Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Panorama - sprawy bieżące

Codziennie o 18:00 w TVP2.
Marcin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: Marcin » (pn) 04 lip 2005, 10:27

Mia?em o tym pisa?, ale widz?, że zosta?em wyprzdzony. Sądz?, że warto da? zegar taki cyfrowy z takimi kwadratowymi cyframi, ale z setnymi cz?ściami sekundy, tak aby to było dynamicznie i na jakimś ?adnym cieniowanym tle. Musi też by? jakieś charakterystyczne pikanie i charakterystyczny ostatni pik na ko?cu, wyd?u?ony.

Np.: 19:29:50:78 (cyfry takie skwadracia?e, ?adne t?o i pikanie).

Na dole może by? logo ka?dej ze stacji w zale?ności gdzie się pojawia zegar. Wokó? zegara jakieś przesuwające się dynamiczne elementy, np. p?dzące loga jedne w jedną, drugie w drugą stron?.

scherbi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: scherbi » (pn) 04 lip 2005, 12:19

Nieglupi pomysl, Marcin. Popieram

Marcin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: Marcin » (pn) 04 lip 2005, 12:25

Ewentualnie zegar wskazówkowy, ale cieniowany, dużo bardziej nowoczesny, ni? ten, ale moja pierwsza propozycja jest moim zdaniem lepsza.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: michal » (pn) 04 lip 2005, 13:43

Propozycja elektronicznego zegara jest beznadziejna. Ja wiem, że może do m?odszych osób bardziej taki przemawia, bo wystarczy tylko popatrze? na cyferki i nie trzeba myśle?, ale czas jest to jednak coś p?ynnego, pewien cykl, który okrąg?y zegar ze wskazówkami ukazuje.

Przekona?em się w ?yciu i na innym forum, że elektroniczne cyferki to nic dobrego - niektóre osoby mają problemy w określeniu czym jest czas i na jakie są jego zasady. :P
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: tobi » (czw) 07 lip 2005, 2:29

Wojciech Nomejko pobi? dziennikarke PAPu

http://arch.rzeczpospolita.pl/szukaj/ar ... f_1=2;k=on

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: michal » (czw) 07 lip 2005, 11:44

Bez przesady z tym pobiciem. Chwyci? ją za kark. Pewnie to jest typ laski, która korzystając z faktu, że jest kobietą chcia?a sobie na coś więcej pozwoli?, na przykład gdzieś się wciśną? bez kolejki przed facetami w celu zdobycia informacji. Znam niestety takie babiszony. W tramwaju w autobusie to przepuści? wypada, ale w pracy czy na uczelni, gdzie decyduje się kariera, pozycja osoby nie ma taryfy ulgowej.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: tobi » (pt) 08 lip 2005, 18:22

No nie wiem. To nie pierwsze NIETYPOWE zachowanie Nomejki


- Nomejko znany jest w środowisku dziennikarskim z mało wyszukanych zachowa?, np. w 1998 r. zosta? zatrzymany przez policj? podczas konferencji - wszczą? awantur? z wartownikiem, który za?ąda? przepustki. Ma też w zwyczaju ostentacyjne poklepywanie po plecach polityków. Nomejko jest na urlopie. Szef "Panoramy" Dariusz ?ukawski zapewnia, że wyjaśni spraw? po jego powrocie. - czytamy w dzienniku

Tomek_N

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: Tomek_N » (wt) 12 lip 2005, 21:36

michal pisze:Ten zegar to świ?toś? i nie nale?y go zmienia?. Ale coś jednak zmienili w ciagu lat, bo kiedyś nie było logo TVP. Swoją drogą faktycznie, teraz jest chyba to, które już nie obowiązuje. Ale ja w ?adnym wypadku nie chcia?bym, aby go zmieniali. Ju? go nie ma po Wiadomościach, ale na szcz?ście przed ka?dym innym informacyjnym programem jak są za wcześnie to go pokazują. Poza tym jest zawsze na początku dnia przed prezentacją programu i na zako?czenie emisji.

Ale do głównego wydania Panoramy jakiś specjalny zegar to i może mógłby by?.
Ja tez mam jakis sentyment do tego zegara i brakowaloby mi go przez dlugi czas :-( . Co do logo TVP, to zniknelo ono, poniewaz TVP zmienila swoje logo w marcu 2003 roku. Chociaz mozna by bylo zrobic w zegarze nowe logo... Moim zdaniem przed "Panorama" i "Wiadomosciami", gdy sa za wczesnie, powinien byc wlasnie ten niebieski zegar - jeden zegar w calej TVP.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 12 lip 2005, 21:56

Natomiast ja pamiętam, że jeszcze po zmianie logo TVP czasami emitowa?a ów zegra z pochylonym napisem "TVP" (stare logo.) Te? mam do niego jeakiś sentyment, ale zawsze można to poprawi?. Np teraz w Polskim Radiu mamy "Magazyn z kraju i ze świata" z bardzo starą czołówką - rozumiem przywiązanie radios?uchaczy ale mimo wszystko przynajmniej "wyczyści?bym" komputerowo ów d?wi?k z wszelkich brudów.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: michal » (wt) 12 lip 2005, 23:39

doktorfaustus1 pisze:Np teraz w Polskim Radiu mamy "Magazyn z kraju i ze świata" z bardzo starą czołówką - rozumiem przywiązanie radios?uchaczy ale mimo wszystko przynajmniej "wyczyści?bym" komputerowo ów d?wi?k z wszelkich brudów.
Nie wyobra?am sobie, ?eby ten sygna? zmieniono. Jest świetny :) Ale troch? mnie denerwuje, że chwil? wczesniej robią ludzi w konia tym, że codziennie ?aczą sie z Krakowem na hejna?. Przecie? to jest z odtworzenia. Hejnalista zawsze robi tyle samo kroków i w ogóle zawsze jest tak samo. Nie wiem czemu ma s?u?y? to ściemnianie.

A jak Ci się podoba sygna? "Jedynka Polskie Radio"? Mówi to lektor TVN. Troch? to za często puszczają i już mnie zaczyna ten d?ingiel mocno denerwowa?. Podobno s?uchaczom się nie podoba także sama ta nazwa. Chcą powrotu Programu Pierwszego Polskiego Radia, tak jak było ca?e dziesi?ciolecia.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 13 lip 2005, 8:38

Te? czekam na powrót has?a z programem pierwszym. Tak brzmi lepiej...

Gość

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: Gość » (śr) 13 lip 2005, 8:56

michal pisze: A jak Ci się podoba sygna? "Jedynka Polskie Radio"? Mówi to lektor TVN. Troch? to za często puszczają i już mnie zaczyna ten d?ingiel mocno denerwowa?. Podobno s?uchaczom się nie podoba także sama ta nazwa. Chcą powrotu Programu Pierwszego Polskiego Radia, tak jak było ca?e dziesi?ciolecia.
Nie podoba mi sie i strasznie mnie to irytuje, ze Polskie Radio po kolei psuje wszystkie swoje programy. Najpierw z Programu III zrobili Trojke Polskie Radio, pozniej z Polskiego Radia Bis zrobili stacje mlodziezowa nie do sluchania przeze mnie, a teraz zepsuli najstarszy i najpopularniejszy Program I. Nazwa Jedynka Polskie Radio jest glupia i nie potrafilem sie do niej przyzwyczaic. Juz mnie to wkurza, ze co chwila jest powtarzane "Jedynka Polskie Radio". Na dodatek oferta muzyczna Jedynki zmienia sie na gorsze. Najbardziej mnie boli, ze zaczeli magrinalizacje polskiej piosenki, coraz mniej jej jest ostatnio :-( Zreszta niech sie zmieniaja dalej, przestalem jakis czas temu sluchac Jedynki po tych "zmianach" wprowadzonych od 1 stycznia 2005 roku i musze przyznac, ze wcale mi jej nie brakuje. Tzn brakuje mi dawnego Programu I, ale Jedynki Polskiego Radia - ani troche.

Tomek_N

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: Tomek_N » (śr) 13 lip 2005, 8:58

Post wyzej jest moj (zapomnialem sie zalogowac)

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 13 lip 2005, 20:08

Odchodzimy od tematu....
Dzisiaj Press zamieści? krótki wywiad z N. Terentiew. Niestety super rzetelny świ?ty Jan Pospieszalki zostaje (pewnie spakuje swoje walizki razem z Dworakiem i jego ekipą). Pani Nina wspomnia?a równie? o Panoramie.
Kiedy wejdą w ?ycie zapowiadane zmiany w „Panoramie”?
Nowa scenografia i oprawa muzyczna „Panoramy” już jest. Mog? na razie powiedzień, że rozmawiamy i sprawdzamy nowe osoby, które mog?yby prowadzi? ten program. Kto to będzie, będzie wiadome bli?ej pa?dziernika, bo mniej więcej na początku tego miesiąca program ruszy w nowej oprawie.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#30

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 18 lip 2005, 19:28

Rosną udzia?y „Panoramy”

Od kilku tygodni rosną udzia?y w widowni telewizyjnej głównego wydania „Panoramy”, emitowanej w TVP2 o 22. Jak wynika z danych TNS OBOP w lipcu w grupie odbiorców 4+ udzia?y wieczornego wydania „Panoramy” wyniosły 28,5 proc., w czerwcu – 21,6 proc. a w maju – 20,5 proc. Wska?niki te są korzystniejsze ni? w tym samym czasie zeszłego roku (lipiec 2004 – 24,3 proc., czerwiec 2004 – 18,6 proc., maj 2004 - 20,4 proc.).

Wy?sze są równie? udzia?y w grupie odbiorców 16-49 lat, najbardziej interesującej dla reklamodawców (czerwiec 2004 – 12,6 proc., czerwiec – 2005 – 15,4 proc., lipiec 2004 – 18,2 proc., lipiec 2005 – 21,6 proc.).

Rosną także udzia?y „Panoramy” nadawanej o 18.30. W tym miesiącu wynoszą one 27,4 proc., a w lipcu ub. roku – 23,4 proc.

- Ostatnie, duże zainteresowanie widzów „Panoramą”, to oczywiście skutek wakacji ale równie? oferty jaką kierujemy do widzów – mówi Dariusz ?ukawski – kierownik Redakcji Audycji Informacyjnych TVP2. Myśl?, że to efekt przebudowy obu programów - uporządkowania ich zawartości, stworzenia sta?ych zespo?ów wydawców i prezenterów - kojarzonych z poszczególnymi wydaniami. To co najistotniejsze - to wykorzystanie mo?liwości zespo?u, b?dącego niepowtarzalnym połączeniem umiej?tności doświadczonych dziennikarzy z kreatywnością i aktywnością m?odych reporterów. Ka?dy z materiałów zawiera swoisty podpis autora, czyli st.up (krótki komentarz reportera). Ka?dy stara się przekazywa? najwa?niejsze dla przeci?tnego odbiorcy informacje. Nawet wielkie światowe wydarzenia - staramy się przedstawi? widzom w taki sposób, by wiedzieli jaki będą mia?y wp?yw na ich ?ycie. ?ycie nie tylko w Warszawie, ale we wszystkich miejscowościach kraju. A udaje nam się to pokazał dzi?ki zaanga?owaniu reporterów z regionalnych ośrodków TVP. Unikamy blichtru, marketingowych fajerwerków a skupiamy się tylko i wy?ącznie na informacji. Nie unikamy kontrowersyjnych tematów, ale też nie szukamy sensacji za wszelką cen?. Mam nadziej?, że stworzyliśmy solidne podstawy do dalszego rozwoju „Panoramy”. Na jesie? przygotowujemy niespodziank? dla naszych widzów, by program by? jeszcze bardziej atrakcyjny.

http://tvp.pl/3569,20050718226336.strona

Jak zwykle lubią się chwail? i troch? koloryzowa? rzeczywiśtoś?, no ale niech im b?dzi?. :wink:

ODPOWIEDZ