Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Piotr Jaźwiński

Dziennikarze, gwiazdy i wszyscy inni związani z mediami.
Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Piotr Jaźwiński

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: janekpogwad » (śr) 17 lut 2016, 18:00

Piotr Jaźwiński, były wydawca głównych Wiadomości TVP, założył sobie stronę internetową, na której opisuje swoje podróże. Sam siebie nazywa "wycieczkowiczem". Oprócz notatek, zdjęć i nawet filmów, na stronie można znaleźć również kilka zdjęć i informacji z czasów Wiadomości.
Od niemal ćwierćwiecza jeżdżę z żoną po świecie. Drapałem za uszami lwy w Zimbabwe, ocierałem się o górskie goryle w Ugandzie, jadłem mięso z alpaki i morską świnkę w Peru, kąpałem się z płaszczkami w atolu Bora-Bora, w Laosie rozdawałem jałmużnę buddyjskim mnichom, a w Brazylii tańczyłem z Indianami nad Amazonką. Razem odbyliśmy kilkadziesiąt podróży po różnych zakątkach świata. Podróże to pasja; nie pretendujemy jednak do miana podróżnika, jesteśmy raczej „wycieczkowiczami”, z dużym doświadczeniem. Ostatnio, portal Tripadvisor poinformował mnie, że w Warszawie należę do 5% najchętniej czytanych recenzentów. Moje wycieczki to czas wytchnienia od intensywnej pracy redaktorskiej.

Od prawie 35 lat uprawiam zawód dziennikarza. Byłem radiowcem, depeszowcem, reporterem telewizyjnym, byłem redaktorem – wydawcą programów informacyjnych TVP. W Telewizji Polskiej poznałem niemal wszystkie stanowiska dziennikarskie – byłem reporterem odpowiedzialnym za relacjonowanie najważniejszych wydarzeń w kraju, tekściarzem, producentem, szefem reporterów politycznych. Przez 17 lat byłem wydawcą głównego wydania „Wiadomości“. TVP. Oprócz tego, w ostatnich latach przygotowałem i przy pomocy webmasterów wdrożyłem koncepcję strony internetowej wiadomosci.tvp.pl, prowadziłem również profile „Wiadomości” w mediach społecznościowych – Facebooku i Twitterze.
Na jednym zdjęciu załapał się nawet z... Marzeną Paczuską. :x

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Strona Piotra Jaźwińskiego: http://avidhiker.pl/

ODPOWIEDZ