Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Newsweek

Rozmowy na temat prasy polskiej i zagranicznej.
Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Newsweek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: janekpogwad » (ndz) 22 lis 2015, 15:26

Newsweek na samych okładkach prezentuje tak niski poziom i brak kultury, że ręce opadają. Serio, to mi nawet byłoby wstyd na przystanku siedzieć z tą gazetą w rękach. Naprawdę, stało się coś bardzo złego, że takie okładki "N" są na porządku dziennym. Trudno mi to nawet skomentować.

Zeszły tydzień:

Obrazek

Najbliższy tydzień:

Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Newsweek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: michal » (ndz) 22 lis 2015, 17:29

Strumień (a raczej rzeka) pieniędzy rządowych zaczyna być Newsweekowi przykręcany. To m.in. przez tych co na okładkach. Tylko tak się mogą zemścić.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Newsweek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: janekpogwad » (ndz) 22 lis 2015, 19:01

Dokładnie. Na przykład "Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej" finansowana jest przez KGHM Polską Miedź, PGNiG i Totalizator Sportowy. Wszystkie te spółki są Skarbu Państwa.

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Newsweek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Przemek » (ndz) 22 lis 2015, 19:17

Mnie za to wstyd byłoby się pokazać na przystanku z gadzinówką finansowaną przez SKOKi ;)

Obrazek

Inne przykłady wspaniałych coverów:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Newsweek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: michal » (ndz) 22 lis 2015, 19:31

Jeszcze tylko PO straci samorządy (a i tak nie ma mandatu by je mieć) i Lis już będzie mógł redagować ostatni numer.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Newsweek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: janekpogwad » (ndz) 22 lis 2015, 19:35

Mi się wydaje, że to próba odbicia się z tego poniżania, jakie przez 10 lat serwowali im. Szczególnie ta pierwsza okładka, w bondowskim stylu, jest jak najbardziej pozytywna. A ta z Kopacz w burce to odpowiedź na fatalną decyzję Polski, przez którą (tak myślę) PO przegrała te wybory w bardziej spektakularnym stylu. ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Newsweek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: Przemek » (ndz) 22 lis 2015, 19:37

Taaa, wybory sfałszowane, Michał, zejdź na ziemię. Zresztą nie rozumiem Waszego oburzenia - Newsweek to prywatna gazeta i mogą pokazywać to co im się podoba (jeszcze). Opis też wkrótce pójdzie do edycji, nie będzie Lisa, będą krynice rzetelności ze środowisk SDP, GP, W Sieci i generalnie Skoków ;)

No, no, bardzo pozytywna ta BONDOWSKA (rany boskie :x) okładka. Już na TT ktoś napisał Karnowskiemu, że ma brązowy nosek od wchodzenia w dupę JK ;)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Newsweek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: michal » (ndz) 22 lis 2015, 19:42

No wynik PSL w wyborach samorządowych rzeczywiście w pełni oddaje poparcie dla tej partii, co potwierdziły także wybory prezydenckie i parlamentarne. Znowu najwięcej głosów nieważnych na Mazowszu, a marszałek Struzik dzieki temu wszystkiemu nadal na tronie. Przemek, zejdź na ziemię. Tylko dzięki wynikowi PSL-u PO nadal jest w województwach przy korycie. Oczywiście, że Lis może sobie pisać co chce, dla mnie ta gazeta nie istnieje i mnie w ogóle nie oburza. Ale póki co od 8 lat jest to gazeta nieoficjalnie utrzymująca się z publicznych pieniędzy z czym trzeba skończyć :) Niech się zweryfikuje w warunkach rynkowych. Ale to będzie bardzo bolesne.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Newsweek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: janekpogwad » (ndz) 22 lis 2015, 20:58

Przemek pisze:Zresztą nie rozumiem Waszego oburzenia - Newsweek to prywatna gazeta i mogą pokazywać to co im się podoba (jeszcze).
Nie jeszcze, tylko cały czas będzie mogła sobie pokazywać co chce. Problem tkwi jednak w przyzwoitości, a raczej jej braku. Mnie tylko drażni to, że ledwo PiS doszedł to władzy, to od razu zaczęło się ujadanie na najwyższym levelu. Bez szansy na pokazanie polityki nowego rządu.

Wyprzedzę wątpliwości: na TK skoczyła PO, a PiS nawet jakby obsadził 5 stanowisk to i tak nie ma większości, komisja ds. służb specjalnych była w rękach PO-PSL, więc też w jednym układzie, to problem PO, że nigdy nie miała większości. To samo tyczy się wywalenia PSL z Prezydium Sejmu.

Lis to by chyba zaakceptował wygraną PiS-u tylko i wyłącznie wtedy, gdyby chyba JK powiedział: "wygraliśmy, ale PO tak dobrze rządziła, że pozostawiamy ją przy władzy, a my się delegalizujemy, bo jesteśmy starzy, brzydcy i źli". Śmieszne, dopóki ta lisia wściekłość nie doprowadzi do kolejnej tragedii w postaci Cyby bis. Pamiętaj o tym, Przemku.

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Newsweek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: Przemek » (ndz) 22 lis 2015, 21:16

Skoro bawimy się w odbijanie piłeczki - a czy media pro-PiS (bo oczywiście Lis, GW to pro-PO) napisały kiedykolwiek coś pozytywnego o Platformie czy jej rządzie? Ja wiem, że zaraz we dwóch z Michałem podniesiecie larum, że PO nic dobrego nie zrobiła więc nie mieli o czym pisać, ale miejcie chociaż tyle przyzwoitości, żeby przyznać tu rację. A "Cyba bis" mógł się zdarzyć również w szeregach PiS, szczutych przez wielce "niezależnych".

I nie, nie bronię Lisa, nie szkoda mi, że wywalili go z TVP, zdaję sobie sprawę i widzę, że popadł w panikę i przesadza, szczególnie na Twitterze. Tylko wkurwia mnie wieczna nagonka tutaj na niego (i nie tylko na niego, do tej pory pamiętam listę Michała prezentującą osoby publiczne, które wspierały BK - może intencje nie były złe, ale dla mnie to było strasznie słabe, teksty "niech się skończy to lewactwo w TVP Info po zamachach w Paryżu przez nieszczęsną pacyfkę itd.), bo w Polsce nie ma niezależnych i obiektywnych dziennikarzy, nie ma, nie było i nie będzie, tylko skoro walicie w jednych, to walcie też w drugich. Tyle ode mnie.

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Newsweek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: janekpogwad » (ndz) 22 lis 2015, 22:13

Ale dlaczego mam walić w PiS, skoro jeszcze nie podjęli żadnej, w moim mniemaniu, złej decyzji? Wszystko zależy od punktu widzenia. Ja na przykład uważam, że władza to jest najwyższy możliwy sposób okazania zaufania pewnej grupie, partii. PO dostała zaufanie i co? Nic, napychanie kieszeni i jazda po PiS-ie, bo to nieszczęsne pokolenie dzisiejszych 30-latków dało się omamić, że tylko PO da im wszystko. Teraz się nagle okazało, że po 10 latach do głosu doszło moje pokolenie, wychowane chyba w duchu dobrych wartości i odpowiedzialności. I w epoce internetu. Każdy może sobie sam kliknąć i obejrzeć dowolny materiał bez komentarza i cięcia. Chcesz obejrzeć Dudę jak odwiedza jakieś miejsce - włączasz Mentions albo Periscope. Chcesz obejrzeć pełną konferencję PO? Włączasz stronę Sejmu i wideotransmisje. Choć i tak wiesz, że będzie o PiSie. Chcesz Korwina? Masz. Bez cięć, oglądasz ile chcesz, a on transmituje ile chce. Przykłady mogę mnożyć.

Moi znajomi nie oglądają już w ogóle telewizji, bo mają YouTube kiedy chcą i gdzie chcą, nie słuchają radia, bo mają Spotify, kiedy chcą i gdzie chcą. Informacji szukają u źródeł, w skondensowanej formie, bez "obróbki". Mierzi ich ta sztuczność, ta reżyseria programów przez tych dziennikarzy, którzy mają swoje problemy, swoje kredyty, trudne sytuacje w rodzinach i jeszcze kurka wodna muszą się oglądać za władzą, bo muszą za co żyć. Stają się ich zakładnikami. Piszą o nich dobrze, to mogą siedzieć w nich (w mediach) tak długo jak to możliwe. Taki Lis, wybaczmy to Urbańskiemu, ale chciał wykończyć "Teraz My!" (i wykończył), został zatrudniony w 2008 r. Grzał się w ciepełku PO przez te wszystkie lata, a przełom nastąpił chyba w 2011 r., kiedy się spostrzegł, że może tak być już na zawsze, wystarczy walczyć z PiSem jeszcze mocniej. Jemu to pasowało i nie skłamię, gdy napiszę, że działał na politycznych usługach. Oczywiście pod płaszczykiem dobrej oglądalności.

Teraz nagle okazało się, że "pijana zakonnica w ciąży została przejechana na pasach" i zostało mu pakowanie walizek. Co prawda kasy ma zapewne jak lodu, jest ustawiony do końca życia on jak i jego córka, która na pewno jak będzie trzeba to dostanie wsparcie od taty. Tylko to już tak jest w ludziach, że trzeba więcej, więcej, więcej. A jak jest władza na ludzkimi umysłami to to jeszcze bardziej wciąga.

Dziennikarze nie są już osobami zaufania publicznego. To jest, Przemek, straszne. Dlaczego tak się stało? Dlaczego jak widzę gościa z mikrofonem, niezależnie jakiej stacji, to sobie myślę: "znowu będzie kłamać"? Tu potrzebny jest reset, zredefiniowanie pojęcia autorytet, mentor. Ale chyba najpierw będą musieli oni wszyscy, tak, tak, wszyscy, upaść, na dno się stoczyć, by mogło zacząć rodzić się nowe.

Wrócę teraz do sprawy już zamierzchłej, a mianowicie do lustracji. To jest rzecz, której dzisiaj już się nie da zrobić. Jest za późno, ale i społeczeństwo nawet by nie uwierzyło już. Żałuję strasznie, że podziału na "dobrych" i "złych" nie udało się zrobić zaraz na początku. "Źli", czyli ubeckie gęby, skażone poprzednim systemem, powinny się po prostu zamknąć na amen, siedzieć w domu, bo już miały swoje pięć minut. Zgodzisz się ze mną? Proszę, zgódźmy się chociaż tutaj. Ktoś był w starym systemie, to nie może współtworzyć nowego, bo nowy będzie po części stary.

Wiem, że tego nie dałoby się zrobić w pełny sposób sprawiedliwie. Na pewno trafiłyby się osoby prawe, które zostałyby umoczone w trakcie lustracji. Ale wierzę, że wówczas byłyby w stanie wybić się ponad wszystkich i pokazać swoją pokorą, że zależy im na dobru najwyższym, że gdyby oni zaczęli się rzucać, to nieprawi mieliby pretekst do powrotu.

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Newsweek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Przemek » (ndz) 22 lis 2015, 22:39

A czy ja gdziekolwiek Ci kazałem walić w PiS? Mówiłem wyłącznie o mediach - jeśli ktoś walił w PO to było dobrze, jak ktoś wali w PiS to jest źle. To wszystko co piszesz jest oczywiście słuszne, szczególnie w kwestii lustracji, ale na litość boską, przestańcie być takimi hurra optymistami w sprawie tego rządu, bo to dopiero kilka dni. I zgadzam się - krytyka od samego początku jest nie w porządku. Ale nie w porządku jest też robienie laski PiSowi przez media, które finansowane są przez powiązane z politykami PiS SKOKI! I będę to powtarzał jak mantrę. Lis był na politycznych usługach? Okej, ale kim jest w takim razie Karnowski?

A pisanie "moje pokolenie wychowane w duchu dobrych wartości" i jednocześnie wrzucanie na 30-latków to niezła megalomania ;)

Co do mediów - to, co działo się przez ostatnie lata w TVP nie było dobre. Nie było dobre też to, co się działo wcześniej - Kotecka, dziewczyna Ziobry pociągała za sznurki w "Wiadomościach", wywalenie dziennikarza za zrobienie nieprzychylnego materiału o Kaczyńskim, zaginione taśmy Tuska z Londynu w czasie kampanii, które "cudem" się odnalazły bo Wysocka zagroziła, że nie poprowadzi "Wiadomości", aż wreszcie lansowanie Libertasu (Kraśko, Kulczycki i Smoktunowicz odmówili wywiadu z szefem tej partii), czy wreszcie propagandowe "Wiadomości" w czasie ogromnej żałoby po katastrofie w Smoleńsku, gdzie Holecka i spółka mówili za kim najwięcej trzeba wylać łez. I ja się boję, że teraz będzie jeszcze gorzej, bo ci wszyscy "niezależni", "wykluczeni" wrócą ze zdwojoną siłą i z TVP kamień na kamieniu nie zostanie. Już się zaczyna - Lewicka nie jest wzorem obiektywizmu - niezaprzeczalny fakt - ale minister, wicepremier! mówi w programie w telewizji publicznej że to telewizja propagandowa i ze wzorkiem Nicolsona z "Lśnienia" zapowiada, że to się skończy. Super! Niech się wreszcie skończy upartyjnienie! Tylko nic z tego nie wyjdzie, bo TVP będzie upartyjniona, ale w stronę PiS. Wiadomo, że oni tego głośno nie powiedzą, ale te wszystkie ruchy pod płaszczykiem "dobrej zmiany" i "powrotu na dobre tory" to nic innego niż naładowanie państwowych posadek swoimi ludźmi i wyrwanie z koryta jak najwięcej, dokładnie jak to zrobiła PO. Czysta obłuda. Ja rozumiem, że takie porządki Tobie odpowiadają, bo jesteś wyborcą PiS, i ja to całkowicie szanuje, tylko zastanów się, czy Kaczyński i spółka naprawdę fundują nam dobrą zmianę. Ale to za jakiś czas, po owocach ich poznamy ;)

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Newsweek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: janekpogwad » (ndz) 22 lis 2015, 23:27

Ze SKOKami nie wiem jak było, bo nigdy się sprawie nie przyglądałem z bliska. Może dlatego, że nie znalazłem wiarygodnego źródła.

Megalomania? Ja chcę być dumnym Polakiem, a nie zakompleksionym w stylu "polskość to nienormalność" czy jak tam ktoś to mówił.

Pamiętam wydania po Smoleńsku. Pamiętam, że łzy mi napływały do oczu, bo wtedy jakoś tak poczułem tę jedność narodową. Że jesteśmy razem, wszyscy. Bardzo dobrze, że TVP tą jedność wtedy jeszcze pompowała. Nie ma przecież nic lepszego niż zjednoczony naród. Moje poglądy o obecnej TVP znasz. O TVP Info też. Glińskiego chciała sprowokować, facet nie mógł w ogóle nic powiedzieć. To jest bądź co bądź profesor i nie wyobrażam sobie, by odpowiadał na pytania bez wstępu. Każdy inteligentny człowiek musi najpierw nakreślić zarys, a następnie przechodzi do meritum. Ona nie miała cierpliwości. Nie oznacza to, że dziennikarz ma być jedynie statywem na mikrofon. Musi znaleźć optimum. Może zadać mniej pytań, ale za to bardziej głębszych? A nie robić sieczki. Odzywka "taka rola dziennikarza" na słowa Glińskiego, że "pani znowu przerywa" jest co najmniej dziwna. Mnie się wydaje, że rolą dziennikarza jest słuchanie i dociekanie, i jestem głęboko przekonany, że jest większość takich dziennikarzy w Polsce, którzy w ten sposób myślą. Mam nadzieję, że na uczelniach podobnie uczą. ;)

Ostatnia myśl. Piszesz o owocach. Mam to samo zdanie! :) Chciałbym zobaczyć te owoce PiSu, bo owoce poprzednich rządów widać, tylko takie trochę małe. Niech pokażą na co ich stać, może wybiją się, może będą wybitnym polskim rządem, który przejdzie do historii? Życzę im tego! Może z nami będzie się liczył cały świat, z naszym zdaniem? Dlaczego nie? Nie chodzi mi tu o jakieś tam machanie szabelką. Tylko serio. Słowa Waszczykowskiego o "syryjskich legionach" znalazły jednak jakiś tam posłuch na zachodzie. Zaczęli kiwać głowami, że może facet ma rację. O to mi chodzi, że wiesz, że Polak to nie Mirek z wąsem, który kradnie BMW, tylko porządni ludzie, których warto posłuchać. A nie siuśki. Ale niech najpierw zaczną coś robić, bo od samego urzędowania nic nie ma, choćby polski mainstream to pochwalał w ramach "utrzymywania demokracji, że nie rozwalają". A jak schrzanią, to za 4 lata serio zrewiduję swoje poglądy.

ODPOWIEDZ