Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Wyniki oglądalności

Słupki, rankingi, procenty.
Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#226

Post autor: ArO » (pn) 04 gru 2006, 17:45

Jaki rewelacyjny wynik Teleexpressu wczoraj. :D

Teleexpress 7 054 396
Wiadomości 6 059 068
Fakty 4 887 013
Wydarzenia 3 607 421
Panorama (18:30) 3 573 713

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#227

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 04 gru 2006, 18:23

Dziwi tylko stosunkowo słaby wynik finału siatkówki. Owszem Polsat zgromadził blisko 7 milionów widzów, ale spodziewałem się około 8-9 :)

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#228

Post autor: ArO » (pn) 04 gru 2006, 18:30

Pochrzaniło mi sie, ze to była sobota i napisałem, ze ludzie na zakupach, ale to przecież było w niedziele. To pewnie ludzie w kościele siedzieli wtedy. :x Co ciekawe wg OBOP-u mecz oglądało wiecej widzów niż wg danych AGB. Było to 7,3 mln.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#229

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 04 gru 2006, 18:46

W centrach handlowych ludzi nie było - wszyscy siedzieli przed telewizorami. Mam dane z kilku śląskich hipermarketów :x

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#230

Post autor: ArO » (czw) 01 mar 2007, 1:00

Wątek o telemetrii umarł gdy przestałem tu pisać. Czas więc odświeżyć go trochę.

Zadziwiające jest to, że powtórkowe "Ranczo" zbiera prawie 7 mln widzów! Ja juz nie pamiętam dokładnie ile miały premierowe odcinki, ale chyba nie przekroczyły 5 mln. Ciekawe jakie zmiany nastąpią w najbliższą niedziele kiedy do gry wkroczy "Taniec z gwiazdami". Stacje teraz ostro będą bić sie o widza. Po godzinie 20 w niedziele na Jedynce "Ranczo" ma prawie 7 mln (niestety nie znamy wyniku oglądalności pierwszego odcinka który walczy bezposrednio z Polsatem o widza), na Polsacie "Skazany na śmierć" 6 mln. Czy znajdzie się miejsce dla TzG? Pewnie straci na tym najbardziej "Ranczo". Zobaczymy już w poniedziałek.

P.S. 18 marca powracają "Gumisie". Przed 2 laty gromadziły blisko 5 mln widzów. Ciekawe jak będzie teraz.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#231

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 04 mar 2007, 10:54

Gdyby powtórzyli jeszcze "Kacze opowieści" (nie mylić z Wiadomościami i publicystką w TVP, chodzi mi o bajkę z wujkiem Sknerusem :D) to naprawdę byłbym szczęśliwy :x

as12

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#232

Post autor: as12 » (czw) 08 mar 2007, 14:05

Jak dla mnie to jest jakieś nieporozumienie że przynudnawy serial jakim jest Ranczo ogląda więcej ludzi niż Skazanego na śmierć

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#233

Post autor: ArO » (wt) 13 mar 2007, 11:35

doktorfaustus1 pisze:Gdyby powtórzyli jeszcze "Kacze opowieści" (nie mylić z Wiadomościami i publicystką w TVP, chodzi mi o bajkę z wujkiem Sknerusem :D) to naprawdę byłbym szczęśliwy :x
Leciał 1,5 godzinny film "Kacze opowieści" w niedzielę na Polsacie. :D

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#234

Post autor: Ania » (wt) 03 kwie 2007, 15:21

Polsat wygrał z TVN wyścig o widzów, ale nie o reklamy


W pierwszym kwartale roku Polsat wygrał walkę o widzów z TVN, ale wciąż przegrywa rywalizację o reklamy.
– Reklamodawcy się do nas przekonają – mówi właściciel Polsatu.


ZYGMUNT SOLORZ-ŻAK, właściciel Polsatu, jest przekonany, że pokona TVN w rywalizacji o reklamodawców

W pierwszym kwartale Polsat przyciągnął najwięcej widzów – wynika z opublikowanych danych TNS OBOP. Stacja zwiększyła średni udział w widowni o 0,65 proc. do 16,6 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego.

Wzrost widowni, choć mniejszy, zanotował też TVN. Jej udziały wzrosły do 15,6 proc. z 15,1 proc. rok temu. Najchętniej oglądane są wciąż kanały telewizji publicznej, choć w przeciwieństwie do komercyjnych rywali, to TVP straciła w tym roku widownię. Jedynce udziały spadły minimalnie do 25,3 proc., ale za to bardzo Dwójce – z 20,8 proc. rok temu do 18,6 proc. w tym roku. Rywalizacja była trudniejsza także dlatego, że Polacy spędzili w I kwartale przed telewizorami średnio o 8 minut mniej czasu niż rok temu, a to najgorszy wynik od 2002 roku.
Mimo poprawy programu i większej widowni, Polsat wciąż przegrywa na polu reklamowym z TVN. W ciągu trzech miesięcy stacja Zygmunta Solorza zebrała z reklam 406,4 mln zł. Według TNS OBOP to zaledwie 5,3 proc. więcej niż rok temu. Tymczasem w TVN reklamodawcy zwiększyli wydatki aż o 29,6 proc. do 459 mln zł. Szybciej niż Polsat zwiększyło przychody także TVP: Jedynce wzrosły o 22,5 proc. do 312,5 mln zł, a Dwójce – o 19,1 proc. do 218,1 mln zł. Jak Polsat zamierza to zmienić?

– Spokojnie, reklamodawcy potrzebują czasu i już się do nas przekonują. Myślę, że będzie to widoczne w kolejnych kwartałach – mówi GP Zygmunt Solorz-Żak.

Stacja wciąż czeka na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie przez Axel Springer, niemiecki koncern wydający w Polsce m.in. Fakt i Newsweeka oraz kilkanaście innych tytułów prasowych, 25,1 proc. udziałów za około 300 mln euro. Z informacji GP wynika, że prace ekspertów UOKiK, które mają określić, czy w wyniku transakcji niemiecki koncern nie będzie miał dominującej pozycji na rynku, wciąż trwają. Tymczasem na rynku pojawiły się spekulacje, że zgoda na transakcję może być już przesądzona. Gazeta Wyborcza ujawniła, że prezes Axel Springer, Mathias Doepfner, spotkał się na prywatnej kolacji z premierem Jarosławem Kaczyńskim. Rzecznik rządu powiedział jednak, że spotkanie miało charakter kurtuazyjny i nie miało nic wspólnego ze sprawą zgody UOKiK na przejęcie Polsatu. Jednym z warunków tej umowy jest też wejście Polsatu na giełdę, gdzie właściciel ma sprzedać od 15-20 proc. udziałów stacji. Czy brak szefa UOKiK komplikuje plany Polsatowi?

– Nie interesuję się tym. Mamy prawników, którzy zajmują się sprawą. Czekamy – dodaje Zygmunt Solorz-Żak.

Właściciel stacji mówi, że obecność Springera w jego spółce nie spowoduje zmian w zarządzie stacji. Potwierdza jednocześnie, że Polsat zadebiutuje na giełdzie najwcześniej w przyszłym roku.

– W tym roku nie zdążymy – dodaje.
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#235

Post autor: Ania » (pt) 06 kwie 2007, 2:54

TVP2 traci widownie na rzecz telewizji Polsat i TVN. Na pozycji lidera niezmiennie znajduje się TVP1.

Takie wnioski wynikają z ostatniego tygodniowego zestawienia oglądalności stacji telewizyjnych przygotowanego przez ośrodek TNS OBOP na zlecenie wortalu wirtualnemedia.pl .

W dniach 12-18 marca Polsat oglądało 17,5 proc. widzów, tymczasem TVP2 16,8 proc., co w porównaniu do ubiegłego tygodnia stanowi spadek o 9 punktów procentowych.

Co prawda już wtedy kanał Zygmunta Solorza miał przewagę nad telewizyjną dwójką, jednak była ona symboliczna i wynosiła raptem jeden punkt procentowy.

Przewaga dwójki drastycznie spada i to pomimo takich hitów jak "M jak miłość" i "Na dobre i na złe", które cieszą się największą popularnością wśród ogółu telewidzów. Trudno oprzeć się wrażeniu, że gdyby nie te dwie opery mydlane pozycja TVP2 byłaby jeszcze gorsza.

Jej miejsce zająłby TVN, który co prawda nie ma w swojej ramówce sztandarowego hitu, jednak aż osiem programów cieszy się równie dużą popularnością co trzeci pod względem oglądalności na TVP2 program "Duże dzieci".

Nawet telewizyjna jedynka znajdująca się obecnie na pozycji lidera traci publiczność, co źle świadczy o kondycji państwowej telewizji. Pomimo cieszącego się wyjątkową popularnością Pucharu Świata w skokach narciarskich oglądalność programu spadla o 0,5 proc.

Czyżby te dane oznaczały początek kryzysu państwowej telewizji? Czas pokaże.
^@^
Obrazek

Maru

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#236

Post autor: Maru » (sob) 12 maja 2007, 18:51

o.O może coś nowego leciało :) takto to niewiem.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#237

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 03 wrz 2007, 18:14

TVP liderem pierwszego weekendu ramówek jesiennych

Telewizja Polska zdecydowanie wygrała rywalizację stacji telewizyjnych na otwarciu sezonu jesiennego. Stało się to przede wszystkim za sprawą jej propozycji filmowych, w tym głośnej premiery „Jutro idziemy do kina” Michała Kwiecińskiego w TVP1, transmisji konkursu tańca Eurowizja 2007 w Dwójce, inauguracji serialu „Ja wam pokażę” według bestsellerowej powieści Katarzyny Grocholi w Jedynce, transmisji z konferencji prasowej przedstawicieli Prokuratury Krajowej w TVP3.

W piątek 31 sierpnia zdecydowanym liderem prime time był film TVP1 Więcej niż wszystko (3 811 tys. widzów, udziały 30,5 proc.). Koncert "Norah Jones" w TVN o godz. 21:30 w ramach Sopot Festival obejrzało 959 tys. widzów (udziały 8,9 proc.). W czasie tego koncertu TVN był stacją "piątego wyboru" (po TVP1, Polsacie, TVP2 i TVP3), ustępując zarówno filmom TVP1, jak i transmisji konferencji prasowej przedstawicieli Prokuratury Krajowej w TVP3 (widownia – 1 706 tys). Oglądalność pierwszego dnia Sopot Festival była niższa niż filmu w Polsacie "Tata i małolata" (2 083 tys.) oraz meczu o Superpuchar AC Milan – FC Sewilla w TVP2 (2-ga połowa 1 783 tys. widzów).

W sobotę 1 września najwięcej widzów wybrało ofertę Telewizji Polskiej. W TVP1 film "Jutro idziemy do kina" obejrzało 4 161 tys. widzów (udziały - 33,4 proc.), zaś transmisję "Eurowizja 2007 – konkurs tańca" (średnio 3 wejścia - 3 532 tys. widzów; udziały - 31,7 proc.). Transmisja ta okazała się prawdziwym sukcesem Dwójki, dzięki któremu zdecydowanie zdystansowała ona TVN (finał konkursu o Bursztynowego Słowika miał udziały na poziomie 11,1 proc.). W sobotę w czasie transmisji Sopot Festival TVN był stacją czwartego wyboru ustępując również Polsatowi – film "Medalion" ( 2 310 widzów).

W niedzielę 2 września TVP1 był ponownie liderem w prime time. Pierwszy odcinek serialu "Ja wam pokażę" uzyskał 5 266 tys. widzów (udziały 39,5 proc.). Ten bardzo dobry wynik był zbliżony do wyników premierowego odcinka drugiej serii niezwykle popularnego „Rancza”. Sopot Festival przyciągnął mniej widzów niż nadawany w tym czasie koncert z cyklu "Hity na czasie" w TVP2 (2 części od 20:00 – 21:47, średnio - 1 896 tys. widzów). Sukcesem TVP1 okazał się również koncert "Przeboje Jedynki", który uzyskał lepsze wyniki oglądalności (22, 5 proc. udziałów) niż ostatni dzień festiwalu w Sopocie (12, 9 proc. udziałów). W niedzielę Sopot Festival uzyskał dwukrotnie niższe wyniki oglądalności niż przed rokiem. TVP1 w czasie transmisji "Przebojów Jedynki" o godz. 21:11 (średnio widownia 2 338) pozostawała stacją pierwszego (II część koncertu) lub drugiego wyboru (I część koncertu). W trakcie transmisji z Sopotu TVN przez większość czasu była dopiero stacją czwartego wyboru, zbierając także mniejszą widownię, niż drugi odcinek "Kryminalnych zagadek Miami" w Polsacie o godz. 20:00-21:53 (śr. 2 411 tys. widzów).



Aneta Wrona
Rzecznik Prasowy TVP S.A.


Ehhh to już kiepski koncert promujący niezbyt udaną ramówkę TVP1 miał lepszą oglądalność :x :x

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#238

Post autor: TinkiWinki » (sob) 29 gru 2007, 16:10

W czwartek Gugała chwalił się w Wydarzeniach że w Wigilie oglądało ich ponad 3 mln. widzów. Fakty i Wiadomości miały wtedy nieco ponad 2 mln. Co to sie stało? Fakty średnio maja chyba pod 4 mln. a W pod 5. Skąd taki duży spadek? :shock:
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Awatar użytkownika
PabloOoOo
Chipsy przyszły
Posty: 71
Rejestracja: (pn) 06 lut 2006, 12:35
Lokalizacja: Z nikąd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#239

Post autor: PabloOoOo » (ndz) 30 gru 2007, 11:51

W święta często tak się zdarza. 'Wypadek przy pracy' [;
.seasons change but people don't

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#240

Post autor: TinkiWinki » (wt) 06 maja 2008, 18:44

Oglądalność Polsat Sport
Obrazek
Zaciekawiły mnie te wyniki. Szczególnie Eurosportu. Pamiętam że od zawsze ten kanał był najpopularniejszy. W styczniu miał rekordową oglądalność. Nawet jeśli to był wyjątek to spadek do 25 tys. wydaje się dziwny. Fajny wynik TVP Sport :x
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

ODPOWIEDZ