Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

System alarmowy TVP

Rozmowy, które nie mieszczą się w powyższych forach.
Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

System alarmowy TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Haello » (śr) 02 wrz 2015, 11:08

Zakładam ten temat, ponieważ jakiś czas temu natknąłem na to nagranie.

Jest to alarm nuklearny BBC. Dlatego też mam pytanie, jak wygląda działanie Telewizji Polskiej na wypadek ataku nuklearnego, lotniczego, terrorystycznego na szeroką skalę czy na wypadek rozpoczęcia wojny. Czy są gdzieś dostępne nagrania próbnych ostrzeżeń, nawet tych z okresu PRL?
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

Re: System alarmowy TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Ama18 » (śr) 02 wrz 2015, 16:27

Te nagranie wydaje się żywcem nagrane z telewizji. Ktoś miał do takich materiałów dostęp, czy to bardzo dobrze przygotowana podróbka?

W latach PRL według mnie nie mógł istnieć system alarmowy. Telewizja nie była wtedy podstawowym medium. Chociaż z drugiej strony można sobie wyobrazić, że po planszy "Za chwilę dalszy ciąg programu" pojawiłoby się jakieś nagranie. Myślę, że byłoby to zależne od realizatorów wizji (w porozumieniu ze służbami), a nie ustalonego wcześniej scenariusza.

Natomiast teraz to co innego. Niestety wątpię, że jakiekolwiek nagranie z alarmu takiej wagi się pojawi. Nawet po stronie brytyjskiej nie ma tego wiele.

ODPOWIEDZ