawno przestały mie bawić czy choć odrobine wzbudzać podniecenie.
Ostatnio zmieniony (ndz) 23 paź 2005, 19:29 przez tobi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Ania » (ndz) 23 paź 2005, 19:27

ALE WSTYD !!!!!!!!!!!!! TVN 24 złamał cisze wyborczą i na minutę przed wynkami podał na czerwonej belce wyniki :D mam nadzieje ze będa mieć sprawę w sądzie :D
^@^
Obrazek

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: tobi » (ndz) 23 paź 2005, 21:13

Uważam ze TVP zrobiła dobrą robote ( i nie ciężko mi to przechodzi przez palce to pisząc) bo zrobiła krótki choć merytoryczny wieczór. Dobrzy goście, proste komentarze. TVN24 jak to tvn postawił na jakość, ale i im dalej od wstępu, który fatalny był, szczególnie pogadanki Justyny, potem już lepiej, wiecej komentarzy, jednak szkoda że np wśród komentatorów zabrakło paru wyrazistych jak choćby Janusz Majecherek ( nagrodzony w zeszłym roku), a były twarze które pierwszy raz chyba w ogóle na antenie TVN24.Jednak opinie Bartoszewskeigo i rozmowa z Dornem i Komorowskim, ich pojedynek jakby, pierwszy od wyników wyborczych nic nie zastąpi.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: michal » (ndz) 23 paź 2005, 21:57

Fatalna wpadka TVNu. Nie wiem jak mogło do tego dojśc, ale konsekwencje powinny być dość poważne zarówno w samej stacji, bo zepsuli im całkowicie program, a Justyna i Bogdan wyszli na idiotów. Oprócz tego złamali ciszę, więc ta sprawa powinna być nagłośniona i napiętnowana. Powinno być im wstyd, a nawet przeprosić kokurecję, bo im też trochę zepsuli program, a przeciez ci byli do końca fair.

Sama TVP też nie uniknęła wpadek - błąd w wykresie przy elektoracie Bochniarz, błąd w prezentacji zmienionych wyników wyborów (pokazano tylko Tuska). Sam wieczór wyborczy ogładałem tylko w TVP, bo w TVN nie było kompletnie nic ciekawego.

PS. Kurier 22:30. Komorowski do Osińskiej - "Witam pana" :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Ania » (ndz) 23 paź 2005, 23:03

Jednak wpadka TVN była najbardziej zenująca teraz pytanie czy to była wpadka ? czy celowe działanie żadnych newsa dziennikarzy ?
^@^
Obrazek

ODPOWIEDZ