Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Ocena regionalnych rozgłośni Polskiego Radia

Dyskusje o radiu w Polsce.
fred1987
Popisał/a już trochę
Posty: 548
Rejestracja: (pn) 25 cze 2012, 22:41

Ocena regionalnych rozgłośni Polskiego Radia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: fred1987 » (pt) 26 cze 2015, 1:18

Korzystając z chwili wolnego czasu, postanowiłem przedstawić moją opinię dotyczącą niektórych rozgłośni regionalnych Polskiego Radia:

Polskie Radio PiK (Bydgoszcz) - Polskie Radio Pomorza i Kujaw wg. mnie utrzymuje tradycje Polskiego Radia m.in. emitując od wielu lat kultowe audycje radiowe takie jak m.in. ''To były piękne dni'' - audycja z muzyką retro czy ''Piosenki na telefon'' - koncert życzeń. Nocą na antenie Polskiego Radia PiK można usłyszeć takie audycje jak m.in. audycja z muzyką poważną (codziennie od 2:00 do 4:00) czy ''Nuty i minuty'' (dawniej to była audycja z muzyką folkową, obecnie to tylko polskie i zagraniczne przeboje, codziennie od 4:00 do 6:00).

Radio Gdańsk - Radio Gdańsk to moim zdaniem radio gadane, w którym dominuje mało muzyki. W Radiu Gdańsk są nadawane m.in. takie audycje jak ''Gdynia Główna Osobista'' (piątek, 11:00-12:00) dziennikarza TVN 24 Piotra Jaconia który zaprasza znane osoby które mają powiedzieć coś na temat Gdyni czy autorskie audycje muzyczne od poniedziałku do piątku w godzinach od 23:00 do 1:00 w której jedną z nich ma artysta jazzowy Wojciech Mazolewski. W Radiu Gdańsk własną audycję poświęconą muzyce gitarowej ma nawet Grzegorz ''Skawa'' Skawiński z zespołu ''Kombi'' (emisja w soboty od 15:00 do 17:00).

Najciekawsi prowadzący Radia Gdańsk to m.in. Piotr Jacoń i Wojciech Suleciński.

Radio Katowice - Radio Katowice od wielu lat utrzymuje swoje legendarne tradycje m.in. emitując przez wiele lat najstarszy sygnał - młotki stukające w kowadło czy audycje takie jak m.in. ''Lwowska fala'' poświęcona muzyce przedwojennej, ''Po Naszymu, czyli po Śląsku'' czy ''Z mikrofonem po boiskach'' (katowicka wersja ''Kroniki Sportowej'') czy ''Radio Katowice na dobranoc''. Radio Katowice emituje różną muzykę.

Z Radiem Katowice związali byli m.in. nieżyjąca już Krystyna Bochenek - twórca ''Ogólnopolskiego Dyktanda'' czy Kamil Durczok.

Radio Kielce - Radio Kielce od lat nie zmienia swojej ramówki, jingli oraz playlisty. Wśród popularnych audycji Radia Kielce są m.in. ''Kielecki Koncert Życzeń'' w którym można usłyszeć muzykę Disco Polo, ''Wystarczą dwie, trzy nuty'' z muzyką klasyczną oraz retro - audycja z telefonicznym udziałem słuchaczy, ''Mimo wszystko gramy disco'' z muzyką Disco Polo czy kultowa wśród tamtejszych słuchaczy i nadawana od wielu lat niedzielna ludowa audycja satyryczna o Genowefie Pigwie - babie z Napierstkowa w Kieleckiem.

Radio Koszalin - Radio Koszalin podobnie jak Polskie Radio PiK czy Radio Katowice utrzymuje swój wspaniały i niezwykły klimat Polskiego Radia. W Radiu Koszalin można usłyszeć różną muzykę oraz takie audycje jak m.in. ''RaPP czyli Radiowy Przegląd Prasy'' Andrzeja Rudnika i Wojciecha Cejrowskiego który łączy się z nim telefonicznie, ''Radar'' - audycja satyryczna, ''Rodzinna Lista Przebojów'' w której to słuchacze decydują o to jakie piosenki mają się tam pojawić, ''Koncert Życzeń'' czy ''Piosenki z dinozaurem'' - audycja z muzyką retro w której to słuchacze mogą poprosić o swoje ulubione piosenki. Od 2010 roku prezesem-dyrektorem Radia Koszalin jest Piotr Ostrowski który moim zdaniem Radio Koszalin za jego kadencji stworzył wręcz fenomenalnie.

Najciekawszymi prezenterami Radia Koszalin są m.in. Adrian Adamowicz, Wincenty Stachowski, Andrzej Rudnik, Wojciech Cejrowski i Arkadiusz Willman.

Radio Łódź - Łódzka rozgłośnia Polskiego Radia jest łudząco podobna do radiowej ''Jedynki'' chociaż to mimo to w Radiu Łódź można usłyszeć takie najciekawsze audycje jak m.in. ''Top Radia Łódź'', ''W tonacji sepii'' - audycja z muzyką retro czy ''Wesoły Autobus'' - audycja rozrywkowa która jest nadawana od prawie pięćdziesięciu lat.

Wśród znanych i najciekawszych prezenterów Radia Łódź są m.in. Jan Targowski, Piotr Bielawski i Piotr Stańczyk.

Radio Merkury (Poznań) - Radio Merkury ostatnimi czasami stało się radiem publicystycznym chociaż mimo to są audycje muzyczne takie jak m.in. ''Radio Yesterday'' - sobotnia audycja z muzyką lat 50, 60 i 70-tych, ''Muzyczne Radio Merkury'', ''Koncertowy zamęt za abonament'' czy ''Klasyka Muzyczna''. Radio Merkury nadaje muzykę rodem z radiowej ''Trójki''.

Wśród prezenterów można usłyszeć m.in. Mariusza ''Kwasa'' Kwaśniewskiego czy Agnieszkę ''Jeszcze Sonda k***a mać'' Gulczyńską.

Radio Szczecin - Jeśli chodzi o Radio Szczecin to dominuje w niej przede wszystkim muzyka a Radio Szczecin moim zdaniem upodabnia się do RMF FM czy Radia ZET czego efektem są najlepsze słupki słuchalności. W Radiu Szczecin najpopularniejszymi audycjami są m.in. ''Studio Bałtyk'' - poranna audycja Radia Szczecin, ''Czas Reakcji'' - audycja z telefonicznym udziałem słuchaczy, ''Radio Szczecin na wieczór'' - audycja również z telefonicznym udziałem słuchaczy, ''Na Szczecińskiej ziemi'' - audycja rolnicza czy audycje muzyczne takie jak m.in. ''Szczecińska Lista Przebojów (SLiP)'', ''Schody do nieba'', ''WuDoo'', ''Wieczorek Zapoznawczy'' z piosenkami lat 70 i 80-tych, ''Domówka'' czy ''Czekolada''.

Najciekawsi prowadzący Radia Szczecin to m.in. była lekkoatletka Monika Pyrek, Agata i Piotr Rokiccy, Emilia Kujawa (prowadzi ''Wiadomości''), Szymon Kaczmarek, Kuba Adamiak, Piotr Tolko, Piotr Sikora i Sebastian Roszkowski.

Polskie Radio RDC (Warszawa) - Jest to Warszawska rozgłośnia Polskiego Radia, która emituje przede wszystkim audycje publicystyczne dotyczące Warszawy i Mazowsza jednak odkąd dyrektorem programowym RDC jest Ewa Wanat to zostało wprowadzonych dużo audycji publicystycznych dotyczących naszego kraju.

Wśród najciekawszych prezenterów radiowych w RDC jest m.in. Marek Wiernik, Teresa Drozda, Rafał Betlejewski z TTV który prowadzi najciekawsze wg. mnie audycje ''Między innymi Betlejewski'' (sobota, 11-15) i ''Wtorek z nauką'' (wtorek wieczorem) czy duet Ewa Wanat i Andrzej Depko który we wtorki od 22:00 do 0:00 prowadzi audycje o seksie z telefonicznym udziałem słuchaczy.

Radio Wrocław - W Radiu Wrocław można usłyszeć jeśli chodzi o muzykę to tylko i wyłącznie muzykę rockową (z wyjątkiem niedzielnych audycji Małgorzaty Majeran-Kokkot w której jest emitowana muzyka ludowa i polskie przeboje) oraz audycje publicystyczne w tym rozrywkowe jak m.in. ''Loża Szyderców'' która jest łudząco podobna do ''Szkła Kontaktowego'' - program prowadzi Tomasz Sikora a komentatorami są m.in. kabareciarz z Wrocławia Piotr Gumulec czy legendarne ''Studio 202'' kabaretu Elita w niedzielne popołudnia o 13:30. Radio Wrocław tworzy z Mittdeutscher Rundfunk i Cesky Rozhlas niedzielną audycje o Polsce, Czechach i Niemczech. Liner rozgłośni to ''Gramy cały Ro(c)k''.

Najciekawsi prowadzący Radia Wrocław to m.in. Tomasz Sikora, Marek Obszarny i Anna Geryn.

Podsumowanie:
Pozytywnie: Polskie Radio PiK (Bydgoszcz), Radio Katowice, Radio Kielce, Radio Koszalin, Radio Łódź, Radio Szczecin, Radio Wrocław.
Negatywnie: Radio Gdańsk, Radio Merkury (Poznań), Polskie Radio RDC (Warszawa).
PRECZ Z KOD-EM!

tvnfan1
Popisał/a już trochę
Posty: 457
Rejestracja: (pt) 22 sty 2010, 15:13
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

Re: Ocena regionalnych rozgłośni Polskiego Radia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: tvnfan1 » (pt) 26 cze 2015, 7:42

Dzięki, że oceniłesz pozytywnie Radio Łódż.
NC+ - Comfort+, Extra+ i Premium Sport & Film|DVB-T - Mux1, Mux2, Mux3
:w: - Główne wydanie o 19:30 w TVP1 | Po nim Dziś Wieczorem w TVP Info

Pepek94
Coś z niego/niej będzie
Posty: 355
Rejestracja: (ndz) 25 kwie 2010, 13:37
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kielce
Lokalizacja: powiat ostrowiecki
Kontakt:

Re: Ocena regionalnych rozgłośni Polskiego Radia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Pepek94 » (pt) 26 cze 2015, 10:06

@fred1987: zapomniałeś o Radiu Białystok, Radiu Zachód, Radiu Kraków, Radiu Lublin, Radiu Olsztyn, Radiu Rzeszów i Radiu Opole. Ale oceniłeś pozytywnie Radio Kielce.
PRECZ Z OGŁOSZENIAMI W TELEGAZECIE
ŻĄDAMY ZMNIEJSZENIA LOGOTYPÓW TVP W CZASIE EMISJI 16:9
JESTEM ZA PRZYWRÓCENIEM ZNACZKA "BEZ OGRANICZEŃ" DLA "PYTANIA NA ŚNIADANIE"
"TAK" DLA ODPARTYJNIANIA MEDIÓW PUBLICZNYCH

ODPOWIEDZ