Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Śmiechu Warte

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

Śmiechu Warte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Poland » (ndz) 05 mar 2017, 1:11

O tym programie mówiliśmy już w temacie TVP Szczecin ale teraz pora zająć się nim idywidualnie.
"Śmiechu Warte" był emitowanym w TVP1 programem rozrywkowym z wesołymi materiałami pochodzącymi z kaset VHS. Program prowadził Tadeusz Drozda, choć później jednym z jego następców był m.in Krzysztof Piasecki.
Cechą wspólną tego programu ale i także "Dyżurnego Satyryka Krahu" z Polsatu byli nie tylko prowadzący (Tadeusz Drozda i Krzysztof Piasecki), ale i część konkursowa, którą to w "Dyżurnym Satyryku Kraju" prowadziła Małgorzata Drozda a w "Śmiechu Warte" głównie Katarzyna Suchorzewska - Szopa a później Magdalena Kotarba. W przypadku "Dyżurnego Satyryka Kraju" za konkurs odpowiadała Małgorzata Drozda.
Osobiście oglądałem obydwa programy w latach swojego dzieciństwa, jednak dopiero wczoraj dowiedziałem się że czołówkowy sygnał programu "Śmiechu Warte" był tak naprawdę piosenką która to jest dostępna pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=YPt7GXMzh18
W moim odczuciu "Śmiechu Warte" było chyba głównym kultowym programem po "Randce w Ciemno" w przypadku TVP1, jeżeli chodzi o lata 90-te. Miło się teraz ogląda program na nagraniach w serwisie Youtube. Szkoda że to nie wróci, nawet w formie powtórek.
Poland - Aktywnie najlepszy

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Śmiechu Warte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Trzeciak » (pt) 17 mar 2017, 23:33

Na początku emisji były jeszcze Klaudia Semeniuk, Anna Lewandowska-Kasprzycka i Marzena Kowalska. Suchorzewska-Szopa do programu dołączyła dopiero wiosną 1996 roku.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Śmiechu Warte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: michal » (pt) 17 mar 2017, 23:45

Kiedyś gdzieś już to pisałem, ale pamiętam jak bardzo się zdziwiłem, gdy podczas poniedziałkowej powtórki nagrody za filmy (nagrody tygodnia za 1 miejsce i za 2 miejsce, miesiąca, roczna i specjalna) były prezentowane nie w formie rozmaitych plansz sponsorskich wielu fundatorów, zrealizowanych w różnych technikach i stylach, ale w jednolitej formie rysunkowej. Lektor w błyskawicznym tempie wymieniał co jest do wygrania (bez informowania kto to podarował), a na ekranie jeden po drugim pojawiały się rysunki wymienianych przedmiotów. Nie wiem czy tak było zawsze przy powtórkach, czy tylko w pewnym okresie.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ